Προς το περιεχόμενο

PlayStation 2 hacking (modchip, memory cards κλπ) [PS2]


sepultribe
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να υποθέσω οτι δεν έχουμε κάποιο νέο πάνω στις κονσόλες SCPH 90004-8c. Και πόσο μάλλον στην 8d που έχω εγω...

τουλαχιστον προς το παρων δε εχουν βγαλει κατι:-(

 

 

-----Προστέθηκε 21/1/2009 στις 10 : 29 : 38-----

 

 

Ακολουθώντας πιστά τον οδηγό τα κατάφερα χωρίς ιδιαίτερο προβληματισμό…Έχω όμως μια απορία που ίσως κάποιος να μπορεί να με βοηθήσει…Σε ορισμένες κονσόλες φίλων μου, που εγώ τους έφτιαξα την memory , παρατηρήθηκε ότι ορισμένα games παίζουν ασπρόμαυρα ..Τα παιχνίδια εννοείτε πως ήταν pal . το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 977
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επίσης μπορουμε να προσθεσουμε σε ολη την διαδικασια και το "USB Advance" ετσι ωστε να τρεχουμε παιχνιδια απο εξωτερικο δισκο ή φλασακι (μερικα μονο παιχνιδια εχουν συμβατοτητα με αυτη την μεθοδο)

Επεξ/σία από Pigeonaras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επίσης μπορουμε να προσθεσουμε σε ολη την διαδικασια και το "USB Advance" ετσι ωστε να τρεχουμε παιχνιδια απο εξωτερικο δισκο ή φλασακι (μερικα μονο παιχνιδια εχουν συμβατοτητα με αυτη την μεθοδο)

Επεξ/σία από Pigeonaras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχω παρει ενα καινουριο PS2

και σκευτομαι να το τσιπαρω

ποια η γνωμη σας?

αν ναι ποσο θα μου κοστιση?

κκαι που μπορω να το κανω

ευχαριστω

αν το τσιπαρεις χανεις την εγγυηση.

αν βρισκεις τα παιχνδια ακριβα και ο θειος στα βρισκει ιο φθηνα, τοτε να το τσιπαρεις,εγω το εχω τσιπαρει το δικο μου,και πριν 2 χρονια περιπου ειχα δωσει καμια 70ρια

τωρα λογικαεχει τα μισα λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαξε σε κανα παιχνιδαδικο για κονσολες και pc..λογικα πρεπει ναναι κατω απο 50ε πλεον...αν το πας, να προσεξεις στη μεταφορα πισω στο σπιτι μη φυγει καμια κολληση και αναγκαστεις να ξαναπας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μπορώ να βρω στο ebay μια τέτοια κάρτα? Μου έχουν δώσει ένα ps2 slim να τσιπάρω και δεν θέλω να το ανοίξω. Γίνεται μέσω της κάρτας αν την βρω αγορασμένη να παίζει τις αντιγραφές;

 

βρηκες καρτα που?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκες καρτα που?

 

ελα ντε ???

υπαρχει κανένα μαγαζί να πουλαεί τσιπαρισμένες καρτες ?????

....αντε να βρεις τσιπαρισμενο ps2 να κανεις την διαδικασια.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι θα μπορεσεις αλλα δεν τρεχουν ολα τα παιχνιδια λογω usb 1.1 πρεπει να κανεις αυτο με την καρτα και μετα με το usbadvance θα τρεξεις απο σκληρο η usb stick τα παιχνιδια τα οποια θα τα εχεις περασει με το usbextreme game installer η usbinsane δεν θυμαμαι τωρα ψαχτο λιγο

 

USB 1.1 έχει μόνο το slim.Το phat έχει 2.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

USB 1.1 έχει μόνο το slim.Το phat έχει 2.0

 

καλα για ποιο λογο βαλανε 1.1 στο slim??? υποτιθετε πως το slim αφου βγηκε μετα το Phat θα εχει κ καλυτερα χαρακτηριστικα (στις λεπτομεριες οπως το USB). μηπως το κανανε για να ριξουν τις τιμες???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ γιατί λές;

 

α!!! τωρα το σκεφτηκα!!! μηπως για να μην τρεχουμε αντιγραφα των παιχνιδιων μας μεσω USB??? ομως συμφωνα με οσα ειπες στα πρωτα PS2 το USB ειναι 2.0 δηλαδη μπορω να περασω ενα iso απο ενα αυθεντικο game που εχω σε USB φλασακι κ να το τρεξω??? πως???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό γινόταν πάντα,επίσης μπορείς να συνδέσεις και IDE δίσκο στο slim με ένα connectivity kit που κυκλοφορεί και το κάνει απολύτως συμβατό με hdloader.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι θα μπορεσεις αλλα δεν τρεχουν ολα τα παιχνιδια λογω usb 1.1 πρεπει να κανεις αυτο με την καρτα και μετα με το usbadvance θα τρεξεις απο σκληρο η usb stick τα παιχνιδια τα οποια θα τα εχεις περασει με το usbextreme game installer η usbinsane δεν θυμαμαι τωρα ψαχτο λιγο

 

 

το εχω γραψει εδω κατσικα για δες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην περιπτωση που εχω απο τα παλια PS2 με USB 2.0 με φωρτομενο το FMCB κ εναν εξωτερικο 80GB Sata με συνδεση USB, μπορω να φορτωσω τον σκληρο με PS1 games κ να το φορτωνω στο PS2 με καποιον loader???

αυτη η διαδικασια γινεται κ με φλασακι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...