Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα δει έναν μια φορά που είχε 1000+ DK!!! Αυτός όχι μόνο Outlaw θα ήταν αλλά θα τον κυνηγούσαν ακόμα και οι πέτρες =P

ahahahahahhahahaha

nta3y prepei na afierwse poly xrono aftos sto 8ema....1000+ prepei na ka8otan Barrens panw panw pou xei to koritsaki 2 level apo horde k na to sfaze epi 6 mhnes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν θέλεις πες μου συγκεκριμένα τι ακριβώς θα κάνει στην περίπτωση που στο περιγράφω και θα σου απαντήσω και γω συγκεκριμένα.

 

Το "δεν είναι βλάκας"' date=' το "δεν ειναι μπουνταλάς", κλπ, κλπ, κλπ δεν είναι συγκεκριμένες τακτικές νομίζω. [/quote']

 

 

Ποσες φορές πρέπει να σου πω το τί θα κάνει...?

ΘΑ ΣΕ ΔΕΙ πριν τον δεις αν ειναι λίγο εξυπνος να μην πάει με τα μούτρα στη σημαία, ειδικά αν υπάρχουν και αλλοι δίπλα να του την πέσουν.... Το δοκίμασα εχτές (κανείς δεν ξέρει γιατί ασχολούμαι) με φίλο μου priest Night elf 60 και εγώ 60 με Master of Deception 0/0 ωστε να κανω οσο δυνατον πιο πιστο simulation της καταστασης γινεται...... Μεχρι που χρεώθηκα για talent re-allocation....

 

Αν εισαι shadowmeld και ο rogue 0/0 MoD, θα σε δει λιγα βηματα πριν τον δεις εσύ...

 

 

Αν λοιπόν πάει και πέφτει με τα μούτρα πάνω σου (επειδη εισαι πανω στη σημαία όπως λές) κατι δεν κάνει καλά εκείνος, και εγω θεωρώ ότι δεν παίζει σωστα τον χαρακτήρα του. Στο λέω έτσι απλά και αντικειμενικά χωρίς να χαρακτηρίζω κανέναν παίχτη μπουνταλά, βλάκα κλπ κλπ. :)

 

Aυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Me tin sumperifora sou sto topic auto perimeneis na sou apantisei kaneis? Pires olo ton kosmo apo ta moutra' date=' eidika ton Niko, o opoios exei dixei kai se alla post poso orimo paidi einai. Akoma kai ton teleutaio pou sou edine boitheia edo mesa ton exases.

 

Btw afou psaxneis toso sto internet gia pvp rixe ena blefaro kai gia ta trade skills pou rotas, Thottbot kai Allakhazam exoun kai xartes mesa etc.[/quote']

 

 

Ασχολίαστο αυτό που λές για την συμπεριφορά μου, πάντως να πω ότι - αναφερόμενος σε μένα - και για να διορθώσω αυτή σου την δήλωση, προς κάθε παρεξήγηση που μπορεί να έχει δημιουργηθεί ή προς κάθε λανθασμένη εντύπωση, εγώ πάντα εκθέτω την προσωπική μου άποψη και αν οι τόνοι ανεβαίνουν λίγο αυτό σε καμμία περίπτωση δεν θα έπρεπε να εκλαμβάνεται ως κακή συμπεριφορά.

 

Απλά και πάλι σου λέω ότι δεν θα σου απαντήσω ευθέως, δημιουργώντας περαιτέρω παρεξήγηση επί του θέματος, προσπαθώ όμως να διορθώσω αυτή σου την δήλωση.

 

Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσες φορές πρέπει να σου πω το τί θα κάνει...?

ΘΑ ΣΕ ΔΕΙ πριν τον δεις αν ειναι λίγο εξυπνος να μην πάει με τα μούτρα στη σημαία' date=' ειδικά αν υπάρχουν και αλλοι δίπλα να του την πέσουν.... Το δοκίμασα εχτές (κανείς δεν ξέρει γιατί ασχολούμαι) με φίλο μου priest Night elf 60 και εγώ 60 με Master of Deception 0/0 ωστε να κανω οσο δυνατον πιο πιστο simulation της καταστασης γινεται...... Μεχρι που χρεώθηκα για talent re-allocation....

 

Αν εισαι shadowmeld και ο rogue 0/0 MoD, θα σε δει λιγα βηματα πριν τον δεις εσύ...

 

 

Αν λοιπόν πάει και πέφτει με τα μούτρα πάνω σου (επειδη εισαι πανω στη σημαία όπως λές) κατι δεν κάνει καλά εκείνος, και εγω θεωρώ ότι δεν παίζει σωστα τον χαρακτήρα του. Στο λέω έτσι απλά και αντικειμενικά χωρίς να χαρακτηρίζω κανέναν παίχτη μπουνταλά, βλάκα κλπ κλπ. :)

 

Aυτα...[/quote']

 

Ας υποθέσουμε ότι με βλέπει πριν τον δω εγώ (αν και πάλι να θυμίσω ότι εμένα δεν με ενδιαφέρει να τον δω). Δεν διευκρινίζεις τι θα κάνει μετά..... Για να σε διευκολύνω σου παραθέτω τα εξής σενάρια:

 

1ον Κάνει sap σε μένα και αρπάζει την σημαία και φεύγει.

2ον Aσχολείται με μένα αποκλειστικά να με ρίξει.

3ον Κάνει sap σε μένα και ασχολείται με τον warrior.

4on Κάνει sap στον warrior και

α) ασχολείται αποκλειστικά με μένα (αλλά πλέον είναι γνωστή η παρουσία του)

β) προσπαθεί να πάρει την σημαία αγνοόντας (την γνωστή (?) παρουσία μου)

 

Όλα αυτά ισχύουν στην περίπτωση που ενώ βλέπει τον warrior τον προσπερνά και έρχεται κοντά στην σημαία και αντιλαμβάνεται την παρουσία μου, είναι δηλαδή υποψιασμένος από την αρχή ότι εκτός από τον warrior τον οποίο συναντά πιο πριν από μένα, υπάρχει και άλλος.

 

Τι απο όλα αυτά κάνει? Είναι μόνος του ? Έχω 1 με 2 warriors μαζί μου..... δεν είμαι μόνος μου...... Σε αυτό το lvl το καλύτερο dagger που μπορεί να κουβαλάει κάνει max dmg 36 (*ability (ambush) 250% dmg+100)*** και δεν ξέρω για τον warrior αλλά εγώ στο lvl 29 είχα πάνω από 1000 armor (22% dmg reduction) και περίπου 1200 hp.

 

 

Υποσημείωση: *** Το dmg, λοιπόν λειτουργεί ως εξής. Αν υποθέσουμε ότι θα πιάσει το max dmg του dagger (που είναι καθαρά θέμα roll), το οποίο όπως σου λέω είναι το πολύ 36 τότε αυτός θα μου κάνει dmg 36*250%(ambush)+100= 36+36*2,5+100=36+90+100=226. Από αυτά τα 226 το 22% το γλυτώνω λόγω armor class. Άρα μένει 226-226*22%=226-50=176 dmg. Ας πούμε τώρα ότι αυτό μεταφράζεται σε ένα critical hit. Αυτό λοιπόν (επειδή όλα σχεδόν τα critical hits είναι τύπου 50%) αντί 176 θα ήταν 176+176*50%=176+88=264 dmg. Ας πούμε ότι εκτός από crit που μου έκανε λειτούργησε και το poison (20% των περιπτώσεων), το οποίο όμως είναι dot άλλα 20 dmg over 20 secs. Τα υπόλοιπα χτυπήματα που θα κάνει μπορεί στην καλύτερη των περιπτώσεων να τα κάνει κάθε 1,3 sec, και τα hp μου είναι 1200 ενώ φυσικά τα υπόλοιπα χτυπήματα που θα κάνει δεν θα περιλαμβάνουν το ambush σαν ability επομένως δεν μιλάμε για 226 dmg σε κάθε χτύπημα, μιλάμε μόνο (υποθέτοντας ότι και αυτά έχουν max roll στο 36 dmg), για χτυπήματα τύπου 36 dmg ή 36+50% crit ή στην καλύτερη των περιπτώσεων 36+50%+20poison και φυσικά από όλα αυτά τα χτυπήματα και πάλι αφαιρούμε το 22% από dmg absorb. Αυτή είναι και η πραγματική ανάλυση του dmg.

 

Αυτά για να καταλάβεις ότι δεν είναι εύκολο να με ρίξει εύκολα αν χρειαστεί να ασχοληθεί αποκλειστικά μαζί μου. Υποθέτοντας ότι εγώ δεν θα προλάβω να αντιδράσω καθόλου γιατί 1 shield αν προλάβω να κάνω σε αυτό το combo σημαίνει 200+ dmg absorb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε mindtrapper νομίζω το post σου είναι άσχετο με το θέμα. Διάβασε τι ρωτάει και μετά απάντα ;)

 

ΥΓ: dishonorable δεν πέρνει ποτέ όταν τρώς παίχτη

 

Ναι φίλε αυτό δεν το ήξερα, και σε πολλές φάσεις πραγματικά αναρωτιόμουν αν έπρεπε να το κάνω. Τελικά στο stranglehorn vale, όπου είχα στο camp έναν rogue 40αρι να προσπαθεί να με κάνει gank συνέχεια, τελικά επειδή δεν τα κατάφερνε μόνος του έφερε και 2-3 άλλους μαζί, αλλά εμφανίστηκε ένας paladinos 60αρις και του καθάρισε όλους, τον ρώτησα καλά δεν σε ενδιαφέρουν τα DK, και μου είπε ότι δεν πέρνω αμα σκοτώνω παίχτη, και τότε κατάλαβα. Σπαστικό που δεν το ήξερα πριν τέλος το ξέρω τώρα και θα πράττω ανάλογα, όχι για το gank, δεν με ενδιαφέρει καθόλου, αλλά πολλές φορές οι μικροί βοηθούσαν τους μεγαλύτερους και δεν ήξερα αν πρέπει να τους βαρέσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση για το mount.

 

Ξέρει κανείς αν στο lvl 40 τώρα σε 2 lvl περίπου γιατί είμαι πολύ κοντά στο να αλλάξω σε 38, πόσα θα πληρώσω για το τιγράκι..... Εχω μαζέψει 220 gold μέχρι στιγμής, και το reputation (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό) στην Darnassus είναι honoured... Ασχετο: ξέρει κανείς εκτός από μαύρο και άσπρο τιγράκι αν υπάρχουν άλλα χρώματα :)

 

Ερώτηση για το Alhcemy.....

Απαντάω σε έναν φίλο (mindtraper) που κάτι έγραψε σχετικά με το thottbot. Φίλε μου το thottbot το ξέρω, όλοι το ξέρουμε, όλοι το χρησιμοποιούμε, εγώ ζήτησα αν κάποιος το ξέρει να μου το πει είναι πολύ πιο εύκολο από δω παρά ψάχνοντας μέσα σε χάρτες και περιοχές που ούτε ξέρω ακόμα που είναι....Αυτό που λες μου θυμίζει κάποιον που τον ρωτούσε ενας που είναι το ΑΗ και ενώ καθόταν δίπλα του και ακριβώς έξω από το ΑΗ του είπε ρώτα έναν guard.....Το βρίσκω λίγο παράλογο αυτό....

 

Πρόσφαρα ανακάλυψα μία περιοχή (Booty Bay) όπου από κει φεύγει ένα πλοίο που λέει ότι πάει Kalimdor... Μήπως να πάω από κει για το Artisan Alhcemy, θα έχω από κει πρόσβαση σε ένα νησί που λέγεται Ferala Isle ? Γιατί εκεί μου είπαν ότι πάς για Artisan Alchemist.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ξέρεις οτι αν πας στο kalimdor με το πλοίο απο booty bay θα περάσεις πολύ άσχημα γιατι είναι horde περιοχή και θα σε αμολήσει στο rachet. Το mount στους horde εχει 90g μαζί με το training. όσο για το damage την ανάλυση που έκανες είναι πολύ θεωρία, αστο καλύτερα. Γενικά για μένα μετα τον warrior ο rogue είναι η πιο εύκολη class, όμως μου χει τύχει να μου την πέσει rogue και απο τα stun να μη βγω ποτέ αρα να μη μπορώ να κάνω ούτε ενα spell ούτε shield ούτε τίποτα. Ασε που τα διάφορα class έχουν και άλλα abilities κάτι που σημαίνει οτι πχ αν ο warrior έχει ενα mace με τελικό dmg 300 στη μάχη επάνω χωρίς να κριτάρει μπορεί να σου κάνει 600, άρα μην πέρνεις τοις μετρητοίς το dmg που γράφει το dagger

 

Και κάτι άλλο ΕΧΕΙΣ 1000 ARMOR?????? Sorry για τα κεφαλαία αλλα κουφάθηκα λίγο, ελπίζω αυτό που λες να είναι με το buff!!! Εγω 60 έχω 680 και με το buff 1800

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πρέπει να πάς στο feralas για artisan alchemist.

 

Οι τρόποι είναι είτε να περάσεις από booty bay απέναντι στο ratchet, να κατέβεις νότια τα barrens, μέχρι να φτάσεις thousand needles όπου θα βρείς horde guards στην είσοδο. Κατεβαίνεις thousand needles με τα ασανσεράκια (lol) το παίρνεις όλο δεξιά και βγαίνεις feralas. Με το που φτάσεις εκεί πάρτο όλο ευθεία μέχρι την ακτή. Εκεί θα βρείς ένα goblin, πίσω από το οποίο περνάει καράβι για να σε πάει απέναντι. Αλλά επειδή είναι κοντά, μπορείς να useάρεις το leviate και να περάσεις στο τσάκ μπάμ.

 

Χτες το βράδυ ένας dwarf priest μέλος ενός από τα καλύτερα guilds του server έψαχνε απεγνωσμένα ένα purple lotus. Του λέω τι προσφέρεις και μου απαντάει το gift of the wild το book για τους druid. Κατάλαβα ότι παρά τα 60lvl και το full epic gear του πρόκειται για φτωχό το πνεύματι. Του λέω ότι νομίζω ότι με κλέβει. Μου λέει τι ζητάς. Και του απαντάω gift of the wild I , prayer of fortitude I και 20g. Prayer of fortitude I δεν είχε και τον έβαλα να αγοράσει ένα με 12g. Ok η ανταλλαγή έγινε. Πούλησα το prayer 10g (το δικό μου το αγόρασα λίγο νωρίτερα μόλις με 2g) + το gift of the wild με 14g. Σύνολο 14+10+20=44g για ένα purple lotus. Ο άνθρωπος ήταν alchemist/herbalist εν τω μεταξύ. Ακόμα γελάω. Την 20άδα purple lotus την πουλάω max 8g και εδώ με 1 έβγαλα 44. Ευτυχ'ως που υπάρχουν και αυτοί για easy money.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεί απλα να είχε αφήσει κάποιο άλλο profession και στο 60 να άρχισε το hermalism οπότε να μην ήξερε. Καλός παπαρας πάντως, τι σερβερ είναι αυτός και τα πουλάτε τόσο ακριβά τα βιβλία πωπω :) εγώ το foritude 2 2g νομίζω είχα δώσει, ανάλογες τιμές και για mark of the wild και όλα :)

 

και την 20αδα purple lotus την έχω πουλήσει το πολύ 2g, πλέον δεν ασχολούμε με τέτοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχολίαστο αυτό που λές για την συμπεριφορά μου' date=' πάντως να πω ότι - αναφερόμενος σε μένα - και για να διορθώσω αυτή σου την δήλωση, προς κάθε παρεξήγηση που μπορεί να έχει δημιουργηθεί ή προς κάθε λανθασμένη εντύπωση, εγώ πάντα εκθέτω την προσωπική μου άποψη και αν οι τόνοι ανεβαίνουν λίγο αυτό σε καμμία περίπτωση δεν θα έπρεπε να εκλαμβάνεται ως κακή συμπεριφορά.

 

Απλά και πάλι σου λέω ότι δεν θα σου απαντήσω ευθέως, δημιουργώντας περαιτέρω παρεξήγηση επί του θέματος, προσπαθώ όμως να διορθώσω αυτή σου την δήλωση.

 

Αυτά.[/quote']

 

Fair enough.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας υποθέσουμε ότι με βλέπει πριν τον δω εγώ (αν και πάλι να θυμίσω ότι εμένα δεν με ενδιαφέρει να τον δω). Δεν διευκρινίζεις τι θα κάνει μετά..... Για να σε διευκολύνω σου παραθέτω τα εξής σενάρια:

 

1ον Κάνει sap σε μένα και αρπάζει την σημαία και φεύγει.

2ον Aσχολείται με μένα αποκλειστικά να με ρίξει.

3ον Κάνει sap σε μένα και ασχολείται με τον warrior.

4on Κάνει sap στον warrior και

α) ασχολείται αποκλειστικά με μένα (αλλά πλέον είναι γνωστή η παρουσία του)

β) προσπαθεί να πάρει την σημαία αγνοόντας (την γνωστή (?) παρουσία μου)

 

Όλα αυτά ισχύουν στην περίπτωση που ενώ βλέπει τον warrior τον προσπερνά και έρχεται κοντά στην σημαία και αντιλαμβάνεται την παρουσία μου' date=' είναι δηλαδή υποψιασμένος από την αρχή ότι εκτός από τον warrior τον οποίο συναντά πιο πριν από μένα, υπάρχει και άλλος.

 

Τι απο όλα αυτά κάνει? Είναι μόνος του ? Έχω 1 με 2 warriors μαζί μου..... δεν είμαι μόνος μου...... Σε αυτό το lvl το καλύτερο dagger που μπορεί να κουβαλάει κάνει max dmg 36 (*ability (ambush) 250% dmg+100)*** και δεν ξέρω για τον warrior αλλά εγώ στο lvl 29 είχα πάνω από 1000 armor (22% dmg reduction) και περίπου 1200 hp.[/quote']

 

 

Xιλιάδες φορές το ίδιο πραγμα..

ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ γιατι το armor δεν του αφήνει περιθώρια να τα βάλει με warrior, πόσο μάλλον με 2 άτομα. Aν κανει κίνηση έχει τάσεις αυτοκτονίας, ή πολύ απλά υπερεκτιμά τις δυνατότητες του.

 

End of story?

 

Στην οποιαδήποτε περίπτωση, θα καταλήξει στο νεκροταφείο, εκτός από το συνδιασμό των παρακάτω:

a) Να ειναι απτις ελάχιστες εξαιρέσεις που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ξέρει τον χαρακτήρα του και κάνει παπάδες....

B) Δεν βρισκόμασταν στο patch 1.9 αλλά σε προηγούμενο, μιας και απο Σεπτέμβριο ή Οκτωβριο οι rogues έχουν nerfαριστεί, και έχουμε περισσότερες πιθανότητες για miss.

 

Eνα παράδειγμα τέτοιο συνδιασμού θα βρεις σε βιντεάκι με το ονομα world of roguecraft, και εκεί θα αναθεωρήσεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ σχετικά με τα μαθηματικά σχετικά με το damage... :)

 

Κατεβασέ το να δεις πως ενας rogue με ΓΚΡΙ μαχαίρι ξεφτιλίζει τους πάντες...

 

Alchemist skill να ανέβεις θα γίνεις αν πας στο Thottbot και σου δείξει ΑΚΡΙΒΩΣ που είναι ο NPC, τί νόημα έχει να σου πω εγω ειναι Feralas? Ναι είναι σε ένα νησάκι με flightpath.. Και? Η περιοχή feralas δεν ειναι για σένα, και για να πας εκεί στην τύχη ψάχνοντας δεν έχεις ελπίδα. Αφού λοιπόν καταλαβαίνεις ότι θα καταλείξεις Thott, γιατι δεν πας μια ώρα αρχίτερα?

 

Για το mount σου έχουμε απαντήσει στο παρελθόν.. Η τραγική ειρωνία είναι οτι εσύ ο ίδιος λες να διαβάζουμε και να κατανοούμε πρώτα τα ποστς και μετά να γράφουμε.. Σε παραπέμπω λοιπόν εδώ http://www.insomnia.gr/vb3/showpost.php?p=1006728&postcount=1636 να θυμηθείς. 90g, μαζί με το skill. Τιγράκια θα βρεις εκεί 3 και θα επιλέξεις το χρώμα που σ'αρέσει! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεί απλα να είχε αφήσει κάποιο άλλο profession και στο 60 να άρχισε το hermalism οπότε να μην ήξερε. Καλός παπαρας πάντως' date=' τι σερβερ είναι αυτός και τα πουλάτε τόσο ακριβά τα βιβλία πωπω :) εγώ το foritude 2 2g νομίζω είχα δώσει, ανάλογες τιμές και για mark of the wild και όλα :)

 

και την 20αδα purple lotus την έχω πουλήσει το πολύ 2g, πλέον δεν ασχολούμε με τέτοια[/quote']

 

 

Ω καλά και που να δεις τιμές στα βιβλία των class quests....... Και γω το pof II το αγόρασα 2,5-3g γιατί υπάρχουν πολλά και το πήρα στο lvl 35 ακόμα στο bank το έχω, το 1 όμως σπάνια το βρίσκεις.

 

Εγώ ότι και να πουλάω το πουλάω πανάκριβα . To elixir of the mongoose (κρατήσου) 15g η πεντάδα. Μια - δυο ώρες να πάω felwood να μαζεψω herbs χέζομαι στο τάλαρο μετά. Το πράγμα είναι απλό, εφοδιάζεις την αγορά όταν υπάρχει έλλειψη ;) . Τα superior healing πάνω από 1,5g δεν πάνε η πεντάδα. Ε εγώ τα πουλάω τουλάχιστον 2,5 g.

 

Άλλa καλά δικά μου τα fadeleaf τα οποία κατά περίεργο τρόπο μόνο εγω εφοδιάζω το ah φεύγουν για 20g/20άδα!!!!!!!!! Και σε λίγο που θα ανέβει το fishing τα stonescale eel για τα οποία υπάρχει τεράστια ζήτηση θα τα πουλάω κοντά στα 30g/20άδα. Γενικά αν είσαι alchemist/herbalist στο server που είμαι έχεις κάνει την τύχη σου. Ας είναι καλά τα κορόιδα......άκου εκεί 1 purple lotus 40g OMG!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το mount θα πληρώσεις 90g (18g για το riding skill & 72g για το τιγράκι) από τη στιγμή που είσαι honored.

 

Για το Artisan Alchemy πήγαινε Booty Bay > Theramore > mounting σε Barens > Νότια προς Thousand Needles > Δυτικά προς Feralas και τέρμα Δυτικά μόλις φτάσεις εκεί είναι ένα νησί που λέγεται Feathermoon Stronghold.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xιλιάδες φορές το ίδιο πραγμα..

ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ γιατι το armor δεν του αφήνει περιθώρια να τα βάλει με warrior' date=' πόσο μάλλον με 2 άτομα. Aν κανει κίνηση έχει τάσεις αυτοκτονίας, ή πολύ απλά υπερεκτιμά τις δυνατότητες του.

 

End of story?

 

Στην οποιαδήποτε περίπτωση, θα καταλήξει στο νεκροταφείο, εκτός από το συνδιασμό των παρακάτω:

a) Να ειναι απτις ελάχιστες εξαιρέσεις που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ξέρει τον χαρακτήρα του και κάνει παπάδες....

B) Δεν βρισκόμασταν στο patch 1.9 αλλά σε προηγούμενο, μιας και απο Σεπτέμβριο ή Οκτωβριο οι rogues έχουν nerfαριστεί, και έχουμε περισσότερες πιθανότητες για miss.

 

Eνα παράδειγμα τέτοιο συνδιασμού θα βρεις σε βιντεάκι με το ονομα world of roguecraft, και εκεί θα αναθεωρήσεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ σχετικά με τα μαθηματικά σχετικά με το damage... :)

 

Κατεβασέ το να δεις πως ενας rogue με ΓΚΡΙ μαχαίρι ξεφτιλίζει τους πάντες...

 

Alchemist skill να ανέβεις θα γίνεις αν πας στο Thottbot και σου δείξει ΑΚΡΙΒΩΣ που είναι ο NPC, τί νόημα έχει να σου πω εγω ειναι Feralas? Ναι είναι σε ένα νησάκι με flightpath.. Και? Η περιοχή feralas δεν ειναι για σένα, και για να πας εκεί στην τύχη ψάχνοντας δεν έχεις ελπίδα. Αφού λοιπόν καταλαβαίνεις ότι θα καταλείξεις Thott, γιατι δεν πας μια ώρα αρχίτερα?

 

Για το mount σου έχουμε απαντήσει στο παρελθόν.. Η τραγική ειρωνία είναι οτι εσύ ο ίδιος λες να διαβάζουμε και να κατανοούμε πρώτα τα ποστς και μετά να γράφουμε.. Σε παραπέμπω λοιπόν εδώ http://www.insomnia.gr/vb3/showpost.php?p=1006728&postcount=1636 να θυμηθείς. 90g, μαζί με το skill. Τιγράκια θα βρεις εκεί 3 και θα επιλέξεις το χρώμα που σ'αρέσει! :)[/quote']

 

Αρα λοιπόν καταλήγουμε ότι ο rogue θα πάει νεκροταφείο οπότε δεν ξέρω γιατί διαφωνούμε συνέχεια, το ίδιο ακριβώς λέω από το πρώτο post.

 

Προς το τέλος μου την ψιλο - λες αλλά ok το δέχομαι εφόσον υπήρχε σε προηγούμενο post.

 

Για το thott bot εξηγώ ότι είναι πολύ πιο εύκολο να πει κάποιος κάτι που γνωρίζει παρά να ψάχνω σε άγνωστες περιοχές ακόμα και αν τις βλέπω σε χάρτη. Αν ήσουν στον Ωρωπό και ήθελες να πας Αλιβέρι και με ρωτούσες, θα σου άρεσε να σου πω κοίτα τον χάρτη της Εύβοιας ή να σου έδειχνα δίπλα το ferry για να περάσεις απέναντι..... Αυτό λέω.

 

Αυτα ελπίζω να μην σου φαίνονται πια και τόσο τραγικα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες το βράδυ ένας dwarf priest μέλος ενός από τα καλύτερα guilds του server έψαχνε απεγνωσμένα ένα purple lotus. Κατάλαβα ότι παρά τα 60lvl και το full epic gear του πρόκειται για φτωχό το πνεύματι.

 

Φτωχό τω πνέυματι, ή πλούσια η τσέπη....

Gotta luv

logoEbay_150x70.gif........ :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...