Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ωραια η επιλογη του να κανεις level up σε τοσο μεγαλο ευρος περιοχων :)

Το μόνο κακό είναι ότι για ακόμα μια φορά δεν αύξησαν τα legendary και έμειναν στα 2 ( +1 το trinket ) 

Έχω 4 και κάθονται τα 2 στην bank .... !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

ωραια η επιλογη του να κανεις level up σε τοσο μεγαλο ευρος περιοχων :)

Το μόνο κακό είναι ότι για ακόμα μια φορά δεν αύξησαν τα legendary και έμειναν στα 2 ( +1 το trinket ) 

Έχω 4 και κάθονται τα 2 στην bank .... !

Εδω ο κοσμος περιμενει πως και πως να βγουν τελειως και εσυ θες και παραπανω...

Να εχει ο καθε ραντομας καλυτερο συνολικο gear απο τον αλλο που κανει raid,makes sense :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανένας ραντομας δεν έχει καλύτερο gear από τους raiders μην λέμε ότι θέλουμε 

μια ιδεα θα ήταν τα legendary μετά από κάποια χρονική χρήση να εσπαγαν και να τα αντικαθιστούσαμε αλλά και πάλι θα υπηρχαν διαμαρτυρίες από τους  ραντομαδες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε Ρε συ δηλαδή εγώ που δεν κάνω raid εδώ και 3 xpansion και μου έκατσα 4 legendary πρέπει να τα κάνω delete  γιατί εσύ που κάνεις raid και λιώνεις δεν σου έπεσαν ακόμα?!?!??  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, aliakas είπε

κανένας ραντομας δεν έχει καλύτερο gear από τους raiders μην λέμε ότι θέλουμε 

μια ιδεα θα ήταν τα legendary μετά από κάποια χρονική χρήση να εσπαγαν και να τα αντικαθιστούσαμε αλλά και πάλι θα υπηρχαν διαμαρτυρίες από τους  ραντομαδες :P

Κανεις δεν λεει οτι θελει,αυτη  ειναι η πραγματικοτητα.

Πρωτα απο ολα εχει γεμισει ο τοπος με mythic+15 runs ξερετε γιατι(περαν του mog)?Γιατι ακομα και να μην το τελειωσεις το run στον χρονο του αλλα το κανεις clear,παλι παιρνεις mythic 13-14 gear.

Επισης το παιχνιδι εχει καταντησει καζινο με το Titanforged.Ηρθε ο αλλος afk σε ενα απο τα world bosses του παιχνιδιου στο Argus,μπαμ του καθεται Titanforged 955 χωρις να κανει τιποτα(ή σε αλλον legendary). Βαλτε στο καλαθι και το τσαμπε gear απο τα Mythic dungeon και ο αλλος δεν χρειαζεται καν να κανει clear το προηγουμενο raid για να παει Antorus με τοσο τσαμπα gear.

10 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Κάτσε Ρε συ δηλαδή εγώ που δεν κάνω raid εδώ και 3 xpansion και μου έκατσα 4 legendary πρέπει να τα κάνω delete  γιατί εσύ που κάνεις raid και λιώνεις δεν σου έπεσαν ακόμα?!?!??  

Που κολλαει αυτο που εγραψα εγω με αυτο που εγραψες εσυ?Εγραψα πουθενα οτι εγω καν raids και λιωνω κιολας?

Αν εσυ νιωθεις περιφανος να παιρνεις legendary αντικειμενα κυριολεκτικα χωρις να κανεις τιποτα οπως περιεργραψα παραπανω τοτε τι να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νιώθω περήφανος γιατί είμουν full epic στο vanilla.  Γιατί έριξα lady cash για το preq του tbc.  Για τα 202 wipe πριν κάνουμε το preq 2 για tbc στον Kael thas. Για το ότι είμουν εκεί στο άνοιγμα του aq.  Για το ότι είμαι exalted με ZG γιατί έφαγα ONYXIA vanilla γιατί έλιωσα στο naxxramas το vanilla για τα 5ωρα alterac valley...  Για τα 4 legend με αφήνουν αδιάφορο.  Αλλά αφού μου τα ρίχνεις άφησε με να τα φορέσω.  Αλλιώς βάλε κόφτη στα 2 που έχω να μην πέσει 3ο.  Η κάντα boa να τα στείλω σε κάποιο alt.  Κανένας randomας δεν έχει καλύτερο gear από κάποιον που κάνει raid

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GaGaS_Thess είπε

Νιώθω περήφανος γιατί είμουν full epic στο vanilla.  Γιατί έριξα lady cash για το preq του tbc.  Για τα 202 wipe πριν κάνουμε το preq 2 για tbc στον Kael thas. Για το ότι είμουν εκεί στο άνοιγμα του aq.  Για το ότι είμαι exalted με ZG γιατί έφαγα ONYXIA vanilla γιατί έλιωσα στο naxxramas το vanilla για τα 5ωρα alterac valley...  Για τα 4 legend με αφήνουν αδιάφορο.  Αλλά αφού μου τα ρίχνεις άφησε με να τα φορέσω.  Αλλιώς βάλε κόφτη στα 2 που έχω να μην πέσει 3ο.  Η κάντα boa να τα στείλω σε κάποιο alt.  Κανένας randomας δεν έχει καλύτερο gear από κάποιον που κάνει raid

Σου ριχνει παραπανω γιατι μπορεις να χρησιμοποιεις διαφορετικο legendary αναλογα με το spec ή την μαχη που παιζεις. Εμενα πχ στον Priest μου εκατσε το magnum ops(που δινει shield σε μενα που το φοραω)που ειναι παντελως ασχετο σε σχεση με αλλα legendary για dps,αλλα σε αλλα fight που πεφτει πολυ aoe ξυλο(ή και για το mage tower)βοηθαει πολυ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ξεχνας ότι το game είναι αυτο που είναι γιατί απευθύνεται σε πολλών  ειδών gamers και χρειάζεται όλους να τους έχει όσο το δυνατών ευχαριστημενους 

οπότε ίσως σε εσένα αυτός ο μηχανισμός των legendary να φαίνεται εντελώς off topic αλλά για άλλους gamers να είναι μάνα εξ ουρανού για να παίζουν με τον τρόπο που θέλουν και πληρώνουν.

για τον μηχανισμό των mythic δηλαδή τι προτείνεις να μπαίνει ο κόσμος και να αποτυγχάνει τον timer(όπως είναι και λογικό να συμβαινει) και να τιμωρείται χωρίς loot ?

και όλος αυτός ο χρόνος που χάθηκε ? δεν θα επρεπε με κάποιο τρόπο να πληρωθεί ? αλλιώς ποιος θα ξανά ασχολιόταν με αυτά ? όποτε μια μεσι λύση ήταν ότι έπρεπε

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν καταλαβες τι εγραψα παραπανω.

1)Βασικος κανονας σε τετοια παιχνιδια.Δεν μπορεις να τους ικανοποιησεις ολους.Τελος.

2)Και για το συστημα των legendary μονο τους νεους παικτες ή οσους φαρμαρουν με alts καλυπτει αυτο.Το οτι δεν ασχολουμαστε με το παιχνιδι πλεον οπως παλια δεν σημαινει οτι πρεπει να νιωθουμε χαρουμε ετσι οπως το εχουν κανει. Καντε μια βολτα απο τα forum της Blizzard να δειτε την γνωμη του κοσμου για τα legendary και το rng για το τι loot θα σου κατσει,δεν τα λεω εγω μονο αυτα.

3)Για τα Mythic αγαπητε ναι αυτο ακριβως πρεπει να γινει.Μιλαμε για Mythic +15,οχι Mythic +5 και το παραπανω που αναφερω στην ουσια ειναι μια τρυπα που εκμεταλευονται αρκετοι για δωρεαν υψηλο loot,που χανεται ομως ο σκοπος της παραπανω δυσκολιας του mythic.Οχι να τιμωρειται χωρις loot αλλα να παιρνει loot αναλογα με το ποσα boss εφαγε/ποσο εφτασε.Το ιδιο ειναι να παιρνεις το loot επειδη εκανες clear το run στον χρονο αυτο και το ιδιο ειναι να κανεις Mythic+15 χωρις χρονο?

Βεβαια βρηκαν αφορμη τα κορακια και μεχρι και Mythic+15 runs πουλανε.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς raiding δεν υπάρχει περίπτωση να πας από 940-950 βαριά , και αυτό με πολύ τύχη αν σου πέφτουν titanforged. Tα legendary ενώ ήταν έξυπνη ιδέα η υλοποίηση ήταν λάθος , υπερβολικό RNG . Θες legendary θα πρέπει να δουλέψεις σκληρά , είτε σε casual επίπεδο είτε σε mythic, τέρμα . Το σύστημα των ΑP δυσκόλεψε και μπέρδεψε τα πράγματα , καθόλου altfrendly , το κατάλαβαν και το άλλαξαν , ευτυχώς . Τα prequest για flying πολύ σωστά , η blizz έχει πει ότι έτσι θα συνεχίσει και στα επόμενα epxs. Το Antorus από τα καλύτερα raids εδώ και πολλά πολλά χρόνια ,θυμίζει TBC και Naxramas vanilla , οι άνθρωποι ξέρουν να βγάζουν παιχνίδια ό,τι και να λέμε . Ακόμη και απλό LFR το Antorus δεν κουράζει , δεν βαριέσαι , οπότε πιάνει έτσι και όλους τους σούπερ casuals. Το κακό είναι ότι μέχρι το επόμενο exp  θα περάσει πολύ καιρός , οπότε τα unsub θα πάνε σύννεφο .Εδώ ούτε στην alpha δεν είναι ακόμη το επόμενο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...