Προς το περιεχόμενο

[smartphone] Lenovo S60 5'' dual sim 4G LTE 4core 2gb ram 179€@mediamarkt


gr234567

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποση ειναι η διαφορα 179 απο τα 239ευρω; Η αριθμητικη που ξερω λεει 60ευρω, δεν ειναι αμελητεο ποσο. Επισης ειναι αλλο πραγμα να αγορασεις απο το καταστημα της γειτονιας και αλλο να περιμενεις ταχυδρομειο απο εξωτερικο, αλλη αντιμετωπιση στην εγγυηση.

Καλυτερα οταν γραφεις κατι να μπορεις να το υποστηριξεις πραγματικα.

Μια χαρα το υποστηριξε ο ανθρωπος, εκανε το "λαθος" και εδωσε ολες τις επιλογες και μπερδευτηκες.

Δεν θα τα εγραφε αυτα, αν δεν απαντουσε στο σχόλιο οτι δεν υπαρχει καλυτερο και φθηνοτερο κινητο απο Κινα, κατι που απεφυγα και εγω να βαλω στο θεμα γιατι ειναι αδικη η συγκριση.

 

Αφου ομως το συνεχισατε εσεις, ας επισημανω τα εξης για το Lenovo K3 Note.

 

239 δεν ειναι τιμη στην Ελλαδα, δεν εισαγεται επισημα στην Ελλαδα, ειναι εισαγωγη ιδιωτων που τα παιρνουν απο Κινα και περνανε και καμια αλλη ρομ αν χρειαστει, και τα μεταπωλουν με κερδος, ισως και να τα υποστηριζουν ανεπισημα, αλλα σε καθε περιπτωση δεν πωλειται απο την Lenovo εδω.

 

Απο Κινα κοστιζει 155-165 dollars, με ή χωρις δωρακια, δηλ. 139-149 ευρω.

Μολις σταματησει ο πανικος, θα κυκλοφορησουν και περαιτερω εκπτωτικα κουπονια.

 

Δεν ειναι απλα φθηνοτερο, ειναι και μακραν καλυτερο κινητο, σε ολα τα βασικα τεχνικα χαρακτηριστικα, με σημαντικη διαφορά οτι ειναι 5,5" η οθονη. Προσωπικα το εχω καιρο και εχω παραγγειλει αλλα 3 τεμαχια για φιλους, δεν υπαρχει αυτο το value for money, ο επεξεργαστης του καυλοσπερνει για τα λεφτα αυτα, 46600 antutu.

 

Ολα αυτα δεν μειωνουν την αξια της παρουσης προσφορας.

Δεν ειναι σωστο να συγκρινουμε με Κινα, οπου υπαρχουν διαφοροι παραγοντες που επηρεαζουν εντελως διαφορετικα την αγοραστικη εμπειρια και αν χρειαστει hardware υποστηριξη το τοπιο ειναι επικινδυνο για αρχαριους.

Οποιος δεν αγοραζει απο Κινα και θελει υποστηριξη εδω, το παρον S60 αποτελει σουπερ προσφορα.

 

Το ειπε αλλωστε νωριτερα, πριν τον φατε και ο αγαπητος Billator

"Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα περάσει αρκετός καιρός για να το ξαναδούμε σε αυτή τη τιμή στην Ελλάδα  :)"

Ειναι σωστο ομως να ενημερωνουμε τα λοιπα μελη με εναλλακτικες επιλογες, προτου καταθεσουν τα πολυτιμα ευρουλακια τους, οπου επιθυμουν.

Επεξ/σία από fagoura
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 400
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2,68 GB για την ακρίβεια διαθέσιμα μετα το OS update σε 5.0.2. άδειο μετά από 2 factory reset

αισθητήρας πυξίδας δεν υπάρχει παρα μόνο τρεις αισθητήρες,μετά την μεγάλη αναβάθμιση έφυγαν διάφορες ενοχλητικές εφαρμογές Security κλπ. αλλά και κάποιες που ήταν ΟΚ όπως το ημερολόγιο της Lenovo και εμεινε το stock της Google όπως και μόνο Μουσική Google.

Το double tap OK δουλέυει και το Swipe up εντάξει είναι(φαίνεται είχε ζεσταθεί χθες).

Παραθέτω screenshots παρακάτω.Πάντως με την Lollipop τρωει τα κολλήματακια του.

To πρώτο screenshot είναι από το Ηuawei G620s και τους αισθητήρες του,αντίστοιχα πιο κάτω είναι του S60.

Πρακτικά σημαίνει πως στους Χαρτες Google δεν έχεις πυξίδα,αλλά και καμμία εφαρμογή δεν δουλέυει,χαρας στο πράγμα να μου πεις,who cares αλλά το αναφέρω ....και σε άλλα Lenovo κάνουν τσιγκουνιές στο hardware.

 

 

προτείνεις αναβάθμιση σε lollipop ή να μείνω σε kit kat; έμενα και με kit kat δεν είχε music app.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα αν ενα κινητο δουλευει οκ, καλό ειναι να μην το πειραζουμε με αναβαθμισεις rom κλπ γιατι μετα μπλεκει πολυ το πραγμα

Αν δεις οτι την εχουν κανει πολλοι και ειναι οκ, τοτε μονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως βλέπω ότι έχει πυξίδα

http://www.gsmarena.com/lenovo_s60-7214.php

 

ότι δεν έχει πυξίδα εννοείς ότι δεν έχεις offline πλοήγηση με κανένα πρόγραμμα (πχ here, navigon) ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτείνεις αναβάθμιση σε lollipop ή να μείνω σε kit kat; έμενα και με kit kat δεν είχε music app.

Δεν είχα προσέξει ότι δεν είχε music app αλλά ημερολογιο είχε της Lenovo,τεσπα γενικά με την Lollipop άλλαξε και η διαβάθμιση/κλίμακα της γραμματοσειράς και είναι πιο μικρά όλα έχει τα κολληματάκια του πάντως και ουσιαστικά bugs είναι που μπορεί με επόμενες αναβαθμίσεις να διορθωθούν.

Γνώμη μου όταν προσφέρεται μια Lollipop την κάνω σαν αναβάθμιση γιατί υποτίθεται γίνεται καλύτερο και πιάνει και τόπο ο 64bitos SD 410 πιο πολύ,κάντην και δες αυτά που γράφω αν ισχύουν.

εγώ πάντως βλέπω ότι έχει πυξίδα

http://www.gsmarena.com/lenovo_s60-7214.php

Οντως ακόμα και στο site της Lenovo το ελληνικό το γράφει αλλά δεν ισχύει,έβαλα CPU-Z και δείχνει μονο 3 αισθητήρες

http://shop.lenovo.com/gr/el/smartphones/s-series/s60/#tab-%CE%A4%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82_%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AD%CF%82

Κάθε εφαρμογή που έβαλα compass από PLay μου έβγαζε πως δεν υπάρχει μαγνητικός αισθητήρας,ας μας πει και κάποιος άλλος που το έχει.(το δικό μου είναι από ΜediaΜarkt)

Μήπως τον έχασε με την αναβάθμιση σε Lollipop.... :mellow: :-) :blink: ....(λέμε και καμμιά μα B) :cool: κία για να γελάσουμε)

εγώ πάντως βλέπω ότι έχει πυξίδα

http://www.gsmarena.com/lenovo_s60-7214.php

 

ότι δεν έχει πυξίδα εννοείς ότι δεν έχεις offline πλοήγηση με κανένα πρόγραμμα (πχ here, navigon) ;

Πυξιδα όπως στους χάρτες πάμε στο εικονίδιο της τοποθεσίας και το πατάμε γίνεται μπλε και μετά περιστρέφεται και ο χάρτης όπως το κουνάμε ανάλογα.

Σημασία πάντως έχει πως το Huawei G620s που έχω επίσης έχει πιο πολλούς αισθητήρες στο hardware του( acc.,orientation,rotation-vetor κλπ.) και το S60 είναι πολύ φτωχό στο HW όσο για το 1 GB ram παραπάνω πραγματικά δεν βλέπω μεγάλες διαφορές,σχεδόν αμελητέες είναι(και το G620s φοράει SD 410 με Adreno 306)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο το παραλαμβάνω με 179€ στην πόρτα μου με αντικαταβολή μέσα δωρέαν :)

 

4G + 2GB RAM + 5" + DUAL SIM + κάτω των 200 ευρώ .Δεν παίζει καλύτερο με υποστήριξη άμεση εκχώρια από e-lenovo.

 

Αύριο θα φάει stretching :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι αυτη ειναι πλεον η κανονικη του τιμη, δεν το βλεπω να ανεβαινει καθολου. Το πηρα το τηλεφωνο αλλα δεν το ανοιξα καν. Κακο πραγμα αυτο το μπολιασμα της φιλοσοφιας της Apple παντου, μη προσβαση στην μπαταρια, πιν για να βαλεις καρτες. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω πιστωτική eurobank και θα πάω σήμερα public να το πάρω τους λέω κάτι για την έκπτωση 10% η θα μου την κανουν αυτόματα μόνοι τους;

Αν κάνεις κλικ στη σελίδα του προιόντος ή σε κάποια άλλη με smartphone θα δεις το bannerακι επιστροφής

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω πιστωτική eurobank και θα πάω σήμερα public να το πάρω τους λέω κάτι για την έκπτωση 10% η θα μου την κανουν αυτόματα μόνοι τους;

 

Καλού - κακού πες τους το κιόλας μήπως το ξεχάσουν και την περάσουν από λάθος μηχάνημα. Έχουμε δει πολλά..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα αυτο εννοειτε. εδω καμια φορα τους λες τι θες και σου κανουν λαθος..

 

btw οσοι το αγορασατε η μπαταρια τι λεει; μονο αυτο με βαζει σε σκεψεις επειδη ειναι μικρη 2150mah.. αντεχει η θα ειμαι με ενα power bank κοντα μου;

 

και θηκες ρε παιδια;; ψαχνω θηκες και τιποτα δεν βρισκω....ζελατινα οκ λετε εχει μεσα αλλα μια θηκη να το βαλουμε μην χτυπηθει κτλπ δεν υπαρχει:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...