Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν μπορεί να ρωτάς σοβαρά τώρα έτσι....εεεεεεεε κάρτα γραφικών.? λέω εγώ τώρα....4 ή 5 βάζουν αέρα,δύο βγάζουν(και αυτοί που βγάζουν μπλοκάροντε απο το ψυγείου της υδόψηξης) Για κάνα 5λεπτο θα είναι χαμηλές οι θερμοκρασίες..μετά το πεντάλεπτο όμως θα αρχήσει να συσσωρευεται θερμός αέρας στην κορυφή του κουτιού επειδή ο αέρας που φέρνουν μέσα οι ανεμηστήρες δεν βγένει και ζεστένεται απο την κάρτα γραφικών...μετά απο λίγη ώρα λοιπόν που θα ζεστάνει ο αέρας εκεί μέσα θα ζεσταθεί και ο επεξεργαστής και η κάρτα και όλα.

Συμφωνω οτι τα ειχε λαθος,αλλα οχι οτι θα εκραγει και το pc..αυτα!Φιλικα παντα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συμφωνω οτι τα ειχε λαθος,αλλα οχι οτι θα εκραγει και το pc..αυτα!Φιλικα παντα!

Mα δεν είπα ποτέ πως θα εκραγεί,απλά πως θα έχει ψηλότερες θερμοκρασίες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

JohnTheo29 μια συμβουλή, βγάλε την κάρτα από το μαύρο pci express slot γιατί το μαύρο είναι το αργό, το x4 και βάλε την κάρτα στο πρώτο slot που είναι x16. Αν δεν σου χωράει στο πρώτο slot επειδή από ότι κατάλαβα στριμώχνονται οι σωλήνες της nepton πάνω στην κάρτα, βάλε την κάρτα στο τρίτο, είναι και αυτό x16, τα μπεζοχρυσαφί slots στην sabertooth είναι pci express x16. Έχοντας την κάρτα σου σε x4 slot χάνεις επιδόσεις, πήγαινέ το σε ένα από τα δύο x16 και θα είσαι κομπλέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα ενα κουτακι turbox με θεση τροφοδοτικου πανω. Αποφασισα να το τροποποιησω και να βαλω το τροφοδοτικο κατω αφου η ψυκτρα του επεξεργαστη εριχνε ολο τον ζεστο αερα στο τροφοδοτικο. Με την ευκαιρια ειπα να το βαψω, να του κανω και το σημα της amd, να του ανοιξω τρυπες στο πανω μερος, να φτιαξω πλαινο παραθυρο και τελος να βαλω led κοκκινα (κρυφος φωτισμος) απο κατω, ψυχρο λευκο μεσα με διακοπτη on-off. Ειμαι ευχαριστημενος με το αποτελεσμα αν και πρωτη φορα ασχοληθηκα με case modding. Ελπιζω να σας αρεσει. (Οι φωτο δεν ειναι και οι καλυτερες λογω κινητου :P)

 

Βασικη ιδεα ηταν τι μπορω να κανω με αυτα που εχω με το μικροτερο κοστος. Συνολικα πηγε γυρω στα 16 ευρω (2 * 3e σπρευ μαυρο / κοκκινο, 4ε πλεξι, 3ε λαστιχο, 3ε led ταινια)

 

πριν

 

index.php?app=core&module=attach&section

 

μετα

 

index.php?app=core&module=attach&section

index.php?app=core&module=attach&sectionindex.php?app=core&module=attach&section

index.php?app=core&module=attach&section

 

index.php?app=core&module=attach&section

index.php?app=core&module=attach&section

post-127993-0-31203100-1439322148_thumb.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν ηξερα που να το βαλω, γι αυτο το βαζω εδω, στην ουσια mod ειναι. Σημερα πηρε το ματι μου το nzxt s340 αλλα σχεδιασμενο απο την razer. Νομιζα οτι υπηρχε μονο στο H440. Πως σας φαινεται? 

 

11923603_10155988988270301_4905186674253

 

Source.png Πηγή: Nzxt

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του λείπουν φώτα xenon, ηχοσύστημα, αεροτομή και ένα μπουρί για εξάτμιση και έτοιμο :P. Designed by razer, έβαλε ένα νέον κάτω από το κουτί και το λογότυπο μπροστά και μέσα στο κουτί στα δεξιά του, άλλαξε το χρώμα των usb 3.0 από μπλε σε πράσινο και το led στο start button από άσπρο το έκανε πράσινο, τι πρωτοποριακό design...μάλιστα. Για όσους θέλουν ένα razer κουτί να το συνδυάσουν μαζί με razer περιφερειακά είναι ότι πρέπει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του λείπουν φώτα xenon, ηχοσύστημα, αεροτομή και ένα μπουρί για εξάτμιση και έτοιμο :P. Designed by razer, έβαλε ένα νέον κάτω από το κουτί και το λογότυπο μπροστά και μέσα στο κουτί στα δεξιά του, άλλαξε το χρώμα των usb 3.0 από μπλε σε πράσινο και το led στο start button από άσπρο το έκανε πράσινο, τι πρωτοποριακό design...μάλιστα. Για όσους θέλουν ένα razer κουτί να το συνδυάσουν μαζί με razer περιφερειακά είναι ότι πρέπει.

και απότι είδα απο 69$ πάει 99$ για αυτές τις τρομερές αλλαγές....οπότε εδώ απο 80+ευρω στα 110 περίπου....Ωραία.. :'D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και απότι είδα απο 69$ πάει 99$ για αυτές τις τρομερές αλλαγές....οπότε εδώ απο 80+ευρω στα 110 περίπου....Ωραία.. :'D

 

Χίλιες φορές το σκέτο s340 το άσπρο κιόλας παρά αυτό το πράγμα, καρναβάλι για τα 15χρονα είναι αυτό το πράγμα όχι κουτί :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχααχχ ωραια δεν ημουν δηλαδη ο μονος με την ιδια αντιληψη. Πραγματικα το μονο που μου αρεσε στο συγκεκριμενο, ειναι οτι στο μπροστινο μερος εβαλαν το logo με led. Το κουτι το εχω σε ασπρο, και ειναι φοβερο για τα 80 που το ειχα παρει, απλα το μπροστινο μερος ειναι πολυ αδειο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χίλιες φορές το σκέτο s340 το άσπρο κιόλας παρά αυτό το πράγμα, καρναβάλι για τα 15χρονα είναι αυτό το πράγμα όχι κουτί :P.

Άστο έχω το μαύρο και κάθε μέρα σκέφτομαι ότι μου αρέσει περισσότερο το άσπρο,αν και έχω δουλειά ακόμα μέχρι να το τελειώσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχει ένας φίλος το άσπρο και είναι απίστευτο, γενικώς τα άσπρα κουτιά λένε πάρα πολύ, δεν είναι όπως τα παλιά άσπρα κουτιά που γαριάζανε, είναι άλλη κατασκευή ποιο σύγχρονη και άλλη ποιότητα καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχει ένας φίλος το άσπρο και είναι απίστευτο, γενικώς τα άσπρα κουτιά λένε πάρα πολύ, δεν είναι όπως τα παλιά άσπρα κουτιά που γαριάζανε, είναι άλλη κατασκευή ποιο σύγχρονη και άλλη ποιότητα καλύτερη.

και γω θα κανω κάτι μόντες να το κάνω μέσα έστω άσπρο :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μονη διαφορα εσωτερικα του ασπρου με το μαυρο ειναι εκεινη η κολωνα που κρυβει τα καλωδια και βγαινει πολυ ευκολα

Όντως  έχεις δίκιο.Για κάποιο λόγο όμως είχα την εντύπωση πως είναι και όλη η πίσω μεριά ή κομμάτι της άσπρη όπως αυτά.Αλλά μάλλον αυτά είναι βαμένα.Εγώ πάντος έτσι έχω σκοπό να το βάψω.Αν και σκέφτομαι για άσπρες και τισ βάσεις των SSDsNZXT_S340_Mid_Tower_PR_3.jpgdc45d75a725d95012d163ad4aae9c1e4_L.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...