Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι στο επόμενο xpac τα artifact δεν θα υπάρχουν θα γυρίσει σε normal drops όπλων. Κρίμα γιατί προσωπικά μου άρεσε το progression ειδικά όπως έχει αυτή την στιγμή που ξεκλειδώνει ολα τα βασικά συν μερικά concordance σε μια μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η αλήθεια είναι πάντως ότι vanilla αν ήθελες να κάνεις πράγματα και να σαι top έπρεπε να ξεχάσεις κοινωνική ζωή. Και αν τότε τα καταφέρναμε γιατί ήμασταν φοιτητές, τώρα με δουλειά οικογένεια και παιδιά, σκέφτομαι vanilla και τρομάζω. Βασικά τώρα που το σκέφτομαι δεν έχω καν pc. Με ένα macbook του 11 είμαι το οποίο το τρέχει χάλια :lol:

 

Black Lotus farming 24/7 για τα raids και παρέα σαν scarlets EPL στο Tyr's Hand να pwnάρεις οτιδήποτε κόκκινο για μέρες ολόκληρες δεν πρόκειται να επαναληφθεί. Ομοίως και τα server firsts, ομοίως και η χρέωση υπηρεσιών healing (άπειρα $$$ έβγαιναν γιατί χρέωνα κόσμο :lol:). Και αν επαναληφθεί θα χάσει την μαγεία της η αρχική ανάμνηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ισχυουν αυτα που ειπε ο Hazzikostas σε συνεντευξη του οτι μαλλον θα βγαλουν τα artifacts του χρονου,τοτε μην ασχολειστε τσαμπα με αυτα.

 

Βασικα μακαρι να το κανουν αυτο γιατι οντως περαν του οτι δεν κολλαει απο πλευρας πλοκης/ιστοριας(υποτιθεται παιρνεις το Ashbringer για να πολεμησεις τον Sargeras και οχι για να πολεμησεις τον..Greymane...

 

Μονο στους Druid μετραγαν ασχημα τα artifacts που τους αλλαζαν τα χρωματα σε bear/cat form.

 

Τα artifact skins θα παραμείνουν όμως. Και ενώ τα υπόλοιπα θα μπορείς να τα πάρεις και στο επόμενο expansion από όσο λένε, τα συγκεκριμένα του mage tower δε θα μπορείς να κερδίσεις τότε.

 

Οπότε όποιος τα θέλει πρέπει να βγάλει το artifact challenge εντός Legion.

 

Εγώ γι' αυτό ξαμολύθηκα και έχω μαζέψει 7-8 σε διάφορα characters :P

Τι παλούκι αυτό το mage tower challenge για τους healers.

Έχω 2 εβδομάδες τώρα που προσπαθώ με τον holy priest μου και δεν το έχω καταφέρει. Στην αρχή πάντα το έχανα στο πρώτο phase που είναι να σκοτώσεις τα τέρατα απ'εξω. Μετά απο καμιά 50αρια wipes έχω καταφέρει και το βγάζω 8/10 φορές. Τώρα πάντα το χάνω στο 5ο phase που πρέπει να healάρεις τα φαντάσματα που έρχονται στο boss. Την μία θα πεθαίνει κάποιος δικός μου npc και την άλλη θα αφήνω πολλά φαντάσματα και με σκοτώνουν. Μόνο χθες κατάφερα να φτάσω στο τελευταίο phase που βαράς το boss αλλά απο μαλακία μου πέθανα γιατί δεν κουνήθηκα γρήγορά απο την πρασινίλα στο πάτωμα και έτσι το έχασα με το boss στο 5% HP....

 

Δεν μου πέφτει και κάνα καλό legendary. Έχω πάρει όλα τα σκατένια εκτός απο τα καλά. Ανξ είχα την κάπα που σε κανει resurrection θα το είχα βγάλει χθες.

 

Δεν παίζω καθόλου healers αλλά από προσωπική εμπειρία στα dps challenges είναι σε μεγάλο βαθμό θέμα ilevel. Δυστυχώς δεν κάνει scale η δυσκολία του challenge με το gear. Πχ στον demon hunter μου πήρε 50-60 tries σε 893 ilevel ενώ τα υπόλοιπα τα οποία δοκίμασα σε 910+ ilevel τα έβγαλα σε καμιά δεκάρια προσπάθειες το πολύ και μάλιστα σε classes τα οποία δεν παίζω πολύ (feral, unholy & frost DK, assassination, κλπ)

 

Οπότε αν δυσκολεύεσαι πολύ απλά περίμενε να ανεβάσεις λίγο ακόμα ilevel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

930 ilvl είμαι απλά είναι μαλακία το challenge. Με τον assassination rogue που ήμουν 910 σε καμιά 10αρια προσπάθειες το έβγαλα, δεν είχα θέμα αλλά εδώ σαν healer πρέπει να κάνεις πολλά πράγματα ταυτόχρονα και το χάνω. Στο 5ο phase που πρέπει να healάρεις τα φαντάσματα πριν φτάσουν στο boss κάθε φορά οι npcs πάνε να ψοφήσουν και χάνω τα φαντάσματα γιατί πρέπει να τους κάνω heal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

930 ilvl είμαι απλά είναι μαλακία το challenge. Με τον assassination rogue που ήμουν 910 σε καμιά 10αρια προσπάθειες το έβγαλα, δεν είχα θέμα αλλά εδώ σαν healer πρέπει να κάνεις πολλά πράγματα ταυτόχρονα και το χάνω. Στο 5ο phase που πρέπει να healάρεις τα φαντάσματα πριν φτάσουν στο boss κάθε φορά οι npcs πάνε να ψοφήσουν και χάνω τα φαντάσματα γιατί πρέπει να τους κάνω heal.

 

Ναι πιθανώς είναι πιο δύσκολο το healing challenge, δεν έχω εμπειρία. Και εγώ πέρα των dps μόνο ένα tanking έχω δοκιμάσει του guardian druid και δεν το έχω καταφέρει ακόμα στο 920 ilevel αλλά ομολογουμένως δεν το παίζω και καλά το spec ενώ δεν έχω και τα κατάλληλα legendaries.

 

Anyway... you 'll get it eventually :) (βγαίνει και το νέο raid από εβδομάδα οπότε κάτι θα τσιμπήσουν όλοι από gear)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το Healing Challenge ειναι οντως πιο δυσκολο απο τα αλλα. Το ειχα δοκιμασει πριν καιρο στον Holy Paladin με 920 ilvl και ηταν παρα πολυ δυσκολο. Τωρα περιμενω να ξανα γινει διαθεσιμο ετσι ωστε να το κανω στον main μου που ειναι Monk 942 ilvl με τον οποιο δεν το εχω δοκιμασει ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επανήλθα στο WoW μετά από 2,5 Χρόνια χάρη στο νεό Expansion Legion

 

μεγάλη η συγκίνηση να βλέπω τα toons μου να έχουν γίνει 13 ετών :) :) :) από το 2004....ρε συ πωωωωωωωωω

 

Ξεκίνησα Terenas τώρα είμαι Outland....

 

Καλημερες

 

Σταματης

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα. Μετά από αρκετά χρόνια ψήθηκα από την προσφορά και πήρα το legion. Επειδή είμαι λίγο χαμένος εκτός από lvling με τι πρέπει να ασχοληθώ? (σαν να παίζω πρώτη φορά μου φαίνεται... Αφού και η orgrimmar μου είναι άγνωστη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρισκεις κανενα guild και ξεκινας τα raids εκτος αν εισαι τυπος που κυνηγαει achievements, transmog gear κλπ . Επισης υπαρχουν και τα world quests θα σου κρατησουν το ενδιαφερον για καποιο διαστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτελους ολοκληρωσα το UI οπως το θελω. βεβαια μου βγηκε η παναγια μεχρι να το στησω.  :-D

iqMEbX8.jpg

Like επειδη αφιερωσες αρκετο χρονο αλλα να σου πω την αληθεια το βρισκω σε καποια λιγο too much,απο την αποψη οτι εχεις πολλα πραγματα πανω στην οθονη να κοιτας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επρεπε να δεις το παλιοτερο UI μου, ποσο βαρυφορτωμενο ηταν.  :-D

αυτο ειναι πιο λιτο και καποια στοιχεια κρυβονται αυτοματα, οπως το μαυρο tooltip και το chat panel.

ισως αφαιρεσω τα default πανελακια πανω αριστερα καποια στιγμη, δεν τα κοιταω σχεδον καθολου οποτε δεν τα χρειαζομαι.

οτιδηποτε αλλο υπαρχει μου δινει την πληροφορια που χρειαζομαι, δεν ειναι για ντεκορ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρισκεις κανενα guild και ξεκινας τα raids εκτος αν εισαι τυπος που κυνηγαει achievements, transmog gear κλπ . Επισης υπαρχουν και τα world quests θα σου κρατησουν το ενδιαφερον για καποιο διαστημα.

Σε ευχαριστώ φίλε μου για τη βοήθεια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...