Προς το περιεχόμενο

Dr Who


koyan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τελειώσαμε να βλέπουμε την νέα σειρά (2004-2005)

Θεϊκή. Ο Christopher Eccleston ήταν ο καλύτερος Dr που έχει περάσει ποτέ.

Σας το συστήνω ανεπιφύλακτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Ksethabw afto to topic mias kai molis teliwsa na blepw oti exei peksei mexri stigmis apo tin nea seira (apo 2005) kai meta. mexri to 9o epeisodio tis 3is season pou epaikse xthes!

Proswpika arxisa na blepw giati mou to systise enas filos pou exoume paromia gousta, kai epeidi oles oi seires pou blepw ton xeimwna eixan teliwsei.

Thelw na pw pws i seira itan mia poly efxaristi ekpliksi, eksipni me kalo xioumor orea story line kai poly kala efe. Kai o Ecclestone kai o Tennant poly kaloi ston rolo tous. H seira fysika parousiazei kai ta klassika filler bareta epeisodia, alla synolika blepete para poly efxarista, kai se kanei na theleis na akolouthiseis ton Doctor stis peripeties tou. Sta thetika einai oti einai aggliki, me arktetes doseis agglikou xioumor, kai epitelous blekoume kati diaforetiko apo ta klassika Amerikanika serial. Kserw oti yparxoun poly opadoi tis palias seiras kai kolimenoi me ton Tom Backer ws Doctor, alla tha protina na dosoun mia efkeria stin nea seira. Theorw gia paradeigma to xthesino epeisodio ena apo ta kalytera epeisodio pou eida fetos apo oles tis seires. Genika tin systino anepifilakata eidika se osous skeftontai ti na doun to kalokairi.

 

P.S. Stin agglia apo oso mathenw kanei trela ratings, kai exei apospasei para poly kales kritikes, kai o David Tennant o telefteos Doctor kseperase ton Tom Bakers se polls gia ton kalytero Doctor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kai egw eimai taktikos 'pelatis' tou Doctor 2005.

 

Poli kali kai euxaristi seira xwris na se kourazei katholou. Tin parakolouthw apo ta 2-3 prwta episodeia tis prwtis season. An kai to teleuataio episodeio den to eida akoma mporw na pw oti fetos ta paei poli kala.

 

To arnitiko einai oti i fetini season tha exei mono 13 episodeia kai tha einai kai i teleutaia :((nomizw dld)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kai oi proigoumenes 13 epeisodia eixan 14 an baleis to xristougeniatiko pou kanoun. Kai apo oso kserw tha synexistei kai tou xronou (an thimame kala kapou diabasa oti i kopela pou pezei tin Martha Jones exei klisei kai gia alli xronia).

 

 

apla mporei me allon doctor.Enas filos mou agglos mou eipe pws sto epomeno xristougenatiko pou tha kanoun tha emfanistei kai o 9os kai o 10os Doctor

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Λοιπον..Τις τελευταιες 2 βδομαδες εχω κολλησει και γω με τον doctor..

Ειμαι στην 4η σεζον(doctor who 2005) και η σειρα απλα ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!

 

Τι να πρωτοπεις απο τα θετικα;

 

Εκτος απο σεναρια ανατρεπτικα,φαντασια κτλ,για μενα ενα απο τα μεγαλυτερα(αν οχι το μεγαλυτερο) συν της σειρας ειναι η μουσικη του...Απλα γ@μ@τη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον ενδεκατο(φανταζομαι εννοας αυτον της 5ης σεζον) επειδη ψαχτηκα ακουσα θετικα σχολια..

 

Ακομα βεβαια δεν τον εχω δει(ειμαι 4η σεζον),αλλα ρωτησα καποια παιδια αν θα χαλαστω ασχημα που θα φυγει ο Tenant κτλ,και μου ειπαν καλα λογια..

 

Αν δεν ηταν δλδ ο προκατοχος του(Tenant ) ισως θα θεωρουταν και απο τους καλυτερους..Απλα ο Tenant ειναι κατι παραπανω απο κορυφη,οποτε οποιος και να ταν ο επομενος θα φαινοταν χαλιας..

 

Μακαρι να ειναι ετσι και να μην ξενερωσω στην 5η σεζον..:-D

(επισης αυτος ο ενδεκατος μου χουν πει οτι παλια ηταν και ποδοσφαιριστης..:shock:)

 

Αυτο με το "ενας εμεινε ακομα" τι σημαινει;Δηλαδη εξαρχης οι δοκτωρες-δοκτωρας μπορει να αναγεννηθει μονο 12 φορες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον ενδεκατο(φανταζομαι εννοας αυτον της 5ης σεζον) επειδη ψαχτηκα ακουσα θετικα σχολια..

 

Ακομα βεβαια δεν τον εχω δει(ειμαι 4η σεζον),αλλα ρωτησα καποια παιδια αν θα χαλαστω ασχημα που θα φυγει ο Tenant κτλ,και μου ειπαν καλα λογια..

 

Αν δεν ηταν δλδ ο προκατοχος του(Tenant ) ισως θα θεωρουταν και απο τους καλυτερους..Απλα ο Tenant ειναι κατι παραπανω απο κορυφη,οποτε οποιος και να ταν ο επομενος θα φαινοταν χαλιας..

 

Μακαρι να ειναι ετσι και να μην ξενερωσω στην 5η σεζον..:-D

(επισης αυτος ο ενδεκατος μου χουν πει οτι παλια ηταν και ποδοσφαιριστης..:shock:)

 

Αυτο με το "ενας εμεινε ακομα" τι σημαινει;Δηλαδη εξαρχης οι δοκτωρες-δοκτωρας μπορει να αναγεννηθει μονο 12 φορες;

 

12 fores mporei na regenerate o doctor

ara exei akoma zoumi ^^

 

 

10 χαρακτηρες...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ενταξει μην τα παιρνετε ολα σοβαρα

Δηλαδη πιστευεται οτι η μακροβιοτερη σειρα sci-fi θα σταματησει να παιζει (αν εχει επιτυχια) επειδη θα κολησουν σε μια μικρη λεπτομερεια?

Παντοτε εκει που δεν το περιμενεις ενω ειναι πχ. να πεθανουν ολοι,δεν πεθαινει κανενας δινοντας μια γελοια εξηγηση την οποια αποδεχομαστε γιατι η σειρα ειναι αυτο που ειναι

Εχουν βρει την τελεια φορμουλα (ο βασικος χαρακτηρας δεν ψοφαει) και αυτο δεν προκειτε να αλλαξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ειμαι στα μισα της 4ης σεζον και βλεπω τα επεισοδια ενα ενα οσο πιο αραια μπορω(γιατι δν θελω να τελειωσει...:mrgreen:)..

 

Εχω ομως και καποιες ψιλοαποριες:

 

 

1)Το προσωπο του μπο ειναι οντως ο καπταιν-τα-μαμαω-ολα;

 

2)Στο επειδοσιο της 4ης σεζον με την βιβλιοθηκη,αυτη η καθηγητρια-αρχαιολογος που ψιθηρησε το ονομα του ντοκτορ στο αυτι του κανωντας τον να την εμπιστευτει,την συνανταμε και αλλου;Και ποια ειναι;Γυναικα του;Κι αλλη timelord;...

 

3)Τα χριστουγεννα θα βγει κανα σπεσιαλ;...:mrgreen:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...