Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε,προς εκεί μεριά , βαριά βαριά τέλη Αυγούστου , αλλά σίγουρα από αρχές του μήνα που θες . Υπόψιν,για να δεις τις προσφορές θέλει νάχεις κάνει λογαριασμό στο site του ΟΣΕ.

Συμπληρωνω : και να έχεις κάνει και log in
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα γραφειάκι όπου οι διάφορες επιφάνειες ενωνονται "κάθετα" με καποια μεταλλικά εξαρτήματα (δεν είναι σαν τα γραφεία που έχουν "κρυφές ενώσεις") ...

 

αυτά είναι σε δύο κομμάτια, ένα βιδώνεται στη μία επιφάνεια ένα στο άλλο και μεταξύ τους βιδ΄νονται ώστε τελικά οι δύο επιφάνειες να συνδέονται κατά 90 μοίρες.

 

Ξέρει κανείς πως λέγεται και που τα βρίσκω

 

 

εχω μία χαλια-φωτογραφία από απλό κινητό αλλά αυτό το bluetooth έχω ξεχάσει πως το συνδέω με το laptop

 

 

 

 

Σε καταστήματα με είδη επιπλοποιίας ρωτάς για φεράμια επίπλων/ντουλαπιών εξωτερικά σαν και αυτά που φαίνονται εδώ

Υπάρχουν και χωνευτά (είναι οι "κρυφές" ενώσεις που αναφέρεις) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάπου στο internet κάποιος κατάλογος με όλη την ελληνική χλωρίδα;

 

Κάτι σαν βάση δεδομένων, που να ψάχνεις με κριτήρια το όνομα, το είδος, τις απαιτήσεις σε νερό, ήλιο κ.τ.λ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρυωσα καλοκαιριατικα. 3 μερες τωρα και χειροτερευω, γιατι θελει ξεκουραση αλλα με τετοια ζεστη, και τον υπνο να χειροτερευει υποτροπιαζω διαρκως. Κυκλοφορει κανα μικροβιο ξερουμε? Να κυνηγησω αντιβιωση ή να χασω μερικες ακομα μερες απο το καλοκαιρι και οπου μου βγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρυωσα καλοκαιριατικα. 3 μερες τωρα και χειροτερευω, γιατι θελει ξεκουραση αλλα με τετοια ζεστη, και τον υπνο να χειροτερευει υποτροπιαζω διαρκως. Κυκλοφορει κανα μικροβιο ξερουμε? Να κυνηγησω αντιβιωση ή να χασω μερικες ακομα μερες απο το καλοκαιρι και οπου μου βγει

 

Ίωση σαν τις επιδημίες του χειμώνα, όχι δεν κυκλοφορεί. Λογικά κρύωσες και θα κάνει τον κύκλο του 4-5 μέρες για να περάσει. Αν δεις ότι επιμένει, πήγαινε σε γιατρό. Μην παίρνεις αντιβίωση έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειδα πως μεσα σε 20 κατι χρονια που δεν επαιρνα ουτε ασπιρινη ποσο με εχει ανταμειψει ο οργανισμος. Ενα μεγαλο α Γ..ησου μου ειπε και τωρα θα του το πω και γω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορω να δω τι ενσημα μου κολλαει ηβεταιρια στην οποια δουλευω.

 

Πχ αν η συμβαση λεει τεχνολογος μηχανικος τι ενσημα μου κολλαει; μπορει να μου κολλησει ενσημα κατωτερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρες, καλός φίλος βαφτίζει τον γιό του (1 έτους) και ψάχνω να βρω τι να του πάρω (δεν έχω ιδέα από τέτοια).

 

Ρούχα δεν θα ήθελα γιατί σε τέτοια ηλικία θα αχρηστευτούν αρκετά σύντομα άρα λέω για κάνα παιχνίδι (πχ τρενάκι), που μπορώ να τσεκάρω στας Αθήνας (κέντρο & πέριξ)?

 

Επίσης έχω το ελεύθερο το δώρο να είναι όσο geeky θέλω (θα προτιμούσα κάτι σε lego star wars αλλά δεν έχει για την ηλικία του).

 

Budget ~50€.

 

Thanx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Τα Lego για τους μπέμπηδες λέγονται LEGO DUPLO. Δεν υπάρχουν star wars, αλλά έχει batman πχ. Φυσικά όχι Ελλάδα, γιατί... είναι του διαβόλου μάλλον και δεν πουλάνε. Ίσως αν πας σε κατάστημα που φέρνει lego duplo με τον κωδικό που θες να στο παραγγείλουν. Ίσως

 

2) Τραινάκι; Ενός; Good luck with that. Εκτός αν το παιδί είναι κάποιου είδους prodigy, θα ασχοληθεί μαζί του (ή το παιχνίδι θα "αντέξει") λιγότερο κι από τα ρουχαλάκια που λες.

 

Γνώμη μου:

Αν δεν έχουν ήδη: παρκοκρέβατο (λογικά θα έχουν). Το πιο χρήσιμο πράγμα με διαφορά σε αυτή την ηλικία.

 

Σε παιχνίδι, εξαρτάται από την ανάπτυξη.

Τουβλάκια mega bloks (μεγάλα, να μπορεί να τα πιάνει. Έχει και τρενάκι!)

Οτιδήποτε μουσικό (ξυλόφωνο, μεταλλόφωνο, αρμόνιο κτλ)

Οτιδήποτε της fisher price αναπτυξιακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορω να δω τι ενσημα μου κολλαει ηβεταιρια στην οποια δουλευω.

 

Πχ αν η συμβαση λεει τεχνολογος μηχανικος τι ενσημα μου κολλαει; μπορει να μου κολλησει ενσημα κατωτερα;

http://www.ermis.gov.gr/portal/page/portal/ermis/FullStory?sid=10098154

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στείλω μήνυμα σε μια επαφή μου στο skype μια στιγμή που αυτή δεν είναι online, και εγώ αποσυνδεθώ, τότε θα το λάβει το μήνυμά όταν η επαφή θα συνδεθεί; Παλιά έπρεπε να ήμασταν και οι 2 συνδεδεμένοι, ρωτάω μήπως τώρα έχει αλλάξει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...