Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα παιδες.

Λοιπον, μετα απο 8 χρονια και αφου βαρεθηκα καθε μηνα να ψαχνω με ποιο game θα ασχοληθω πηρα την μεγαλη αποφαση να ξαναρχισω το online gaming και το wow.

Ωστοσο απο τοτε εχουν αλλαξει πολλα.

Ολοι οι φιλοι κ γνωστοι που παιζαμε μαζι εχουν σταματησει, εχουν παντρευτει και καποιοι εχουν κ παιδια.

Στα 31 πλεον δεν εχω χρονο για hardcore raiding οποτε ψαχνω καμια παρεουλα απο ελληνες για πιο casual φαση. Αν ξερει κανεις κανα ελληνικο casual guild και σε ποιο server να μου προτεινει θα ημουν ευγνωμον. Θα προτιμουσα horde γτ δεν εχω παιξει ποτε alliance και δε ξερω τα κατατοπια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σταμάτησα επειδή το 10άρι θα ήταν αυστηρά φινλανδοί και έτσι με είπαν είτε να μάθω είτε να περιμένω να δούνε η απόφαση τους που θα τους έβγαζε. έαν έμεναν 25άρι θα ήταν 20 φινλανδοί, lead φινλανδικά και απλά 3-4-5 άτομα την παλεύαμε μέσα ακούγοντας τα βασικά που τα είχαμε μάθει + τον raid leader που μας είχε στα όπα όπα λόγω 100% attedance στα ~6χρόνια που το είχα καταγράψει από guild σε guild που έπαιζα + τρομερό activity και performance μέσα στο raid με τον rogue ήταν αυτά που με κρατούσαν και με "έπαιζαν" μαζί τους. επίσης εάν το κρατούσαμε 25άρι θεωρητικά γινόμουν και επίσημα κάτι σαν officer άσχετα που δεν καταλάβαινα τι παιζόταν από θέμα γλώσσας, ουσιαστικά για να κάνω το loot distribution μιας και έως τότε το είχε ο verdisha (raid leader) και ήθελε λίγο να ξαλαφρώσει με τα πράγματα που έπρεπε να γίνουν στο raid. 

 

today i learned: (ουσιαστικά ήθελαν να κάνουν τα world first με 10άρια επειδή νόμιζαν ότι 10 uber παίκτες θα την πάλευαν πιο καλά. δεν σκέφτηκε όμως ότι δεν ήταν optimized τα 10άρια όπως τα 25άρια και έτσι εκεί που μπορεί να έβγαινε κάτι πιο εύκολα, στην συνέχεια το παραμικρό λάθος στο milisecond ήταν wipe). έτσι έγιναν ξανά 25άρι και με 4x 25άρια σε 2 servers να τρέχουν μπόρεσαν να βγάλουν άκρη τελικά και να ανέβουν επειδή είχαν πέσει γενικά σαν runs. 

 

όσο για τους method, ας είναι καλά οι έλληνες που έχουν μέσα από τις πρώτες μέρες με φοβερά δάχτυλα και 2-3 παιδιά που λειτουργούσαν σαν τα τέλεια raiding bots. από εκεί και πέρα το guild είναι το μεγάλο μέρος είτε γλιφτράκια, είτε γκόμενες που παίζουν σε 2/3 performance από το υπόλοιπο raid και απλά δεν ψοφάνε και όλοι κάνουν μαγικά για να καλύψουν τα κενά, είτε bros κάποιου εκεί μέσα officer που γλύφει gm και πάει όλο το γαϊτανάκι έτσι. έχουν ένα core που παίζει αρκετό καιρό μαζί, έχουν μαζέψει σχεδόν όλα τα καλά δάχτυλα του wow (envy για παράδειγμα που έχουν πάει 1-2 από τους καλούς παίκτες που ήξερα σε raid, είναι 10 φορές καλύτεροι από τον καλύτερο method) έχουν φοβερό support από πίσω στα ΠΑΝΤΑ (flasks / pots / foods / ventrilo / teamspeak / game card/ pc / ρούχα / ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ) και όλο αυτό βοηθάει να κάνουν το progress. δλδ σε ένα νέο progress boss μπορεί ο raid leader να κάτσει να το διαβάσει και σε γλώσσα klingon μπας και το καταλάβουνε. ας μην ήταν ο rogerbrown και ο razielakos και κάτι arisgr τότε και ο sco ίσως leadare infernals με τον vailen παρέα με το attitude που έχει. 

 

/wall of text mode off

 

ps1: γενικά το drama που πέφτει στα guilds world 500+ , σκεφτείτε το x100 σε κάτω από 500 και όσο πάει πιο κάτω να φτάνει κάθε μέρα να έχει τόσα πράγματα από πίσω που δεν φτάνει 1 season της λάμψης για να τα καλύψουν. οι dramalamaqueens θα το αγαπήσουν ενώ όσοι θέλουν να παίξουν απλά μπορεί να ξενερώσουν απο το μπάχαλο που μπορεί να παίξει από πίσω

τα ψυχολογικά δεν φεύγουν σε καμιά ηλικία  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα παιδες.

Λοιπον, μετα απο 8 χρονια και αφου βαρεθηκα καθε μηνα να ψαχνω με ποιο game θα ασχοληθω πηρα την μεγαλη αποφαση να ξαναρχισω το online gaming και το wow.

Ωστοσο απο τοτε εχουν αλλαξει πολλα.

Ολοι οι φιλοι κ γνωστοι που παιζαμε μαζι εχουν σταματησει, εχουν παντρευτει και καποιοι εχουν κ παιδια.

Στα 31 πλεον δεν εχω χρονο για hardcore raiding οποτε ψαχνω καμια παρεουλα απο ελληνες για πιο casual φαση. Αν ξερει κανεις κανα ελληνικο casual guild και σε ποιο server να μου προτεινει θα ημουν ευγνωμον. Θα προτιμουσα horde γτ δεν εχω παιξει ποτε alliance και δε ξερω τα κατατοπια.

twisting nether εχει μερικες Ελληνικες guild απο οτι θυμαμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα παιδες.

Λοιπον, μετα απο 8 χρονια και αφου βαρεθηκα καθε μηνα να ψαχνω με ποιο game θα ασχοληθω πηρα την μεγαλη αποφαση να ξαναρχισω το online gaming και το wow.

Ωστοσο απο τοτε εχουν αλλαξει πολλα.

Ολοι οι φιλοι κ γνωστοι που παιζαμε μαζι εχουν σταματησει, εχουν παντρευτει και καποιοι εχουν κ παιδια.

Στα 31 πλεον δεν εχω χρονο για hardcore raiding οποτε ψαχνω καμια παρεουλα απο ελληνες για πιο casual φαση. Αν ξερει κανεις κανα ελληνικο casual guild και σε ποιο server να μου προτεινει θα ημουν ευγνωμον. Θα προτιμουσα horde γτ δεν εχω παιξει ποτε alliance και δε ξερω τα κατατοπια.

 

 

Καλημέρα φίλε,

σχεδον σε παρόμοια φάση και ηλικία είμαι κ εγώ. Επέστρεψα αρχές του μήνα μετά από κάνα 2 χρόνια.Παίζω απο vanilla.

 

Δύσκολο για well established ελληνικές guild με καλό επίπεδο και drama free. Άν δεν βρεις αυτό που ψάχνεις κ δε θες να είσαι μόνος μπορείς να έρθεις Outland. Παίζω κ εγώ μόνος προς το παρόν,οπότε θα εκτιμούσα μια καλή παρέα. Θα χαρώ να βοηθήσω να κάνεις catch up / gold etc. Παίζω Alliance.

 

Battletag: nfeel#2595

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο όνομα είναι το pvp στο wow πλέον δυστυχώς.

 

Καμία 100k παίκτες παίζουν arena ενεργά στο Legion EU + US.

Στο WoD μόνο US είχε 260k ενεργούς χαρακτήρες. 

 

Ο Outland έχει κόσμο,βρίσκεις πράγμα να αγοράσεις ΑΗ (rares,TCG etc)δεν είναι άσχημα.Το αντίθετο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ηταν , μπορει να ειχες τον καθε κομπλεξικο τσ@γλανο να σου το παιζει λοχιας . Στο legion δε χρειαζεται να τρως σκ@τα ευτυχως πλεον ...o

o Zfour μέχρι ταγματάρχης έφτασε στους infernals και έφαγε σκατά από τον Μακη που ήταν ταξίαρχος και έφυγε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν εξελιξεις γυρω απο το επομενο expansion μετα τις τελευταιες αποκαλυψεις γυρω απο τα νεα allied race που δεν χρειαζονται μονο να αγορασει καποιος το expansion αλλα χρειαζεται να εχεις και exalted reputation με καποια factions

http://www.wowhead.com/news=278769/7-3-5-ptr-build-25727-allied-race-unlock-requirements

ειδικα των void elf ειναι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι διαβαζω στα σχολια στο wowhead δεν ειναι.Εντομεταξυ αλλο κουλο.

Αν εχεις κανει το achievement στο broken shores για το ιπταμενο mount''breaching the tomb''με ενα χαρακτηρα,πρεπει να το ξανακανεις με ολους αν θες να κανεις το quest για το class mount.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους

έχω μια ερώτηση τη πρέπει να κάνω για να αποκτήσω την ικανότητα πτήσης στο legeon 

 

Πολλα :P 

 

εδω με ενα ΑΠΛΟ google : http://www.wowhead.com/broken-isles-pathfinder-flying-guide

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...