Προς το περιεχόμενο

MiniDV ή DVD?


koutsou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα τι λες ??? Το οτι πιανει 13gb uncompressed λες να μην το ηξερα ??

Εμεις μιλουσαμε για τα 1.4gb του DVD που ειναι με MPEG compression και πεταγεται και λεει 13gb. Πως συγκρινεις ανομοια πραγματα ?

Αδικα χολοσκαω εφοσον εγω κρινω απο πειρα ενω οι περισσοτεροι απο οσα διαβαζουν οποτε τι λεμε ? Πιστεψτε πως η miniDV ειναι καλυτερη και αν ποτε βρεθουμε θα σας βγαλω λαθος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Καλά, αφού χολοσκάς θα σταματήσω εδώ... όποιος κάνει το λάθος και μας διαβάζει, αντί να ξεκαθαρίσει τι γίνεται θα πάθει σοκ από τις ανακρίβειες...!!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HellasVagabond,

μπορείς να μας πεις TI σχέση έχουν τα πόσα Mp (1 - 3- 5 -10 κτλ.) είναι ο αισθητήρας CCD με τη λήψη βίντεο από τη κάμερα?

Επίσης μπορείς να μας κάνεις μια αναλυτική παρουσίαση της σύγκρισης μεταξύ miniDV και DVD όπως την έκανες εσύ?

Π.χ. Μέσο εγγραφής,Στατιστικά εγγραφής,τρόπος αναπαραγωγής,μέσο αναπαραγωγής κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βλέπω πως τα πράγματα είναι λίγο ζόρισαν στα τελευταία post θα κάνω μία ερώτηση λίγο ξεκάρφωτη για να αλλάξουμε λίγο το κλίμα γιορτινές μέρες τώρα!

Για τις JVC GZ-MC200 και GZ-MC500 τι λέτε? Νομίζω άμα εξαιρέσουμε το χρόνο αποθήκευσης που είναι περιορισμένος και το ακριβό αποθηκευτικό μέσο, αξίζουν!

Καλές γιορτές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα την πάρεις τελικά για να γυρίσουμε καμια ταινία σε ψηφιακή μορφή? Μάλων αυτό θα έφτεγε και η προηγούμενη δεν βγήκε καλη, ηταν με αναλογική καμερα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

παιδια

θελει η αδερφη μου να παρει βιντεοκαμερα

και με χει πρηξει να παρει με dvd

επειδη ομως θα την εχω και εγω σκεφτομαι ολα αυτα που λετε

για τις mini-dv

ειναι σχετικα ευκολο να γραφω μεσω υπολογιστη τις κασσεττες σε dvd

ή μια καλη λυση ειναι και το γραψιμο σε dvd σε φωτογραφειο (5ευρω αντιτιμο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά είμαι νέος στο χώρο και θέλω να πάρω την πρώτη μου επαγγελαματική κάμερα.Έχω καταλήξει στην cannon XL2 η οποία στα ελληνικά eshops κοστίζει γύρω στα 4400 Ευρώ+φπα.

Μπήκα όμως σε ένα κατάστημα και η τιμή ήταν 3050 ευρώ+ 117 μεταφορικά (transport insured-->asfaleia)+630euro VAT-->to diko mas ΦΠΑ!

===> σύνολο 3946ευρώμε φπα...

Τι έχετε να πείτε?? https://www.globalmediapro.com/av/index.c

Έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστο ηλεκτρονικό κατάστημα για να προβώ σε αγορά? Τι πρέπει να προσέξω ακριβώς?Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά είμαι νέος στο χώρο και θέλω να πάρω την πρώτη μου επαγγελαματική κάμερα.Έχω καταλήξει στην cannon XL2

 

πάρε μια high definition να βρεις την υγειά σου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 iparksiakes kai 1 prosopiki erwtisi:

 

1) iparxei format stin agora kalitero tou DV, kai fisika den enow afto pou xreisimopoioi o Lucas :razz:

 

2) iparxei dinatotita eggrafis se miniDV camera polikanalou ixou? an nai poia camera mporei na to kanei?

 

3) poia einai h kaliteri miniDV camera mexri 1300 euros?

 

efxaristw polu :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άντε παρε μια (μονο) απάντηση

Κατα την γνώμη μου η καλύτερη κάμερα

σε αυτά τα λεφτά είναι η sony dcr-pc350

 

a)μικρή σε μεγεθος

β)3.3 megapixel για photo!

γ)Εχει και τον φακο Carl Zeiss® vario sonnar T* (με ειδική επίστρωση για καλύτερη φωτηνότητα)

δ)οθόνη αφής

Και αλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...