Προς το περιεχόμενο

Dr Who


koyan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η River πεθαίνει στο επεισόδιο με την βιβλιοθήκη. Και εκεί λέει πως αν και είχε regens τις χαράμισε όλες (και το έκανε εκεί που έσωσε τον Doctor ενώ τον είχε σκοτώσει πρώτα).

 

Θα πάνε όλα τα ταξίδια που λέει κατά καιρούς... όταν συναντιόταν με τον Doctor, στο παρελθόν της και στο μέλλον του Doctor, μέχρι να φτάσει τόσο μακριά στο μέλλον της όπου θα πάει στην βιβλιοθήκη και θα πεθάνει.

Οντως αυτο δεν το ειχα σκεφτει,αλλα μαλλον εκει θα οδηγηθει αν και εκει δεν πεθαινει μπανει και ζει μεσα στον υπολογιστη εκτος αν το αλλαξουν οπως εγινε και δεν πεθανε ο doctor,μαλλον ο καθενας θα εχει τα ταξιδια του?Τα εχουν μπερδεψει λιγο ή μαλλον εμεις,η river εως τωρα συναντιοταν με νεωτερες μορφες του doctor ωσπου στον 10ο πεθαινει,τωρα?μηπως ολα εχουν γινει πιο πριν και αυτη υποτιθεται οτι ειναι στο μελλον?

 

Για τα παλια επεισοδια δεν νομιζω να βρεις υποτιτλους ελληνικους ποσο μαλλον και τα επεισοδια γιατι μερικα λειπουν,εδω το BBC δεν ξερει τι εχει.Δες εδω στη 2η ερωτηση.Παντως πιστευω δεν εχει νοημα να τα δεις αφου ξαναρχισε η σειρα το 2005,ασε που θα μπερδευτεις και περισσοτερο + οτι θα ειναι μαπα και ασπρομαυρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι να κανουν καποιο σεναριακο κολπο ωστε να ξαναερθει μονιμα ο Tennant. Ειναι και Man United ,ξερει απο μπαλα ο ανθρωπος.:-D

 

Θα πρωταγωνιστησει και σε σχετικη ταινια.

 

 

http://www.bbc.co.uk/news/entertainment-arts-13156308

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παλιά επεισόδια, νομίζω, ότι θα έχουν αρκετά στοιχεία που λείπουν από τα νέα.

 

Π.χ., εκεί που γίνεται η μάχη με τα Daeleks, που έχουν πάρει την Γη και άλλους 20κάτι πλανήτες, μία τύπισσα από την Γη ξέρει τον "βασιλιά" τους από παλιά (αυτή η τύπισσα με τον πιτσιρικά και τον υπολογιστή που τον λένε Smith). Από πού τον γνώρισε; Πρέπει να είναι companion του Doctor από την παλιά σειρά.

 

Όσο για το black & white... είναι πραγματικά εκπληκτικό, όσο έχω δει, τι εφφέ κάνουν και με τι μέσα εκείνη την εποχή!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Π.χ., εκεί που γίνεται η μάχη με τα Daeleks, που έχουν πάρει την Γη και άλλους 20κάτι πλανήτες, μία τύπισσα από την Γη ξέρει τον "βασιλιά" τους από παλιά (αυτή η τύπισσα με τον πιτσιρικά και τον υπολογιστή που τον λένε Smith). Από πού τον γνώρισε; Πρέπει να είναι companion του Doctor από την παλιά σειρά.

Αυτη ειναι παλια companion του doctor.Eχει και σειρα στο bbc που εχουν παιξει και ο tennant και ο smith.

 

Παλια ειχε προβληθει και στην ελλαδα το Doctor Who,τα πρωτα επεισοδια:

Στην Ελλάδα προβλήθηκε στις αρχές της δεκαετίας του ’70, αλλά λόγω των τρομαχτικών σκηνών, δεν γνώρισε επιτυχία(μόνο να άκουγες τη μουσική του σήματος, ανατρίχιαζες)

To λεει εδω.

Επεξ/σία από sanji
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο Τεναντ είναι ο αγαπημένος μου Δόκτορ. Spoiler: Ο Smith έβαλε το κεφάλι σε πυρηνικό αντιδραστήρα. Γι" αυτό είναι έτσι η φάτσα του.

Επεξ/σία από Makaros1994
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος θελει πισω τον Τεναντ και οχι τον Σμιθ,μαλλον δεν εχει ιδεα τι ετσι Dr Who.

Ο Τennant καλος ειναι,αλλα ο Smith ειναι μακραν ο καλυτερος Dr απο εποχης Tom Baker.

Απλως νομιζω ο Σμιθ ειχε την ατυχια να ερθει οταν πηρε τα ηνια της σειρας ο way overrated Moffat,ο οποιος μεχρι τωρα δεν εχει αξιοποιησει πληρως

την καταπληκτικη Dr Who περσονα του Σμιθ.

 

Οταν βλεπεις η βοηθος του Dr να ειναι το επικεντρο του συμπαντος σε 2 σεζον,κατι δεν παει καλα με το οriginal concept της σειρας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο smith παντως απο το 1ο το του επεισοδιο εχει βελτιωθει πολυ περισσοτερο + οτι τον βοηθαν τα καλυτερα επεισοδια του Moffat.

 

Δειτε τις πρωτες σκηνες του tennant και του smith!

 

αρχιζει στο 2:05

http://www.youtube.com/watch?v=XQrd44v7Q6w

 

αρχιζει 2:35

http://www.youtube.com/watch?v=E--UUpv58Zs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις αν μάθουμε αναλυτικά το παρελθόν ?

δηλαδή να δούμε γονείς , πλανήτη κτλ (Ξέρω για τον πόλεμο κτλ τα εχω δει όλα αυτά σε διαφορα επεισόδια )

μου εξηγήτε γιτί κάπου χάθηκα στη μετάφραση για τη γυναίκα του πως απέτησε δυνάμεις time lorld κάτι είπε για παιδί του ταρντις - χαίρω πολύ χαιρόπουλος...., και αν στο αυτί της δεν είπε το όνομα του στον τεναντ τί είπε ?

επίσης ψηλό κουφό να χαθεί ομοιομα για να την γλυτώσει ο ίδιος χεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες τις παλιοτερες pre-boot σεζονς.εχουν αρκετο ινφο για το παρελθον του Dr και τον λαο του,αν και στην ουσια το ποιος ειναι πραγματικα ο Dr ποτε δεν αποκαλυφθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.ξερει κανεις αν μάθουμε αναλυτικά το παρελθόν ?

 

2.δηλαδή να δούμε γονείς , πλανήτη κτλ (Ξέρω για τον πόλεμο κτλ τα εχω δει όλα αυτά σε διαφορα επεισόδια )

μου εξηγήτε γιτί κάπου χάθηκα στη μετάφραση για τη γυναίκα του πως απέτησε δυνάμεις time lorld κάτι είπε για παιδί του ταρντις - χαίρω πολύ χαιρόπουλος...., και αν στο αυτί της δεν είπε το όνομα του στον τεναντ τί είπε ?

επίσης ψηλό κουφό να χαθεί ομοιομα για να την γλυτώσει ο ίδιος χεχε

1.Καποτε θα γινει και αυτο,ισως στο τελος τελος του doctor who.

2.Eπειδη η amy ολη μτη διαρκεια που ηταν εγκυος ηταν και στο tardis επηρεαστηκε και πηρε τις ιδιοτητες των time lord.

Στο αυτι της ειπε να κοιταξει μεσα στο ματι του να δει οτι δεν ηταν αυτος αλλα τα τεσελεκτα.

Παντως ποιο ωραιο θα ηταν αν ηταν η κορη του doctor η river και πιο πολυ θα εστεκε,απο τοτε με τον tennant και τη μαρθα που νομιζαν οτι πεθανε αλλα αυτη ηταν ζωντανη και εφυγε.

 

http://www.youtube.com/watch?v=VjO_GAN1BCc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως πολλα πραγματα για το παρελθον μαθαινεις και στο classic who σχετικα με timelords, galifrey, master, davros και με αλλα πολλα, δεν ειμαι σιγουρος οτι θα ξαναασχοληθουν με αυτα.

Το μονο που δε θυμαμαι να εχω δει στα παλια επεισοδια ειναι ο timewar, αυτο πρεπει να ειναι καινουρια ιδεα των σεναριογραφων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στο αυτι της ειπε να κοιταξει μεσα στο ματι του να δει οτι δεν ηταν αυτος αλλα τα τεσελεκτα.

Παντως ποιο ωραιο θα ηταν αν ηταν η κορη του doctor η river και πιο πολυ θα εστεκε,απο τοτε με τον tennant και τη μαρθα που νομιζαν οτι πεθανε αλλα αυτη ηταν ζωντανη και εφυγε.

 

ναι το καταλαβα τι είπε στο αυτί αλλά στη βιβλιοθήκη τι του είχε πει οτι θα πεθάνει,τον τρόπο για να ζήσει ?

μπορεί άραγε να ξαναδούμε τη κόρη του, μακάρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...