Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά τα δρομολόγια για Γαλλία δεν βόλευαν καθόλου με διπλές πτήσεις κτλ, έκλεισε και μια φάση για Las Vegas για πιο μετά φέτος οπότε είπα να μείνω Ελλάδα φέτος και έκλεισα διακοπές στην Κρήτη.

 

Εχω κλείσει μόνο αεροπορικά, πείτε καμιά ιδέα για διαμονή. Είδα για μέσα στα Χανια αλλά είναι όλα κλειστά, κάνα άλλο μέρος?

Καλυτερα που δεν εκλεισες μεσα στα χανια.Πολυ βαβουρα κτλ.Κοιταξε κατα σειρα αποστασης απο τα χανια τις εξης περιοχες/.χΡΥΣΗ ακτη,Αγιοι αποστολοι,κατω γαλατας,καλαμακι.Το πρωτο απεχει 2 και Το τελευταιο απεχει 4-5 χιλιομετρα απο κεντρο χανιων με συχνοτατη συνδεση λεωφορειου 24/7.Τ.Αν δε βρεις παλι εδω ειμαστε.

Επεξ/σία από louben
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα παω Σκιαθο σε 3 μερες....

 

  • Θα ηθελα να μου πειτε πληροφοριες για τις καλυτερες παραλιες!

 

  • Για κανενα ωραιο μαγαζι για βραδυ, οχι κλαμπ φυσικα!

 

  •  Κανενα μαγαζι για φαγητο, του στυλ σουβλακια κλπ, οχι ταβερνα

 

  • Τιμες στις παραλιες και αν πληρωνεις ή οχι ξαπλωστρες.

 

Σας ευχαριστω!

 

Αν σε προλαβα και εισαι ακομα εκει, να πας οπωςδηποτε εδω για φαγητο. Ειναι ετσι σαν ξενοδοχειο - δωματια και εχουν μια πισινα σε κηπο με το ''εστιατοριο'' του οποιου το φαι ειναι τελειο και πολυ φθηνο απο οσο θυμαμαι. Τρωγαμε πολυ συχνα μετα το μπανιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να παω ενα σαββατοκυριακο διακοπες στην χαλκιδικη.

 

Ψαχνω αλλα λιγο μπερδευομαι.. θελω κατι απλο καπου στο 40 ευρω τη μερα ειτε ξενοδοχειο ειτε ενοικιαζομενο...

 

Ριξτε καμια ιδεα προταση, ή παρε εδω και ρωτα... παλι θα μου εκανε.

 

Δεν εχω θεμα πρωτο ή δευτερο ποδι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο το κοπλο των αεροπορικων ανεβαζουμε τα εισητηρια προσφερουμε εκπτωση. Για να βρεις φυσιολογικη τιμη πρεπει να κλεισεις απο ενα 6μηνο πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή περιμένεις να σου πουν απο το φόρουμ εδω και 2-3 μερες αντί να κάνεις μια αναζήτηση

http://dromologia-kavalas-thasou.blogspot.gr/p/2011.html

 

Κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα που δεν εκλεισες μεσα στα χανια.Πολυ βαβουρα κτλ.Κοιταξε κατα σειρα αποστασης απο τα χανια τις εξης περιοχες/.χΡΥΣΗ ακτη,Αγιοι αποστολοι,κατω γαλατας,καλαμακι.Το πρωτο απεχει 2 και Το τελευταιο απεχει 4-5 χιλιομετρα απο κεντρο χανιων με συχνοτατη συνδεση λεωφορειου 24/7.Τ.Αν δε βρεις παλι εδω ειμαστε.

 

Αργησα να το διαβάσω και έκλεισα μέσα στα χανια τελικά :(

 

ψάχνω να νοικιάσω αμάξι τώρα. 

Θελω να παω ενα σαββατοκυριακο διακοπες στην χαλκιδικη.

 

Ψαχνω αλλα λιγο μπερδευομαι.. θελω κατι απλο καπου στο 40 ευρω τη μερα ειτε ξενοδοχειο ειτε ενοικιαζομενο...

 

Ριξτε καμια ιδεα προταση, ή παρε εδω και ρωτα... παλι θα μου εκανε.

 

Δεν εχω θεμα πρωτο ή δευτερο ποδι..

 

40 ευρώ την μέρα σε ξενοδοχείο ούτε για αστείο. Για ενοικιαζόμενα θα σου λένε όλοι ότι είναι κλειστά στα μεγάλα μέρη (πχ Καλιθέα) και κάτω από 50-60 δύσκολα.

 

Παλιά εγω όταν ήθελα οικονομίες πήγαινα κρυοπυγή η πολύχρονο γιατί είναι στην μέση από τα πριόνια και τα beach bar (από την μια έχεις καλλιθέα από την άλλη μερια πευκοχώρι και beach bar ναυαγούς κουρσάρους κτλ), ενώ είναι σχετικά φτηνά γιατί δεν πάει πολύς κόσμος .. εκεί βρίσκεις 30-40.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή περιμένεις να σου πουν απο το φόρουμ εδω και 2-3 μερες αντί να κάνεις μια αναζήτηση

http://dromologia-kavalas-thasou.blogspot.gr/p/2011.html

 

Καλά ντε, μη βαράς. Σκέφτηκα να ψάξω, αλλά δεν ήξερα αν οι τιμές θα είναι ενημερωμένες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!! Λοιπόν, την Παρασκευή θα πάμε οδικώς στον Πόρο (θα περάσουμε από Γαλατά από ό,τι είδαμε). Έχει πάει κανείς; Καμιά πρόταση για "διασκέδαση" ; 

(ηλικία 23-24 αλλά διασκεδάζουμε ως παντρεμένο ζευγάρι με 10 παιδιά οπότε μην μου προτείνετε κάνα μαγαζί με δυνατή μουσική κτλ.) 

Γενικά, ψάχνω μουσεία που μπορούμε να πάμε, κάπου όμορφα για φαγητό/καφέ, όμορφα μέρη για ηρεμία γενικά. 

Θα μένουμε στο λιμάνι σε ένα ξενοδοχείο. 

 

μη μου το σχόλιο κρύβετε! χαχα! any idea, παιδιά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν λοιπόν σκέφτομαι τον Αύγουστο να πάω διακοπές σε μια εκ των Γεωργία,Αζερμπαιτζάν.Αρχικά είχα στις επιλογές μου και τα Καζακστάν, Κυργιστάν αλλά διάβασα για περίεργα καθεστώτα οπότε τα απέρριψα.

Κάποιος που μένει εκεί,έχει πάει ή έχει συγγενείς σε κάποια από τις χώρες έχει να μου δώσει συμβουλές για το τι να προσέξω?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κακή ιδέα.Σίγουρα πιο ασφαλής από ότι με αεροπλάνο στις συγκεκριμένες περιοχές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη μου το σχόλιο κρύβετε! χαχα! any idea, παιδιά; 

 

Δεν έχει τίποτα, μόνο για ψαροτούφεκο λέει.

 

 

Για κάμπινγκ έχουμε καμιά ιδέα; Θέλω φάση ήρεμα χαλαρά όχι νταβαντούρια, να αράξουμε με την έτσι για καμιά βδομάδα αρχές Αυγούστου.

Έλεγα για Αμοργό, η Αιγιάλη λέει τίποτα ή υπάρχει καλύτερο μέρος για ελεύθερο/οργανωμένο; Επίσης πανηγύρια έχω ακούσει ότι παίζουν ανάλογα με της Νικαριάς, ισχύει κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάμπινγκ έχουμε καμιά ιδέα; Θέλω φάση ήρεμα χαλαρά όχι νταβαντούρια, να αράξουμε με την έτσι για καμιά βδομάδα αρχές Αυγούστου.

Έλεγα για Αμοργό, η Αιγιάλη λέει τίποτα ή υπάρχει καλύτερο μέρος για ελεύθερο/οργανωμένο; Επίσης πανηγύρια έχω ακούσει ότι παίζουν ανάλογα με της Νικαριάς, ισχύει κάτι τέτοιο;

Πήλιο είναι πάντα ωραία για ελεύθερο, έχει άπειρες παραλίες ανατολικά και νότια που μπορείς να στήσεις.

 

Για οργανωμένο, έχοντας πάει σε πάρα πολλά σε όλη την Ελλάδα, προτείνω ανεπιφύλακτα Κύθηρα. Όχι πολύς κόσμος (Αύγουστο θα έχει, αλλά και πάλι σε σχέση με Αμοργό θα είναι πολύ πιο ανθρώπινα) και το νησί είναι πανέμορφο. Έχει και πανυγήρια που θες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που έκλεισα τα Χανια τις μισές μέρες, τις άλλες μισές θέλω να μείνω Ηράκλειο μεριά. Θεωρείτε καλή ιδέα να μείνω μέσα Ηράκλειο η να πάω κάπου πιο έξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...