Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλα τα Επτάνησα  είναι πανέμορφα, δεν έχουν αέρα να σε σηκώνει , πιό ήρεμα νερά από Αιγαίο και από Θεσσαλονίκη μέσω Εγνατίας πλέον είναι εύκολα προσβάσιμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπαρχει μηπως κανενα online tool, να μας υπολογιζει ποσο κοστιζει σε καυσιμα/βενζινη, μια διαδρομη, απο μια περιοχή μεχρι μια αλλη περιοχη;

Εστω και μια χονδρικη εκτιμηση θα βολευε.

http://www.viamichelin.com/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει μηπως κανενα online tool, να μας υπολογιζει ποσο κοστιζει σε καυσιμα/βενζινη, μια διαδρομη, απο μια περιοχή μεχρι μια αλλη περιοχη;

Εστω και μια χονδρικη εκτιμηση θα βολευε.

αν δεις τα χιλιόμετρα από το google maps μετά μπορείς να το υπολογίσεις στο περίπου αφού ξέρεις μέση κατανάλωση του αυτοκινήτου σου στα ταξίδια (με τον τρόπο που οδηγείς εσύ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

google maps που;

Βαζω αρχικο σημειο, τελικο, μου κανει διαδρομη, επιλεγω 'αυτοκινητο', αλλα περι καυσιμων δεν βλεπω κατι.

Που ειναι;

 

Τέρμα κάτω μετά τις οδηγίες.

 

Map

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site της michelin οντως δειχνει εκτιμηση καυσιμων.

 

Στο google maps με την καμια

 

293ezog.jpg

 

10dwdgl.jpg

 

Όντως, στους καινούριους χάρτες δεν κάνει υπολογισμό καυσίμων. Ακόμα ένα χρήσιμο feature που δεν έχουν ενσωματώσει στους νέους χάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε , πολύ πρώτο το εργαλείο !!!!!! Έβαλα τον προορισμό μου , που θα πάω αύριο κιόλας , οπότε θα τσεκάρω και κατα πόσο κοντά πέφτει στον προϋπολογισμό του !! Ευχαριστούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε , πολύ πρώτο το εργαλείο !!!!!! Έβαλα τον προορισμό μου , που θα πάω αύριο κιόλας , οπότε θα τσεκάρω και κατα πόσο κοντά πέφτει στον προϋπολογισμό του !! Ευχαριστούμε

Πολύ γενικές κατηγορίες οχημάτων δεν έχει? Νομίζω με τη μέση κατανάλωση του trip computer μπορείς να το υπολογίσεις καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τα δρομολόγια για Γαλλία δεν βόλευαν καθόλου με διπλές πτήσεις κτλ, έκλεισε και μια φάση για Las Vegas για πιο μετά φέτος οπότε είπα να μείνω Ελλάδα φέτος και έκλεισα διακοπές στην Κρήτη.

 

Εχω κλείσει μόνο αεροπορικά, πείτε καμιά ιδέα για διαμονή. Είδα για μέσα στα Χανια αλλά είναι όλα κλειστά, κάνα άλλο μέρος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!! Λοιπόν, την Παρασκευή θα πάμε οδικώς στον Πόρο (θα περάσουμε από Γαλατά από ό,τι είδαμε). Έχει πάει κανείς; Καμιά πρόταση για "διασκέδαση" ; 
(ηλικία 23-24 αλλά διασκεδάζουμε ως παντρεμένο ζευγάρι με 10 παιδιά οπότε μην μου προτείνετε κάνα μαγαζί με δυνατή μουσική κτλ.) 
Γενικά, ψάχνω μουσεία που μπορούμε να πάμε, κάπου όμορφα για φαγητό/καφέ, όμορφα μέρη για ηρεμία γενικά. 
Θα μένουμε στο λιμάνι σε ένα ξενοδοχείο. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...