Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

που τους βρισκεται αυτους τους πανακριβους κλωνους? Μακρια απο no name κινητα. Οπως αναφεραν τα παιδια στα ποιο πισω ποστ δες κατι σε Lenovo,Xiaomi,ΖΤΕ, Coolpad klp. και αλλες αξιολογες εταιριες που υποστηριζουν αυτο που κυκλοφορουν. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ebay.com/itm/151304291574?redirect=mobileΤι λετε για αυτο παιδια;το εχει κανεις;καμια αλλη προταση σε αυτα τα λευτα;

Χαχα καλά πάρε καρα-teca! χαχα ρε παιδιά έχουμε πει αρκετά μαγαζάκια που ειδικεύονται στο θέμα. Μην πάτε στον κάθε καημένο του ebay (ίσως σε δεύτερο χρόνο για έλεγχο καλύτερης τιμής). Ακόμη και τα "καλά" μαγαζιά έχουν φολίτσες αλλά όχι και kara-teca

 

200 Κατοστάρικα! πάνε πάρε ένα Μι3 Να βρεις την υγειά σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγόρασες;

Γιατί μόλις μίλησα μέσω chat στο pandawill για το συγκεκριμένο tablet και μου είπαν ότι δεν υπάρχει στοκ (ακόμα κι αν φαίνεται ότι είναι διαθέσιμο)! Μου είπαν από βδομάδα να τους ξαναρωτήσω..και έλεγα να το πάρω για δώρο. Στο geekbuying πάει στα 168 € (έχει και θήκες για να παραγγείλεις).

Αξίζει ή όχι λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα στο φορουμ..

θα ήθελα τη βοηθειά σας

ψαχνω για κινητό 5.5 inch και πάνω,  2gb ram και καλή κάμερα και -αν γίνεται octa core- γυρω στα 130-140 ευρώ, τι με συμβουλεύεται για αξιόπιστο μοντελο και μαγαζί;  γιατι στο aliexpress που ψάχνω έχω μπερδευτεί.... ευχαριστώ εκ των πρωτέρων...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι οι καλυτερες επιλογες με τα νεα δεδομενα. 

Πχ mtk8392 cube talk 9x η το teclast x98 air 3g  με τον Intel.

Και για τα δυο διαβαζω πολλα καλα λογια. 

Κι εγω στην αναζητηση ειμαι και δε βλεπω μεγαλο ενθουσιασμο με τον rk3288. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγόρασες;

Γιατί μόλις μίλησα μέσω chat στο pandawill για το συγκεκριμένο tablet και μου είπαν ότι δεν υπάρχει στοκ (ακόμα κι αν φαίνεται ότι είναι διαθέσιμο)! Μου είπαν από βδομάδα να τους ξαναρωτήσω..και έλεγα να το πάρω για δώρο. Στο geekbuying πάει στα 168 € (έχει και θήκες για να παραγγείλεις).

Αξίζει ή όχι λες;

GeekBuying VS PandaWill...

Ούτε καν να το σκέφτεσαι το 2ο, απλώς το αγνοείς λόγω αναξιοπιστίας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα στο φορουμ..

θα ήθελα τη βοηθειά σας

ψαχνω για κινητό 5.5 inch και πάνω,  2gb ram και καλή κάμερα και -αν γίνεται octa core- γυρω στα 130-140 ευρώ, τι με συμβουλεύεται για αξιόπιστο μοντελο και μαγαζί;  γιατι στο aliexpress που ψάχνω έχω μπερδευτεί.... ευχαριστώ εκ των πρωτέρων...

 

http://www.to2c.com/xiaomi-redmi-note-4g-lte-enhanced-version.html  

 

ή κανενα coolpad F1 με 5" ομως..? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι οι καλυτερες επιλογες με τα νεα δεδομενα. 

Πχ mtk8392 cube talk 9x η το teclast x98 air 3g  με τον Intel.

Και για τα δυο διαβαζω πολλα καλα λογια. 

Κι εγω στην αναζητηση ειμαι και δε βλεπω μεγαλο ενθουσιασμο με τον rk3288. 

 

Για τον Α80Τ σε σχέση με αυτούς που αναφέρεις; Γιατί το σκορ του στο Antutu είναι νομίζω το υψηλότερο όλων(όσο μπορεί να λέει κάτι αυτό). Και σε κάποιου κινεζομάγαζου οι κριτικές των πελατών που διάβαζα για το Onda V989 που τον φοράει ήταν διθυραμβικές(και πάλι όση σημασία μπορεί να έχει αυτό αλλά η εντύπωση που αποκόμισα ήταν ότι δεν ήταν μουσαντένιες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η GPU στους Rk3288 και A80T είναι ουσιαστικά που με ενδιαφέρει. Η CPU δεν θα σου εμφανίσει ουσιαστικές διαφορές με την χρήση. Η GPU είναι που κάνει την διαφορά, εκεί που συνήθως ζορίζονται όλα, στα παιχνίδια. Τα υπόλοιπα, υπό την προϋπόθεση ότι είναι κινέζικα ίδιας κατηγορίας, πάνω κάτω είναι ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η GPU στους Rk3288 και A80T είναι ουσιαστικά που με ενδιαφέρει. Η CPU δεν θα σου εμφανίσει ουσιαστικές διαφορές με την χρήση. Η GPU είναι που κάνει την διαφορά, εκεί που συνήθως ζορίζονται όλα, στα παιχνίδια. Τα υπόλοιπα, υπό την προϋπόθεση ότι είναι κινέζικα ίδιας κατηγορίας, πάνω κάτω είναι ίδια.

 

Αφού φαίνεται να το έχεις ψάξει ποιός από τους 4(RK3288, A80T, Intel και MTK) έχει την πιο καλή GPU;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.to2c.com/xiaomi-redmi-note-4g-lte-enhanced-version.html

Τι λέτε γιαυτη την αγορά? τι είναι το λειτουργικο miui ? θα εχω προβλημα να κατεβαζω απο play store?

επισης υπάρχουν άλλα δυο σαυτη την τιμη

http://www.to2c.com/phone.html?phone_displaysize=99&phone_ram=72&phonecamera=102&price=100-200

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.to2c.com/xiaomi-redmi-note-4g-lte-enhanced-version.html

Τι λέτε γιαυτη την αγορά? τι είναι το λειτουργικο miui ? θα εχω προβλημα να κατεβαζω απο play store?

επισης υπάρχουν άλλα δυο σαυτη την τιμη

http://www.to2c.com/phone.html?phone_displaysize=99&phone_ram=72&phonecamera=102&price=100-200

Android ειναι το miui.Οπως οι Samsung LG Sony βαζουν τις δικες τους νοτες στο Android ετσι και η Xiaomi εχει δημιουργησει το miui.Ή θα το λατρεψεις ή θα το μισησεις.Μην το κοιτας τo Elephone.Η Xiaomi ειναι κορυφαια εταιρεια.Η Elephone προβληματικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
 
 

 

Android ειναι το miui.Οπως οι Samsung LG Sony βαζουν τις δικες τους νοτες στο Android ετσι και η Xiaomi εχει δημιουργησει το miui.Ή θα το λατρεψεις ή θα το μισησεις.Μην το κοιτας τo Elephone.Η Xiaomi ειναι κορυφαια εταιρεια.Η Elephone προβληματικη.

ok ευχαριστω καταλαβα... για την inew τι ξέρουμε?

επισης καπου διάβασα ότι το XIAOMI  δεν υποστηριζει 4g στην ελλάδα. αληθεύει?

Επεξ/σία από gnstsps
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...