Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

With the upcoming Warlords of Draenor pre-patch (6.0.2), we will be releasing sidelined characters’ names back into the wild.

Any characters that have not logged into the game since November 13, 2008 will have their names freed up, making them available to anyone creating a new character or using the paid Character Name Change service.

How Do I Preserve My Names?
You will need to log in to World of Warcraft and enter the game using each character whose name you wish to retain before patch 6.0.2 goes live. While it is possible no one will claim your recently released name and you might be able to snag it again, it is probably not worth the risk if you want to keep your names intact long-term.

Our goal with this great name liberation is to make sure new and returning players have a large and varied pool of names available to choose from—so log in now if you wish preserve your unused characters’ names for your journey intro Draenor.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε παιδιά ,

επειδή δεν βρήκα πουθενά prepaid cards , δεν φέρνουν λέει άλλο , πως μπορώ να ανανεώσω τον χρόνο παιχνιδιού . Δεν θέλω να χρησιμοποιήσω την credit card . Κάπου είχε πάρει το μάτι μου κάτι online μαγαζιά , είναι αξιόπιστα ? Ρίξτε καμιά ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά ,

επειδή δεν βρήκα πουθενά prepaid cards , δεν φέρνουν λέει άλλο , πως μπορώ να ανανεώσω τον χρόνο παιχνιδιού . Δεν θέλω να χρησιμοποιήσω την credit card . Κάπου είχε πάρει το μάτι μου κάτι online μαγαζιά , είναι αξιόπιστα ? Ρίξτε καμιά ιδέα.

www.offgamers.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά ,

επειδή δεν βρήκα πουθενά prepaid cards , δεν φέρνουν λέει άλλο , πως μπορώ να ανανεώσω τον χρόνο παιχνιδιού . Δεν θέλω να χρησιμοποιήσω την credit card . Κάπου είχε πάρει το μάτι μου κάτι online μαγαζιά , είναι αξιόπιστα ? Ρίξτε καμιά ιδέα.

Σε μονο ενα μαγαζι πηγες και ρωτησες??

 

https://www.skroutz.gr/s/4439285/Blizzard-World-Of-Warcraft-60-Day-Prepaid-Card-PC.html Εγω αγορασα πριν 2 εβδομαδες απο Seven τα οποια κλασσικα φερνουν,οπως και το Πλαισιο και Game Explorers.Φυσικα αν εχεις πιστωτικη καρτα μπορεις να αγορασεις κατευθειαν απο το Site της Blizzard.

Τέτοια λέγε μου να γλιτώσω τα 35 ευρώ. Παραδοσιακά ήμουν casual gamer στο WoW και αυτό που πάντα μου άρεσε ήταν η διαδικασία του λεβελιάσματος. Τώρα πια που μπορείς να πας για πλάκα 0-100 μέσα σε λίγες μέρες χωρίς να επισκεφτείς τις μισές περιοχές του χάρτη, δεν έχω λόγο να ασχολούμαι άλλο.

Δεν εχει λογικη αυτο που γραφεις παραπανω. Ναι μεν υπαρχει πλεον η επιλογη του Fast Lvl Up(βλεπε Heirlooms,guild perk και Looking For Dungeon),αλλα δεν θυμαμαι να σε υποχρεωνει κανεις να Lvl αρεις ετσι.Αλλα ατομα πχ επειδη το γουσταρανε ανεβαζανε Alts μονο μεσω Pvp. Οπως θελει ο καθενας κανει το Lvl up.

Λοιπον τωρα που 100 ρισα μπορω να πω ορισμενα πραγματα ποιο ηρεμα

 

Πρωτα από όλα είμαι 100 εδώ και 3 ημερες και δεν εχω καμμια ορεξη να μπω να παιξω ... ΒΑΡΕΘΗΚΑ ηδη.....τις τελευταιες 3 ημερες εχω μπει συνολικα 2 ωρες...και ΑΝ ...

 

Για να γινεις 100 είναι πολύ ευκολο και πολύ απλο ... Λιγο xp χρειαζεται και γενικα γινεσαι πολύ γρηγορα . ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ για expansion ....

Για να μπεις Heroic πρεπει να κανεις complete prouving grounds και όχι να ντυθείς με καλυτερο ILvl gear....δεν μου αρεσε αυτό

Ολο το παιχνιδι στο 100 γυρναει γυρω γυρω από το garrison ...... Πολύ βαρυτητα πανω στα garrison ... εχει κοσμο που δεν γουσταρει να ασχοληθεί αλλα ΠΡΕΠΕΙ .. Ακομα και τα quest rewards resources δινουν.....το χειροτερο είναι ότι το garrison είναι μοναδικο για κάθε χαρακτήρα του account σου ....... Ότι φτιαξεις για τον 1ο σου θα μεινει σε αυτόν ..... Ολοι οι υπολοιποι θα ΞΑΝΑ πληρωσουν...... τα ιδια και τα ιδια....

 

Δεν υπαρχει νέο Pvp Battleground . Δεν ξερω αν μελλοντικα προσθεσουν κατι ... μονο περιοχη νεα για Pvp ( Ashran )

 

Το παιχνιδι μετα το τελευταιο Update που πηρε την Τριτη ή Τεταρτη εχει γινει ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ ... Το MoP το επαιζα ανετα με i3 3ης γενιας και 4 GB RAM .... Πλεον εχω τρελα κολληματα στα fps και σε περιοχες... Δεν τολμαω να σκεφτω τι θα γινει στα raid .

 

Στα θετικα το life που μειωσαν + όλα τα υπολοιπα ( mana , damage Κτλπ κτλπ )

Στα αρνητικα ότι όλα τα class εχουν τα ιδια πανω κατω abilities.....

 

Τα quest είναι πολύ ευκολα ..... παρα είναι ευκολα βασικα ... Ακομα και quest που μιλουσαν για group 3 Ατομων τα κανεις πλακα με λιγη προσοχη .

 

Δεν υπαρχει νέο Proffesion - Class - Race

 

Οι περιοχες είναι μικρες και τα quest πολλα . Δεν πατησα καν το ποδι μου σε 2 1/2 περιοχες πριν γινω 100

 

Δεν υπαρχει flight Mount ακομα και στο 100 ... Για αλλους εινια καλο για αλλους όχι καθενας ότι πιστευει

 

Περιμενα πολλα περισσοτερα από ένα ξαναζεσταμενο φαγητο ....Πολύ ντορος για το τιποτα είναι η προσωπικη μου αποψη . Δεν προκειται να ασχοληθώ στον official με το παιχνιδι . Πλεον μπορω να πω ότι ο κυκλος του κλεινει για εμενα στις 14/11 . Για καποιον που είναι από εποχη vanilla θα ελεγα ας μεινει με τις αναμνήσεις......Δεν νομιζω ότι θα φερει νέο κοσμο πισω ..... Ακομα και αυτοι που θα γυρισουν δεν νομιζω ότι θα κολησουν ξανα . Λιγα πραγματα ....

 

Το παραπανω που εχω μαυρισει για τα Quest αν θυμαμαι καλα γινοταν απο εποχες BC προς το τελος,οταν βαλανε τον Uber vendor στην Shattrat που εδινε φοβερο gear με Valor/Justice Points. Οσο για τα Quest που λες οτι ειναι ευκολα δεν σε καταλαβαινω.Δηλαδη για ποιο λογο ενα Quest πρεπει να ειναι δυσκολο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά λογική έχει αλλά δεν το διατύπωσα εγώ σωστά.

 

Δεν αναφερόμουν τόσο στα expansions, όσο στο κανονικό παιχνίδι (αφού ισχύει αυτό που είπε ο chill, ότι σε όλα τα expansions προλάβαινες να μαξάρεις πριν επισκεφθείς όλες τις νέες περιοχές). Αναπολώ τις προ 2.3 εποχές, όπου με το χαλαρό και casual (το τονίζω) παιχνίδι μου ήθελα πάνω από εξάμηνο να φτάσω 0-60 ενώ τώρα το ίδιο πράγμα γίνεται μέσα σε μια βδομάδα και πολύ λέω. Θα μπορούσα προφανώς να μην κάνω dailies, LFD κλπ αλλά τώρα πια σχεδόν όλοι έτσι παίζουν. Άρα δεν έχω σοβαρή ελπίδα να βρίσκω συχνά party για να πάω στο τάδε μέρος, αφού πλέον ελάχιστοι φτιάχνουν random parties στα levels <80, τουλάχιστον όχι με τον παλιό τρόπο.

 

Λόγω του ιδιαίτερου τρόπου παιχνιδιού μου, το παραπάνω ήταν για μένα το 90% του παιχνιδιού. Το end game των WotLK/Cataclysm πολύ λίγο με κράτησε, όσο καλό κι αν ήταν. Τώρα πια έχει αλλάξει ο χαρακτήρας του WoW. Όχι απαραίτητα προς το χειρότερο, πάντως εμένα δεν μου πολυαρέσει. Καταλαβαίνω όμως ότι είμαι η εξαίρεση στον κανόνα και σίγουρα δεν είμαι ο τυπικός παίκτης WoW. Γι' αυτό δεν είπα ότι το επερχόμενο expansion θα είναι μάπα. Απλώς ότι έτσι όπως παρουσιάστηκε (βλ. μη ριζικές αλλαγές στον τρόπο του leveling) δεν νομίζω πως ενδιαφέρει τη... χάρη μου :) (ή τουλάχιστον έτσι νομίζω αυτή τη στιγμή).

 

Θα χαρώ ιδιαίτερα αν τελικά αυτά που θα διαβάσω/δω για το WoD, με κάνουν να αλλάξω τη γνώμη μου και επιστρέψω έστω και για λίγο στο παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Alliance εδώ μέσα, σε ποιούς server παίζετε;

 

Ravencrest

Μια χαρά λογική έχει αλλά δεν το διατύπωσα εγώ σωστά.

 

Δεν αναφερόμουν τόσο στα expansions, όσο στο κανονικό παιχνίδι (αφού ισχύει αυτό που είπε ο chill, ότι σε όλα τα expansions προλάβαινες να μαξάρεις πριν επισκεφθείς όλες τις νέες περιοχές). Αναπολώ τις προ 2.3 εποχές, όπου με το χαλαρό και casual (το τονίζω) παιχνίδι μου ήθελα πάνω από εξάμηνο να φτάσω 0-60 ενώ τώρα το ίδιο πράγμα γίνεται μέσα σε μια βδομάδα και πολύ λέω. Θα μπορούσα προφανώς να μην κάνω dailies, LFD κλπ αλλά τώρα πια σχεδόν όλοι έτσι παίζουν. Άρα δεν έχω σοβαρή ελπίδα να βρίσκω συχνά party για να πάω στο τάδε μέρος, αφού πλέον ελάχιστοι φτιάχνουν random parties στα levels <80, τουλάχιστον όχι με τον παλιό τρόπο.

 

Λόγω του ιδιαίτερου τρόπου παιχνιδιού μου, το παραπάνω ήταν για μένα το 90% του παιχνιδιού. Το end game των WotLK/Cataclysm πολύ λίγο με κράτησε, όσο καλό κι αν ήταν. Τώρα πια έχει αλλάξει ο χαρακτήρας του WoW. Όχι απαραίτητα προς το χειρότερο, πάντως εμένα δεν μου πολυαρέσει. Καταλαβαίνω όμως ότι είμαι η εξαίρεση στον κανόνα και σίγουρα δεν είμαι ο τυπικός παίκτης WoW. Γι' αυτό δεν είπα ότι το επερχόμενο expansion θα είναι μάπα. Απλώς ότι έτσι όπως παρουσιάστηκε (βλ. μη ριζικές αλλαγές στον τρόπο του leveling) δεν νομίζω πως ενδιαφέρει τη... χάρη μου :) (ή τουλάχιστον έτσι νομίζω αυτή τη στιγμή).

 

Θα χαρώ ιδιαίτερα αν τελικά αυτά που θα διαβάσω/δω για το WoD, με κάνουν να αλλάξω τη γνώμη μου και επιστρέψω έστω και για λίγο στο παιχνίδι.

 

Πάντα υπάρχουν και οι RP Servers όπου μπορείς εύκολα να βρεις μία guild να πηγαίνει παραδοσιακά και να σου θυμήσει εποχές τέτοιες (επίσης και να γουστάρεις και το lore περισσότερο). Από την άλλη, είναι απόλυτα λογικό οι περισσότεροι να θέλουν να δουν το content όσο πιο γρήγορα μπορούν. Καλώς ή κακώς η εποχή της ταχύτητας στο lvling μπήκε στη ζωή μας (δυστυχώς η αλήθεια είναι) από την άλλη όμως μπορείς σε πολλά σημεία να κάνεις ότι έκανες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks. Πάντα σε RP έπαιζα (έχει τόσους τρελάρες εκεί μέσα που και τίποτα να μην κάνεις περνάει η ώρα ευχάριστα) αλλά δυστυχώς τώρα πια όλα τα guild που ήξερα έχουν διαλυθεί. Ίσως βάλω το κλασικό τρίμηνο με την έλευση του WoD και να πάω βλέποντας και κάνοντας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά λογική έχει αλλά δεν το διατύπωσα εγώ σωστά.

 

Δεν αναφερόμουν τόσο στα expansions, όσο στο κανονικό παιχνίδι (αφού ισχύει αυτό που είπε ο chill, ότι σε όλα τα expansions προλάβαινες να μαξάρεις πριν επισκεφθείς όλες τις νέες περιοχές). Αναπολώ τις προ 2.3 εποχές, όπου με το χαλαρό και casual (το τονίζω) παιχνίδι μου ήθελα πάνω από εξάμηνο να φτάσω 0-60 ενώ τώρα το ίδιο πράγμα γίνεται μέσα σε μια βδομάδα και πολύ λέω. Θα μπορούσα προφανώς να μην κάνω dailies, LFD κλπ αλλά τώρα πια σχεδόν όλοι έτσι παίζουν. Άρα δεν έχω σοβαρή ελπίδα να βρίσκω συχνά party για να πάω στο τάδε μέρος, αφού πλέον ελάχιστοι φτιάχνουν random parties στα levels <80, τουλάχιστον όχι με τον παλιό τρόπο.

 

Λόγω του ιδιαίτερου τρόπου παιχνιδιού μου, το παραπάνω ήταν για μένα το 90% του παιχνιδιού. Το end game των WotLK/Cataclysm πολύ λίγο με κράτησε, όσο καλό κι αν ήταν. Τώρα πια έχει αλλάξει ο χαρακτήρας του WoW. Όχι απαραίτητα προς το χειρότερο, πάντως εμένα δεν μου πολυαρέσει. Καταλαβαίνω όμως ότι είμαι η εξαίρεση στον κανόνα και σίγουρα δεν είμαι ο τυπικός παίκτης WoW. Γι' αυτό δεν είπα ότι το επερχόμενο expansion θα είναι μάπα. Απλώς ότι έτσι όπως παρουσιάστηκε (βλ. μη ριζικές αλλαγές στον τρόπο του leveling) δεν νομίζω πως ενδιαφέρει τη... χάρη μου :) (ή τουλάχιστον έτσι νομίζω αυτή τη στιγμή).

 

Θα χαρώ ιδιαίτερα αν τελικά αυτά που θα διαβάσω/δω για το WoD, με κάνουν να αλλάξω τη γνώμη μου και επιστρέψω έστω και για λίγο στο παιχνίδι.

Να σου πω τη αληθεια οπως το λες,απο την μια πλευρα εχεις δικιο.Απο την αλλη και αν δεν ειχε αλλαξει το Wow και ειχε μεινει το ιδιο παλι θα τους κραζαμε που εμειναν στασιμοι.

 

Παντως πρεπει να πω επειδη ακουω και πολλοι εξυμνουνε τα 70Lvl,ναι μεν ειχανε τα Uber raid/bosses κλπ,αλλα τοτε ξεκινησανε και τα μεγαλα Fail. Θυμαμαι πχ οταν πηγαινα Hellfire Ramparts hc και ειχα τανκ με Merciless gear και ψοφαγε συνεχεια.Και βεβαια οταν με το καλο μπηκανε οι 2 Vendor(ειδικα ο τελευταιος)πολλα προηγουμενα Raid,ακομα και Ssc και TK δεν τα κανανε γιατι το Gear ηταν καλυτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε prepaid cards έπαιρνα για αλλα mmo απο το kinguin.Απο οτι βλεπω εχει και για το wow απο 21 ευρω για ρίξε μια ματιά.

^  Εγώ από εκεί πήρα. Αφού δέχεται paypal, δεν είχα κάποιο θέμα. Και ήταν γρήγοροι, μέσα σε μαξ 10λεπτά μου έστειλαν κωδικό. Στα του WoW, άρχισα που λέτε χτες, έναν hunter troll (πρώτη φορά παίζω horde) πήγα 7  και μετά το έκλεισα για να διαβάσω. Γενικά δεν θέλω να παίζω πάνω από 1, 1.5 ώρα την ημέρα. Καλημέρα σας ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουμε αγορασει το digital deluxe copy preorder εδω και τοσο καιρο και τωρα που παιζουνε αφραγκιες και δεν παιζει gametime ουτε μια εβδομαδα free απο blizzard δεν παιζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουμε αγορασει το digital deluxe copy preorder εδω και τοσο καιρο και τωρα που παιζουνε αφραγκιες και δεν παιζει gametime ουτε μια εβδομαδα free απο blizzard δεν παιζει...

Ας αγοραζες το κανονικο παιχνιδι και ας επαιρνες με την χρηματικη διαφορα και μια 2μηνη καρτα,δεν σου φταιει η Blizzard σε αυτο :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...