Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδια!θελω να παω πηλιο και να μεινω σε καποιο χωριο κοντα στο χιονοδρομικο κεντρο οσο πιο κοντα γινεται.θα παω με κτελ και θελω να γινονται με τα ποδια οι αποστασεις!αν ξερετε πειτε μου δωματια ξενοδοχεια κτλ κ οποια αλλη χρησιμη συμβουλη!ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γεια σας παιδια!θελω να παω πηλιο και να μεινω σε καποιο χωριο κοντα στο χιονοδρομικο κεντρο οσο πιο κοντα γινεται.θα παω με κτελ και θελω να γινονται με τα ποδια οι αποστασεις!αν ξερετε πειτε μου δωματια ξενοδοχεια κτλ κ οποια αλλη χρησιμη συμβουλη!ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Στα χΆνια θέλεις να μείνεις.

Τώρα που κ πώς δεν έχω να προτείνω.. Αλλα είναι το πιο κοντινό χωριό στο χιονοδρομικό.

Δες αν έχει λεωφορείο απο χάνια. Με αυτοκίνητο είναι δίπλα. Με πόδια...δύσκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω πριν μερικα χρονια ειχα κατασκηνωσει στα Χάνια μεσα στο δασος.

Και πηγα ποδαρατος ως το χιονοδρομικο. Ειναι λιγο πακετο αλλα το κανεις αν θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μέρες πίπολ.

 

Το ερχόμενο Σαββατοκύριακο (actually Παρασκευή-Δευτέρα) σχεδιάζω να κατέβω με την κοπελιά προς Τρίκαλα Κορινθίας. Μας πρότειναν την περιοχή, και πρίν αρχίσω το τrollάρισμα σε ξενοδοχεία/ξενώνες/δωμάτια θα ήθελα να ακούσω σχόλια όσων τυχόν έχουν πάει. Ανάμεσα σε Άνω/Μέσα/Κάτω Τρίκαλα που βλέπω στο χάρτη τι να επιλέξω; Από τιμές γενικώς τι λέει η περιοχή, σχετικά με Βυτίνα που είχα πάει πριν ένα χρόνο να περιμένω πάνω-κάτω τα ίδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://veinsaw.blogspot.com/2010/10/and-her-name-was-stolichnaya.html

 

Τιμές όταν είχαμε πάει ήταν κάνα 70άρι το δίκλινο νομίζω (μεγάλο, με μπάνιο, γαμάτο γενικά). Πανέμορφη περιοχή, ωραίο τσίπουρο, καλό φαγάκι, κόσμο να μην έχει και είναι τέλειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήθελα τη βοήθεια σας..ειδικά όσων απο εσάς έχουν ταξιδέψει στην ιαπωνία..

έχω κάποιες απορίες.

έστω ότι θέλω να ταξιδέψω στη ιαπωνία.

 

π.χ τοκιο και να γίνει ένα τουρ,λέμε τωρα.

 

τι θα πρέπει να ακολουθήσω για να τα κάνω όλα σωστά?

πως πρέπει να βρώ αεροπλάνο,ξενοδοχείο και γενικά όσα χρείαζοντε για ένα σωστο guided tour?

υπάρχει τρόπος μέσω ταξιδιωτικών γραφείων,πακέτα κτλ?

με το συνάλλαγμα τι πως γίνεται?

 

μου πρότειναν κάποια γραφεία cel.gr και heronia.

 

έχει πάει κανείς να πεί εμπειρία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση...επειδη την τελευταιτα φορα εκτος ΕΕ βρεθηκα με δολαρια απο γνωστο και πιστωτικες, ποτε συμφερει να αλλαξεις νομισμα? Απο την Ελλαδα ή εκει που θα πας?

Συγκεκριμενα ειμαι για Αγγλια και παιζει να ειναι πρωτη φορα εδω και 7 χρονια που εχω πηγαινελα που να πρεπει να κανω συναλλαγμα. Αν θυμαμαι καλα δεχονται ευρω αλλα σου επιστρεφουν λιρες ρεστα ε?

Σε καθε περιπτωση, επειδη θα παμε με φιλικο ζευγαρι και θελουν να ξερουν, εκτος απο τις πιστωτικες θελουμε και λιγο ρευστο σε λιρες. Που συμφερει να κανουμε την αλλαγη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω συμφερει να αλλάξεις στην Τραπεζα της Ελλάδας. Εγω οταν πήγα Αγγλια το Νοεμβρη αλλαξα εκει με 1.23 αν θυμαμαι καλα.. Στα 500 ευρώ εχασα περιπου 20 για προμηθεια..

Δε νομιζω να δεχονται ευρω παντως! Κανοντας ομως μια βολτα θα δεις παρα πολλά ανταλλακτήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα, σιγουρα δεχτηκαν στο Χιθροου ενω αν θυμαμαι καλα(εχουν περασει 7 χρονια αποταν βρεθηκα στην αγγλια με ευρω αντι για λιρα). Τεσπα, νομιζω οτι η λογικη λεει πως η χωρα προελευσης δεν θελει να βγει χρημα και να ξοδευτει εξω αρα λογικα η ελληνικη τραπεζα θα μου φαει λιγοτερα απο την αγγλικη αν παω να τους πω "παρτε τα ευρω μου να μου δωσετε τις λιρες σας" σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα επισκεφτώ μετά από πολύ καιρό την Μαδρίτη και θα θελα να μου συστήσετε ένα μαγαζί eite με καλο Flamenco eite με live- μουσική με κιθάρα.Σε λογικά επίπεδα οι τιμές.Έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...