Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κορυφαίο όνομα guild στον lightings blade από horde' date=' κρατηθείτε : RED HORDE CHILLY PEPPERS!!!!!!!!! Απίστευτο.

 

Τελικά με τον παπά, ακούω όλο οδηγίες, heal me, dispell me etc. Τα άτομα με μηδενικό intellect δεν νιώθουν τα mana needs, κάνουν ντού και πρέπει εγώ με το 1/5 mana γεμάτο να τα κάνω τέλεια. ΕΛΕΟΣ. Αλλά ευτυχώς το κολπάκι "ή εγώ ή ο εκάστοτε που μου την σπάει" πιάνει πάντα. Παπαpower!!!!!!

 

Ο παπάς σε shadowform είναι τρέλααααα. Πλεον το solαρισμα είναι χαλαρό και αν προσέχεις όταν και εφόσον μειωθεί η ζωή αρκετά βγαίνεις από shadow castάρεις heal και ξανά shadow.[/quote']

 

re chill irthes Lightning's? name? faction? Oso gia ta guild names einai makran ta poio gamata pou exo dei. Opos Undercity kebab Delivery, church of satan,pink fluffy Bunnies ktl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Venedictia σαν τον πάπα Bενέδικτο lol αλλά σε θηλυκή έκδοση, Human Priest 41 και ανεβαίνει .

 

Κάτσε να δεις που θα είμαστε και στο ίδιο guild και θα γελάμε ;) . Achaian Legion.

 

Και στον t-hammer κορυφαίο όνομα ήταν το horny bunnies of love.

 

Btw υπάρχει στον server και ένας undead rogue με το όνομα "wowismylife". Xaxaxaxaxaxaxaxaxa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλάκια μου ξέρετε τι παίζεται εδώ και έναν χρόνο??? Όχι??? Παίζεται τον κόσμο της πολεμικής τέχνης ένα παιχνίδι με καλικάτζαρους (μάλλον τα gnomes εννοεί ;). Roflimao, δείτε το link

 

 

http://www.tanea.gr/print_article.php?e=A&f=18432&m=N42&aa=1

 

Greek δημοσιογραφία ftw!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα καλό, πάντως χωρίς πλάκα παιδιά και αν θέλετε απαντάτε κι εσείς εγώ δε θα θελα το παιδί μου να πιαστεί με κάτι τέτοιο :( τουλάχιστον απο ηλικίες 15-16 με τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή εβδομάδα σε όλους.

 

ok μετά το ΠΣΚ πάτησα /played και μου έβγαλε 7 days playing time, παραθέτω τα stats μου πιο κάτω αναλύτικά (μου το ζήτησε και κάποιος φίλος), απλά να πω ότι επί 3 μέρες έπαιζα warsong και δεν ασχολήθηκα με τίποτε άλλο, όπως επίσης οι Shadow Knights έχουν ήδη μέσα σε μία εβδομάδα ξεπεράσει τα 70 μέλη και το Guild πλέον έχει πάρα πολύ δουλειά για να σταθεί.

 

Επομένως παρέμεινα lvl 29 (αλλά έχω πόντους εμπειρίας σε μετάλλια για να πάω 30 απλά δεν τα έχω κάνει exchange με τον αντίστοιχο NPC), νομίζω ανα 3 μετάλλια σου δίνει 1200 xp.

 

Herbalism (Artisan) 224

Alchemy (Expert) 214

First Aid (Expert) 219 . Δυστηχώς δεν μπόρεσα να γίνω Artisan θέλει νομίζω level 40 ή κάτι τέτοιο γιατί όταν πήγα στο Theramore και βρήκα τον τύπο εκεί δεν μου έδινε τέτοια επιλογή.

Cooking (Jorney Man) 119. Εχω το book για να γίνω expert όμως απλά δεν το έχω ανεβάσει αρκετά για να το διαβάσω (125).

Fishing (Expert) 156

 

Τέλος από 95 gold που είχα έπεσα στα 75 γιατί έδωσα 20 gold στο bank του Guild, για tabards κλπ., α και είχα και ένα stock από linen 20 X 20 = 400 linen τα οποία τα έδωσα σε ανθρώπους που τα χρειαζόντουσαν, αλλά και αυτοί μου δώσαν armor patches +16, που βελτίωσαν το armor μου αρκετά και αγόρασα με 60 silver 20 medium leathers για ένα guild member, που μου τα ζήτησε.

 

Σε αυτά να προσθαίσω, το θεωρώ σημαντικό ότι έχω χαλάσει πάρα πολλά golds για items, scrolls, τσάντες, δωρεές, κλπ, για παράδειγμα έχω σε αυτό το level 4 τσάντες των 16 slots και μία 14αρα πράγματα που κοστίζουν πολύ στον server που παίζω. Παρόλα αυτά μου έχουν μείνει αυτά τα 75 gold.

 

Τώρα κάποια άλλα στοιχεία απο τον χαρακτήρα είναι (με αντικείμενα και stamina buff + inner fire)

Armor = 1020

Life (HP) = 1050

Mana = 2700

Και το μόνο άλλο που θυμάμαι είναι ότι στο Warsong vs level 29 κριτίκαρα (critical hit) με MB για 285 dmg πολλές φορές, ενώ όταν μου την πέφταν 4-5 τους έφερνα βόλτα 2 λεπτά μόνος μου χωρίς να πέφτω αμέσως, σε φάσεις 1vs1 δεν είχα ποτέ προβλήματα, και μετά από κάποια warsongs που έκανα, την στιγμή και μόνο που με βλέπανε πέφταν πρώτα σε μένα τουλάχιστον 2 να με βγάλουν έξω και μετά στους υπόλοιπους. Οι μόνοι που μου προκάλεσαν πονοκέφαλο μεγάλο ήταν κάποιοι shaman (απίστευτοι λες και είναι ειδικά φτιαγμένοι να αντιμετωπίζουν priests). Πολύ καλό game play για 3 μέρες πέρασα απίστευτες στιγμές.

 

Για τα gold συγκεκριμένα δεν έχω ασχοληθεί και πολύ αλλά έχω ένα stock από swiftness κρατήσει και δεν τα βγάζω ακόμα για να ηρεμήσει λίγο η αγορά. Α και απο καλή μου τύχη κάποιος είχε βγάλει ένα scroll of swiftness για 30 silver το οποίο μόλις έπεσε το μάτι μου πάνω το αγόρασα κατευθείαν και το κράτησα στην τράπεζα αυτά αξίζουν πολύ και ο τύπος μάλλον δεν ήξερε. Τυχερός...

 

Θέλω να δώ σήμερα το Rank μου γιατί υπολογίζεται κάθε εβδομάδα, πάντως αν θυμάμαι καλά πρέπει να ξεπέρασα τα 1800 kills kai πάνω από 4000 honor bonus, και σχεδόν πάντα στα stats ήμουν είτε πρώτος είτε 2ος σε kills, με τα λιγότερα deaths, και μόνο στα τελευταία την Κυριακή επειδή αντιμετωπίζαμε συνεχόμενα 1 group που έμπαινε και χάσαμε 2-3, στο τέλος αναγκάστηκα να κάνω group με 2 warrior και μέναμε στην σημαία για άμυνα και οι άλλοι 7 μόνο επίθεση. Τελικά καταφέραμε να τους κερδίσουμε (ήταν πολύ καλλοί, δουλεύαν με 2 group raids , και ξέρανε πάρα πολύ καλά τι κάνανε). Αλλά και μεις φοβεροί αμυντικοί. Το κακό είναι ότι στατιστικά σε κάθε warsong που έπαιζα οι δικοί μας ήταν συνήθως 6 προς 4 όσο αφορά το lvl ενώ οι hords 8-9 ήταν πάντα υψηλά levels (28-29).

 

Δεν ξέρω αλλά είχα ένα περίεργο συναίσθημα όταν έβλεπα απέθαντο hord, ειδικά mage, warlock και priest, μια απίστευτη μανία με είχε πιάσει να πέσω πάνω του να τον ...... hmmm δεν θέλω να εκφραστώ τέλος πάντων, μάλλον με έχει κερδίσει πολύ το fraction, αλλά τι να πω, όταν βλέπω απέθαντο, με πιάνει κάτι, κάτι σαν να γίνεται το νούμερο 1 target για μένα, κάτι τέτοιο. Κάποια στιγμή ειδικά vs ενός warlock lvl 29 απέθαντου, κόντεψα να σπάσω το πληκτρολόγιο πάνω του lol.

 

Σε φάσεις που ήμουν 2vs1 (λίγες αλλά καλές) και με πολύ τύχη και timing (vs undead mage's, priests, warlocks), τους στρίμωχνα πολύ άσχημα, τι να πω αισθάνθηκα το κάτι άλλο.

 

Αυτά προς το παρόν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω 1-2 ερωτήσεις, πράγματα που μου έτυχαν αυτές τις 3 μέρες στο Warsong.

 

1ον Συνήθως και ειδικά όταν έπαιζα άμυνα ήμουν πάντα σε shadowmelt και ο αντίπαλος με έβλεπε μόνο όταν πλησίαζε την σημαία, γιατί έβγαινα να επιτεθώ. Κάποιες φορές όμως με έβλεπαν πριν βγω. Νομίζω οι rogues έχουν αυτή την δυνατότητα. Ξέρει κανείς ποια chars έχουν την δυνατότητα αυτή? Οχι αν χρησιμοποιούν κάποιο potion (detect invisibility κλπ), σαν βασικό τους ability λεω.

 

2ον Το frost nova δεν κατάλαβα αν μπορώ να το κάνω dispel. Κάποιες φορές το έκανα και πετύχαινε κάποιες όχι. Τελικά το frost nova γίνεται dispel? Μια άλλη απορία για το dispel, συνήθως όταν έβλεπα priest και mage, έτρωγαν 2-3 dispel τουλάχιστον στην διάρκεια της μάχης, αλλά για warlock's δεν είμαι σίγουρος, κάνει τίποτα το displel σε αυτούς? Α και σε κάποιους άλλους (shaman νομίζω, όταν πέρναν μία μορφή κάτι σαν λιοντάρι νομίζω που τρέχαν γρήγορα προς την σημαία, το dispel τους έβγαζε από αυτήν την μορφή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην να σου πω να μαζευεις gold γιατι σε lvl 40 θελεις 90g(mount+training) να αγορασεις το mount σου.Δευτερον εισαι τυχερος που υπαρχουν ανοικτα battlegrounds στο lvl σου επειδη στον Genjuros ειναι only 60...Αλλα θα σου προτεινα να ασχοληθεις με τα quest σου,να παρεις κανα level και ασε για αργοτερα τα bgs.

Οσο για δευτερο post σου μπορουν να σε δουν 1.lvl μεγαλυτερα απο σενα,οσο μεγαλυτερο lvl τοσο πιο ευκολα σε βλεπει 2.Hunters με το track hidden που εχουν 3.Warlocks με το spell detect invisibility καθως και σε οσους το εχουν κανει (διαρκει 10 min). Ability σε hordes δεν υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην να σου πω να μαζευεις gold γιατι σε lvl 40 θελεις 90g(mount+training) να αγορασεις το mount σου.Δευτερον εισαι τυχερος που υπαρχουν ανοικτα battlegrounds στο lvl σου επειδη στον Genjuros ειναι only 60...Αλλα θα σου προτεινα να ασχοληθεις με τα quest σου' date='να παρεις κανα level και ασε για αργοτερα τα bgs.

Οσο για δευτερο post σου μπορουν να σε δουν 1.lvl μεγαλυτερα απο σενα,οσο μεγαλυτερο lvl τοσο πιο ευκολα σε βλεπει 2.Hunters με το track hidden που εχουν 3.Warlocks με το spell detect invisibility καθως και σε οσους το εχουν κανει (διαρκει 10 min). Ability σε hordes δεν υπαρχει.[/quote']

 

Αρα αν κατάλαβα καλά:

1ον Οι hordes δεν έχουν ability τέτοιο.

2ον Οι warlock's έχουν spell detect invisibility.

3on Οι Hunter's

4on Τα μεγαλύτερα lvl's απο μένα.

 

Οι Rogues πως με βλέπανε?

 

Ευχαριστώ για τις συμβουλές και τις πληροφορίες. Δεν το ήξερα ότι τόσα πολλά πρέπει να έχω σε level 40 αλλά και πάλι δεν νομίζω να είμαι μακρυα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι οι χαρακτηρες εχουν καποιο ποσοστο να σε δουν (οπως και εσυ να δεις τους rogues-druids) σε μικρη αποσταση.Ολα τα παραπανω απλα αυξανουν αυτο το ποσοστο.

Ξεχασα να σου πω οτι στους hunters υπαρχει και το flare που πεταει μια φωτοβολιδα που καλυπτει μια κυκλικη περιοχη και οτι υπαρχει εκει ή θα πατησει για ενα περιορισμενο χρονο θα γινει ορατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι οι χαρακτηρες εχουν καποιο ποσοστο να σε δουν (οπως και εσυ να δεις τους rogues-druids) σε μικρη αποσταση.Ολα τα παραπανω απλα αυξανουν αυτο το ποσοστο.

Ξεχασα να σου πω οτι στους hunters υπαρχει και το flare που πεταει μια φωτοβολιδα που καλυπτει μια κυκλικη περιοχη και οτι υπαρχει εκει ή θα πατησει για ενα περιορισμενο χρονο θα γινει ορατο.

 

A, μάλιστα αυτό που λες, σε κάποιους low lvl rogues(24-25) όταν με πλησιάζαν άκουγα αυτόν τον θόρυβο (hide in shadows) και καταλάβαινα ότι κοντά μου ήταν rogue, και μερικές φορές τους έβλεπα κιολας.

 

Ι wish i could shadowmelt and walk lol.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok nazre δε στη λέω πουθενά απλά έτσι όπως το γράφεις είναι σα να τα χεις γράψει εσυ

 

πάντως το φοβερό είναι σαν αυτό που είπε ο φίλος παραπάνω οτι όλο οι healers φταίνε το χω ακούσει κι εγώ αρκετές φορές και σε scholo και σε strat και επιτόπου heartstone... κάντε το θα γελάτε... αρχίζουν όλοι και τα χώνουν στον warrior ή σε οποιονδήποτε σας την είπε

 

Ναι μα το πιο εκνευριστικό απ'όλα είναι όταν περιμένουν απο μένα και heal και dmg, νομίζουν ότι έχω 10000 mana lol.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

chill, Nazre κοιτάτε τι βρήκα μέσα σε 2 ώρες farming στο Darkwhisper Gorge (Winterspring)!!! Στον Dragonblight πουλιέται προς 500g minimum! Εννοείται βέβαια ότι δεν πρόκειται να το πουλήσω καθότι είμαι priest :razz:

 

http://www.thottbot.com/?i=37476 !!!!

 

Μιλάμε η κωλοφαρδία στο μεγαλείο της lol :razz: Άντε να φτάσω και με το guild μου στον Majordomo Executus, να πάρω και αυτό http://www.thottbot.com/?i=37579 και μετά το υπέρτατο staff:

 

http://www.thottbot.com/?i=37916

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ooooh yeah baby...

 

απο τους δαίμονες ε; κλασσικά!

κι εγώ το χω βρει εδώ και κάτι χρόνια. Οοοοοταν πάω majordomo βλέπουμε χαχα, λέω να πάω να τον σολάρω αυριο μεθαύριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...