Προς το περιεχόμενο

Ασυρματο μοντεμ router ASUS DSL-N14U @wind 34.90€


manthos1969

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κανε μας ενα μινι ριβιου σε σχεση με τι ειχες πριν κ πως τα παει στην γραμμη σου αν σου ειναι ευκολο

 

ειμαι σε μεγαλο δίλημμα αναμεσα σε αυτο λογω snr κ τιμης κ σε tplink 9980 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 741
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Sorry δεν ειμαι στο σπιτι για να δωσω λεπτομερειες και δεν εχω ασχοληθει ακομη με το modem(λογω ωραριου δουλειας),μονο την ημερα που το πηρα αλλαξα firmware και ενεργοποιησα την εγγυηση στην Asus.

Να σκεφτεις απλα οτι το προηγουμενο modem μου ηταν το Thomson TG585v7 :X .

Ο γιος μου με "εψησε" και εκανε μια παραμετροποιηση επιτοπου και διπλασιαστηκε η ταχυτητα του upload σε WiFi  συνδεση,αλλα δεν τον αφησα να "ψαχτει" παραπανω γιατι εχω κλαψει διαφορες συσκευες στο παρελθον  :mad: .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εχω το TD 5136v2 της forthnet πιστευετε αξιζει η αλλαγη στην τιμη που το δινει η wind? υπαρχει καποια αλλη ενναλακτικη σε αυτα τα λεφτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι αγορασετε το ρουτερακι να του κανετε κατευθειαν αναβαθμιση στο τελευταιο firmware της asus κ μετα κατευθειαν hard reset για να φυγουν ολες οι wind specific ρυθμισεις

 

μετα απο ολα αυτα περνατε τις ρυθμισεις σας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι αγορασετε το ρουτερακι να του κανετε κατευθειαν αναβαθμιση στο τελευταιο firmware της asus κ μετα κατευθειαν hard reset για να φυγουν ολες οι wind specific ρυθμισεις

 

μετα απο ολα αυτα περνατε τις ρυθμισεις σας

Κάποιοι είπαν παραπάνω ότι βάζοντας το τελευταίο firmware χάνεις τον έλεγχο του snr, το οποίο ίσως είναι το μεγαλύτερο πλεονέκτημα του. Δεν ισχύει αυτό;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις το παραγγειλα και εγω. Επισης ο συνονόματος  babis3g στο adslgr forum εχει ανεβασει νεοτερο firmware.....

 

 

http://www.adslgr.com/forum/threads/873546-DSL-N14U-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-wifi/page3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το βλέπω πια στο site της Wind, μπορούμε να το παραγγείλουμε;

 

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/triple-play/exoplismos/

 

Οσα καταστηματα πηρα τηλ δεν το ειχαν ετοιμοπαραδοτο. Παραγγειλε το και απο εβδομαδα θα παραλαβουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, έχω το TD-W8968 και τελευταία όλο και πιο πολύ κολλάει - μάλλον - αφού ούτε ίντερνετ μπορω να μπώ αλλά ούτε και στο web-interface του router χωρίς να κάνω reset. Πιστεύετε οτι αρχίζει να χαλάει σαν συσκευή;

 

Να μεταβώ στο Asus ή δεν υπάρχει λόγος και να προσπαθήσω να περάσω το firmware εκ νέου στο TD?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ποια εταιρεια εισαι?

 

πως συγχρονιζει σε σχεση με το προηγουμενο μοντεμ σου κ ποιο ειναι αυτο?

 

επαιξες με snr?

 

δοκιμασες torrent η πολλες συσκευες πανω να δουμε αν αντεχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι hol,

Τα στατιστικά πριν και μετά είναι στο http://imgur.com/a/Ifbk9

Γενικά δεν έχω παίξει με snr (μετά και το τελευταίο update υπάρχει η ρύθμιση), γιατί με ενδιαφέρει η σταθερότητα από το να πάει πχ 16 mbit > 17mbit

Torrent όχι ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...