Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τυχαια βρηκα αυτη την ιστοσελιδα: drungli.com με με την οποια μπορεις να βρεις αρκετα φθηνα εισητηρια(κυριως για αυθορμητα ταξιδια). Απλα βαζεις το αεροδρομιο αναχωρησης και μια ημερομηνια και σου βγαζει φθηνα εισητηρια για διαφορους προορισμους. Για Ελλαδα και κυριως Αθηνα οι τιμες που θα σας βγαλει δεν ειναι και τοσο φθηνες, αφου στο Ελ.Βενιζελος απο low cost airlines εχει μονο την Easyjet. Παρολα αυτα ισως φανει χρησιμο σε καποιους συμφορουμιτες του εξωτερικου.

 

Υ.Γ. Δεν δουλευει σωστα ο συνδεσμος ετσι οπως τον παρεθεσα δοκιμαστε πληκτρολογωντας

 

 

Ελπιζω να το εβαλα στη σωστη κατηγορια ωστε να το δουν αρκετοι αναγνωστες. Διαφορετικα ας το μετακινησουν οι mods.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η Easyjet από το Μάρτη θα πετάει για Ισλανδία από 3 προορισμούς στην Αγγλία, Λονδίνο, Μάντσεστερ και Εδιμβούργο με εισιτήρια που κοστίζουν από 24,99 λίρες για απλή μετάβαση. Αν σκεφτείς ότι πετάει στους 3 αυτούς προορισμούς από Αθήνα αρκετά φθηνά, με καλό προγραμματισμό αρκετό καιρό πριν, μπορείς να κάνεις ταξίδι Αγγλία+Ισλανδία 2 σε 1 και να σου βγουν τα αεροπορικά σχεδόν τζάμπα.

 

Προσοχή, μέχρι το Μάρτη πετάει μόνο από Λονδίνο.

 

Link.png Site: http://www.flydeals.gr/δύο-νέα-δρομολόγια-για-ισλανδία-easyjet/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι φανταστικό! Βρίσκω ταξίδια σε Ιταλία, Αγγλία, Γαλλία, Ισπανία με 45-60 Ε πήγαινε έλα! Απίστευτο. (Μένω στο εξωτερικό)

 

Εγω μενω Βελγιο αν δεις απο Βρυξελλες με ryanair εχει φοβερες τιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόόόν.

 

Βρυξέλλες. Φτάνω 9 το βράδυ στο κέντρο και θα μείνω σε hotel μάλλον τριγύρω απο το gare du nord μιας και το πρωί θα πρέπει να τραβηχτώ στο midi για να φύγω για amsterdam. (εκτός αν έχετε να προτείνετε καλύτερη περιοχή για να μείνει κάποιος για quick tour)

Τι έχει να κάνει κανείς απο τις 9 μέχρι τις οποτεδήποτε το βράδυ στο κέντρο της Πόλης κατα προτίμηση σε walking distance και τι το επόμενο πρωινό μέχρι τις 2-3 το μεσημέρι;

Αξιοθέατα, φαγητό και διαδρομές, με τα αξιοθέατα να είναι πρώτα στη λίστα προτίμησης. Τέλη Οκτώβρη αυτό, αν ο καιρός έχει κάποια σημασία.

 

Υπάρχει κάποιο 24h εισιτήριο για όλα τα μέσα ώστε να είμαστε κυριλέ με τις μεταφορές με λεωφορεία/τράμ/μετρό και αν ναί ποιο είναι το κόστος του και ποια η λογική του; (λήγει στις X o'clock το επόμενο πρωί ή είναι valid απο τη στιγμή που το βγάζεις; )

 

Ευχαριστώ ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχετε να προτείνετε ταξιδιωτικά γραφεία που να οργανώνουν ομαδικά ταξίδια σε ασία?

έχω βρεί την celtours προς το παρόν αλλά θέλω να δώ και άλλες επιλογές.

Όποιος μπορεί να δώσει πληροφορίες για το τί είναι καλύτερο να επιλέξω θα βοηθούσε πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αγορασα εισητηροα για βιεννη! μεσα ιανουαριου... πειτε μου τι πρεπει οπωσδηποτε να επισκεφτω! ειτε ειναι μουσειο,αξιοθεατο,καφε,εσιατοριο whatever!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αγορασα εισητηροα για βιεννη! μεσα ιανουαριου... πειτε μου τι πρεπει οπωσδηποτε να επισκεφτω! ειτε ειναι μουσειο,αξιοθεατο,καφε,εσιατοριο whatever!

 

Για Βιέννη πολύ καλή και αγαπημένη μου επιλογή είναι αυτή

http://www.plachutta...x.php?id=63&L=1 .

{plachutta} konta ston kathedriko!

 

Να δοκιμάσεις tafesplitz.

 

Κοίτα an μου δώσεις kia άλλες πληροφορίες ηλικία,χρήματα που θες να δώσεις,αν θα πας με την κυρα σου k.a tha se vohthousa pio polu,

 

.Για cafe υπάρχουν παρα πολλά.Ανοησία το Central.Πολύ τουριστικό.

 

Μουσεία την εθνική πινακοθήκη τους Μπελβεντέρε {το φιλί του klimt} και το kunsthistouritches.

Μονο μην πεις γράψεις κάνα αρνητικό σχόλιο για τον Klimt.

 

Δοκίμασε και παγωτό ακόμα και με -10 βαθμούς.Απλά κορυφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αγορασα εισητηροα για βιεννη! μεσα ιανουαριου... πειτε μου τι πρεπει οπωσδηποτε να επισκεφτω! ειτε ειναι μουσειο' date='αξιοθεατο,καφε,εσιατοριο whatever![/quote']

 

 

Πρώτο μου ποστ εδώ στο Φόρουμ! για ψώνια εμπορικά κτλ mariahilferstrasse με μέτρο σε

3 τουλάχιστον σημεία της, καλή λεωφόρος για αγορές, παίζουν και καφέ εστιατόρια, κάτι διαδραστικά μουσεία και είναι ακριβώς απέναντι η αρχή της από την κεντρική έξοδο του κεντρικού σταθμού του τρένου (hauptbahnhoff) . Επίσης κυρία αξιοθέατα στο κέντρο, πέραν τν κλασσικών θα πρότεινα το κεντρικό κτίριο του πανεπιστημίου, όπου στο περιστηλιο θα δείτε σειρά από προτομές μεγάλων καθηγητή του, με επιγραφές τύπου επιτύμβιες, όπου θα δεις πολλά και εκπληκτικά σαν Έλληνας, ή και αν άνθρωπος με κριτική μάτια στην ευρωπαϊκή επιστημονική διανόηση! Δεν αποκαλύπτονται αλλά, ψάξε για Φρόυντ και μπολτζμανν! Έτσι για να βάλεις και λίγο αέρα μυστηρίου στο ταξίδι σου, αν είσαι δε σόλο, επιβάλλεται φοιτητικό καφέ να νιώσεις ατμόσφαιρα σε Πανεπιστήμιο "ιμπεριαλιστικής" χωρας! :-) αν θες βόλτα στο Δούναβη πάρτο ποδήλατο από το τέρμα των τραμ και θα βρεις και ελληνικό εστιατόριο αν και δε λέει, προτείνω να νιώσεις στα σνιτσελ και το κρεατικο! Μια βόλτα στο λούνα παρκ το πρατερ ίσως αρέσει, και επιβάλλεται μια βόλτα στα μεγάλα καζινο-στοιχηματατζιδικα για την εμπειρία του τι θα πει στοίχημα εκεί, να παίξεις σε live Ηρακλή Ψαχνών - Αναγέννηση Επανομής και να πορωθεις! !!!!!! Κάτι μουλτιπλεξ Σινεμά είναι στη βόρεια Βιέννη προς τους αυτοκινητόδρομους και αντίστοιχη απόσταση για μώλ απ όσο θυμάμαι. Μη ξεχνάς τέλος ότι στη Βιέννη πολλοί συμπατριώτες μας έκαναν τη δεύτερη πατρίδα τους την εποχή της Τουρκοκρατίας και προσαρμόστηκαν, διέπρεψαν και ξεχώρισαν! Ψάξε το γιατί και τα ίχνη τους, θα εντυπωσιαστείς. ..... Αυτά τα ολίγα, ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...