Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 κουμπάκια στο βασικό rotation του SP, + 3 cooldown, + 3 defensive, +3 offlheals, και δεν μετράω καν τα PVP (dispel - fear - root - shacle - insignia) και τα macro που τα κάνουν άλλα τόσα με focus/alt mods για multidot κλπ.

 

 

Επίσης, δοκίμασε να μπεις 2v2 με τα παραπάνω απέναντι σε σχεδόν οποιοδήποτε καλό melee combo, αν προλάβεις να πατήσεις μισό από αυτά, πιάνεις eu skillcap.

 

Mind Sear, Mind Flay, Mind Blast, Devouring Plague,  SW:P, SW:D, Vampiric Touch, Halo/Cascade/Ds, Mind Spike.

(9, και όλα basic, δεν σου βάζω καν CD - pet - offheals - macros κλπ.)

Εννοείτε ότi  βάζεις και το pet shadowfiend παντα το βγάζεις για basic και αν έχεις και το talent Power Infusion μην πω για Troll και το Racial

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείτε ότi  βάζεις και το pet shadowfiend παντα το βγάζεις για basic και αν έχεις και το talent Power Infusion μην πω για Troll και το Racial

 

Ήμουν επιεικής επειδή έχουν μεγάλο cooldown και μπορείς να πεις πως δεν είναι εντός του βασικού rotation, αν και αν παίξεις με mindbender (σε κάποια hc παραδόξως είναι καλή επιλογή) 1 λεπτό δεν το λες και πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παίδες ακούω γνώμες για transmog.Υπάρχουν 3 επιλογές:

 

attachicon.gifPriest1.PNG

attachicon.gifPriest2.PNG

attachicon.gifPriest3.PNG

έχω και τα 3 και τα γουστάρω το ίδιο, το T5 είναι χιλιοφορεμένο, τα Τ1 και Τ2 όχι τόσο πολύ, εγω βασικά τα κάνω rotate μαζί με άλλα. Υπάρχουν και κάποια πρασινάκια σετ boa από vanila που παρότι δεν είναι μπαρόκ σαν τα tier, είναι πολύ όμορφα όπως πχ το arachnidian  http://wowroleplaygear.com/2010/01/03/arachnidian-robes/ , το arcanoweave http://wowroleplaygear.com/2010/01/05/arcanoweave-robe/  , η καλύτερη ίσως robe για female human η robes of insight και επειδή είναι σπάνια υπάρχουν και άλλες με το ίδιο μοντέλο epic drops από ahn qiraj αν θυμάμαι καλά που σε male undead θα είναι τουλ ασυνήθιστη :P γενικά όπως κατάλαβες γουστάρω τα παλιά σετ και υπάρχουν πολλά να μαζέψεις, γιατί κάποια στιγμή θα βαρεθείς τα 3 tier που λίνκαρες, οπότε μπαίνεις στο καλύτερο ίσως σαιτ για μογκιές http://wowroleplaygear.com/  και αρχίζεις το φαρμάρισμα

 

ξέχασα να πω ότι επειδή τα T ειναι χρονοβόρο να τα μαζέψεις ειδικά αν είσαι μαυρόγατα, το Τ2 υπάρχει σε recolor από tbc 5ρια σε μωβάκι, νομίζω και το T1 αλλά πάει καιρός και δεν είμαι σίγουρος, το Τ5 υπάρχει σε αρένα σετ αλλά δυστυχώς είναι γκρι  και χάνει πάρα πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια εγω πει με τον κολλητο μου να παρω gamecard και να του κανω recruit a friend μπορει να μου πει καποιος τα + που θα εχω και με ποιους ορους εννοω (2μηνες gamecard κ.α) ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια εγω πει με τον κολλητο μου να παρω gamecard και να του κανω recruit a friend μπορει να μου πει καποιος τα + που θα εχω και με ποιους ορους εννοω (2μηνες gamecard κ.α) ευχαριστω

2 δεύτερα κόπος στον γουγλή

https://us.battle.net/support/en/article/recruit-a-friend

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LOL...

Να τί παθαίνω όταν λέω στο Main ότι οι BloodElves male μιλάνε σαν πακιστάνια...

Κάποιος αρκετά ευαίσθητος με έκανε report!

 

peosfr6.jpg

 

2oz7.jpg

 

 

Να έχεις ανάψει 5 λαμπάδες για την collector's, να σου έρχεται Τετάρτη αντι για Τρίτη, Πεμπτη να μην παίζω επειδή έλειπα απο σπίτι και την πρώτη ουσιαστικά μέρα παιχνιδιού και ενώ προμηνίεται ενα πολύ καφτό Σ/Κ (ακύρωσα 2ημερο Αράχωβα) να τρως την ξενέρα στη μούρη...

 

GG!!!!

 

 

KEK παρόλαυτά! Θα το θυμάμαι στο 70 και θα γελάω! :D

Ε μα και αυτοί, ας μην τους βάζανε να μιλάνε σαν Ινδοί!

:D:D:D:D:D

Εγω ειμαι ρατσιστής ή αυτοί πακιστάνια? :D

τρωω και βαριέμαι...χαζευω τα παλια μυνηματα του wow .......polakis ??!?!?!?! χααχαχαχαχαχαχαχαχαχ........ !!! 2ημερο Αραχωβα ρε φιλε και τετοια ξενερα ?!?!?!?!

http://www.gamebreaker.tv/games/world-of-warcraft-mmorpg/is-world-of-warcraft-restoring-deleted-characters/

 

Έρχεται character restore με το WoD ?!?!?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρρωστίλα που είχαμε τότε με το wow, τι ομηρικοί καβγάδες για το stunlock του ρόγκου μέχρι το τάδε ψιλοbuff του holy fire, δεν έμενε ασχολίαστο. Καθόμουν με τις ώρες και χάζευα το νήμα διαβάζωντας για τα "κατορθώματα" όσων κόβανε παλιότερα βόλτες στα 40ρια και αργότερα στα bt - sunwell, τις κόντρες για το Lore και πόσο ταναπού το κάνανε σε σχέση με τα βιβλία, τα σχόλια για pvp ειδικά με το bc που μπήκε η αρένα, και συγκρίνω με το σήμερα που σκάνε μύτη μόνο κάτι ερωτήσεις τύπου 'τι είναι το ραφ' 'που έχει φτηνές κάρτες' και διάφορα τέτοια ξενέρωτα.

 

Θα μου πεις μεγαλώσαμε, φύγαμε οι περισσότεροι, το game πάλιωσε και σκούριασε και λίγοι το ξεκινάνε πλέον. Φταίει φυσικά και η blizzard που αν συνέχιζε το dev του titan από το 08 που ξεκίνησε λογικά μέχρι το 15 θα είχε βγει και θα μαζεύομασταν πάλι, τώρα να γυρίσεις να δεις τι, την outland σε παστέλ χρώματα, τα "νέα" character models που μας έχουν ζαλίσει τον έρωτα λες και πρόκειται για το 8'ο θαύμα του κόσμου, άσε που ο γκοτζίλα δεν στρίβει με την καμία, είπανε να κάνουν πχ τους casters να καστάρουν και πλην παλα στους υπόλοιπους healers  μόνο σε 1 spell για τον καθένα βάζουν casting time, καταργούν τα blanket silence και αφήνουν με ελάχιστες εξαιρέσεις τα 7-8 cc/int που έχει το κάθε dps, βλέπεις θα πειραχτεί το feng sui των πχ warr αν βγάλουν 1-2 από τα 6 μαμημένα gap closer που έχουν και δεν σε αφήνουν να πάρεις ανάσα, "θα μειώσουμε το cluter των spells" λένε και βγάζουν κυρίως κάτι άκυρα, ήξεις/αφήξεις και σε δουλειά να βρισκόμαστε. Τεσπα "ότι αρπάξουμε" είναι η συνταγή τους τα τελευταία χρόνια, να δούμε τι λέει και το wildstar σε endgame και  αν μπορεί να ζορίσει λίγο την κατάσταση  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω ότι ξανάρχισα μετά από χρόνια, σε (υπέρ του δέοντως) casual στιλ, και έχω φτάσει ήδη lvl65 χωρίς να έχω μπει ούτε σε ένα party, ενώ δεν έχω επισκεφθεί ούτε τις μισές περιοχές από EK/Kalimdor. Μόνο κανα random dungeon αραιά και που. Δεν λέω ότι είμαι βετεράνος του WoW αφού ξεκίνησα μόλις το 2007 και έπαιζα για καμια τριετία (με μεγάλες διακοπές). Πλέον αυτό το... πράμα δεν έχει καμία σχέση με το WoW που παίζαμε πριν το 2.3 ή έστω το WotLK.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, εγώ που έπαιζα με heirlooms και έκανα τανκ/healer spam στο lfg ανέβαινα για πλάκα, περνεις τοσο exp boost απο τα αντικειμενα και απο τα guild perks άσε που έχουν μειώσει δραματικά το πόσο exp χρειάζεσαι.. Θυμάμαι που κάποτε είχα περάσει ένα 24ωρο λαν στην STV και πήγα από 30-35 και πετούσα από τη χαρά μου. Τώρα με 24ωρο κάψιμο πας 60 :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...