Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια προσφατα επαιξα την starter edition και μου αρεσε το παιχνιδι. Απλα θα το εκτιμουσα αν με βοηθουσατε σε 2 ερωτησεις που θελω να κανω για να αποφασισω τελικα αν θα το αγορασω. 1. Ισχυει οτι το παιχνιδι για να κανεις καποια πραγματα πρεπει να παιζεις ολη μερα σχεδον? Δηλαδη αν δεν εχεις χρονο και παιζεις 2-3 ωρες την μερα δεν αξιζει η αγορα του? Και τελος, οι φιλοι μου δεν παιζουν καθολου WOW, μονος μου κανω δουλεια στο game ή πρεπει να παιζω μαζι με αλλους ωστε να εχει ενδιαφερον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια προσφατα επαιξα την starter edition και μου αρεσε το παιχνιδι. Απλα θα το εκτιμουσα αν με βοηθουσατε σε 2 ερωτησεις που θελω να κανω για να αποφασισω τελικα αν θα το αγορασω. 1. Ισχυει οτι το παιχνιδι για να κανεις καποια πραγματα πρεπει να παιζεις ολη μερα σχεδον? Δηλαδη αν δεν εχεις χρονο και παιζεις 2-3 ωρες την μερα δεν αξιζει η αγορα του? Και τελος, οι φιλοι μου δεν παιζουν καθολου WOW, μονος μου κανω δουλεια στο game ή πρεπει να παιζω μαζι με αλλους ωστε να εχει ενδιαφερον?

1. 2-3 ώρες την ημέρα είσαι άρχοντας.

2. Περνάς και μόνος σου καλά πλέον :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια προσφατα επαιξα την starter edition και μου αρεσε το παιχνιδι. Απλα θα το εκτιμουσα αν με βοηθουσατε σε 2 ερωτησεις που θελω να κανω για να αποφασισω τελικα αν θα το αγορασω. 1. Ισχυει οτι το παιχνιδι για να κανεις καποια πραγματα πρεπει να παιζεις ολη μερα σχεδον? Δηλαδη αν δεν εχεις χρονο και παιζεις 2-3 ωρες την μερα δεν αξιζει η αγορα του? Και τελος, οι φιλοι μου δεν παιζουν καθολου WOW, μονος μου κανω δουλεια στο game ή πρεπει να παιζω μαζι με αλλους ωστε να εχει ενδιαφερον?

 

Θα ξεκινήσω εγώ που παίζω ανελλειπώς εδώ και 4,5 χρόνια καθότι πολλοί φίλοι εδώ μέσα που γράφουν συνήθως μιλούν για άλλες εποχές και καταστάσεις. 

 

Όχι δεν ισχύει αυτό που άκουσες, εκτός κι εάν θέλεις να τα κάνεις όλα και να τα κάνεις άμεσα όπου ούτε τρεις μήνες φουλ δεν σου φτάνουν. Το θέμα είναι τι θα θελήσεις να κάνεις (εκτός από το leveling φυσικά). Το να ασχοληθείς με reputations, με achievements, με alts, με gearing, με pvp, με bg's, με professions άκομη με φάρμες, με ψάρεμα ή με pet battles όλα έχουν ένα σκασμό πράγματα να κάνεις και ακόμη περισσότερα, άρα η απάντηση είναι το πότε τοποθετείς εσύ το χρονικό περιθώριο. Με τον χρόνο που αναφέρεις μια χαρά είναι το game playable και κυρίως θα μπορέσεις να το ζήσεις εάν θέλεις φουλ, δλδ questing για leveling, lore κοκ. 

 

Το καταρχήν gaming αναφέρεται σαν MassMultiOnlineRPG που σημαίνει φυσικά κόσμος. Το ότι μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα single μπορείς καθότι πλέον και dungeon εύκολα βρίσκεις, και lfr (ανάθεμα την ώρα βέβαια που μπήκε η βλακεία), και στο general φτιάχνουν ομάδες για runs παλαιά και νέα κοκ. Από την άλλη μπορείς να ψάξεις για guilds, υπάρχουν forums που αναφέρονται σε τι ψάχνουν, τι δίνουν, τι προσφέρουν, τι ζητάνε. Το καλύτερο είναι πρώτα να ψάξεις και μετά να διαλέξεις server.

 

Τα υπόλοιπα είναι ιστορία, την οποία μπορείς να γράψεις εσύ, ή απλά να διαβάσεις από άλλους. Προσωπικά, μετά από ατελείωτες ώρες στο παιχνίδι έχω προσωπική άποψη από 4 expansions, άπειρες αλλαγές καλές ή κακές αλλά είμαι ακόμη εκεί γιατί απλά μου αρέσει, το γουστάρω, ξεφεύγω και πάνω από όλα δεν υπάρχει 2ος... 

 

Αυτά από εμένα, σειρά των επομένων :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εξαρτάται από το παιχνίδι πόση ώρα θα παίξεις, αλλά από εσένα.

Μπορείς να παίζεις casual και 4 ώρες την εβδομάδα. Αν είσαι ψυχαναγκαστικός όμως, είναι ικανό να σου σπάσει την φούσκα. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια προσφατα επαιξα την starter edition και μου αρεσε το παιχνιδι. Απλα θα το εκτιμουσα αν με βοηθουσατε σε 2 ερωτησεις που θελω να κανω για να αποφασισω τελικα αν θα το αγορασω. 1. Ισχυει οτι το παιχνιδι για να κανεις καποια πραγματα πρεπει να παιζεις ολη μερα σχεδον? Δηλαδη αν δεν εχεις χρονο και παιζεις 2-3 ωρες την μερα δεν αξιζει η αγορα του? Και τελος, οι φιλοι μου δεν παιζουν καθολου WOW, μονος μου κανω δουλεια στο game ή πρεπει να παιζω μαζι με αλλους ωστε να εχει ενδιαφερον?

Κοιτα σε σχεση με παλια εχει γινει πολυ ποιο απλο και ευκολο μονο τα professions αντε και κανα gear να σου παρει λιγο καιρο, βασικα εξαρταται κιολας με τι θα ασχοληθεις μεσα στο παιχνιδι περα απο το leveling, Με 2 - 3 ωρες την ημερα εισαι υπερκαλυμενος αλλα γενικα μπορει να αργήσεις να ανεβεις στα 90. Τωρα δεν χρειαζεται να παιζουν οι φιλοι σου το game για να βρεις παρεα εχει τα finder και εισαι κομπλε ασε που θα γνωρισεις απειρο κοσμο το καλο με το wow δηλ ειναι οτι μπορει να παιζεις μονος σου και να εισαι κομπλε παντα θα βρισκεις κοσμο για παρεα..συνεχεια θα βρισκεις κοσμο για καψιμο. Ασε που αμα παιξεις και κανα healer θα ανεβεις τσακ μπαμ.

το θεμα ειναι τι γινεται οταν μια μερα κολησεις με το game που ειναι αρκετα πιθανο να συμβει γιατι ως γνωστον ειναι αρκετα εθιστικο :devil:

Το θεμα αμα κολλησεις ειναι προβλημα γιατι και εγω στο παρελθον εφαγα τρελο κολλημα αλλα ενταξει το ξεπερνας μετα απο καιρο. Το παιχνιδι προσφερει πολλα πραγματα που σε κανουν να κολλας αλλα τωρα αμα το παιξεις ειναι ποιο light δεν εχει αυτο το παλιο καψιμο που ειχε καποτε στο vanilla. Γενικα εχει αλλαξει πολυ η οικονομια του παιχνιδιου το drop rate τα skill,δεν εχει αυτο που γινοταν καποτε αλλα εχει αλλα προτερηματα τωρα. πλεον σαν γερος και εγω το βρισκω ποιο ωραιο το wow αν ειχε παραμεινει οπως ηταν παλια δεν θα μπορουσα να κανω το καψιμο που εκανα σαν φοιτητης. Στην ουσια πηρε τον 20αρι 25αρι τον μεγαλωσε μεσα στο παιχνιδι και τωρα που εγινε 30αρις και 35αρις του δινει ενα ποιο χαλαρο παιχνιδι για να μην φυγει ποτε και να παιζει χαλαρα ενα τριωρο με πενταωρο την μερα. 

 

 

 

by the way ειναι πρωτη φορα που ποσταρω στο wow topic και το παιζω τοσα χρονια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω έπαιζα αρκετά χρόνια και γιαυτο λεω οτι είναι εθιστικο παιχνίδι, παρολα αυτα το γεγονός που λες οτι το παιχνίδι εχει φάει τρελο nerf σε όλους τους τομείς ήταν ένας από τους λόγους που με εκανε να ξεκοψω..

Από την άλλη το βλέπω και λογικό γιατί είναι τόσο χρονών παιχνίδι και νομιζω πως στερεψαν απο ιδέες οι developers για το πως πρέπει να το χειριστούν

Μάλλον αυτη η κοτα με τα χρυσα αυγα φτάνει στο τέλος της και πρέπει να βρουν το επόμενο (titan ή δε ξέρω τι αλλο)

Blizzard είναι αυτη δε την φοβάμαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω έπαιζα αρκετά χρόνια και γιαυτο λεω οτι είναι εθιστικο παιχνίδι, παρολα αυτα το γεγονός που λες οτι το παιχνίδι εχει φάει τρελο nerf σε όλους τους τομείς ήταν ένας από τους λόγους που με εκανε να ξεκοψω..

Από την άλλη το βλέπω και λογικό γιατί είναι τόσο χρονών παιχνίδι και νομιζω πως στερεψαν απο ιδέες οι developers για το πως πρέπει να το χειριστούν

Μάλλον αυτη η κοτα με τα χρυσα αυγα φτάνει στο τέλος της και πρέπει να βρουν το επόμενο (titan ή δε ξέρω τι αλλο)

Blizzard είναι αυτη δε την φοβάμαι..

Εντάξει υπαρχει και 10 χρονιά τωρα εκει εξω οποτε λογικο ειναι να βρει βουνο αλλα ουτε εγω τους φοβαμαι γιατι καπως θα το γυρισουν για το next big thing! Τωρα το συγκεκριμενο παιχνιδι επειδη εχει δεθει με τους παιχτες σε πολυ μεγαλο σημειο ισως να βρουν την χρυση τομη να το ανανεωσουν σωστα για να προχωρησει και αλλο ισως μετα το draenor σε αλλο expansion να αλλαζει και ο κοσμος του παιχνιδιου εντελως και γενικα να αλλαζει ολο το παιχνιδι για να τραβηξει για αρκετο καιρο ακομα... Η Blizzard ειναι απο τις λιγες εταιριες που ενδιαφερονται πραγματικα για το προιον τους και κοιτανε να δωσουν αριστο αποτελεσμα και φυσικα το wow και χρημα τους φερνει συνεχεια και ειναι απο τα λιγα παιχνιδια που εχουν τετοια τρελη αναπτυξη.

Κοινος θεωρω πως εχει ακομα ψωμι η υποθεση και σιγουρα εχουν ακομα να δωσουν πολλα στον συγκεκριμενο τιτλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω ολους παρα πολυ για τις απαντησεις σας με βοηθησατε πολυ μπορω να πω. Αν το παιχνιδι το παρω απο το πλαισιο ή το public γιατι δεν θελω να χρησιμοποιησω πιστωτικη, θα αποθηκευτουν οι χαρακτηρες(μεχρι 20 level που ειναι στην starter edition) που εχω φτιαξει? Εννοω να αγορασω το Word of Warcraft που εχει 15 ευρω και φτανει μεχρι το level 80 και μια διμηνη συνδρομη που πουλανε( αν κ απο οτι διαβασα ο πρωτος μηνας ειναι δωρεαν). Επισης το παιχνιδι απο το καταστημα περιεχει cd μεσα ή καποιο key και το εξαργυρωνω στο battle net? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια τα professions πως τα χρησιμοποιω? Εχω φτασει 16 level και δν μπορω να το βρω ακομα. Εχω hunter και διαβασα οτι τα καλυτερα ειναι το leatherworking και το skinning. Aπλα δεν εχω βρει τον τροπο να το κανω και οτι εχω βρει δεν με εχει βοιηθησει. Πηγαινω στον trainer και αγοραζω καποια items και τα κανω crafting μεταξυ τους ωστε να δημιουργησω μια καλυτερη πανοπλια πχ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν trainers από τους οποίους αγοράζεις κάποια βασικά υλικά, βρίσκεις και από τα τέρατα που σκοτώνεις και σε εκπαιδεύουν. Πρέπει να φτιάξεις μερικά πράγματα για να ανέβει το skill και να μπορείς να φτιάξεις καλύτερα μετά. Σε γενικές γραμμές.

 

Από κει και πέρα, πιο εύκολα θα τα καταλάβεις αν τα διαβάσεις και τα ψάξεις στο παιχνίδι παρά αν στα πούμε εμείς. Πάντως αν ψάξεις στο internet γενικά τα βρίσκεις όλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες παιζει κανενα scroll of ressurection?

ο χαρακτηρας μου ειναι  ο "frapogalos" στο realm "chamber of aspects"..

το νεο εξπανσιον δεν εχει βγει ακομη, θελω να δω την εικονα του παιχνιδιου ωσ εχει τωρα..αν ειναι να παιζω σε ενα αδειο σερβερ, δεν λεει να χωσω 50 ευρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλήρωσε και ένα 20ρικο για transfer, ψιλοάδειος είναι νομίζω.

Μπορείς να φτιάξεις και ένα trial account και να μπεις σε μια μεγάλη πόλη να δεις τι παίζει, τα scroll τα έχουν απενεργοποιήσει αν θυμάμαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...