Προς το περιεχόμενο

PlayStation 2 hacking (modchip, memory cards κλπ) [PS2]


sepultribe
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

paiδια καλησπερα κ καλη χρονια. ειμαι εδψ κ κατι ωρες στο ιντερνετ κ εχω πηξει στο διαβασμα μπας κ παιξω κανα iso παιχνιδι στο ps2 μου.

 

εχω ενα απο τα πρωτα ps2 το χοντρο στο οποιο δεν εχω πειραξει τιποτα. μπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω για να παιξω iso games ?

να σας πω τι εχω να μου πειτε αν γινεται με αυτα που εχω.

εναν σκληρο δισκο 20γιγα σε κουτακι εξωτερικο με usb συνδεση

μια καρτα 4 γιγα memory stick pro duo μη γνησια

το ps2 .

 

 

 

αυτα....δεν θελω να δωσω λεφτα. υπαρχει καποια λυση η οχι ?

 

ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 977
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν υπάρχει κάποια μέθοδος free σε αchiπάριστο Ps2 για να παίζω backups ??

συγκεκριμένα το πήρα προχθές από carrefour είναι από τα καινούργια τα μικρά και έχει usb ...

Δεν μπορώ μέσω του σκληρού να τρέξω κάποιο exploit αλλά χωρίς να χρειάζομαι swap magic και other shits...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το ξαναπω. χωρίς να χαλάσεις λεφτά για αγορά κάποιου πράγματος, με αυτά που έχεις διαθέσιμα, δεν μπορείς να κάνεις απολύτως τίποτα στο slim. δεν υπάρχει κάποιο exploit που να τρέχει στο slim.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το slim ατσιπάριστο και έναν εξωτερικό σκληρό σε fat32 χωρίς SWAP MAGIC 3.6 (δηλαδή μόνο με κάποιο από τα : hdloader, usb extreme κλπ. αλήθεια ΠΟΙΟ???) μπορώ να παίξω (από τον hdd εννοείται) παιχνίδια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΓΟΡΆΖΟΝΤΑΣ το usb extreme, θα μπορείς να παίξεις μόνο το 5% των παιχνιδιών που κυκλοφορούν... λες να συμφέρει; αν θέλεις να πάρεις κάτι για το ps2 χωρίς να χάσεις την εγγύηση του, πάρε το memor32.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα ps2 fat το οποιο δεν μου διαβαζει πια τα αντιγραμμενα παιχνιδια!εχω βαλει τσιπακι!αν μπορει καποιος να μου στειλει εναν οδηγο για να μπορεσω να παιζω παιχνιδια μεσω σκληρου δισκου!τι πρεπει να αγορασω και ολοκληρη την διαδικασια!διαβαζω τοση ωρα και δεν μπορω να καταλαβω τιποτα!ας μου το στειλει με pm για να μην μεγαλωνει το thread!σας ευχαριστω πολυ!:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Τσιπάρισμα PS2

 

Γειά σας παιδιά ,
Ξέρετε να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί στη θεσσαλονικη να τσιπάρω το ps2;

Κάπου διάβασα και για ένα boot cd αλλα δεν ξέρω αν δουλεύει ή απο πού να κατεβάσω το image 

ευχαριστώωωωω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο μαγαζιά γνωρίζω, το ένα είναι δίπλα στο εμπορικό κέντρο "αλυσίδα" από την κάτω μεριά (όχι πανω στην παπαναστασίου) στον δρόμο που ήταν τα κτελ χαλκιδικής παλιά. Το άλλο είναι στην καμάρα μέσα στο στενό που έιναι απέναντι απο την ΕΥΑΘ, στα 30 μέτρα στα δεξιά. Τώρα ονόματα μην περιμένεις δε θυμάμαι. Τώρα όλοι αυτοί πουλάνε αντιγραμμένα αλλά δε νομίζω οτι αξίζει να τους δώσεις 5 ή 10 ευρώ ανα παιχνίδι που ζητάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...