Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 2]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, χαρίζω κάποια από τα βιβλία μου.

Κάποια είναι από τη σχολή μου, κάποια αγορασμένα.

Τα πιο πολλά είναι πάνω στους υπολογιστές, που είναι και το αντικείμενό μου.

Κάποια που είναι από σχολεία, μετά από λίγο καιρό θα πάνε ανακύκλωση.

Για όποιο από αυτά θέλετε διευκρινήσεις, πμ.

Η λίστα θα ανανεώνεται συνεχώς

 

1. Φυσική Ι (Μηχανική - Θερμότητα) του ΤΕΙ Πειραιά.

2. Ερμηνευτική επεξεργασία Κειμένων Λογοτεχνίας (Γ' Λυκείου)

3. Προγραμματισμός του 8086, 8088 του James W. Coffron

4. Εφαρμογές ηλεκτροτεχνίας 1 - ΤΕΙ Πειραιά

5. Assembly 80x86 και εφαρμογές στον clipper - Παναγιώτης Κούτσης

6. 'Ελεγχος συστηματων με Υπολογιστές - Π.Ν. Παρασκευοπούλου

7. Συστήματα Μικροϋπολογιστών Κ.Ζ. Πεκμετζή

8. Βασικά Θέματα αριθμητικής ανάλυσης - ΤΕΙ Πειραιά

9. MS Visual Basic 5 - Βήμα προς Βήμα - Michael Halvorson

10. Μεταπτυχιακές σπουδές στην Ελλάδα

11. Μετάδοση Δεδομένων και Δίκτυα Υπολογιστών Ι

12. Μετάδοση Δεδομένων και Δίκτυα Υπολογιστών ΙΙ

13. Οι Υπολογιστές PC/PS - Ατματζίδη - Γλαμπεδάκη

14. Ηλεκτρονικά Ι - Αντωνίνου - ΤΕΙ Πειραιά

15. Fortran 77 - ΚΥΤΑΓΙΑ - ΑΤΜΑΤΖΙΔΗ

16. Εφαρμοσμενα Μαθηματικά - Αλεξανδροπουλος - Βρυιζιδης - ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ

17. PIC Microcontroler project book - John Iovine

18. Λογικός σχεδιασμός λειτουργικών συστηματων - Lubomir Bic - Alan Shaw

19. Αναπτυξη συστηματων με μικροελεγκτές - ΤΕΙ Πειραιά

20. Προγραμματισμός με τη Visual Basic 6 - Αγγελή

21. Πλήρης Οδηγός για το ECDL - Ξαρχακος - Καρολίδης

22. Εισαγωγή στον αυτόματο έλεγχο - Π.Ν. Παρασκευοπούλου

 

Μόλις φύγουν αυτά, θα μπουν κι άλλα.

Y.Σ. Επειδή έχει μπει σε 3 φόρουμ, θα τηρηθεί αυστηρά, σειρά προτεραιότητας

 

Θελω το 3, το 6 και το 22

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αν επιτρέπετε να χαρίζουμε ζώα εδώ πέρα, αλλά είναι ανάγκη

 

όλα άρχισαν το βράδυ της κυριακής,

ήμασταν 5 άτομα, δεν προλάβαμε το τελευταίο λεωφορείο από εθνικής αντιστάσεως στον Πειραιά.

όταν πήγαμε να φύγουμε , ώρα 12:05 βλέπω ότι μας ακολουθά ένα σκυλί!

(δεν βρομούσε, ήταν σχεδόν πεντακάθαρο, είχε κολάρο, αλλά κανένα ίχνος από ιδιοκτήτη)

δεν μπορούσε να περάσει τον δρόμο, δηλαδη τον περνούσε αλλά δεν ξέρω και εγώ πόσες φορές πήγαν να την πατήσουν

μας ακολούθησε ως ένα σημείο, μετά τα έφτυσε και εγώ με έναν φίλο μου την πήραμε στα χέρια για κάνα 20λεπτο μέχρι να πάμε στο σημείο οπού και θα μας έπαιρνε η μάνα μου.

μπήκε από μόνη της στο αμάξι, χωρίς να την ζορίσουμε (δηλαδη δείχνει ότι είναι από σπίτι)

είναι πολύ ήρεμη, φιλική, ο κτηνίατρος είπε ότι είναι πάνω κάτω ενός χρόνου, και διασταύρωση λαμπραντορ με κάτι άλλο

επίσης της έβγαλα και βιβλιάριο υγειάς, της έβαλε ορό, αντιβίωση μέσω ένεσης, και της έδωσε κάτι χαπάκια. (είχε μολυνθεί το αίμα της από τα τσιμπούρια )

της έκανε και εξετάσεις αίματος οι οποίες δεν έδειξαν κάποια ασθένεια.

λίγες ώρες μετά ζωντάνεψε! άρχισε να παίζει μαζί μου.

 

θα το ήθελα πολύ, άλλα δεν γίνετε να την κρατήσω, έχω Ίδη ένα μικρό μέσα στο σπίτι μου, δυο σκυλιά είναι πολύ για εμένα, αφήστε που δυο μέρες τώρα όλο βόλτα θέλει

πήραμε τηλέφωνο την φιλοζωική αυτοί λέει απλώς κάνουνε καλά και στειρώνουνε τα σκυλιά και μετά τα αφήνουν στον δρόμο αυτή δεν μπορεί να βγει στο δρόμο γιατί θα σκοτωθεί

έχει η μανά μου μια φίλη που είχε ξαναβρεί ιδιοκτήτη σκύλου μέσω facebook , αλλά δεν έχουν βρει κάτι μέχρι στιγμής

έψαξα παντού και δεν βρήκα να την ζητάει κάποιος στο internet

(δυστυχώς πολλοί παίρνουν σκύλο και όταν φτάσει το καλοκαίρι το παρατάνε στον δρόμο επειδή είναι εμπόδιο στις διακοπές τους.. το περνούν ίσα ίσα για παιχνίδι :fear: )

 

την κρατάμε μέσα στο μαγαζί της μάνας μου , είναι σα φυλακισμένη μέσα σε 20 τετραγωνικά

έχει αρχίσει να παίρνει πράγματα από τα ράφια... όταν της πεις "ΜΗ!" σταματάει επί τόπου, άμα πάρει κάτι με το στόμα της, μπορείς να της το πάρεις

 

επικοινωνία μέσω pm.

post-150650-0-18642900-1305049517_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαρίζεται ο επικός 920 εκτυπωτής Inkjet της HP, περιοχή Αθήνα κέντρο αμπελόκηποι ή κοντά σε μετρό.

έχει να χρησιμοποιηθεί χρόνια, νομίζω όμως ότι το μόνο πρόβλημα που είχε ΤΟΤΕ ήταν ότι έπαιρνε στραβά τις σελίδες.

δεν είμαι σίγουρος αν έχω το καλώδιο τροφοδοσίας, σίγουρα δεν έχω το usb του...

 

ανταλλακτικά ή επισκευή, λίγες μέρες μέχρι να πάει ανακύκλωση...

Ενδιαφέρομαι αλλά είμαι μακριά. Αν δεν βρεθεί άλλος, ίσως να μπορούσες να τον βάλεις σε καμιά γωνία, έτσι σκοτεινή και ήσυχη μέχρι τα μέσα του Ιούνη, τότε θα ερχόμουνα :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αν επιτρέπετε να χαρίζουμε ζώα εδώ πέρα, αλλά είναι ανάγκη

 

όλα άρχισαν το βράδυ της κυριακής,

ήμασταν 5 άτομα, δεν προλάβαμε το τελευταίο λεωφορείο από εθνικής αντιστάσεως στον Πειραιά.

όταν πήγαμε να φύγουμε , ώρα 12:05 βλέπω ότι μας ακολουθά ένα σκυλί!

(δεν βρομούσε, ήταν σχεδόν πεντακάθαρο, είχε κολάρο, αλλά κανένα ίχνος από ιδιοκτήτη)

δεν μπορούσε να περάσει τον δρόμο, δηλαδη τον περνούσε αλλά δεν ξέρω και εγώ πόσες φορές πήγαν να την πατήσουν

μας ακολούθησε ως ένα σημείο, μετά τα έφτυσε και εγώ με έναν φίλο μου την πήραμε στα χέρια για κάνα 20λεπτο μέχρι να πάμε στο σημείο οπού και θα μας έπαιρνε η μάνα μου.

μπήκε από μόνη της στο αμάξι, χωρίς να την ζορίσουμε (δηλαδη δείχνει ότι είναι από σπίτι)

είναι πολύ ήρεμη, φιλική, ο κτηνίατρος είπε ότι είναι πάνω κάτω ενός χρόνου, και διασταύρωση λαμπραντορ με κάτι άλλο

επίσης της έβγαλα και βιβλιάριο υγειάς, της έβαλε ορό, αντιβίωση μέσω ένεσης, και της έδωσε κάτι χαπάκια. (είχε μολυνθεί το αίμα της από τα τσιμπούρια )

της έκανε και εξετάσεις αίματος οι οποίες δεν έδειξαν κάποια ασθένεια.

λίγες ώρες μετά ζωντάνεψε! άρχισε να παίζει μαζί μου.

 

θα το ήθελα πολύ, άλλα δεν γίνετε να την κρατήσω, έχω Ίδη ένα μικρό μέσα στο σπίτι μου, δυο σκυλιά είναι πολύ για εμένα, αφήστε που δυο μέρες τώρα όλο βόλτα θέλει

πήραμε τηλέφωνο την φιλοζωική αυτοί λέει απλώς κάνουνε καλά και στειρώνουνε τα σκυλιά και μετά τα αφήνουν στον δρόμο αυτή δεν μπορεί να βγει στο δρόμο γιατί θα σκοτωθεί

έχει η μανά μου μια φίλη που είχε ξαναβρεί ιδιοκτήτη σκύλου μέσω facebook , αλλά δεν έχουν βρει κάτι μέχρι στιγμής

έψαξα παντού και δεν βρήκα να την ζητάει κάποιος στο internet

(δυστυχώς πολλοί παίρνουν σκύλο και όταν φτάσει το καλοκαίρι το παρατάνε στον δρόμο επειδή είναι εμπόδιο στις διακοπές τους.. το περνούν ίσα ίσα για παιχνίδι :fear: )

 

την κρατάμε μέσα στο μαγαζί της μάνας μου , είναι σα φυλακισμένη μέσα σε 20 τετραγωνικά

έχει αρχίσει να παίρνει πράγματα από τα ράφια... όταν της πεις "ΜΗ!" σταματάει επί τόπου, άμα πάρει κάτι με το στόμα της, μπορείς να της το πάρεις

 

επικοινωνία μέσω pm.

Αφού πήγατε κτηνίατρο, θα κοίταξε για τσιπακι,ε;

Αν έχει μάλλον λύθηκε το πρόβλημά σου.

Αν όχι, βάλε σ' όλο το ιντερνετ αγγελίες με φωτό.

Υπάρχουν πολλά site φιλοζωικά, χάθηκαν-βρέθηκαν σκυλιά κλπ.

Βγάλε καμιά 50αριά έγρωμες φωτό με το τηλ σου, και κόλλα τες σε κεντρικά σημεία της περιοχής σου.

ΑΝ χρειαστείς τίποτα άλλο εδώ είμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[offtopic mode on]

 

κατα πάσα πιθανοτητα εικάζομαι οτι ΔΕΝ θα έχει τσιπάκι

 

ο λόγος, η βλαχιά και η βλακεία , αλλα και η αγνοια, του ελληναρά σχετικά με το θέμα

 

εκτώς αυτού υπάρχουν χιλιάδες ιδιοκτήτες ζώων οι οποίοι θεωρούν το τσιπ φακέλωμα του σκύλου , ανάγουν το θέμα στον ανθρωπο ("πως θα ηταν να ειχες τσιπ εσυ , να βλεπουν που πας , ιδιωτικη ζωη του σκυλου" κλπ ) και στο τελος βρισκεις σκυλιά απο σπίτι στον δρόμο και δεν ξέρεις απο πού έφυγαν

δεν καταλαβαίνουν οτι τσιπ + στειρωση = τα πρώτα πράματα μετά τα πρώτα εμβόλια που πρέπει να κάνει κανείς στο ζώο του

 

[offtopic mode off]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3. Προγραμματισμός του 8086, 8088 του James W. Coffron ------Anubis13, andreapaog328, aristos87

 

5. Assembly 80x86 και εφαρμογές στον clipper - Παναγιώτης Κούτσης -----aristos87

6. 'Ελεγχος συστηματων με Υπολογιστές - Π.Ν. Παρασκευοπούλου ------Anubis13

7. Συστήματα Μικροϋπολογιστών Κ.Ζ. Πεκμετζή ------andreapaog328

9. MS Visual Basic 5 - Βήμα προς Βήμα - Michael Halvorson -------MessengerofGod

15. Fortran 77 - ΚΥΤΑΓΙΑ - ΑΤΜΑΤΖΙΔΗ ------------------MessengerofGod

17. PIC Microcontroler project book - John Iovine -----aristos87

20. Προγραμματισμός με τη Visual Basic 6 - Αγγελή ---------------MessengerofGood

21. Πλήρης Οδηγός για το ECDL - Ξαρχακος - Καρολίδης -------HILL.K

22. Εισαγωγή στον αυτόματο έλεγχο - Π.Ν. Παρασκευοπούλου ------Anubis13, andreapaog328

 

Μέχρι τώρα αυτά έχουν κρατηθεί.

Όποιος δεν έχει επικοινωνήσει να μου στείλει πμ, για να κανονίσουμε.

 

Επειδή ρωτάτε, ήμουν ΗΥ-Σ.

Μπήκα το 98.

Παίζει κανάς γνωστός;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρομαι αλλά είμαι μακριά. Αν δεν βρεθεί άλλος, ίσως να μπορούσες να τον βάλεις σε καμιά γωνία, έτσι σκοτεινή και ήσυχη μέχρι τα μέσα του Ιούνη, τότε θα ερχόμουνα :unsure:

 

θα προσπαθήσω, αν και για να γίνει αυτό θα πρέπει να παλέψω με το έτερον ήμισυ που δεν καταλαβαίνει από συναισθηματικά δεσίματα με προϊόντα τεχνολογίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιπον τελικα τσιπακι δεν ειχε..

το αφισα στο κτινιατρο για σημερα γιατι ειχε κανει χαλια το μαγαζι της μανας μου.. αυριο θα το παω και για καθαρισμα σε ενα petshop

αλλα!

με πηρε μια κυρια μολις τωρα και ελεγε κατι διαφορα οτι τους ενδιαφερει ενα λαμπραντορ και οτι την ενδιαφερει να μην επταχτει γιατι μπορει να βρει καπιον να την υιοθετησει:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τζιφος...

ελάτε ρε παιδιά.. κάποιος...

σήμερα θα κοιμηθεί στην τουαλέτα του μαγαζιού.. δεν μπορεί να κάτσει κάνεις μαζί της..

δίνω lower, εξετάσεις, δεν μου παει η καρδιά να την αφήσω στον δρόμο.. :fear:

σκάσαμε και αλλα 55ευρω στο petshop για μπανιο και αλλα διαφορα... (κολάρο για ψήλους..)

 

πειτε και σε γνωστούς σας αν θέλουν σκύλο,

υπενθυμίζω,

πεντακαθαρη, πολυ ηρεμη, λαμπραντορ ημιαιμο, θυλικια, ενως ετους, καμια απολύτως ασθένεια, υπάκουη, δεν της αρεσει να είναι δεμένη ή σε κλουβί, μπαίνει από μονή της στο αμάξι και κάθετε ορθεια και μετά ξαπλώνει...

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δύο cd κρατήθηκαν για τον Lucifer και η ξυριστική για τον szaf. Αύριο θα στείλω pms για τα λοιπά.

 

Τα αριστουργήματα μεταβιβάστηκαν μετά συνοδείας καφεδιάς.

Πολλά-πολλά ευχαριστώ στον wizzy! =)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τζιφος...

ελάτε ρε παιδιά.. κάποιος...

σήμερα θα κοιμηθεί στην τουαλέτα του μαγαζιού.. δεν μπορεί να κάτσει κάνεις μαζί της..

δίνω lower, εξετάσεις, δεν μου παει η καρδιά να την αφήσω στον δρόμο.. :fear:

σκάσαμε και αλλα 55ευρω στο petshop για μπανιο και αλλα διαφορα... (κολάρο για ψήλους..)

 

πειτε και σε γνωστούς σας αν θέλουν σκύλο,

υπενθυμίζω,

πεντακαθαρη, πολυ ηρεμη, λαμπραντορ ημιαιμο, θυλικια, ενως ετους, καμια απολύτως ασθένεια, υπάκουη, δεν της αρεσει να είναι δεμένη ή σε κλουβί, μπαίνει από μονή της στο αμάξι και κάθετε ορθεια και μετά ξαπλώνει...

:)

Καλησπέρα, δε καταλαβαίνω γιατί δίνεις τόσα λεφτά.

55€ για μπάνιο και διάφορα, τι διάφορα;;;

Και να σου δώσω μια συμβουλή, ότι και να κάνεις απομακρύνσου από pet shop.

ΑΝ θες για τροφή και κανά μπιχλιμπίδι, ναι, μέχρι εκεί όμως.

Ελπίζω να έκανες αυτά που σου πα για τα site και τις φωτό.

Έχει υπ' όψιν σου, ότι μπορεί να σου μείνει λίγο καιρό, μέχρι να της βρεις ένα σπίτι.

Γιατί δε τη παίρνεις σπίτι σου;

Και όχι να την αφήσεις στο δρόμο, δεν είναι λύση, αφού άρχισες το καλό, τέλειωσέ το...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, ο Άγιος Βασίλης ήρθε ξανά φέτος και σας φέρνει τα εξής:

 

  1)      Ξυριστική μηχανή Philips HS8040. Βασικά, μου την έκαναν δώρο και είπα να την δοκιμάσω. Δεν μου άρεσε και μιας και δεν έχω δυνατότητα αλλαγής, είπα να την χαρίσω εδώ. Τη χρησιμοποίησα μια φορά (η δοκιμή) και μετά τέλος. Την έχω καθαρίσει και απολυμάνει με οινόπνευμα. Μαζί δίνεται και ένα (μη χρησιμοποιημένο) ανταλλακτικό Philips HS800 shaving conditioner.

 

  Τα εξής 3 CDs:

 

  2)      Το album “Οsibirock” (1974) των Osibisa.

 

  3)      Την συλλογή “Scottish Drums and Pipes” (1998) (αγνώστων λοιπών στοιχείων). Το μόνο που μπορώ να σας πω είναι ότι τα τραγούδια εκτελούνται από το group “The Gordon Highlanders” και περιλαμβάνονται τραγούδια όπως το “Amazing Grace”, “Scotland The Brave”, “My Home in the Hills” κ.α.

 

  4)      Το album “Vengeance War ‘till Death” (1994) των Bestial Warlust. Με απλά λόγια, πολλή καφρίλα, πολλή σατανίλα, ΟΚ, too much για μένα.

  Tα CDs είναι μεταχειρισμένα μεν, αλλά σε άριστη κατάσταση δε.

 

 

 

  Τα εξής 4 βιβλία:

 

  5)      Εγώ σκότωσα τον Κέννεντυ

 

  6)      Twilight (στα Αγγλικά, εκδόσεις Atom)

 

  7)      New Moon (στα Αγγλικά, εκδόσεις Atom)

 

  8)       Σίδνεϊ – Τριάντα Απρόβλεπτες Μέρες

 

  Τα βιβλία ήταν δώρο/προσφορά από βιβλιοπωλεία, δεν έχουν ανοιχτεί/διαβαστεί, κοινώς είναι καινούρια.

 

  Σημαντικές σημειώσεις:

 

  1)      Οι ενδιαφερόμενοι θα δηλώσουν το αντικείμενο που τους ενδιαφέρει ΕΔΩ και κατόπιν θα ανταλλάξουμε pms για λεπτομέρειες.

 

  2)      Για τα CDs και την ξυριστική μηχανή, τα έξοδα αποστολής θα βαρύνουν τον παραλήπτη.

 

  3)      Για τα βιβλία, υπάρχει δυνατότητα συνάντησης στο κέντρο της Αθήνας ή στην Αγ. Παρασκευή. Εάν η συνάντηση δεν είναι εφικτή, τότε τα έξοδα αποστολής βαρύνουν τον παραλήπτη.

Τα βιβλία δόθηκαν (bluesattack και εκτός forum), όπως και η ξυριστική (szaf) και τα 2 από τα 3 CDs (Lucifer). Το τρίτο θα παραμείνει διαθέσιμο μέχρι την επόμενη Παρασκευή (20/05), μετά θα το φάει ο κάλαθος.

 

@Lucifer: Thanks για τον καφέ, καλές ακροάσεις!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...