Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε μου αυτα που εχεις βρει ειναι ταινιες led που μπαινουν στην πριζα του σπιτιου σου αν δεν κανω λαθος. Βεβαια μπορεις να τα προσαρμοσεις στο κουτι σου.  Γιατι δεν πας σε καποια αλλη λυση οπως αυτη για να τα συνδεσεις κατευθειαν στο τροφοδοτικο σου ?

 

Αν βεβαια θελεις αυτα που εχεις παραπανω μπορεις να κανεις την ερωτηση στο καταστημα και αυτοι θα σου απαντησουν για το τι χρειαζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να βοηθησω την κατασταση και επειδη ασχολουμαι με λεντοταινιες ξερω. Οι led ταινιες θελουν παροχη ρευματος 12βολτ, μπορεις να τις συνδεσεις με ενα molex στο τροφοδοτικο αν ξερεις τι παει που. Εγω εχω κανει επιτυχημενα την καλωδιωση και το αποτελεσμα ειναι πολυ ωραιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα σε ολους!! Εχω εδω και 4 μηνες αυτο το pc-ακι με κουτι vengeance c70 της Corsair πολυ ευρηχωρο και στιβαρο. Εχω κανει τη σιντιερα μποστα σε stealth mode οπως το λενε και ειναι απιθανο. Εχω βαλει δυο διαφορετικα χρωματα led λεντοταινιες (μπλε και κοκκινο) με δυο διακοπτες αντιστοιχα οπως φαινονται στις φωτο. Εχω βαλει πεισης και αυτοκολλητα carbon στα κλειστηρακια και μπροστα. Hardware:

intel i5 4690k @4.4ghz

cooler master tx14 

corsair cx 750w

2x4 gb Ripjaws ddr3 1333mhz 5-6-6-19

msi x87 g45 gaming 

 

Δυστυχως gpu δεν εχω. Ειχα μια amd hd 7990 η οποια χαλαγε σιγα-σιγα ωσ που χαλασε τελειως ( δλδ στα παιχνιδια εδειχνε χρωματιστα πιξελς). Την επεστρεψα πισω στον e-bay seller ωστε να μου δωσει τα λευτα μου και.... μαντεψτε..... δν τα εχω παρει ακομα εδω και 3 μηνες. 300ευρω στον καδο πηγαν. Εχω στησει ολο αυτο το setup και ειμαι χωρις καρτα γραφικων. :/ :/ :/ :/ :'/

 

Paypal dispute και μεσα σε 24 ωρες τα εχεις πάρει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα :)

Ξέρετε κάποιο μαγαζί για case modding? έχω το pantheks enthoo pro και θέλω να κάνω το καπάκι όλο plexi και να αλλάξω κάποια πράγματα μέσα!

Slacker XL και μιλάς με Γιώργο aka kopritis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ!!! 

Πόσο πιστεύετε θα μου πάει να κάνω fuel plexiglass το side panel στο enthoo pro? και μια καλύπτρα για το τροφοδοτικό? και κάτι ακόμα που μπορώ να βρω σωλήνες (αυτές που είναι σαν άκαμπτες, δεν ξέρω πως λέγονται) για να τις βάλω στην triton! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί pm ρε λεβέντη οι υπόλοιποι που είναι απ' τη γειτονιά να μη μάθουν δηλαδή,δεν είσαι σωστός

Ασχολουμαι κι'εγω με ελαφριες μοντες και βαψιματα,οτιδηποτε αλλο θελεις να μαθεις στειλε ενα μηνυμα γειτονα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχολουμαι κι'εγω με ελαφριες μοντες και βαψιματα,οτιδηποτε αλλο θελεις να μαθεις στειλε ενα μηνυμα γειτονα!

το μάζεψες ωραία μπράβο σου   

 

edit 

 

συνεννοηθηκαμε μια χαρα μου φαίνεται 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μάζεψες ωραία μπράβο σου   

Δε το μαζεψα και δε το εκανα για λογους διαφημισης..Για χομπυ ασχολουμαι και εφοσον ειναι κοντα,μπορω να τον βοηθησω..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...