Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Chill me lene Lied kai eimai Troll Fem Priest.My life for the horde! Den epeze na rerollaro alliance(prospathisa though). O lightning's einai treli fasi! Low to medium, me arketo AH kai Bgs gia ola ta lvls.

Oso gia ta gold, san priest den mborousa na farmaro kai sto 40 eixa 2g! tsekara to ah kai itan adio apo Mithril,Iron,Wool. Ta farmara kai me 4g/stack evgala 170g!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Your Life For the Horde αλλά για avatar έχεις elfακι ;) . Εγώ την βρίσκω πιο πολύ με alliance αν και ένα μεγάλο μέρος είναι τρισμέγιστοι noobάδες, πράγμα που σε horde δεν συνάντησα σε τέτοιο βαθμό. Μιλάμε τώρα για άτομα 40lvl που δεν ξέρουν τα βασικά, τι είναι tank τι είναι buff και τέτοια πράγματα. Προχτές κάναμε sm και μια ώρα εξηγούσαμε στον warlock πως να με κάνει summon (lol) και πως και γιατί πρέπει να soulstone τον παπά. Τελικά έκανε soulstone τoν εαυτό του. Ninjάρε τα πάντα, λόγω βλακείας και όχι ότι είναι κανα λαμόγιο. Όλοι roll στο chest αυτός τα άνοιγε, fear μέσα στο instance, ερωτήσεις του στίλ γιατί greedάρε ο παπάς στο mail??? Με είπε ninja επειδή greedαρα και αυτός πάτησε need. Μιλάμε η βλακεία της βλακείας, ω βλακεία. Mf τον λένε το άτομο δεν νιώθει άμα τον βρείς σφάχτον και φτύστον μέχρι να μην σου μείνει σάλιο.

 

@@ φράγκα έχω, 5-6 gold μόνο, mount θα πάρω κοντά στα 45-47. Δεν φταίει ο παπάς όμως εγώ φταίω, εδώ και με τον hunter με skining/mining τότε για proffs το πήρα στα 46 οπότε καταλαβαίνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τωρα θα μπω στο WOW, μολις πριν λιγο εκανα account και τωρα φτιαχνω χαρακτηρα. Υπαρχει κανενα ελληνικο guilt να μπορω να μπω? οχι τιποτα να εχω λιγη ΕΛληνικη αλληλεγγυη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον lightings blade έχουμε ελληνικό guild με 110 περίπου χαρακτήρες στο 90% ενεργοί, με μεγάλες αλληλοβοήθειες και αρκετά lowbies για να κάνεις party και λοιπά. Ευχάριστο κλίμα και καλή διάθεση χωρίς τάσεις αυτοκαταστροφής. Αλλά προς θεού μην rollάρεις paladin γιατί έχουμε πίξει, priest και druid θα ήταν ιδανικό. Αν ενδιαφέρεσαι κάνε βραδινές ώρες /w itchi ή aiantas ή adhs για να μάθεις περισσότερα. Achaian Legion το όνομα του guild alliance side.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμέεεεεε pseira αμέεεεεεε και κάνω groupάκια και με paladins για να με προσέχουν.

 

Και το κυριότερο το σύνθημα μου έχει γίνει πλέον ένα : NERF SHAMANS.

 

Α και pseira ο tauren μου είναι πλέον παρκαρισμένος και ο μόνος λόγος που τον χρησιμοποιώ πλέον είναι να λέω ένα γεια στους παλιούς συμπολεμιστές. Καιρός είναι να γνωρίσω και την άλλη μεριά. Ο tauren αμφιβάλλω κατά πολύ αν θα ζωντανέψει όταν έρθει η ώρα του expansion. Είναι αguildος και τα μόνα guilds για τα οποία εγώ ενδιαφέρομαι δεν θέλουν hunter οπότε...........

 

Στην alliance μια ζωή μου την έσπαγαν οι paladins, πλέον i love them για το buff του mana regen ;) . Βρήκα κάτι άλλο να μισώ τώρα τους undead ολόκληρο race και όχι απλή κλάση χεχεχεχε. Ειδικά undead rogue το καλύτερο μου.

 

Πάντως όντας 41 και έχοντας στο πλευρό μου την βοήθεια ενός 60άρη paladin ο οποίος ήταν με αρκετά μοβ αντικείμενα έριχνα πιο γρήγορα mobs από αυτόν. Βέβαια αυτός είχε 95% ζωή και εγώ 15-20% αλλά dmg.........gtp.

 

Τουλάχιστον τώρα ξέρω ότι σε κάτι είστε χρήσιμοι στο να δίνεται mana regen στους priest.

 

Πιο γρήγορα solάρω στα 41 με εναλλαγή shadowform/κανονικής μορφής παρά ο 60αρης paladin. Έλεος ας σας μειώσουν κάτι αλλά ας φτιάξουν αυτό το ρημαδο dmg σας. Καταντά κουραστικό.

 

Επιτέλους και στα duels σας αντιμετωπίζω αφού και γυμνός να έμενα δεν πέφτω από σας. 100%hp και 50-60% mana έχω όταν ο paladin με ικετεύει για την ζωή του. Anyway.

 

Κάτι ξέχασα, χμμμμμμμ α ναι

 

ΝΕRF SHAMANS NERF SHAMANS!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα

 

Στο 1.10 patch νέα talent trees για τους priest.

 

Αυτό το shackle undead τι χρησιμότητα έχει??? Το race των undead δεν είναι undead αλλά humanoids omfg οι νεκροί. Και απο τη στιγμή που υποτίθεται στο κόσμο του wow ότι oi paladins και οι priest καταδιώκουν αυτό το race μετα μανίας θα έπρεπε να τους ακινητοποιούμαι και αυτούς. Τι να τα κάνω τα mobs ρε blizz??? Δώσε μου shackle για τους undead παιχτες να τους κλειδώσω για 30'' και να χορεύω macarena γύρω τους.

 

NERF SHAMANS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί τώρα δε μπορείς να κάνεις horde undead shackle? εγώ σε duel το έχω δοκιμάσει και γίνεται. Γι αυτό είναι τσατσιά των Alliance αυτό. Αυτοί έχουν κάτι να ακινητοποιούν στο pvp race μας αλλα εμείς όχι.

 

NERF BUBBLADINS OMG... τα καημένα δεν έχουν dps γαμώτο... α δώστε τους και ressurection ή μήπως έχουν; χμμμ τώρα που το σκέφτομαι να μπορούν να πίνουν μανα και να βάζουν mount in combat!!! niiiiice

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το frost nova γίνεται dispel, έβαλα έναν φίλο εχτές mage και το δοκιμάσαμε.

 

Τα μετάλλια από bgs τελικά κάνουν stack μέχρι 20 και μετά δεν δημιουργούν άλλο stuck επομένως πρέπει να τα χρησιμοποιήσεις, έτσι αναγκαστηκά πήγα lvl 30, και το γυρνάω σε general game play τώρα, μέχρι lvl 39.

 

Είχα και πάλι κάνει λάθος στα killς. Δεν έχω 1400 που είχα γράψει,έχω 950 kills, και αντί 4000 honor που είχα γράψει έχω 7400.

 

Για το shackle undead που γράφει ένας φίλος, νομίζω ότι ήταν έτσι παλιότερα και το κάναν μόνο για humanoid (όχι player). Κακώς, πολύ κακώς :mrgreen: .

 

Τα spell σε lvl 30 μου στοιχίσαν 6-7g!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα spell σε lvl 30 μου στοιχίσαν 6-7g!

 

φαντάσου στο 40.... :D

εχεις ΠΑΡΑ πολυ gold για το level σου, ειδικά με τις 16άρες τσάντες (Genjuros κανουν minium 18g) απλά πρόσεχε να έχεις μια καβάτζα για το mount, και ολα τα αλλα κάντα οτι θες! :D

 

Εγω μπηκα παρασκευη και επαιζα με Paularas ένα 2.5ωρο, και μετα με εναν φιλο μου 55άρι για 4.5 ωρες! Πηγαμε Felwood που δεν ειχε πάει ΠΟΤΕ (ffs!!) και κάναμε καμιά 7άρα quest! :D:D:D

 

To μοτο μου ήταν you heal, i kill :D :D :D

Aν και τωρα Felwood ένας ΛΙΓΟ σοβαρός 60άρης rogue για να τα βρει σκουρα πρέπει να του την πέσουν 4 mobs μαζί.......

Ήταν ωραίο ομως που τον βοηθούσα, και φυσικα έκανα pass σε όλα τα πρασινοειδή μπας και βγάλει κανα φράγκο! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαντάσου στο 40.... :D

ειδικά με τις 16άρες τσάντες (Genjuros κανουν minium 18g)

 

Στον Twilight Hammer, οι τσάντες αυτές έχουν τουλάχιστον 10g και άνω,, εγώ και τις 4 κατάφερα ευκαιριακά και σταδιακά να τις αγοράσω τις 3 γύρω στα 7 και την 4η 8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα άλλο forum αγγλικό το είχαν ως ειδικό θέμα, και όλοι παραπονιόντουσαν ότι χάνουν συχνά από τους hordes λόγω του shaman + spirit wolf που αρπάζει την σημαία και μην τον είδατε.

 

Το πρόβλημα αυτό ακριβώς με απασχόλησε από την αρχή και νομίζω η λύση δεν είναι καθόλου δύσκολη για έναν priest, τουλάχιστον it worked miracles for me.

 

Εχεις τον priest σου συνεχώς στην άμυνα με 1-2 warriors (τους προτιμώ γιατί είναι tanks και μπορούν να κάνουν rage και να τρέξουν γρήγορα προς τον αντίπαλο), και κάνεις shadow melt κυριολεκτικά πάνω στην σημαία. Την στιγμή που πλησιάζει κάποιος (οποιοσδήποτε, ακόμα και rogue)- ασε που βλέπουν τον warrior μόνο του και γελάνε ή ακόμα και αν κάποιος σε βλέπει σε shadow melt νομίζει ότι είσαι afk :)-κάνεις αμέσως FEAR+MF σε αυτόν που έχει την σημαία. Τώρα ο rogue πεθαίνει πολύ γρήγορα μέσα σε αυτό το combo, ειδικά αν προλαβαίνεις στο τελευταίο cast να του κάνεις και MB, αλλιώς είναι στο έλεος του θεού ή καλύτερα του warrior σου, πηγαίνοντας αργά αργά τα ζώα μου αργά μέσα από το MF( 50% επιβραδύνω και κερδίζω). Τώρα ο shaman ειδικά άντεχε τα χτυπήματα και έκανε 1 totem (slow), έφτανε στην πόρτα και έκανε spirit wolf (να αλλάξει μορφή για να τρέξει, hp όμως ήδη στο 50%). Απλά πολύ απλά η μορφή αυτή γίνεται dispel! Τον βγάζεις αμέσως (που'ναι η μπάλα?) , που ναι η μπάλα ? που'να η μπάλα ? Δεν ξέρω πάντως η σημαία μου είναι στην θέση της.

 

Αν έρθουν πολλοί μαζί, κάνεις shield στους warrior, bomb fear στους άλλους και πίσω για heals, αυτό όμως σημαίνει ότι δεν έχουν δύναμη πίσω να υποστηρίξουν την δική τους σημαία και τους καθυστερείς πολύ έως που κάποιες φορές καταφέρνεις να μην την πάρουν και πάλι. Βασικά οι μόνες φορές που καταφέρανε ήταν όταν ήμουν προβατάκι από κάποιον mage τους :). Και όσοι φύγαν, φύγαν στολισμένοι με pain και γενικό raid μύνημα "FLAG OUT!!", οπότε έξω έχει η βοσκή, να μην το πούμε στον βοσκό ?

 

Α κάποιοι βάζαν και μάγο για να την πάρει και να φύγει πίσω με frost nova. Όταν δεν πρόλαβε καν να την αγγίξει από το fear πάλι τους ήρθε λίγο δυσχώνευτο σαν κατάσταση να το πώ ? Σαν παιδιά nerf the !@$! priest!!!!:) , ε ναι το λέω.

 

Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...