Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα στουμπωσει πολυ γρηγορα και μετα δεν θα περναει καθολου αερας.παλιο καλο κολπο αλλα τελειως προσωρινη λυση δυστηχως.

Ίσως,αλλά δύο βδομάδες που το έχω δεν έχει χρειαστεί ακόμα καθάρισμα.Απο την άλλη τι είναι προτιμότερο να βγάζεις ένα φίλτρο μία φορά το μήνα για καθάρισμα ή να ανοίγεις όλοκληρο κουτί..Για μένα το να βγάλω το φίλτρο είναι δουλειά 2-3 δευτερολέπτων στο κουτί μου οπότε μου είναι πολύ εύκολο.Για άλλους ίσως είναι πιο δύσκολο αλλά και πάλι όπως είπα,εγώ πρωσοπικά ότι κουτί και να είχα προτιμώ να καθαρίσω ένα φίλτο παρά ένα κουτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IMG_1703_zpsgadh9a3x.jpg

IMG_1702_zpsrnndsigh.jpg

IMG_1674_zpsh1pwyvqm.jpg

 

Φιλε μου βλεπω οτι πρεπει να εχεις δωσει πολλα λεφτα, i7, x99, crossfire, υδροψυξη. Αλλα το μονο που με χαλαει ειναι το κουτι! Πιστευω ολα αυτα σε ενα full tower (πχ 900D) θα φαινοταν πολυ πιο ωραιο!! 

Edit: Τωρα παρατηρησα οτι ειναι micro atx η μητρικη! Οποτε το 900D το διορθωνω και λεω 350D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου βλεπω οτι πρεπει να εχεις δωσει πολλα λεφτα, i7, x99, crossfire, υδροψυξη. Αλλα το μονο που με χαλαει ειναι το κουτι! Πιστευω ολα αυτα σε ενα full tower (πχ 900D) θα φαινοταν πολυ πιο ωραιο!! 

Edit: Τωρα παρατηρησα οτι ειναι micro atx η μητρικη! Οποτε το 900D το διορθωνω και λεω 350D

 

+1

Καινουριο κουτι,η τουλαχιστον να βαψεις το ηδη υπαρχων σε μαυρο εσωτερικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κουτι μου που είναι αυτό http://hexus.net/tech/reviews/chassis/6656-cooler-master-stacker-830-back-black/

είναι το τελευταίο που θα άλλαζα ποτέ full tower, πλήρως αλουμινένιο κουτί με τί να το αλλάξω , ΜΟΝΟ με li an li απο 300€ το κουτί που προτεινες εχει ατσάλινο σκελετό και αλουμινένια τελειώματα μονο,

Η μητρική mini atx επιλέχθηκε λόγο καλής προσφοράς και μονο πρίν είχα full atx και το κουτί αυτό υποστηρίζει κάθε διάσταση μητρικής που υπάρχει στην αγορά, καινούριο είχα γυρω στα 240€ οταν το πήρα το 2009 αν θυμάμαι καλά την τιμή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κουτι μου που είναι αυτό http://hexus.net/tech/reviews/chassis/6656-cooler-master-stacker-830-back-black/

είναι το τελευταίο που θα άλλαζα ποτέ full tower, πλήρως αλουμινένιο κουτί με τί να το αλλάξω , ΜΟΝΟ με li an li απο 300€ το κουτί που προτεινες εχει ατσάλινο σκελετό και αλουμινένια τελειώματα μονο,

Η μητρική mini atx επιλέχθηκε λόγο καλής προσφοράς και μονο πρίν είχα full atx και το κουτί αυτό υποστηρίζει κάθε διάσταση μητρικής που υπάρχει στην αγορά, καινούριο είχα γυρω στα 240€ οταν το πήρα το 2009 αν θυμάμαι καλά την τιμή

 

Καλο χρυσο και αγιο το stacker... ειδικα για την εποχη του... απλα δεν ειναι μονο το υλικο κατασκευης που μετράει πλεον σε ενα κουτι αλλα κυριως οι χωροταξικες ευκολιες που προσφέρει... και σε αυτό τον τομεα το stacker ειναι πλεον πολυ πολυ πολυ πισω σε σχεση με τα συχρονα κουτια ακομη και τα φθηνα....

 

Τι να το κανω το τερατωδες μεγεθος και το αλουμινιο οταν λειπουν βασικοτατα πραγματα οπως δυνατοτητα cable managment, θεση τροφοδοτικού κατω, θεσεις και μεγεθη ανεμηστήρων , θεσεις για ψυγεία, ουσιαστικα χρησιμο front panel κτλ κτλ κτλ!!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκτή η γνώμη σου αλλά διαφωνώ καθώς η ουσία ειναι το υλικό κατασκευής το cable management όπως λες γίνεται καθώς χώρος υπάρχει αν κάποιος ειναι άσχετος η βαριέται γίνεται δυσκολο, τα υπόλοιπα επουσιώδη κατα τη γνώμη μου σε ένα κουτί που αναφέρεις δεν τα κατανοώ αν δεις έχω 4 χ120mm ανεμιστήρες και 3 ψυγεία στην υδροψυξη 1 διπλό black ice gtx160 στην οροφή του case και 2 χ 120mm ψυγεία μπροστά επίσης ο ssd ειναι τακτοποιημενος στο πίσω μέρος του case και καλώδια όλα τακτοποιημενα στο πισω μέρος του case

Η θέση του τροφοδοτικου δεν παίζει κανένα ρόλο ουσιαστικό αλλά το αλουμίνιο ΠΟΤΕ δεν βράζει όπως η λαμαρίνα

Αν μιλούσαμε για οτιδήποτε σε hardware επεξεργαστή Gould ram etc να το δεχτώ αλλά το case δεν υπάρχει λόγος αντικατάστασης ειδικά για το συγκεκριμενο, τώρα το αισθητικό κομμάτι ειναι υποκειμενικό στα ματιά μου μπορεί να ειναι γαματο αλλά εσύ να το βλέπεις αίσχος δεκτο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα φύλα plexiglass ή ότι είναι που μπορώ να τα βρώ.?

leroy merlin το πειρα εγω.τωρα αν ψαξεις στο νετ θα βρεις αρκετα μαγαζια που πουλανε πλεξι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλούσαμε για οτιδήποτε σε hardware επεξεργαστή Gould ram etc να το δεχτώ αλλά το case δεν υπάρχει λόγος αντικατάστασης ειδικά για το συγκεκριμενο, τώρα το αισθητικό κομμάτι ειναι υποκειμενικό στα ματιά μου μπορεί να ειναι γαματο αλλά εσύ να το βλέπεις αίσχος δεκτο

 

 

Το υγρό της υδρόψυξης χτυπάει άσχημα με τα κόκκινα της μητρικής :ph34r: . Για το stacker που και εγώ το είχα πάρει το 2009 και το άλλαξα πέρσι είναι λατρεία. Αλλά για να το κρατήσει κάποιος πλέον χρειάζεται το μοντάρισμά του.Με τα λεφτά που θα δώσεις παίρνεις καινούργιο.

 

 

 

 

Μόνο οι δίσκοι υπάρχουν πλέον από αυτό το σύστημα.

 

 

 

post-135814-0-56190500-1432117735_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...