Προς το περιεχόμενο

Dr Who


koyan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

The BBC announced on 7 June 2011 that 14 new episodes have been commissioned including the 2011 Christmas special, and all starring Matt Smith :angry: :angry: :angry: :angry:

On 15 June 2011, BBC One controller Danny Cohen stated there would not be a full series in 2012, but that some of the episodes will air in 2013 to coincide with the 50th anniversary of the show.

Θα τον εχουμε και του χρονου ελεος!Ποτε θα δουμε αραγε την κορη του doctor, τη τζενι.

Παντως νομιζω πως υπαρχει περιπτωση να ξαναδουμε τον Tennant αν καταρευσουν οι 2 παραλληλοι κοσμοι και ερθει απο αυτον της ροουζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο θεμα ειναι ομως οτι θα εχουμε τον matt smith και του χρονου και η πλακα θα ειναι να τον κρατησουν για καμια 5ετια για να μην τελειωσει η σειρα,απο οτι φανεται θα ειναι και για 3η χρονια.Παντως αν εχετε δει τα επεισοδια δεν εχει γινει καμια αναφορα για τις προηγουμενους ταξιδιωτες του doctor,ροουζ,μαρθα,ντονα.Και αυτο με τη ριβερ σονγκ τη μα****α,αυτον τον ρορυ τον εχω βαρεθει,τον εχουμε φαει στη μαπα 2 σεζον και δε λεει να φυγει.Κια σχεση με τα επεισοδια που ειχε ο tennant ηταν χειροτερα απο αυτα εχει ο smith,εχουν φτιαξει και το tardis,σαν να μου φαινεται οτι τον παει πολυ το bbc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλος ειναι ο smith,δεν ειναι tennant αλλα ειναι εξισου καλος,του παει ο ρολος,τουλαχιστον δεν ειναι eccleston.

Ο ρορυ ειναι μουφας μακαρι να εφευγε ετσι ξαφνικα,δεν θα μου ελειπε καθολου,οχι οτι ειναι κακος ηθοποιος αλλα μου την σπαει ο ρολος του.

Τα επεισοδια ειναι οντως καλυτερα απο τις 4 πρωτες σεζον γιατι εχει αλλαξει ο κυριος σεναριογραφος αλλα η τελευταια σεζον δεν ειναι και τοσο καλη,την εχουν κανει υπερβολικα σκοτεινη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ο καινουργιος πως σας φαινεται?Λιγο παραπανω φλωρος μου φαινεται εμενα...

ps

Ειναι ο ενδεκατος...Ενας εμεινε ακομα...:-D

Eδω λεει οτι οι time lords εχουν 13 ζωες αρα 13 regenerations.Οποτε θα εχουμε αλλους δυο μετα τον matt smith

 

How many regenerations does the Doctor have?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι εκει λεει για 13.To λεει και εδω =>In the Series => 3η παραγραφος

 

 

 

''The BBC's Series 4 FAQ suggests that now the Time Lord social order has been destroyed, the Doctor may be able to circumvent the limit on regenerations; it says: "Now that his people are gone, who knows? Time Lords used to have 13 lives." In Death of the Doctor (a 2010 The Sarah Jane Adventures serial), the Eleventh Doctor responds to a question from Clyde Langer by saying he can regenerate "507" times. Early news reports, before the episode was broadcast, suggested he would say there is no limit to the number of regenerations.''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ζωες, 12 regenerations.

+1

 

13 ζωές ή 12 regenerations αλλά δεν είναι set in stone. Αν θυμάμαι καλά οι Time Lords ελέγχουν τι γίνεται και μπορούν να δίνουν και να παίρνουν (κάτι σαν το Q Continuum στο Star Trek που μπορούσε να αφαιρεί τις δυνάμεις ενός Q).

 

http://www.imdb.com/title/tt0123044/

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Five_Doctors

On Gallifrey, the High Council of Time Lords, ...... They reluctantly agree to call the Master to assist the Doctors in the Death Zone, offering him a pardon and a new set of regenerations should he cooperate

 

Εκτός από τους 5 γιατρούς, σε ένα άλλο επεισόδιο είχε δικαστεί ο Doctor με ετυμηγορία να του αφαιρεθούν οι περαιτέρω regenerations και έχουν γίνει και άλλα σκηνικά αλλά δεν θυμάμαι σε ποια επεισόδια είναι.

 

Στο waters of mars, ο Tennant δεν είχε πει στο περίπου "παλιά αυτούς τους κανόνες τους έβαζαν κάποιοι αλλά τώρα είναι νεκροί και έχω μείνει μόνο εγώ οπότε οι κανόνες του χρόνου θα με υπακούσουν" ? Ίσως τώρα ο ίδιος να ορίζει και τον αριθμό τον regenerations.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ειδατε το τελευταιο επισοδιο?

Καταλαβατε ποια ειναι η πρωτη ερωτηση?

 

Γιατι την παντρευτηκε την βλαμμενη τωρα θα την εχουμε σε ολη την 7η σεζον,ας πεθανει μιας και δεν εχει regenarations.Παντως πολυ καλο ηταν το επεισοδιο λιγο προβλεψιμο οτι θα τον αντικαταστησουν και θα την γλιτωσει,αλλα πως γινεται αν και ηταν αμεταβλητο γεγονος να παρουν τη θεση του,δεν δημιουργει παραδοξο αυτο κλπ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη ερώτηση είναι: "Doctor who?"

 

Φαντάζομαι ότι έχει σχέση με το όνομά του... κάτι θα παίζει με αυτό. Δεν ξέρω εάν ανακατεύεται μέσα και το "Bad Wolf".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη ερώτηση είναι: "Doctor who?"

 

Φαντάζομαι ότι έχει σχέση με το όνομά του... κάτι θα παίζει με αυτό. Δεν ξέρω εάν ανακατεύεται μέσα και το "Bad Wolf".

 

Οπως λεει το Timon παντως αν και φανατικος οπαδος του Dr Who μπορω να πω οτι οι Tennant,Eccleston, ηταν πολυ καλυτεροι.Ο Smith μου δινει την εντυπωση οτι προσπαθει φιλοτιμα,αλλα δεν τον εχει τον Δοκτωρα. Ισως ηταν και το βαρος οτι αντικαθιστουσε τον καλυτερο Doctor ever τον Tennant.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη ερώτηση είναι: "Doctor who?"

 

Φαντάζομαι ότι έχει σχέση με το όνομά του... κάτι θα παίζει με αυτό. Δεν ξέρω εάν ανακατεύεται μέσα και το "Bad Wolf".

 

 

Το λες επειδη το φωναζε εκει στο τελος ο μπλε κεφαλας,και εγω το φανταστηκα αλλα δεν νομιζω να το εδιναν τοσο ευκολα,κατι ειπε οτι θα γινει η ερωτηση στις πεδιάδες του Τρένζαλορ κατα την πτωση του 11ατου.Τωρα θα πηγαινει με την river ταξιδια,θα την παιρνει απο την φυλακη,αυτη απο οτι φαινεται θα ψοφησει(βασικα εγω το θελω ειναι σπαστικη αν ηταν αλλη ηθοποιος θα ηταν καλυτερη).Το τελος δεν ηταν λιγο μαπα,δεν ειχατε καταλαβει οτι θα παρει τη θεση του οι τεσελεκτα.Στη 1η σεζον με τον πατερα της ροουζ ετσι δεν ειχε γινει που επρεπε να πεθανει δεν βγηκαν μετα αυτα τα πουλια στην εκκλησια,ενω τωρα ολα γινονταν ταυτοχρονα,και στο τελος πεθανε ->ξεγελασε τον χρονο??θα πειτε time lord ειναι αλλα πως γινεται?Αν εχει σχεση με το bad wolf, Λετε να δουμε ξανα τον tennant απο τον παραλληλο κοσμο?

 

 

 

tumblr_lrdbis02p01qjt091.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λίγο περίεργη φάτσα αυτός ο Doctor... ενώ ο Tennat είναι διαφορετικός. Όμως, και στο κλίμα της αναγέννησης, είναι και διαφορετικός χαρακτήρας εν γένει ο νέος Doctor.

 

Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο... μπορεί κανείς να μου στείλει p.m. με τα subs, ή link σε αυτά, εάν υπάρχουν, για τις πρώτες σεζόν από το 1965;

 

Η River πεθαίνει στο επεισόδιο με την βιβλιοθήκη. Και εκεί λέει πως αν και είχε regens τις χαράμισε όλες (και το έκανε εκεί που έσωσε τον Doctor ενώ τον είχε σκοτώσει πρώτα).

 

Θα πάνε όλα τα ταξίδια που λέει κατά καιρούς... όταν συναντιόταν με τον Doctor, στο παρελθόν της και στο μέλλον του Doctor, μέχρι να φτάσει τόσο μακριά στο μέλλον της όπου θα πάει στην βιβλιοθήκη και θα πεθάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...