Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδια τρόμου (horror / survival)


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 572
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω να τρομάξω με παιχνίδι από την εποχή του Clive Barker's Undying!

 

 

EINAI TO PIO TROMAXTIKO GAME.

το πήρα αυθεντικό πριν λίγες μέρες με 2 λίρες από το ebay και πήγα να το ξανατερματίσω αλλά χέζομαι πάνω μου με τα 5.1 ηχεία.Ο ήχος είναι όλα τα λεφτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασα το system shock 2 το εκανα εγκατασταση και μολις παω να το παιξω μου λεει πως αυτη η εκδοση των windows αντιμετωπισε ενα προβλημα και δεν μπορει να το ανοιξει.Any way κατεβαζω τωρα το Undying

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

AvP Gold Edition ΚΑΙ Alien Vs Predator 2 (yep ειδικά με marine, βραδάκι, δυνατά τον ήχο στα ηχεία... και πολύ κωλόχαρτο δίπλα :lol:)

 

Ε μετά θα πω το System Shock 2 όχι ως ΠΟΛΥ τρομαχτικό, αλλά ως απλά κορυφαίο gameplay, ανατριχιαστικό story, σκηνοθεσία και ιδέες.

btw με λίγο ψάξιμο θα βρεις και patch/οδηγίες για να τρέχει σε Windows Xp, mods που βελτιώνουν textures κλπ κλπ.

 

Μετά Doom III (λόγω σκοταδιού και ηλίθιου Gameplay που "σε οδηγεί" πολλές φορές να χτυπάς τα τερατάκια με το φακό ... και να σκοτώνεσαι )

 

and u know... F.E.A.R. , Half Life 1...

 

(το Undying δεν το έχω παίξει, αλλά έχω ακούσει πολλά θετικά σχόλια)

 

μετά και (3rd ps) Silent Hill.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κατεβασει 3 παιχνιδια τα κανω εγκατασταση και μετα οταν παω να τα ανοιξω δεν κανουν τιποτα.Ξερετε κατι;Exω win xp ελληνικα+sp2.Παω και στα update και δεν υπαρχει κατι καινουργιο να κατεβασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Εχω κατεβασει 3 παιχνιδια τα κανω εγκατασταση και μετα οταν παω να τα ανοιξω δεν κανουν τιποτα.Ξερετε κατι;Exω win xp ελληνικα+sp2.Παω και στα update και δεν υπαρχει κατι καινουργιο να κατεβασω

Καλυτερα να ξεκινησεις καινουριο topic(η ζητα απο καποιον mod να το μετακινησει)Οταν λες πως δεν κανουν τιποτα,εννοεις πως δεν ξεκινανε?Σου πεταει μαυρη οθονη ή κατι παρομοιο?Απο drivers τι εχεις?Καρτα γραφικων?Αλλα παιχνιδια παιζουν κανονικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα μια ψήφος για τα AvP. Ειδικά αν πάιζεις με marine είναι πολύ τρομακτικο. Ποτε δε ξέρεις απο που θα πεταχτούν οι εξωγηινοι να σε κάνουν κιμά σε χρόνο dt ενώ σχεδόν παντού είναι θεοσκότεινα και ούτε να τους δεις μπορείς ούτε να τους σημαδέψεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα να ξεκινησεις καινουριο topic(η ζητα απο καποιον mod να το μετακινησει)Οταν λες πως δεν κανουν τιποτα,εννοεις πως δεν ξεκινανε?Σου πεταει μαυρη οθονη ή κατι παρομοιο?Απο drivers τι εχεις?Καρτα γραφικων?Αλλα παιχνιδια παιζουν κανονικα?

Αλλα παιχνιδια ναι μου παιζουν κανονικα,δεν μου βγαζει μαυρη οθονη απλως δεν κανει τιποτα.Το συστημα μου ειναι ενταξει και καρτα γραφικων και drivers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ειναι τρομακτικο και ευκολο στο χειρισμο δε γινεται. Το αληθινα τρομακτικο εχει και δυσκολο χειρισμο. Οπως ειναι τα silent hill. Να προσπαθεις να πετυχεις το τερας με το οπλο και να μη μπορεις!

 

Και το Undying πολυ καλο αν και δεν τρομαζα, αφου το επαιζα με φιλους. Καναμε πειραματα και σε κατι κατσικες που ειχε σε μια πιστα. Δεν θυμαμαι τι ακριβως, ενα μαγικο πρεπει να ηταν που τις ανασταινε και πολεμουσαν για εμας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος πει οτι εχει τρεματισει καποιο sillent hill και ειδικα το πρωτο,χωρις να τρομαξει ειναι μεγαλος ψευτης...

Εκτος αν το επαιζε με 5 ατομα παρεα και ανοιχτα τα φωτα(δηλαδη δεν συγκεντρονοταν στο παιχνιδι :mrgreen: ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εκανα format και ξεχασα να κανω save τα αρχεια απο το silent hill 1. Θελω να το τερματισω μιας και εχω δει την ταινια, αλλα δεν μπορω να το αρχισω ξανα απο την αρχη επειδη φοβαμαι!! φανταστειτε δλδ τι θα γινει στο SH3 που τα γραφικα του ειναι 20 φορες καλυτερα..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...