Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχει βρει καποιος το wod +90 boost κοντα στα 35€?Το ειχα βρει πριν αρκετο καιρο αλλα ελεγα να το παρω πιο μετα, αλλα τελικα μετα απο το hype  η τιμη ανεβηκε,τωρα το βρiσκω κοντα στα 40

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον τωρα που 100 ρισα μπορω να πω ορισμενα πραγματα ποιο ηρεμα

 

Πρωτα από όλα είμαι 100 εδώ και 3 ημερες και δεν εχω καμμια ορεξη να μπω να παιξω ... ΒΑΡΕΘΗΚΑ ηδη.....τις τελευταιες 3 ημερες εχω μπει συνολικα 2 ωρες...και ΑΝ ...

 

Για να γινεις 100 είναι πολύ ευκολο και πολύ απλο ... Λιγο xp χρειαζεται και γενικα γινεσαι πολύ γρηγορα . ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ για expansion ....

Για να μπεις Heroic πρεπει να κανεις complete prouving grounds και όχι να ντυθείς με καλυτερο ILvl gear....δεν μου αρεσε αυτό

Ολο το παιχνιδι στο 100 γυρναει γυρω γυρω από το garrison ...... Πολύ βαρυτητα πανω στα garrison ... εχει κοσμο που δεν γουσταρει να ασχοληθεί αλλα ΠΡΕΠΕΙ .. Ακομα και τα quest rewards resources δινουν.....το χειροτερο είναι ότι το garrison είναι μοναδικο για κάθε χαρακτήρα του account σου ....... Ότι φτιαξεις για τον 1ο σου θα μεινει σε αυτόν ..... Ολοι οι υπολοιποι θα ΞΑΝΑ πληρωσουν...... τα ιδια και τα ιδια....

 

Δεν υπαρχει νέο Pvp Battleground . Δεν ξερω αν μελλοντικα προσθεσουν κατι ... μονο περιοχη νεα για Pvp ( Ashran )

 

Το παιχνιδι μετα το τελευταιο Update που πηρε την Τριτη ή Τεταρτη εχει γινει ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ ... Το MoP το επαιζα ανετα με i3 3ης γενιας και 4 GB RAM .... Πλεον εχω τρελα κολληματα στα fps και σε περιοχες... Δεν τολμαω να σκεφτω τι θα γινει στα raid .

 

Στα θετικα το life που μειωσαν + όλα τα υπολοιπα ( mana , damage Κτλπ κτλπ )

Στα αρνητικα ότι όλα τα class εχουν τα ιδια πανω κατω abilities.....

 

Τα quest είναι πολύ ευκολα ..... παρα είναι ευκολα βασικα ... Ακομα και quest που μιλουσαν για group 3 Ατομων τα κανεις πλακα με λιγη προσοχη .

 

Δεν υπαρχει νέο Proffesion - Class - Race

 

Οι περιοχες είναι μικρες και τα quest πολλα . Δεν πατησα καν το ποδι μου σε 2 1/2 περιοχες πριν γινω 100

 

Δεν υπαρχει flight Mount ακομα και στο 100 ... Για αλλους εινια καλο για αλλους όχι καθενας ότι πιστευει

 

Περιμενα πολλα περισσοτερα από ένα ξαναζεσταμενο φαγητο ....Πολύ ντορος για το τιποτα είναι η προσωπικη μου αποψη . Δεν προκειται να ασχοληθώ στον official με το παιχνιδι . Πλεον μπορω να πω ότι ο κυκλος του κλεινει για εμενα στις 14/11 . Για καποιον που είναι από εποχη vanilla θα ελεγα ας μεινει με τις αναμνήσεις......Δεν νομιζω ότι θα φερει νέο κοσμο πισω ..... Ακομα και αυτοι που θα γυρισουν δεν νομιζω ότι θα κολησουν ξανα . Λιγα πραγματα ....
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοια λέγε μου να γλιτώσω τα 35 ευρώ. Παραδοσιακά ήμουν casual gamer στο WoW και αυτό που πάντα μου άρεσε ήταν η διαδικασία του λεβελιάσματος. Τώρα πια που μπορείς να πας για πλάκα 0-100 μέσα σε λίγες μέρες χωρίς να επισκεφτείς τις μισές περιοχές του χάρτη, δεν έχω λόγο να ασχολούμαι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον τωρα που 100 ρισα μπορω να πω ορισμενα πραγματα ποιο ηρεμα

 

Πρωτα από όλα είμαι 100 εδώ και 3 ημερες και δεν εχω καμμια ορεξη να μπω να παιξω ... ΒΑΡΕΘΗΚΑ ηδη.....τις τελευταιες 3 ημερες εχω μπει συνολικα 2 ωρες...και ΑΝ ...

 

Για να γινεις 100 είναι πολύ ευκολο και πολύ απλο ... Λιγο xp χρειαζεται και γενικα γινεσαι πολύ γρηγορα . ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ για expansion ....

Για να μπεις Heroic πρεπει να κανεις complete prouving grounds και όχι να ντυθείς με καλυτερο ILvl gear....δεν μου αρεσε αυτό

Ολο το παιχνιδι στο 100 γυρναει γυρω γυρω από το garrison ...... Πολύ βαρυτητα πανω στα garrison ... εχει κοσμο που δεν γουσταρει να ασχοληθεί αλλα ΠΡΕΠΕΙ .. Ακομα και τα quest rewards resources δινουν.....το χειροτερο είναι ότι το garrison είναι μοναδικο για κάθε χαρακτήρα του account σου ....... Ότι φτιαξεις για τον 1ο σου θα μεινει σε αυτόν ..... Ολοι οι υπολοιποι θα ΞΑΝΑ πληρωσουν...... τα ιδια και τα ιδια....

 

Δεν υπαρχει νέο Pvp Battleground . Δεν ξερω αν μελλοντικα προσθεσουν κατι ... μονο περιοχη νεα για Pvp ( Ashran )

 

Το παιχνιδι μετα το τελευταιο Update που πηρε την Τριτη ή Τεταρτη εχει γινει ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ ... Το MoP το επαιζα ανετα με i3 3ης γενιας και 4 GB RAM .... Πλεον εχω τρελα κολληματα στα fps και σε περιοχες... Δεν τολμαω να σκεφτω τι θα γινει στα raid .

 

Στα θετικα το life που μειωσαν + όλα τα υπολοιπα ( mana , damage Κτλπ κτλπ )

Στα αρνητικα ότι όλα τα class εχουν τα ιδια πανω κατω abilities.....

 

Τα quest είναι πολύ ευκολα ..... παρα είναι ευκολα βασικα ... Ακομα και quest που μιλουσαν για group 3 Ατομων τα κανεις πλακα με λιγη προσοχη .

 

Δεν υπαρχει νέο Proffesion - Class - Race

 

Οι περιοχες είναι μικρες και τα quest πολλα . Δεν πατησα καν το ποδι μου σε 2 1/2 περιοχες πριν γινω 100

 

Δεν υπαρχει flight Mount ακομα και στο 100 ... Για αλλους εινια καλο για αλλους όχι καθενας ότι πιστευει

 

Περιμενα πολλα περισσοτερα από ένα ξαναζεσταμενο φαγητο ....Πολύ ντορος για το τιποτα είναι η προσωπικη μου αποψη . Δεν προκειται να ασχοληθώ στον official με το παιχνιδι . Πλεον μπορω να πω ότι ο κυκλος του κλεινει για εμενα στις 14/11 . Για καποιον που είναι από εποχη vanilla θα ελεγα ας μεινει με τις αναμνήσεις......Δεν νομιζω ότι θα φερει νέο κοσμο πισω ..... Ακομα και αυτοι που θα γυρισουν δεν νομιζω ότι θα κολησουν ξανα . Λιγα πραγματα ....

 

 

Τέλεια!!! Ελπίζω να δούνε πολλοί το μήνυμά σου και να μην μπούνε ώστε να μπορέσουμε κι εμείς που γουστάρουμε να είμαστε οκ και να μην έχουμε τους τύπους που μπαίνουν για να δουν και να φύγουν και να μας αυξάνουν το Queue. Πραγματικά ελπίζω να μην μπει κανένας που σκέφτεται σαν κι εσένα αδερφέ και σε ευχαριστώ που μοιράζεσαι μαζί μας τις σκέψεις σου ώστε να τραβήξεις περισσότερους, όσο μπορείς εκτός expansion :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοια λέγε μου να γλιτώσω τα 35 ευρώ. Παραδοσιακά ήμουν casual gamer στο WoW και αυτό που πάντα μου άρεσε ήταν η διαδικασία του λεβελιάσματος. Τώρα πια που μπορείς να πας για πλάκα 0-100 μέσα σε λίγες μέρες χωρίς να επισκεφτείς τις μισές περιοχές του χάρτη, δεν έχω λόγο να ασχολούμαι άλλο.

Μα σε ολα τα xpacs έκανες το τελευταίο ding πριν questάρεις όλες τις περιοχές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για να μπεις Heroic πρεπει να κανεις complete prouving grounds και όχι να ντυθείς με καλυτερο ILvl gear....δεν μου αρεσε αυτό

 

Ότι καλύτερο έχουν κάνει τα τελευταία χρόνια btw...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παίδες. Τελευταίες μέρες έχω μεγάλη όρεξη για Wow. Το είχα παρατήσει κάπου στα μέσα του WotLK, πριν βγάλουν τον Arthas να φανταστείτε. Αυτό που με κάνει να θέλω να παίξω είναι το exploration του map(όχι απαραίτητα για level up, και στις low-lvl περιοχές απλά με ένα mount για τον χάρτη) και το pvp αλλά σε Bgs. Να καταλάβετε τελευταία παίζω συνέχεια dominion(league of legends) γιατί μου θυμίζει ΑΒ.  Εκεί που θέλω να καταλείξω είναι, αξίζει το game σε αυτές τις πτυχές του? Ή είναι πιο guild orientated? Γενικά θα την παλέψω αν αγοράσω το Mop και αρχίσω lvl up από τα 80?(το Cataclysm το είχα πάρει δωρεάν με ένα rez θυμάμαι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, προχωρα το. το exploration ειναι ωραιο στο MOP, ομορφες περιοχες,πλουσια ιστορια, πολλα πρωτοτυπα races, ενδιαφεροντες χαρακτηρες που σου κρατανε παρεα στο ταξιδι σου,το storytelling ειναι πιο δεμενο και immersive, και δεν σε πρηζουν τοσο πολυ με το war campaign οπως στα προηγουμενα exps.

γενικα αν σε ενδιαφερει το exploration και το storytelling, το MOP ειναι must.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...