Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 2]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά ρε παιδιά δεν κληρώθηκε το λαπτοπ? Βγήκε λίστα. Γιατί εκδηλώνετε ακομα ενδιαφέρον?

Και προφανώς και δεν είχε κάποιο συμφέρον το παιδί να το δώσει κάπου συγκεκριμένα, και προφανώς το χρειάζονταν εξίσου όλοι οι ενδιαφερόμενοι οπότε σωστά έπραξε με την κλήρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα το θελει ο πρωτος???? :/ :P

 

Ναι καθώς θα του είναι πολύ χρήσιμο.

 

Μόλις τώρα το πρόσεξα διότι δεν είχα ποτέ τύχη με τις κληρώσεις και δεν σκοτώθηκα να μπω να δω τί απέγινε...

 

Να ευχαριστήσω τον Χαλφ για την προσφορά του (και να βγάλω την γλώσσα στον Πάολο Κοέλιο για τις συμπαντικές θεωρίες του...).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ λοιπόν, το θέμα καλώς ή κακώς έκλεισε.

 

Σόρρυ για την αναστάτωση. ^_^

Επίσης να ζητήσω συγγνώμη από όσα παιδιά έλαβαν και δεν έλαβαν μέρος στην κλήρωση . Ειλικρινά δεν περίμενα τόση ανταπόκριση και όπως όλοι καταλαβαίνετε αν η αναμονή ήταν μεγαλύτερη μπορεί να υπήρχε συμμετοχή από καμιά 100η άτομα. Απλός ιδιώτης είμαι για να μπορέσω να διαχειριστώ τόσο μεγάλο όγκο συμμετοχών.

Επεξ/σία από HALF EVIL
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρίζω ένα κινητό τηλέφωνο NOKIA 3110c. To κινητό είναι σε λειτουργική κατάσταση, εμφανώς μεταχειρισμένο, μιας και ήταν το κινητό μου για 4 χρόνια. Όλα τα κουμπιά λειτουργούν χωρίς πρόβλημα, η οθόνη είναι έγχρωμη και δεν παρουσιάζει πρόβλημα απεικόνισης. Μαζί θα δωθεί φορτιστής και handsfree. Μεταφορικά/έξοδα αποστολής, δικά μου.

 

Εκδήλωση ενδιαφέροντος ΠΡΩΤΑ ΕΔΩ κάνοντας quote αυτό το post και μετά pm για συνεννόηση. Όποιος στείλει pm χωρίς να ενημερώσει εδώ, θα αγνοηθεί.

 

 

Καλησπερα

 

Αν στραβωσει κατι με τον φιλο washcloud το θελω εγω.

 

 

Μέχρι στιγμής, όλα βαίνουν καλώς. Εάν σύμβει κάτι αντίθετο, θα σε ενημερώσω.

 

Ενημερώνω ότι έστειλα το κινητό στον washcloud, με συστημένο ταχυδρομείο και αναμένω ενημέρωση για την παραλαβή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.να γραψω και εγω με τη σειρα μου.

χαριζονται τα παρακατω:

 

1)κουτι και φορτιστης και θηκη για ipad mini ειναι Source.png Πηγή: http://www.insomnia.gr/classifieds/apple/ipad/407751-%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%B9-ipad-mini-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B7/">αυτα

2) κινητο x800 eten το οποιο εχει εμφανη σημαδια χρησης(εχει φυγει το χρωμα).περιλαμβανει το πενακι του αλλα οχι φορτιστη.φορτιζει με οποιονδηποτε usb φορτιστη 5βολτ.την τελευταια φορα που το τσεκαρα δουλευε κανονικα(δεν εβαλα σιμ).ειχε ενα απο τους καλυτερους δεκτες gps σε pda phone.ειναι Source.png Πηγή: http://www.phonegg.com/phone/283-Eten-glofiish-X800">αυτο

3) ασυρματο χειριστηριο για ps2.το χειριστηριο εχει προβλημα στο αριστερο anallog control.κατι ακουγεται να χτυπαει μεσα οποτε πιστευω οτι ειναι καποιο "δοντακι" που εχει σπασει και κραταει το μοχλο πανω στο μηχανισμο γιατι οταν τον κουναω σε μερικα σημεια "πιανει" και νιωθεις την αντισταση του μηχανισμου.οποιος ξερει πιστευω οτι μπορει να το επισκευασει.το χειριστηριο γραφει επανω 4gamers model no:spc2156 και ειναι σαν Source.png Πηγή: http://www.globalsources.com/gsol/I/Joypad/p/sm/1055466264.htm">αυτο

4) 3G usb στικακι της vodafone.ειναι στο κουτι του αχρησιμοποιητο. ειναι το Κ4505 και ειναι Source.png Πηγή: http://www.4gltemall.com/vodafone-k4505-huawei-hspa-21mbps-3g-usb-surfstick.html">αυτο

 

εχουμε και λεμε.τα πραγματα βρισκονται στην κρητη και συγκεκριμενα στον αγιο νικολαο.ξερω οτι ειναι δυσκολο να ερθει καποιος να τα παρει αν δεν ειναι απο εδω γυρω.δεν εχω προβλημα να στειλω κατι σε καποιον με την προυποθεση οτι θα παει να παραλαβει βεβαια.μην το στειλω και ξαναγυρισει και πληρωσω και μεταφορικα.υποψιν οτι αν γινει αποστολη θα γινει μονο με κουριερ και με εξοδα παραληπτη.τα μεταφορικα ειναι 5 ευρω για ολη την ελλαδα.

τη διαδικασια τη γνωριζεται πιστευω.γραφετε εδω τι θελετε και pm μετα.τα υπολοιπα τα βρισκουμε.

ευχαριστω

Να ευχαριστήσω το φίλο Αργυρή για την συνεργασία και τα πράγματα.

 

Επίσης με την ευκαιρία προτίθεμαι να δώσω τη θήκη για το iPad mini καθώς εχω ήδη αρκετές και θα ειναι υπερβολή να κρατήσω και αυτήν!

 

Επίσης εχω μια καρέκλα γραφείου ικεα (απο τη φθηνή σειρά) η οποία εχει πρόβλημα στο μηχανισμό (δεν ανεβαίνει) αλλα για κάποιο πιτσιρίκι ή κάποιον που ξέρει να τη φτιάξει ή κάποιον που τη θέλει για να βάλει πάνω εκτυπωτή (αυτό εχω κανει κ εγω τώρα) ειναι μια χαρά...

 

Πρώτα εδώ και μετά πμ. Συνάντηση Αθήνα ΚΕΝΤΡΟ Ή ΒΠ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντιλέγω σε αυτό που λες... Απλά ζητάω βοήθεια... Βασικά ζητάω να μου χαρίσει κάποιος τις υπηρεσίες του.

 

Γενικά,,,Νίκο Απίκο, όπως ειπώθηκε, δεν επιτρέπεται η "εκ των προτέρων ζήτηση" στο παρόν θρεντ. Μόνο αν κάποιος προσφέρει κάτι, μετά έχει ο κόσμος δικαίωμα να το αιτηθεί.

 

Ειδικά στην περίπτωσή σου, θα έπρεπε να απευθυνθείς στο "Ηardware Γενικά" section του forum, ζητώντας πληροφορίες/οδηγίες/βοήθεια για το πώς μπορείς να αντικαταστήσεις το εν λόγω USB port με το ανταλλακτικό που έχεις.

Προκαταβολικά, αν δεν "πιάνουν ήδη τα χέρια σου" (και δη κολλητήρι που μάλλον είναι απαραίτητο για τέτοια δουλειά), φρονώ ότι θα σου πει όποιος τυχόν ασχοληθεί με το thread που θ' ανοίξεις, πως το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι το να το πας σε τεχνικό (πράγμα που αν είχες άμεση δυνατότητα, λογικά θα το είχες ήδη κάνει).

Υπ' όψιν πως κάτι τέτοιο (επέμβαση σε κινητό), θέλει από μια τάδε εμπειρία ενασχόλησης με κολλητήρι - και δη χρήση "ηλεκτρονικού" (και όχι "ηλεκτρολόγου"). Η σούμα όλων αυτών είναι ότι μάλλον δύσκολα θα βρεις κάποιον διαθέσιμο να "προσφέρει υπηρεσίες" (δωρεάν). Κι αν ακόμη βρεις, θέλει προσοχή στο τί θα γίνει, γιατί ενδέχεται μέχρι και το κινητό ν' αχρηστευτεί από λάθος παρεμβάσεις (καθώς τα μικροηλεκτρονικά είναι ζόρι, ειδικά χωρίς τα κατάλληλα εργαλεία = συγκεκριμένο κολλητήρι βασικά που χρειάζεται χειρισμό από έμπειρο χέρι...).

 

Τεσπα, άνοιξε εσύ ένα thread που είπαμε, ρώτα σαν τί πρέπει να κάνεις/να προσέξεις με τα υλικά που έχεις, κι αν τυχόν λάβεις απαντήσεις, τόνισε/ρώτα αν τυχόν υπάρχει κανείς κοντά σου διαθέσιμος για πιο πρακτική βοήθεια.

 

Τέλος, υπάρχουν (πέραν από πιθανώς διάφορα βιντεάκια στο YouTube - ψάξε πχ για "replacing usb in samsung galaxy") και πιο εξειδικευμένα site/forum που αφορούν ηλεκτρονικά κτλ. Γκούγκλαρε αν θες σχετικά, και θα βρεις διάφορα και ρώτα/αιτήσου βοήθειας κι εκεί.

 

(...σε γενικές γραμμές πάντως, πιστεύω ότι αν ρωτήσεις σε έναν-δυο ηλεκτρονικούς κοντά σου, θα σου πουν τιμές για κάτι τέτοιο, στη γκάμα μεταξύ 10 - 15 Ευρώ. Έχε το υπ' όψη, γιατί μάλλον είναι και ο πιθανώς πιο εύκολος, τελικά, δρόμος, αν χρειάζεσαι να γίνει αυτή η αντικατάσταση.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ευχαριστήσω το φίλο Αργυρή για την συνεργασία και τα πράγματα.

 

Επίσης με την ευκαιρία προτίθεμαι να δώσω τη θήκη για το iPad mini καθώς εχω ήδη αρκετές και θα ειναι υπερβολή να κρατήσω και αυτήν!

 

Επίσης εχω μια καρέκλα γραφείου ικεα (απο τη φθηνή σειρά) η οποία εχει πρόβλημα στο μηχανισμό (δεν ανεβαίνει) αλλα για κάποιο πιτσιρίκι ή κάποιον που ξέρει να τη φτιάξει ή κάποιον που τη θέλει για να βάλει πάνω εκτυπωτή (αυτό εχω κανει κ εγω τώρα) ειναι μια χαρά...

 

Πρώτα εδώ και μετά πμ. Συνάντηση Αθήνα ΚΕΝΤΡΟ Ή ΒΠ.

 

φίλε μου θα με ενδιέφερε η θήκη για το ipad mini ,έχω το 2 λες να κάνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου θα με ενδιέφερε η θήκη για το ipad mini ,έχω το 2 λες να κάνει?

Κανει αλλα προσπαθώ να σου απαντήσω με πμ και δε φεύγει. Αδειαςε χώρο κ Στείλε να κανονίσουμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εφόσον ο φίλος sintalkas δεν εχει δώσει σημεία ζωής εδω και 2 μερες και δε μπορεί να δεχτεί και πμ η θήκη παραμένει διαθέσιμη.

 

Επιπλέον χαρίζεται αυτό http://www.insomnia.gr/classifieds/apple/iphone/421053-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-iphone/

δια πασα (κατα)χρηση... Το πηρα εναντι "πινακιου φακης" αλλα δεν ηταν δυστυχώς αυτό που περιμενα αλλα ξεκαθαρα ενας κλωνος :/ ...

 

ΠΡΩΤΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΜΕΣΑ ΠΜ - ΟΧΙ GREEKLISH, ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΑΘΗΝΑ Ή ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΕΞΟΔΑ

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον ο φίλος sintalkas δεν εχει δώσει σημεία ζωής εδω και 2 μερες και δε μπορεί να δεχτεί και πμ η θήκη παραμένει διαθέσιμη.

 

Αν κάνει για iPad Air με ενδιαφέρει, έχεις PM :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα. Πρόσφατα μόλις έπεσε στην αντίληψή μου το παρόν νήμα. Μου ήρθε ένα mail για προσφορές στο site της ifrogz για την st.patricks day. Αν και υποθέτω οτι μπορεί να κάνει στον καθένα παρόμοια προσφορά....

Χαρίζεται κωδικός 20% Off για προϊόντα του επίσημου site http://www.ifrogz.com/
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...