Προς το περιεχόμενο

Sony Xperia Z1 Compact 16gb 199 ευρώ mediamarkt [ΤΕΛΟΣ]


Red21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες


Η καμερα του οντως δεν λεει πολλα,ειδικα για 20mp που εχει.

 

Αλλα,σαν κινητο με τα specs που εχει ειναι αψογο στα 200 ευρω.Γρηγορες επιδοσεις,πολυ καλη αυτονομια σε σχεση με αλλα.
Τιμιο κινητο για αυτα που προσφερει και στην τιμη αυτη.
Οποιος θελει να εχει καλη καμερα,απλα στρεφεται σε αλλο κινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Και στην τελικη, ακομα και να μη σ'αρεσει ως κινητο, δεν μπορεις να αμφισβητησεις οτι αποτελει προσφορα με τελειως αντικειμενικα κριτηρια, δηλαδη την αμεσως επομενη τιμη που μπορει κανεις να το βρει.

 

 

Τρολαρεις, ασχετο No 3-4... Ποιος ειπε ότι δεν είναι προσφορα; Ποιος ειπε ότι "δεν μου αρεσει ως κινητο"; Αντε συνεχιστε μονοι σας.

 

Over and out.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα μου είχε τραβήξει την προσοχή το συκγεκριμένο κινητό . Αλλα τελικά απέφυγα την αγορά του στα 240ε και θα την απέφευγα και τώρα στα 200ε . Ο λόγος γιαυτό είναι επειδή , όταν κάποιος αγοράζει αυτό το κινητό , ουσιαστικά δίνει παραπάνω λεφτά για να μπορέι να βγάζει και 2 ωραίες φωτογραφίες . Και δεδομένου οτι έχει την ίδια camera και το z1 , περιμένεις πολύ καλα αποτελέσματα . Δυστυχώς όμως απογοητεύει και δεν υποστηρίζει ούτε 60fps ουτε τίποτα . Εκει που έπρεπε να διαπρέψει απογοητεύει . Κριμα . Next :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιρηνη ημιν αδερφια!!!!  :devil:  :devil:

 

Καλη τιμη ειναι αντικειμενικα, πολυ καλη......τωρα αν ο φιλος μου ο matrixxx θελει σουπερ καμερα, στα 200 ευρω δεν θα την βρει πουθενα σιγουρα......αλλα ειναι δικαιωμα του!!!!

 

 

Εγω σε ενα smartphone κοιταζω πρωτα απο ολα να ειναι οσο πιο smooth γινεται και απροβληματιστο......και το συγκεκριμενο ειμαι 1000% σιγουρος οτι ειναι!!! 

 

Απο εκει και περα....δεν νομιζω να ειναι τοσο μα τοσο χαλια η καμερα....μπορει να μην ειναι για φωτογραφους αλλα δεν γινεται να ειναι και σαν συσκευη των 60 ευρω.....νομιζω ειναι υπερβολη!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρολαρεις, ασχετο No 3-4... Ποιος ειπε ότι δεν είναι προσφορα; Ποιος ειπε ότι "δεν μου αρεσει ως κινητο"; Αντε συνεχιστε μονοι σας.

 

Over and out.

Δεν τρολαρω, αν τρολαρα δε θα χαλαγα φαια ουσια για να απαντησω. Αν δεν κανω λαθος ειπες οτι δεν ειναι vfm και παρεπεμψες σε μια φραση του paylidi απο αλλο τοπικ που η ¨προσφορα¨ δεν ηταν καν προσφορα. Επ´αυτου ηταν η απαντηση.

 

Αν παρεξηγησα το next, καλως, παντως δεν εχω σκοπο να τρολαρω, δε το συνηθιζω αλλωστε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

matrix απλα η φοτο απο το σονυ ειναι σαν ενα τοιχο σε μεγεθος και αυτη απο το νοκια σαν ενα καδρο στον τοιχο δεν μπορεις να το συγκρινεις υστερει σιγουρα  σε σχεση με κινητα με καλη καμερα(ειναι χειροτερο απο ενα s4) αλλα στην καθημερινοτητα εχει καλυτερη αποδωση απο αυτα που αναφερεις εκτος και αν βλεπεις τις φοτο που τραβας με τοσο ζουμ ωστε να θες να δεις αν εχουν τεριδονα τα δοντια καποιου που τραβηξες εκει θα θολωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη μια τα megapixels δεν ειναι μοναδα μετρησης της ποιοτητας και αρα το οτι εχει 21MP δεν σημαινει οτι ειναι και καλη. Για παραδειγμα το G2 με τα 13 MP εχει καλυτερη ποιοτητα. Ομως ενα κινητο δεν ειναι μονο η καμερα του. Αν καποιος θελει να παιρνει κινητο μονο για την καλυτερη καμερα, μπραβο του αλλα αυτο ειναι ενα προσωπικο κριτηριο επιλογης και οχι "αντικειμενικο" με την εννοια οτι δεν κοιταει συνολικα το κινητο ωστε να ζυγισει τα υπερ και τα κατα αλλα εστιαζει μονο σε ενα χαρακτηριστικο που για αυτον ειναι το πιο σημαντικο.

 

Απο την αλλη ομως αν δεν ειναι VFM αυτο το κινητο σημερα σε αυτα τα χρηματα, τοτε ποιο ειναι; VFM δεν σημαινει οτι ολα τα εχει τελεια....

 

ΥΓ. Μπραβο στον Red21 για τo thread.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα που θα μπω σε πειρασμό νυχτιάτικα!!!

Με τρώει το χέρι μου, αλλά από την άλλη δεν μπορώ να αποχωριστώ το εξαιρετικό και ποιοτικό Nokia 808 μου. (δεν είναι μόνο η καμερά του, είναι και η amoled οθόνη με τα υπέροχα χρώματα, το άψογο ηχείο του κτλ κλτ). Από την άλλη μου λείπει το android λειτουργικό που έχει τόσα καλούδια που τώρα στερούμε από το nokia 808 (symbian γαρ, παρατημένο). 

 

Έχω δει την κάμερα του z1 στα γρήγορα. Μέτρια πράγματα, πράγματι. Κλασική sony, περίεργα χρώματα, έντονο sharpenning (μπας και δείξει καλύτερο). Καμία σχέση με το γλυκο αισθητήρα του 808. Αν ρυθμίσεις βέβαια στα 8mp (supersampling) τα αποτελέσματα είναι καλύτερα, αλλα απέχει πάλι από το 808.. Και η οθόνη του sony είναι πολύ.. sony. Μια κλασσική γκριζουλί στα μαύρα Sony. Τόσα ονόματα και τα χρώματά της ξεπλυμένα καμία σχέση με την amoled pure black του 808 (που χαίρεσαι να βλέπεις, φωτογραφίες και εικόνες). Παρόλα αυτά είναι android με καλά χαρακτηριστικά και καλή μπαταρία... και μου λείπει αυτό το λειτουργικό..

 

Βοηθάτε τι να κάνω...

 

Ήταν ανάγκη να βγει αυτή η προσφορά;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα που θα μπω σε πειρασμό νυχτιάτικα!!!

Με τρώει το χέρι μου, αλλά από την άλλη δεν μπορώ να αποχωριστώ το εξαιρετικό και ποιοτικό Nokia 808 μου. (δεν είναι μόνο η καμερά του, είναι και η amoled οθόνη με τα υπέροχα χρώματα, το άψογο ηχείο του κτλ κλτ). Από την άλλη μου λείπει το android λειτουργικό που έχει τόσα καλούδια που τώρα στερούμε από το nokia 808 (symbian γαρ, παρατημένο). 

 

Έχω δει την κάμερα του z1 στα γρήγορα. Μέτρια πράγματα, πράγματι. Κλασική sony, περίεργα χρώματα, έντονο sharpenning (μπας και δείξει καλύτερο). Καμία σχέση με το γλυκο αισθητήρα του 808. Αν ρυθμίσεις βέβαια στα 8mp (supersampling) τα αποτελέσματα είναι καλύτερα, αλλα απέχει πάλι από το 808.. Και η οθόνη του sony είναι πολύ.. sony. Μια κλασσική γκριζουλί στα μαύρα Sony. Τόσα ονόματα και τα χρώματά της ξεπλυμένα καμία σχέση με την amoled pure black του 808 (που χαίρεσαι να βλέπεις, φωτογραφίες και εικόνες). Παρόλα αυτά είναι android με καλά χαρακτηριστικά και καλή μπαταρία... και μου λείπει αυτό το λειτουργικό..

 

Βοηθάτε τι να κάνω...

 

Ήταν ανάγκη να βγει αυτή η προσφορά;;

Προχώρα μην το σκέφτεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα που θα μπω σε πειρασμό νυχτιάτικα!!!

Με τρώει το χέρι μου, αλλά από την άλλη δεν μπορώ να αποχωριστώ το εξαιρετικό και ποιοτικό Nokia 808 μου. (δεν είναι μόνο η καμερά του, είναι και η amoled οθόνη με τα υπέροχα χρώματα, το άψογο ηχείο του κτλ κλτ). Από την άλλη μου λείπει το android λειτουργικό που έχει τόσα καλούδια που τώρα στερούμε από το nokia 808 (symbian γαρ, παρατημένο). 

 

Έχω δει την κάμερα του z1 στα γρήγορα. Μέτρια πράγματα, πράγματι. Κλασική sony, περίεργα χρώματα, έντονο sharpenning (μπας και δείξει καλύτερο). Καμία σχέση με το γλυκο αισθητήρα του 808. Αν ρυθμίσεις βέβαια στα 8mp (supersampling) τα αποτελέσματα είναι καλύτερα, αλλα απέχει πάλι από το 808.. Και η οθόνη του sony είναι πολύ.. sony. Μια κλασσική γκριζουλί στα μαύρα Sony. Τόσα ονόματα και τα χρώματά της ξεπλυμένα καμία σχέση με την amoled pure black του 808 (που χαίρεσαι να βλέπεις, φωτογραφίες και εικόνες). Παρόλα αυτά είναι android με καλά χαρακτηριστικά και καλή μπαταρία... και μου λείπει αυτό το λειτουργικό..

 

Βοηθάτε τι να κάνω...

 

Ήταν ανάγκη να βγει αυτή η προσφορά;;

Όσον αφορά την κάμερα, έχω εγκαταστήσει CyanogenMod 11 και η ποιότητα της κάμερας έχει βελτιωθεί σημαντικά. Εξακολουθεί να μην είναι όσο καλή όσο το G2 φίλου/πρώην Nexus 5 μου αλλά είναι τίμια. 

 

Με το κινητό έχω κάνει αρκετά μπάνια (είτε στην μπανιέρα είτε σε πισίνα, βίντεο ας πούμε) χωρίς κανένα πρόβλημα. Το ηχείο δεν λέει και πολλά, βελτιώνεται όμως με το Stereo Sound Mod που κάνει και το πάνω ηχείο να βελτιώνει λίγο μπάσο και ένταση γενικότερα.

 

Η μπαταρία τέλεια, καμία σχέση με το Nexus 5, λόγω μικρότερης οθόνης & ανάλυσης οθόνης.

 

Ποιότητα κατασκευής πολύ καλή, πολύ premium αίσθηση, σε αντίθεση με το Z3 Compact (γτ ρε sony το έκανες πλαστικό???)

 

Πολύ καλή τιμή, σίγουρα θα σου λείψει το ηχείο αν άκουγες μουσική, γτ είναι λιγάκι γτπ. Βάλαμε για σύγκριση 3 φίλοι τα κινητά, και βγήκε κάπως έτσι (με σημαντική διαφορά μεταξύ των 3) Moto G 2nd Gen>LG G2>Z1 Compact. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλια η καμερα, ακομα και κομπακτ φωτογραφικες των 100€ καλυτερες φωτο βγαζουν... Παιδια για smartphone μιλαμε, αν ειναι δυνατον το κυριοτερο κριτηριο να ειναι η καμερα. Το ζητημα ειναι αν αξιζει να δωσει αυτην την στιγμη καποιος τα 200€ που ζητανε η αν μπορει να περιμενει και για αλλες προσφορες. Ειδικα απο την στιγμη που θα ερθουν και τα wp10 με την προσδοκια to rule them all.. Παντως κατι πρεπει να παιζει με τα sony τωρα τελευταια,καποια προωθητικη ισως,αφου και το z3c εχει πεσει σε τιμες σκρουτζ και στα κανονικα μαγαζια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερη προσφορά είναι το G3 και ακόμα καλύτερη ήταν το S5, για άτομα που θέλουν πιο μεγάλες οθόνες.

 

Για όσους αρέσκονται σε μικρότερες, είναι η καλύτερη δυνατή περίπτωση.

 

Και μια χαρά κάμερα έχει. Σιγά τη διαφορά που θα καταλάβει ο μέσος χρήστης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...