Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετα απο 2 μηνες ζωης του guild μου σημερα φαγαμε πρωτη φορα Ragna στο 2ο try :D

Ξερω πως πλεον ο Ragna δεν ειναι κ τπτ σπουδαιο αλλα σαν πρωτη εμπειρια μου πορωθηκα ασχημα :D

domo 1st try donw gia plaka. elaxistes apolies. ante na doume kai ragna. 1st try ragna 48% :D

Καλη τυχη στο επομενο try paulara ευκολος ειναι απλα προσοχη στο knockback :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον στη θεωρία φαινεται αδυνατο' date=' στην πράξη ομως...

 

Το perception το ξεχνάμε για ΣΕΝΑ, γιατι εισαι Alliance, αλλά δεν ισχύει γενικά η τακτική σου αυτή αν ο αλλος πχ. ηταν horde rogue ή druid που μπαινουν σε stealth. Εγω οταν βλέπω 1 να φυλάει τη βάση, ΠΑΝΤΑ κανω perception αν δεν έχω cooldown να δω ποιος αλλος ειναι εκει.[/quote']

 

To ξεχνάμε για μένα σίγουρα όχι γιατί είμαι alliance αλλά γιατί είμαι elfaki. Δεν μου εξηγείς όμως σε αυτό το μέρος γιατί δεν ισχύει η τακτική μου. Εσύ πάντα κάνεις perception, αυτός πές μου πως θα το κάνει κάποιος που είναι horde.

 

Το περναμε αυτο λοιπον και παμε στο MoD, το οποίο κάνει τον rogue να μην φαίνεται σε άτομα που είναι 2 levels μεγαλύτερα (αν το εχει 5/5), όχι να βλέπει εκείνος καλύτερα. Αυτό σημαίνει ότι ναι μεν δεν θα σε βλέπει εκεινος καθως ερχεται στη σημαία, αλλά αν ειστε στο ιδιο level θα σε δει ΠΙΟ γρηγορα απ'οτι εσυ σε ΚΑΘΕ περίπτωση, ειτε εχει Μaster of Deception είτε όχι, γιατι πολύ απλά το shadowmeld είναι πιο αδύναμο απτο stealth.

 

Αυτό είναι πολύ γενικό.

1ον για να το έχει 5/5 αυτό σημαίνει ότι στα άλλα 2 talents δεν έχει βάλει ούτε 1 πόντο ή ότι έχει σπαταλησει παραπάνω από 5 πόντους σε rank 1 talents.

2ον Το shadow melt δεν είναι τόσο δυνατό, αλλά και πάλι έχει πιθανότητα να σε δει δεν σε βλέπει πάντα.

3ον Και πάλι σου εξηγώ κάτι το οποίο προφανώς δεν έχεις καταλάβει. Δεν με ενδιαφέρει να τον δω την ώρα που έρχεται, τον βλέπω όμως έτσι και αλλιώς όταν αγγίζει την σημαία. Αυτός είναι και αρκετός χρόνος για να κάνω fear.

 

 

Αρα αν δεν ειναι μπουνταλας να τρεξει κατ'ευθειαν στην σημαία (δεν βλεπω ποιος ασχετος θα το εκανε αυτο ειδικά αν είχε και warriors διπλα), θα σε δει. Και πιστεύω οτι οι περισσότεροι προσέχουν, γιατι ναι μεν δεν περιμένουν εναν NE priest να ειναι stealthed, αλλά ΣΤΑΝΤΑΡ περιμένουν εναν rogue να ειναι stealthed και να περιμένει στη βαση. Επίσης επειδή δεν έχω παίξει ποτε WG, η σημαία πέρνεται instantly? ή περιμένεις να την ανοίξεις πρώτα και μετά να φύγεις? Γιατί αν ειναι ινσταντ, τότε το καλυτερο κολπο ειναι να κάνει ο rogue ένα sap στον defender (10sec, όχι 30 οπως ειναι με τα mobs) και να σηκωθει να φύγει! :D

 

Η σημαία δεν πέρνεται instantly. Πρέπει να κάνεις click πάνω της για να την πάρεις. Αλλά και αυτό να ίσχυει και πάλι προϋποθέτει ότι θα με δει. Μη θεωρούμε δεδομένο ότι με βλέπει πάντα γιατί στην πράξη δεν είναι έτσι.

 

Στην περίπτωση λοιπον που χρησιμοποιει την απλή λογική του "παμε σιγα σιγα μην ειναι κανενας stealthed", σε βλεπει, εσενα, τους druid και τους rogue και πράτει αναλόγως.

 

Διόρθωση: έχει πιθανότητα να με δει, αυτό ειναι το σωστό και όχι με βλέπει πάντα.

 

Το 2 & το 3 ερώτημα δεν το κατάλαβα.

Κατ'αρχάς γιατί να σου κάνει ενα backstab? Δεν χρειάζεται να βγέι απο stealth' date=' σου κανει το backstab ΠΡΙΝ βγει. Και βασικά αν θέλει να σε πονέσει θα σου κάνει ενα ambush που ειναι πολυ πιο ισχυρό. Αλλά και πάλι αυτό μόνο αν είσαι μόνος σου κάτι μπορεί να κάνει, αν και εγω ίσως ξεκινούσα με CheapShot να εισαι stunned και μετά πριν προλάβεις να βγεις να σπαμάρω το KidneyShot και να μείνεις πάλι stunned. Μετά αν θέλω να σε αποτελειώσω ρίχνω ενα Blind και ενώ περιφέρεσαι για 10 sec (ουσιαστικά σχεδον stunned μιας και δεν μπορεις να χειριστεις εσυ τον χαρακτηρα) κανω ενα vanish, περιμένω λίγο για energy regeneration και ξανά με Cheapshot ή Ambush αν εχεις λιγη ζωη και τέλος...[/quote']

 

Να σε διορθώσω και πάλι το kidney shot είναι για lvl 30 εδώ μιλαμε για 20-29. Το backstub το ανέφερα γιατί δεν ήξερα ότι λέγεται ambush όταν είναι stealthed, δεν ήξερα ότι ο rogue έχει 2 ξεχωριστά abilities για κάτι τέτοιο, όπως επίσης δεν ήξερα πιο είναι πιο ισχυρό. Επομένως για το ίδιο πράγμα μίλαγα απλά δεν ήξερα πως λέγεται.

Δεύτερη διόρθωση: το blind είναι επιπέδου 34 και πάλι εκτός του 20-29 για το οποίο μιλάμε.

Εδώ θα κάνω μία παρατήρηση όμως, την έχω κάνει και άλλες φορές. Για να απαντήσουμε σε ένα post, διαβάζουμε και καταλαβαίνουμε τι λέει, δεν απαντάμε στο περίπου και μισο - νομίζοντας ότι καταλάβαμε γιατί δεν βγαίνει κανένα νόημα νομίζω, δεν επεκτείνομαι σε αυτό νομίζω καταλαβαίνεις τι λέω.

Σχετικά με αυτα που λες τώρα:

Από τι καταλαβαίνω εσύ βλέπεις ένα σενάριο όπου ο rogue καταρχίν με βλέπει και έρχεται κοντά μου και αρχίζει να κάνει αυτό ή εκείνο κλπ, κλπ, κλπ, ασχολείται αποκλειστικά δηλαδή μαζί μου και δεν έχει πάρει την σημαία, μετά κάνει και ένα vanish για να αναπληρώσει την ενεργειά του, ακόμα η σημαία είναι στην θέση της, και σε όλα αυτά

1ον εγώ απλά κάθομαι και λύνω σταυρόλεξα καθώς επίσης περιμένω να πεθάνω σε 2 χτυπήματα με πάνω από 1000 armor (εντάξει δεν προλαβαίνω ούτε shield να κάνω) και πάνω από 1100 hp, γιατί αυτό το dagger του που κάνει 36 dmg (*250%+100 ambush) έκανε το θαύμα του.

2ον ο warrior (ή οι warriors) αγνοεί(ουν) το όλο σκηνικό, είναι αμέτοχος(χοι)

και περιμένουν να δουν αν πέσω και μόλις πέσω, περιμένουν να δουν αν ο rogue πάρει την σημαία, και μόλις την πάρει, περιμένουν να βγεί έξω και τότε θυμούνται ξαφνικά ότι πρέπει να αντιδράσουν.

Κάτι σαν την Αλίκη στην χώρα των θαυμάτων μου κάνει αυτό, εγώ όμως δεν μπορώ να παίξω τον αντίστοιχο λαγό στο παραμύθι αυτό, συγνώμη κιόλας, απλά δεν μου βγαίνει...

 

 

Αυτά λέει η θεωρία, αν ο rogue έχει λίγη τέχνη και αν του πιάσουν όλα (αν κάνεις ενα miss πχ στο Kidney Shot τελος). Μην ξεχνάς οτι ο rogue έχει και τα poisons που απτη μια σου κανουν μεγαλυτερο damage, και απτην αλλη το Mind Numbling poison αυξάνει το χρόνο για cast κατά νομίζω 40%.. Οπότε αν το spell σου δεν ειναι instant, o rogue μπορεί με μια Kick να στο κοψει τελείως.

 

To fear είναι instant. Το Mind Numbling poison όμως είναι πιθανότητα και όχι και πάλι γεγονός. Εχει 20% πιθανότητα να χτυπησει με poison και όχι πάντα.

 

Στην πράξη βεβαια όλο και κάτι δεν θα πιάσει, οπότε αυτοσχεδιασμός και πάλι αυτοσχεδιασμός. Το παιχνίδι δεν ειναι Street Fighter, πατάω 5 κουμπιά και φτιάχνω combo, γιατί υπάρχουν πιθανότητες να μην πιάσει. Ο rogue ας πουμε αν εχει το trinket που κάνει dispell το fear, εκεί την πατησες! :D :D :D

 

Δεν ξέρω αν αυτός το έχει, εγώ πάντως το έχω γιατί Corporal έγινα από την πρώτη κιόλας εβδομάδα και τα τελευταία warsongs σε lvl 29 έπαιξα με trinket. Αν θυμάμαι καλά αυτό απενεργεποιούσε και το stun εκτός από το fear, δεν ξέρω όμως αν θυμάμαι καλα....... αλλά είπαμε απασχολημένος εγώ με το σταυρόλεξο σιγά τώρα μη πατήσω το trinket για να βγω από το stun να του κάνω fear.

 

Αυτά αν είσαι μόνος σου. Δε νομίζω να προσπαθήσει κανεις να παρει τη σημαία και να τρεχει στην ψυχρα, γιατι με ενα fear θα ψαχνεται. Αν δε εχει warrior κοντά ειναι ακομα πιο δυσκολο γιατι ουσιαστικά δεν γινεται να μπει στη μαχη ο rogue, εχει πεθάνει πριν καν ξεκινήσει.

 

Αν έχει warrior κοντα, αν είμαι μόνος μου. Δεν είμαι μόνος και ναι είναι warrior κοντά. Αν όλα τα προηγούμενα τα λες με την υπόθεση ότι είμαι μόνος μου (τα λές?) (δεν τα λές?) τότε μάλλον η συζήτηση ξεκινάει από αυτό το σημείο, αλλά ασχολήθηκες πολύ λίγο με αυτό το κομμάτι και είπες κάτι το οποίο το ανέφερα στο αρχικό post και είναι απόλυτα αληθινο. ο rogue πεθαίνει πολύ γρήγορα σε αυτό το combo αυτό ισχύει ναι, αλλά αυτό είπα και εγώ στην αρχή οπότε δεν καταλαβαίνω προς τι όλη αυτή η φασαρία.

 

Η αληθεια ειναι ομως οτι ΟΛΑ αυτα οταν πας 60 δεν θα εχουν ΚΑΝΕΝΑ απολυτως νοημα' date=' γιατι στο 60 τα BG που μπαινεις ειναι μονο για 60άριδες, και μπορεί καλιστα να αντιμετωπίσεις εναν rogue με σχεδον full epic που να σε εχει στην κυριολεξία 2 hit. Ambush, vanish, thistle tea αν δεν εχει ενέργεια, Ambush και τέλος...:)

 

Εμένα αυτο το πραγμα με ξενερωνει αφανταστα στο game, οτι ουσιαστικά τα BG στο 60 ειναι ενα απλό Quake.. ή ZERG όπως λεγεται.. ολοι ντου και οποιον πάρει ο χαρος.[/quote']

 

H αλήθεια είναι ότι και το post αυτό το δικό σου δεν έχει κανένα νόημα σε σχέση με το θέμα του δικού μου post.

 

Αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου guild μέσα σε 2 runs (και χωρίς σχεδόν κανένα epic) κατάφερε να ρίξει και τον Sulfuron στο πολύ χαλαρό (χθες το βράδυ συγκεκριμένα) =D. Μας βλέπω τις επόμενες 2-3 εβδομάδες, άντε 1 μήνα το πολύ να ρίχνουμε και τον Ragna =)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ξεχνάμε για μένα σίγουρα όχι γιατί είμαι alliance αλλά γιατί είμαι elfaki. Δεν μου εξηγείς όμως σε αυτό το μέρος γιατί δεν ισχύει η τακτική μου. Εσύ πάντα κάνεις perception' date=' αυτός πές μου πως θα το κάνει κάποιος που είναι horde.

 

 

 

Αυτό είναι πολύ γενικό.

1ον για να το έχει 5/5 αυτό σημαίνει ότι στα άλλα 2 talents δεν έχει βάλει ούτε 1 πόντο ή ότι έχει σπαταλησει παραπάνω από 5 πόντους σε rank 1 talents.

2ον Το shadow melt δεν είναι τόσο δυνατό, αλλά και πάλι έχει πιθανότητα να σε δει δεν σε βλέπει πάντα.

3ον Και πάλι σου εξηγώ κάτι το οποίο προφανώς δεν έχεις καταλάβει. Δεν με ενδιαφέρει να τον δω την ώρα που έρχεται, τον βλέπω όμως έτσι και αλλιώς όταν αγγίζει την σημαία. Αυτός είναι και αρκετός χρόνος για να κάνω fear.

 

 

 

 

Η σημαία δεν πέρνεται instantly. Πρέπει να κάνεις click πάνω της για να την πάρεις. Αλλά και αυτό να ίσχυει και πάλι προϋποθέτει ότι θα με δει. Μη θεωρούμε δεδομένο ότι με βλέπει πάντα γιατί στην πράξη δεν είναι έτσι.

 

 

 

Διόρθωση: έχει πιθανότητα να με δει, αυτό ειναι το σωστό και όχι με βλέπει πάντα.

 

 

 

Να σε διορθώσω και πάλι το kidney shot είναι για lvl 30 εδώ μιλαμε για 20-29. Το backstub το ανέφερα γιατί δεν ήξερα ότι λέγεται ambush όταν είναι stealthed, δεν ήξερα ότι ο rogue έχει 2 ξεχωριστά abilities για κάτι τέτοιο, όπως επίσης δεν ήξερα πιο είναι πιο ισχυρό. Επομένως για το ίδιο πράγμα μίλαγα απλά δεν ήξερα πως λέγεται.

Δεύτερη διόρθωση: το blind είναι επιπέδου 34 και πάλι εκτός του 20-29 για το οποίο μιλάμε.

Εδώ θα κάνω μία παρατήρηση όμως, την έχω κάνει και άλλες φορές. Για να απαντήσουμε σε ένα post, διαβάζουμε και καταλαβαίνουμε τι λέει, δεν απαντάμε στο περίπου και μισο - νομίζοντας ότι καταλάβαμε γιατί δεν βγαίνει κανένα νόημα νομίζω, δεν επεκτείνομαι σε αυτό νομίζω καταλαβαίνεις τι λέω.

Σχετικά με αυτα που λες τώρα:

Από τι καταλαβαίνω εσύ βλέπεις ένα σενάριο όπου ο rogue καταρχίν με βλέπει και έρχεται κοντά μου και αρχίζει να κάνει αυτό ή εκείνο κλπ, κλπ, κλπ, ασχολείται αποκλειστικά δηλαδή μαζί μου και δεν έχει πάρει την σημαία, μετά κάνει και ένα vanish για να αναπληρώσει την ενεργειά του, ακόμα η σημαία είναι στην θέση της, και σε όλα αυτά

1ον εγώ απλά κάθομαι και λύνω σταυρόλεξα καθώς επίσης περιμένω να πεθάνω σε 2 χτυπήματα με πάνω από 1000 armor (εντάξει δεν προλαβαίνω ούτε shield να κάνω) και πάνω από 1100 hp, γιατί αυτό το dagger του που κάνει 36 dmg (*250%+100 ambush) έκανε το θαύμα του.

2ον ο warrior (ή οι warriors) αγνοεί(ουν) το όλο σκηνικό, είναι αμέτοχος(χοι)

και περιμένουν να δουν αν πέσω και μόλις πέσω, περιμένουν να δουν αν ο rogue πάρει την σημαία, και μόλις την πάρει, περιμένουν να βγεί έξω και τότε θυμούνται ξαφνικά ότι πρέπει να αντιδράσουν.

Κάτι σαν την Αλίκη στην χώρα των θαυμάτων μου κάνει αυτό, εγώ όμως δεν μπορώ να παίξω τον αντίστοιχο λαγό στο παραμύθι αυτό, συγνώμη κιόλας, απλά δεν μου βγαίνει...

 

 

 

 

To fear είναι instant. Το Mind Numbling poison όμως είναι πιθανότητα και όχι και πάλι γεγονός. Εχει 20% πιθανότητα να χτυπησει με poison και όχι πάντα.

 

 

 

Δεν ξέρω αν αυτός το έχει, εγώ πάντως το έχω γιατί Corporal έγινα από την πρώτη κιόλας εβδομάδα και τα τελευταία warsongs σε lvl 29 έπαιξα με trinket. Αν θυμάμαι καλά αυτό απενεργεποιούσε και το stun εκτός από το fear, δεν ξέρω όμως αν θυμάμαι καλα....... αλλά είπαμε απασχολημένος εγώ με το σταυρόλεξο σιγά τώρα μη πατήσω το trinket για να βγω από το stun να του κάνω fear.

 

 

 

Αν έχει warrior κοντα, αν είμαι μόνος μου. Δεν είμαι μόνος και ναι είναι warrior κοντά. Αν όλα τα προηγούμενα τα λες με την υπόθεση ότι είμαι μόνος μου (τα λές?) (δεν τα λές?) τότε μάλλον η συζήτηση ξεκινάει από αυτό το σημείο, αλλά ασχολήθηκες πολύ λίγο με αυτό το κομμάτι και είπες κάτι το οποίο το ανέφερα στο αρχικό post και είναι απόλυτα αληθινο. [b'] ο rogue πεθαίνει πολύ γρήγορα σε αυτό το combo[/b] αυτό ισχύει ναι, αλλά αυτό είπα και εγώ στην αρχή οπότε δεν καταλαβαίνω προς τι όλη αυτή η φασαρία.

 

 

 

H αλήθεια είναι ότι και το post αυτό το δικό σου δεν έχει κανένα νόημα σε σχέση με το θέμα του δικού μου post.

 

Αυτά

 

 

 

Φιλε αυτο που ξέρω εγω ειναι οτι εδω σχεδον ολοι εμείς ειμαστε 60 και άρα οι εμπειρίες μας ειναι του level 60... Οταν εγω ημουν 29 δεν υπήρχαν καν battlegrounds, βγηκαν πιο μετα.. Οπότε...? Εσυ μπαίνεις thottbot και κοιτάζεις ο καθενας τί skills έχει και τί πράγμα εσυ στη θεωρία μπορείς να κάνεις για να τον κερδίσεις. Ε οκ, αφού λοιπόν τα έχεις βρεί ολα αυτά και ολα σου πάνε μια χαρά, τί μας ρωτάς?

 

Μου μιλάς ειρωνικά που κάθομαι εδώ και 3 σελίδες και διαβάζω και προσπαθω να σου εξηγήσω πράγματα που ΔΕΝ τα έκανα όταν ημουν 29 level περίπου 5-6 μήνες πρίν, γιατί πολύ απλά δεν είχαμε BG, και περιμένεις τί? Μήπως το ότι ΜΟΝΟ ΕΓΩ πλέον απαντάω με ολοκληρωμένη και μεγάλη απαντηση και οχι 2 σειρές σημαίνει κάτι? Οτι οι υπόλοιποι εχουν ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ, όπως κουράστηκα και εγώ??

 

Προσπαθώ να σου εξηγήσω χιλιάδες φορές οτι ο rogue δεν ειναι βλακας να παει κατευθειαν στη σημαία, θα κάνει 1-2 βολτες γυρω γυρω πρωτα. Και επειδή ειναι rogue, ακόμα και 5 points να έχει στο MoD, ΠΑΛΙ πιο ευκολα θα σε δει αυτος παρά εσυ.. αν παει σα μπουνταλάς να παρει σημαία, ε sorry που στο λεω αλλά δεν ειναι η τακτική σου super, αυτος ειναι ο ΑΣΧΕΤΟΣ που παει ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ να πάρει μια σημαία... Ε έλεος.....Λες και στη βαση θα καθονται οι άλλοι να αράζουν και να κυνηγάνε πρόβατα παραδιπλα..

 

Οσο για το οτι "διαβάζουμε πρώτα και δεν απαντάμε στο περίπου" που είπες, να προσθέσω και εγω οτι τα παντα σ'αυτο το παιχνίδι ειναι θέμα πως παίζεις τον χαρακτήρα. Εγω σαν ΝΙΚΟΣ δεν μπορώ με τίποτα να βγάλω shaman, hunter & warrior. Mπορεί να ειμαι κουλός. Αλλά το να παω ντουγρου στη σημαία, λιγο χλωμό... :)

 

Οσο για το Master of Deception και το οτι ειναι rank1, δε μου λέει κατι αυτό. Ισως στο δικό σου level να μην έχει κανένας 5/5, αλλά 60άρης rogue είναι λιγ σπάνιο να ΜΗΝ έχει 5/5 ειδικά αν ειναι σε PvP server..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε αυτο που ξέρω εγω ειναι οτι εδω σχεδον ολοι εμείς ειμαστε 60 και άρα οι εμπειρίες μας ειναι του level 60... Οταν εγω ημουν 29 δεν υπήρχαν καν battlegrounds, βγηκαν πιο μετα.. Οπότε...? Εσυ μπαίνεις thottbot και κοιτάζεις ο καθενας τί skills έχει και τί πράγμα εσυ στη θεωρία μπορείς να κάνεις για να τον κερδίσεις. Ε οκ, αφού λοιπόν τα έχεις βρεί ολα αυτά και ολα σου πάνε μια χαρά, τί μας ρωτάς?

 

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω καθόλου αυτή σου την δήλωση. Ποιος σας ρώτησε για κάτι στο συγκεκριμένο δικό μου post. Ρωτάω κάτι κάπου? Περιγράφω ένα αγγλικό post και τις απόψεις μου επί του θέματος. Είπες κάποια πράγματα που λείαν επιεικώς είναι απαράδεκτα ή λείαν επιεικώς δείχνουν ότι δεν έχεις καν ασχοληθεί να διαβάσεις και εμπεδώθηκες σε ένα μακροσκελές "κάνε αυτό", "θα κάνει εκείνο", "δεν ξέρεις τίποτα", "δεν έχει κανένα νόημα αυτό που λες", χωρίς καμμία ουσία και νόημα, άλλά τώρα τι προσπαθείς να πεις δεν καταλαβαίνω. Εγώ μπαίνω thottbot, εγώ κάνω εκείνο εγώ κάνω το άλλο.

Αναφέρεις πράγματα για έναν χαρακτήρα που τον έχεις lvl 60 και δεν ξέρεις ΚΑΝ ποια abilities και talents αποκτά και σε ποια lvls και ασχολήσε με το αν εγώ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΗΚΑ να σου τα πω σωστά γιατί ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΡΕΙΣ ΣΩΣΤΑ?

Στην θεωρία τα ξέρω γιατί επί 2 εβδομάδες τα έπαιζα μόνο warsong? Πως ακριβώς τα ξέρω στην θεωρία, μα επιτέλους καταλαβαίνεις τι γράφεις όταν το γράφεις ή έτσι απλά σκεύτηκες ότι αυτό θα περάσει καλύτερα.

 

Μου μιλάς ειρωνικά που κάθομαι εδώ και 3 σελίδες και διαβάζω και προσπαθω να σου εξηγήσω πράγματα που ΔΕΝ τα έκανα όταν ημουν 29 level περίπου 5-6 μήνες πρίν, γιατί πολύ απλά δεν είχαμε BG, και περιμένεις τί? Μήπως το ότι ΜΟΝΟ ΕΓΩ πλέον απαντάω με ολοκληρωμένη και μεγάλη απαντηση και οχι 2 σειρές σημαίνει κάτι? Οτι οι υπόλοιποι εχουν ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ, όπως κουράστηκα και εγώ??

 

Εγώ προσωπικά ότι με κουράζει δεν ασχολούμαι ειδικά αν είναι θέμα διασκέδασης. Αν όλα αυτά σε κουράζουν, αν τα post σε κουράζουν, αν οι απαντήσεις, ερωτήσεις σε κουράζουν, αν γενικά όλο αυτό είναι λάθος για σένα εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Εγώ απάντησα σε αυτά που εσύ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ μου έγραψες, χωρίς να αισθάνομαι όμως εγώ προσωπικά καμμία κούραση για αυτό.

 

Ασε τους υπόλοιπους να κρίνουν αν θέλουν να ασχοληθούν και με ποια posts θέλουν να ασχοληθούν. Δεν τράβηξα κανέναν από τον λαιμό. Εγώ απαντάω μόνο σε όσους αναφέρονται σε μένα και γράφουν. Αν αυτό και αυτοί το ΚΑΝΟΥΝ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΙ και πάλι εγώ ούτε μπορώ να το ξέρω αλλά και να το ήξερα ή να το υπέθετα δεν μπορώ να κάνω τίποτα (πέρα από το να στείλω μερικές brocures για διακοπές ίσως?).

 

Σου μιλάω ειρωνικά στο βαθμό που εσύ το εκλαμβάνεις έτσι. Υπάρχει όμως και ο σαρκασμός που δεν έχει ειρωνική διάθεση αλλά περιπαικτική. Έχει δηλαδή να κάνει με humor. Εξού και το αυτοσαρκάζομαι, δεν θα μπορούσε να είναι ποτέ ειρωνεύομαι τον εαυτό μου.

 

Για το τελείωμα αυτού σου του post έχω να πω τα εξής. Αν θέλεις πες μου συγκεκριμένα τι ακριβώς θα κάνει στην περίπτωση που στο περιγράφω και θα σου απαντήσω και γω συγκεκριμένα.

 

Το "δεν είναι βλάκας", το "δεν ειναι μπουνταλάς", κλπ, κλπ, κλπ δεν είναι συγκεκριμένες τακτικές νομίζω.

 

Αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελοιπα 2 ημέρες, από το post (καθημερινές), το boss στην δουλειά μου είχε δώσει άδεια Πέμπτη και Παρασκευή:-D και έπαιξα 4 συνεχόμενες μέρες:-D

 

Παραθέτω πιο κάτω τα ανανεωμένα stats μου για σχολιασμό (όποιος θέλει).

 

Playing Time 8 / half days.

lvl 34

Corpolal

1200 kills

10000 honor points

0 dishonorable kills

 

Armor 1200

HP 1350

Mana 3200

 

Gold 160

 

Herbalism 240/300

Alchemy 225/225

Cooking 225/225

First Aid 225/225

Fishing 170/225

 

4 bags X 16 slots, 1 bag X 14 slots

2 bank slots with 2 bags X 12 slots

 

Τώρα έχω κάποιες πληροφορίες σχετικά με το πως θα γίνω (με απασχολεί ιδιαίτερα) artisan σε όλα τα υπόλοιπα skills εκτός του herbalism που είμαι ήδη.

 

1ον Για το First Aid έχω ακούσει ότι πρέπει να είμαι level 40 και ξέρω την τοποθεσία είναι το Theramore. Για αυτό σχεδόν είμαι σίγουρος, όπως επίσης βρήκα έναν τύπο (doctor κάτι)... μέσα στο keep.

 

2oν Για το Alchemy έχω ακούσει ότι πρέπει να είμαι lvl 35 και ότι πρέπει να πάω σε έναν trainer Master Alchemist που βρίσκεται στο Ferala Island. Τα mobs εκεί είναι δύσκολα νομίζω lvl 42+ και κάποιος μου είπε ότι στην αρχή πρέπει να κολυμπήσω εκεί για να πάω. Ερώτηση: ξέρει κανείς που βρίσκεται αυτό (νομίζω είναι κάπου κοντά στο Kalimdor) και σε τι lvl να ενδιαφερθώ να πάω?

 

3ον Cooking Artisan Quest. Εχει κανείς πληροφορίες?

 

4ον Fishing Artisan Quest. Επίσης και για αυτό το ίδιο.

 

Ερώτηση Ασχετη με τα προηγούμενα: Σε contested territories κάποιος 22αρης undead rogue μου την έπεσε ενώ ήμουν lvl 34. Δεν απάντησα στα χτυπήματα και απλά έφυγα χωρίς να τον χτυπήσω, φοβούμενος ότι παρά το γεγόνός ότι με χτύπησε πρώτος αυτό και πάλι θα είναι ένα dishonorable kill. Ξέρει κανείς κάτι σχετικά με αυτό. Πάντως στην οθόνη μου το 22 lvl του εμφανιζόνταν γκρι.

Αυτά, ευχαριστώ όποιον ή όποια έχει κάποιες διαθέσιμες πληροφορίες να μου δώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Me tin sumperifora sou sto topic auto perimeneis na sou apantisei kaneis? Pires olo ton kosmo apo ta moutra, eidika ton Niko, o opoios exei dixei kai se alla post poso orimo paidi einai. Akoma kai ton teleutaio pou sou edine boitheia edo mesa ton exases.

 

Btw afou psaxneis toso sto internet gia pvp rixe ena blefaro kai gia ta trade skills pou rotas, Thottbot kai Allakhazam exoun kai xartes mesa etc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πεί τι ακριβώς είναι τα dishonorables kills? Ξέρω πως τα αποκτάς αλλά δεν ξέρω τις συνέπειες. Και παρακαλώ μην αρχίσετε πάλι να λέτε να διαβάσω τα προυγούμενα posts γιατί κάτι τέτοιο δεν είναι δυνατό.Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πεί τι ακριβώς είναι τα dishonorables kills? Ξέρω πως τα αποκτάς αλλά δεν ξέρω τις συνέπειες. Και παρακαλώ μην αρχίσετε πάλι να λέτε να διαβάσω τα προυγούμενα posts γιατί κάτι τέτοιο δεν είναι δυνατό.Ευχαριστώ

An kaneis para polla dishonorable kills oi synepeies einai oti ginese outlaw. An gineis outlaw 8a se kanoun attack akoma kai oi civilians tis dikis sou merias kai den 8a exeis prosvash sthn polh sou. Vevaia meta apo kapoio kairo 3anaginese kanonikos. ola ayta kata to manual tis blizzard pou prosferete me to paixnidi giati egw proswpika den exw dei kanenan outlaw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...