Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φεύγω τις επομενες μερες για 4 μερες  με το ετερον το ημισυ για Σιφνο και ειναι η πρωτη φορα που παω...τι θα μ προτεινατε? Καμαρες θα μενω...  

  • Ποιες παραλιες λενε
  • Απο μπαρακια κτλ?
  • Απο εστιατορια 
  • Συγκοινωνια ΚΤΕΛ η Ταξι (τα αυτοκινητα στοιχιζουν πιο πολυ και απο δωματια την ημερα)

 

Ακούω συμβουλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο καλύτερο μέρος θα μείνεις B).

Κάθε μισή ώρα έχει δρομολόγιο από εκεί γιατί είναι το λιμάνι, 7km από το κέντρο (Απολλωνία-Αρτεμώνας) που είναι κόμβος-αφετηρία όπου ξεκινούν όλα τα λεωφορεία προς όλα τα μέρη και παραλίες του νησιού.

Κόστος με κτέλ: 15Ε για δύο άτομα από Καμάρες προς οποιαδήποτε παραλία.

Κόστος για να νοικιάσεις μηχανάκι: 15Ε

Κόστος για να νοικιάσεις αμάξι: 35Ε

[οι τιμές είναι σχετικές με τύπο αμαξιού/περίοδο/παζάρια που θα κάνεις]

Οπότε γλυτώνεις την ταλαιπωρία του ΚΤΕΛ με ένα μηχανάκι και σίγουρα και χρήματα γιατί μπορεί να θες να πας σε δύο μέρη μέσα σε μία μέρα  Επίσης μετά τη 1:00 τα μεσάνυχτα να ξέρεις ότι τέλος τα δρομολόγια ΚΤΕΛ.

 

Αυτό σε ενδιαφέρει αν θες να βγεις σε κλαμπ-μπαρ κυρίως.Τα περισσότερα κλάμπ-μπαρ βρίσκονται στην Απολλωνία και συγκεκριμένα στο "Στενό" (στενό πλακόστρωτο δρομάκι με αριστερά και δεξιά μαγαζιά)

Εγώ προτιμώ μακράν το «Cozi» αλλά αν είσαι λίγο αλτέρνατιβ ίσως σ’ αρέσει το «Δόλωμα» ή άλλου τέτοιου είδους μαγαζιά.Μετά για after πας στο X-odos. Είναι το μόνο που δεν είναι στο Στενό.

 

Από παραλίες τώρα να πας Αποκοφτό (είναι στο δρόμο προς Πλατύ Γυαλό. Μην πας Πλατύ Γυαλό). Πήγαινε Βαθύ, Καμάρες προφανώς και Χερρόνησο.

 

Για εστιατόρια έχει καλά στη Χερρόνησο με φρέσκα ψάρια και όχι μόνο,όπως επίσης μπορείς να πας εκεί σε μια εκκλησία περπατώντας(στον Άη Γιώργη) όπου έχει πολύ καλή θέα και βλέπεις μέχρι τη Μήλο και τη Σέριφο αλλά και το ηλιοβασίλεμα αφού θα πας και με γυναίκα. Αυτά σε γενικές γραμμές.

Επεξ/σία από Razor_7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νησι ειναι πολυ μετριο απο αποψη ομορφιας. Για κατασκηνωση ειχα παει εκει στον "Μακη". Σιχαθηκα τις διακοπες μου με το καμπιγκ του. Βρωμια, καθολου σκια απο δεντρα, κ.α που βαρεμαι να αναφερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Razor 

Thanks man!! 

υ.γ. οπου ρωτησα τα αυτοκινητα ηταν μεταξυ 55-58 ευρω,μηχανακι δεν οδηγω... να φανταστεις οτι με speedrunner το αυτοκινητο ειναι 59 +59 ευρω...118..για 4 μερες το αμαξι παει παραπανω χωρις βενζινες..και ξενοδοχειο εχω κλεισει με 50 ευρω! (rent a room )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νησι ειναι πολυ μετριο απο αποψη ομορφιας. Για κατασκηνωση ειχα παει εκει στον "Μακη". Σιχαθηκα τις διακοπες μου με το καμπιγκ του. Βρωμια, καθολου σκια απο δεντρα, κ.α που βαρεμαι να αναφερω.

Α καλά είχα πάει και εγώ πριν 2 χρόνια εκεί. Μέσα στη καθαριότητα λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς πώς σκατά πάμε σπηλιά Νταβέλη;

Έφαγα όλο το βουνό πάνω κάτω, έφτασα στο μοναστήρι, έφτασα στις κεραίες, κωλοσπηλιά δε βρήκαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ξέρει κανείς πώς σκατά πάμε σπηλιά Νταβέλη;

Έφαγα όλο το βουνό πάνω κάτω, έφτασα στο μοναστήρι, έφτασα στις κεραίες, κωλοσπηλιά δε βρήκαμε.

Μου κανεις πλακα ε? http://www.mistiria.com/images/stories/images/misterigreece/penteli/davelis-map_large.jpg

 

Επισης θα πεθαινα να ερχομουν μαζι σας (pun not intented), αλλα πηζω του κερατα γμτ αυτην την περιοδο. Επισης δεν με καλεσε κανεις, αλλα τεσπα, μ'αρεσει το crashing :lol:

 

Oποτε. Φωτος. Πολλες φωτος πληζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κανεις πλακα ε? http://www.mistiria.com/images/stories/images/misterigreece/penteli/davelis-map_large.jpg

 

Επισης θα πεθαινα να ερχομουν μαζι σας (pun not intented), αλλα πηζω του κερατα γμτ αυτην την περιοδο. Επισης δεν με καλεσε κανεις, αλλα τεσπα, μ'αρεσει το crashing :lol:

 

Oποτε. Φωτος. Πολλες φωτος πληζ.

 

 

Πού είναι το μοναστήρι στον χάρτη; Μέχρι και τις κωλοκεραίες στην κορυφή έφτασα, αλλά σπηλιά δε.

 

Κατάλαβα πού έκανα τη μαλακία, το 'χω.

Όσο για πιξ εδώ είσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πού είναι το μοναστήρι στον χάρτη; Μέχρι και τις κωλοκεραίες στην κορυφή έφτασα, αλλά σπηλιά δε.

 

Κατάλαβα πού έκανα τη μαλακία, το 'χω.

Όσο για πιξ εδώ είσαι.

Από μέσα στη σπηλιά ρε μπας και εντοπίσουμε και καμία paranormal activity!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς πώς σκατά πάμε σπηλιά Νταβέλη;

Έφαγα όλο το βουνό πάνω κάτω, έφτασα στο μοναστήρι, έφτασα στις κεραίες, κωλοσπηλιά δε βρήκαμε.

 

Θα σου έλεγα να ρωτήσεις το κορίτσιγιαπισί που ξέρει απ'αυτά αλλά πρόλαβε ο πολυαγαπημένος στορμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...