Προς το περιεχόμενο

Vodafone Offers v.2 - μεταξυ αλλων Nokia Lumia 925 & 1020


etheo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eκανα quote το εξης:

 

4' μετά το ποστ σου και το 8s είναι και πάλι εξαφανισμένο από το site τους :( Το περιμένω μέρες!

Σχολιαζοντας οτι αποκλειεται να εξαφανιστηκε (μεσα σε αυτα τα 4 λεπτα) λογω μεγαλης ζητησης (τετοιας δηλαδη που 100αδες περιμεναν καθε μερα ολη μερα πότε θα ξαναεμφανιστει διαθεσιμο για να το "εξαντλησουν").

ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ "παιρνω απαντηση" (επισης quote κλπ) οτι εχουν γινει σιγουρα τοσες και τοσες παραγγελιες κλπ.

 

Δηλαδη τι να πω, οτι εγω το ειχα παραγγειλει απο την 1η στιγμη τον.... ΝΟΕΜΒΡΙΟ (οταν ειχε ξαναμπει στα 99 ευρω τοτε)?

Τι σχεση εχει το ενα σχολιο με το αλλο? Εγω σχολιαζω το 'τρεχον ανεβοκατεβασμα' του κινητου και το τι μπορει να σημαινει αυτο.

Ας ειχε διατυπωθει η "απαντηση" διαφορετικα, δε ξερω, παντως εφοσον silmarien δεχεσαι οτι ηταν ξεκαθαρο οτι αναφεροταν αλλου τοτε ηταν 100% λαθος το quote-αρισμα! (και μεταξυ μας επειδη κι εγω καταλαβα οτι το σχολιο ηταν 'γενικοτερο' εβαλα και το "υφακι" που λες, δηλαδη πώς να το κανουμε, αφου το σχολιο του φαινεται λες και αντικρουει τα δικα μου γραφομενα...! στο κατω-κατω "προσεχετε σε τι απαντατε" εγραψα, λαθος ειναι?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέατρο του παραλόγου σήμερα στον Κωτσόβολο. Το πρωί ήταν διαθέσιμο πάλι το 1020 και το χτύπησα παραγγελία με παραλαβή από το κατάστημα για να κάνω τις 12 άτοκες δόσεις. Τελικά πήγα εκεί για να μου πούνε ότι έγινε κάποιο λάθος και ότι είχαν μόνο ένα κομμάτι διαθέσιμο το οποίο ήταν το εκθεσιακό!!! και φυσικά αδυνατούσαν να ρίξουν την τιμή γιατί ήταν ήδη σε προσφορά.....  Τεσπα για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχει στο κατάστημα της Ν. Σμύρνης στην Συγγρού, εξωτερικά μου φάνηκε Οκ.

Πάντως επαγγελματισμός μηδέν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eκανα quote το εξης:

Σχολιαζοντας οτι αποκλειεται να εξαφανιστηκε (μεσα σε αυτα τα 4 λεπτα) λογω μεγαλης ζητησης (τετοιας δηλαδη που 100αδες περιμεναν καθε μερα ολη μερα πότε θα ξαναεμφανιστει διαθεσιμο για να το "εξαντλησουν").

ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ "παιρνω απαντηση" (επισης quote κλπ) οτι εχουν γινει σιγουρα τοσες και τοσες παραγγελιες κλπ.

 

Δηλαδη τι να πω, οτι εγω το ειχα παραγγειλει απο την 1η στιγμη τον.... ΝΟΕΜΒΡΙΟ (οταν ειχε ξαναμπει στα 99 ευρω τοτε)?

Τι σχεση εχει το ενα σχολιο με το αλλο? Εγω σχολιαζω το 'τρεχον ανεβοκατεβασμα' του κινητου και το τι μπορει να σημαινει αυτο.

Ας ειχε διατυπωθει η "απαντηση" διαφορετικα, δε ξερω, παντως εφοσον silmarien δεχεσαι οτι ηταν ξεκαθαρο οτι αναφεροταν αλλου τοτε ηταν 100% λαθος το quote-αρισμα! (και μεταξυ μας επειδη κι εγω καταλαβα οτι το σχολιο ηταν 'γενικοτερο' εβαλα και το "υφακι" που λες, δηλαδη πώς να το κανουμε, αφου το σχολιο του φαινεται λες και αντικρουει τα δικα μου γραφομενα...! στο κατω-κατω "προσεχετε σε τι απαντατε" εγραψα, λαθος ειναι?)

Το πεφτει ¨παλι¨ χοντρο δουλεμα μαλλον ειναι ακυρο γιατι οπως σου λεω εχω προσωπικη εμπειρια απο 7 κομματια που παρθηκαν στην συγκεκριμενη τιμη .... 

Υ.Γ Δεν δουλευω στην vodafone  .... 

Υ.Γ2. Το σχολιο σου ηταν τουλαχιστον "ακυρο" ... ενδεχομενως σημερα να βγαλαν οσα κομματια δε πηγαν να τα παραλαβουν οποιοι εκαναν παραγγελια τις προηγουμενες φορες, που δε νομιζω να ηταν πολλοι και οσοι ηταν εκαναν λαθος που δεν παρελαβαν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κατάστημα Π.Φαλήρου (Αγ.Αλεξάνδρου 2) υπάρχει κρατημένο στο όνομα μου ένα HTC 8S...

Αν ενδιαφέρει κάποιον ας μου στείλει ένα P.M...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κατάστημα Π.Φαλήρου (Αγ.Αλεξάνδρου 2) υπάρχει κρατημένο στο όνομα μου ένα HTC 8S...

Αν ενδιαφέρει κάποιον ας μου στείλει ένα P.M...

Eχει ήδη ενδιαφερθεί το μέλος eXrhsots...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το HTC 8s της προσφοράς.Πιο συγκεκριμένα,δεν αναγνωρίζει την κάρτα SIM.Δοκίμασα 2 διαφορετικές,χωρίς αποτέλεσμα.Πήρα εξυπηρέτηση πελατών VODAFONE και μου είπαν να το πάω σε κάποιο κατάστημα,όπως και έκανα.Το θέμα είναι ότι το έκανε από την πρώτη στιγμή η συσκευή,αλλά εγώ άργησα να την ανοίξω και να βάλω κάρτα μέσα και πέρασε το 7ήμερο του DOA,οπότε μόνο επισκευή...την πάτησα! :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως χθες το βράδυ που πήγα να σετάρω το καινούριο κινητό της γυναίκας μου (της πήρα το windows phone 8s) κατάλαβα γιατί πέφτουν ραγδαία οι τιμές των Windows Phones. Μπορεί σαν ποιότητα κατασκευής - εμφάνιση και smooth περιήγηση το κινητό να τα σπάει για την τιμή του αλλά από εφαρμογές και παραξενιές άστα να πάνε. 2 φορές έβαλα να πάρω το lumia 925 και το ξανασκεφτόμουν πριν πατήσω το κουμπί της πληρωμής (μέσω πιστωτικής) και ευτυχώς που δεν το πάτησα. Το λειτουργικό και οι εφαρμογές του είναι έτη φωτός πίσω από Android και IOS.

 

Το μόνο που άξιζε κατά τη γνώμη μου είναι το lumia 1020 και αυτό μόνο σε όσους έχουν ως 1ο κριτήριο επιλογής κινητού την φωτογραφική του μηχανή.

 

Για μένα τα Windows Phone απευθύνονται μόνο σε όσους θέλουν να κάνουν τα πολύ βασικά - Τηλέφωνο - Φωτογραφία - Μουσική - Facebook , για όσους θέλουν πιο ψαγμένες εφαρμογές μακριά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως χθες το βράδυ που πήγα να σετάρω το καινούριο κινητό της γυναίκας μου (της πήρα το windows phone 8s) κατάλαβα γιατί πέφτουν ραγδαία οι τιμές των Windows Phones. Μπορεί σαν ποιότητα κατασκευής - εμφάνιση και smooth περιήγηση το κινητό να τα σπάει για την τιμή του αλλά από εφαρμογές και παραξενιές άστα να πάνε. 2 φορές έβαλα να πάρω το lumia 925 και το ξανασκεφτόμουν πριν πατήσω το κουμπί της πληρωμής (μέσω πιστωτικής) και ευτυχώς που δεν το πάτησα. Το λειτουργικό και οι εφαρμογές του είναι έτη φωτός πίσω από Android και IOS.

 

Το μόνο που άξιζε κατά τη γνώμη μου είναι το lumia 1020 και αυτό μόνο σε όσους έχουν ως 1ο κριτήριο επιλογής κινητού την φωτογραφική του μηχανή.

 

Για μένα τα Windows Phone απευθύνονται μόνο σε όσους θέλουν να κάνουν τα πολύ βασικά - Τηλέφωνο - Φωτογραφία - Μουσική - Facebook , για όσους θέλουν πιο ψαγμένες εφαρμογές μακριά.

 

Για γίνε ποιο συγκεκριμένος γιατί αυτά που λες θεωρώ πως δεν ισχύουν. Πάντως είναι αστείο το τελευταίο που αναφέρεις μιας και το 90% των χρηστών smartphones κάνει ακριβώς αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα πιο "ψαγμενα", εχουμε στα σπιτια μας κατι μεγαθηρια που λεγονται "υπολογιστες"..

Τουλαχιστον γι αυτους που πανε για ενα καφε και τους αρεσει να ανταλλαζουν και 50 κουβεντες με την παρεα τους, παρα να καθονται σαν τον Sheldon (big bang theory) πανω απο ενα κινητο κατεβαζοντας 500 ανουσιες εφαρμογες τις οποιες μετα απο λιγο διαγραφουν, τα WP μια χαρα αξιοπρεπεστατα κινητα ειναι με ενα store που ανεβαινει αρκετα..

Πριν 3-4 χρονια ακουγαμε στις καφετεριες.. "βγαλαν εφαρμογη που βαζεις τον καφε και τον ζεσταινει/βγαλαν εφαρμογη που χαιδευεις το κινητο και γαργαλιεται".. Ok.. ουσια μηδεν..

office/camera/καιρος/utorrent remote/photobeamer/browser/socialmedia/gps μπορεις να πεις οτι τα χρειαζεσαι σε ενα smartphone..

Ολα τα αλλα επιεικως φρουφρου..

Οπως το πες.. τα κινητα ειναι για τηλεφωνο/ φωτο/ μουσικη/ social media/ κανα παιχνιδακι/ καμμια ταινιουλα

για ολα τα αλλα υπαρχουν τα PC..

 

Τι να το κανω ενα κινητο το οποιο εχει 32gb εφαρμογων απο τις οποιες χρησιμοποιω τις 5-10, και ανα διαστηματα laggarei και για να ηρεμισει θα πρεπει να κανω επανεκκινησεις, root, unroot, κοκοψονια και κοκοκοψαρα,

και εν τελη να καταληγω οτι θα πρεπει να αγορασω ενα καινουργιο κινητο πιο φρεσκο για να εχω πιο ανετη λειτουργια..

και σε τιμη flagship.

 

WP, για οσους θυμουνται ακομα οτι το κινητο ΔΕΝ ειναι υπολογιστης,

και smooth λειτουργια χωρις παραξενιες οποτε του 'ρθει..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως κακά τα ψεμματα, 350 τα wp flagship, 399 τα android (lg g2, nexus5)

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Το 1020 είναι ειδικής χρήσης τηλέφωνο λόγω της κάμερα. Όπως ειδικής χρήσης είναι πχ το Note 3. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Για μένα τα Windows Phone απευθύνονται μόνο σε όσους θέλουν να κάνουν τα πολύ βασικά - Τηλέφωνο - Φωτογραφία - Μουσική - Facebook...

Οπως και όλα τα τηλέφωνα γενικά...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...