Προς το περιεχόμενο

XBOX 360 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ είχα βρει τη συλλεκτική του 1 πέρυσι στο ebay 20 ευρώ, πάντως. Το είχα κανονικό, απλώς επειδή μετά αγόρασα συλλεκτικές στα επόμενα ήθελα και το πρώτο. Οπότε θα το βρεις φτηνά. Και, ναι, εννοείται ξεκινάς από το 1. Και οπτικά κρατά πολύ καλά, ήταν πολύ προσεγμένο παιχνίδι στο art direction του, οπότε παρόλο που ήταν παλιότερη έκδοση της Unreal είναι ακόμα όμορφο.

 

Το 2 είναι φτηνό και καινούργιο πάντως. Το zavvi το βγάζει κάθε δύο Δευτέρες στις 10 λίρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2007. Αφού έχεις σε συλλεκτική το 3 καλύτερα να τα πάρεις ξεχωριστά. Απλά σε ps3 το 1 θα βγει για πρώτη φορά τώρα με την τριλογία. Στο marketplace του xbox το 1 κάνει νομίζω γύρω στα 15 ευρώ.

μπα δεν μαρεσει να αγοραζω σε ψηφιακη μορφη τα παιχνιδια μου, τα θελω ολα στα κουτακια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή βλέπω οτι τα αυθεντικά τηλεχειριστήρια για το xbox είναι ψιλοακριβά, έχετε κάποιο που να είναι συμβατό;;;

 

ή εστω κάποιος adapter ωστε να πάρω αυτό που έχω για το pc..;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα ασύρματα μιλάς και για ποια καταστήματα; Επειδή βλέπω το Πλαίσιο να έχει το ενσύρματο όσο έχει το ασύρματο στο εξωτερικό... :blink:

 

Τι έχεις για το PC;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' όσο ξέρω, δεν μπορείς. Και να βρεις κάποιον αντάπτορα (για το οποίο αμφιβάλλω), δύσκολα θα είναι φτηνότερο απ' ό,τι ένα wired 360 controller στο amazon, οπότε γιατί δεν παίρνεις ένα από εκεί απλώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως τσιμπησα ενα wired saitek που παιζει σε xbox και pc και εχει και μια μαγκια με τα αναλογικα που γυρνανε οπως του PS για να μην εχουν δικαιολογιες μετα οι αμπαλοι οτι εφταιγε το χειρηστηριο που χασανε στο FIFA... :-D

Κανα 20αρι το ειχα παρει, εννοειται ειναι και κραδασμικο.

 

 

ΥΓ εκανα ενα προχειρο ψαξιμο και το βρηκα τωρα 37ευρω!!! Εγω το ειχα παρει περυσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το 360 το ενσύρματο παίζει σε PC, πληροφοριακά για όποιον μπορεί να μην το γνωρίζει. Η τιμή του στο Αμαζον είναι στις 20 λίρες. Εδώ το πωλούν 37 ευρώ κι αυτό...

 

Προσωπικά, όλα τα μη official του 360 με τα οποία έχω παίξει δε μου άρεσαν (αλλά άμα χάνω δεν κατηγορώ το χειριστήριο! :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οσο ξερω δεν υπαρχουν πολλα χειρηστηρια συμβατα για το xbox360 περα απο τα γνησια ή κλονους.

Αν ψαξεις στο ιντερνετ μπορεις να βρεις ειτε τα γνησια ειτε κλονους περιπου 20 με 25 ευρω.

Οπως επισης μπορεις να παρεις το γνησιο σε μεταχειρησμενο στο 15αρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά,

 

Σκέφτομαι την αγορά του X-box 360 ως δώρο αλλά θέλω να ρωτήσω πρώτα τα εξής:

 

1) Τι παίζει με τις διάφορες εκδόσεις χωρητικότητας; Βλέπω X-box 360 4GB, 60 GB, 120 GB, 250 GB. Ο έξτρα χώρος χρησιμεύει μόνο στο να αγοράζεις παιχνίδια on-line και να τα έχεις μονίμως αποθηκευμένα; Επομένως να υποθέσω ότι και με 4GB βολεύομαι εφόσον αγοράζω δισκάκια;

 

2) Σε θέμα hardware είναι όλα τα 360 ίδια ακριβώς? Δεν γνωρίζω καθόλου από εκδόσεις οπότε δεν θα θελα να επιλέξω κάποιο που να υπολείπεται έναντι των άλλων τεχνολογικά.

 

3) Το kinect αξίζει σαν προσθήκη για παιχνίδια ή μόνο για ασκήσεις, fitness κτλ.;

 

Ευχαριστώ

 

ΥΓ.1 Να ρωτήσω επίσης μπορεί να λειτουργήσει σαν media-player? Οκ, δεν διαβάζει Blu-Ray αλλά μπορεί πχ. να αναπαράγει αρχεία .mkv και υπότιτλους μέσω usb πχ.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα φιλε.

 

Λοιπον οσο αναφορα τις κονσολες xbox360 ειναι ολες το ιδιο πραγμα εκτος απο το μεγεθος του σκληρου δισκου.

Ο σκληρος χρησιμευει μονο για τα save ή αν θες να αποθυκευσης τα γνησια παιχνιδια που θα εχεις και να τα τρεχεις απο εκει ή να αποθυκευσης τα παιχνιδια που μπορει να αγορασεις απο το Live.

 

Αν δεν εχεις σκοπο να σπασεις την κονσολα σου τοτε δεν θα σου ειναι και πολυ απαραιτητος ισως, βεβαια και αν αργοτερα αποφασισεις και την σπασεις με 1 απο τους 2 τροπους που υπαρχει αρκει βεβαια να μπορει να γινει τοτε μπορεις να βαλεις και εξωτερικο σκληρο δισκο.

 

Οσο αναφορα το Kinect υπαρχουν αρκετα παιχνιδια πλεον που το υποστηριζουν περα απο τα παιχνιδια γυμναστικης κλπ.

 

Τελος ναι μπορεις να το χρησιμοποιης σαν Player και να τραβας και τα αρχεια σου απο τον υπολογιστη.

Τι μορφη ομως αρχειων υποστηριζει δεν θυμαμαι, εγω την δικη μου την εχω σπασει και παιζει τα παντα.

Αν θες πληροφοριες ή για σπασιμο κλπ μπορεις να μου στειλεις μηνυμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινούργιες κονσόλες με 60 και 120 δε θα βρεις, και θα σου έλεγα να μην πας σε μεταχειρισμένες εδώ.

 

Οσον αφορά τη χωρητικότητα, παίζει το εξής. Μπορείς να βάλεις 2 USB sticks ως 32 gb το καθένα, οπότε από αυτή την άποψη, αν δεν έχεις σκοπό να παίζειw 10 παιχνίδια ταυτόχρονα, ακόμα κι αν αγοράζεις από Live πολύ, είσαι ΟΚ. Υπάρχει όμως ένα μικρό θέμα. Κάποια παιχνίδια - είναι πολύ λίγα, απ' όσο ξέρω, αλλά δε θυμάμαι ποια άλλα - όπως το Battlefield 3 χρειάζονται εσωτερικό σκληρό (κι όχι τα 4gb) για να κάνουν install HD textures. Αν αυτό το παιχνίδι είναι μέσα στα σχέδιά σου πρέπει να το έχεις υπόψη σου αυτό.

 

Ωστόσο, η διαφορά τιμής με τη 250 έκδοση είναι μικρή και συνήθως τα bundles αφορούν αυτή την έκδοση, άρα η διαφορά τιμής μικραίνει ακόμα περισσότερο. Δε βλέπω δλδ λόγο να πας για 4άρι.

 

Οσο για τα αρχεία που υποστηρίζει: μέσω streaming από Windows Media Center υποστηρίζει ό,τι και το Windows Media Player. Για mkv θες divx plus (free είναι, φυσικά) εγκατεστημένο στο PC σου. Δε χρειάζονται μετατροπές ούτε το "φορτώνεται" το PC σου το playback έτσι.

 

Kinect εγώ δε θεωρώ ότι αξίζει. Στα περισσότερα non-fitness/dance παιχνίδια η υποστήριξη αφορά φωνητικές εντολές μόνο και head tracking στα racing games. Κάποια άλλα αποκλειστικά του "κανονικά" παιχνίδια είναι συνήθως πολύ κακά, όπως το Steel Battalion. Αν είσαι πολύ περίεργος ή πολύ σίγουρος ότι θα περάσει 10 διασκεδαστικές ώρες μαζί του ο αποδέκτης του δώρου πάρε καλύτερα ένα μεταχειρισμένο από ebay. Σε φουλ τιμή δεν αξίζει καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι τι εχουν οι μεταχηρισμενες?

 

Αν προσεξει τι θα παρει π.χ. αν ειναι μεγαλη κονσολα xbox360 και εχει μητρικη jasper(Λεει πισω δεξια 12.1A) μια χαρα εινια και φλασαρετε και ευκολα και μπορει να μπει ανετα στο xbox live οποτε για ποιο λογο να μην παρει μεταχηρισμενη κονσολα?

 

Καλο ειναι φιλε πριν πεις κατι να το εχεις ψαξει πρωτα και να μην λες πραγματα που δεν στεκουν σε καποιον που δεν ξερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα εγω λεω να παει στο bundle που τσιμπησα και εγω δλδ Xbox360 250Gb+1 μηνα gold+Skyrim+Forza 4.

Για μενα προσωπικα δεν αξιζει να παει σε κονσολα 4gb, αν αποθυκευει τα παιχνιδια στον σκληρο δεν προκειτε να τον χωρεσει το 4αρι, και παιχνιδια απο το live να μην θελει να αγορασει ισως μετα απο λιγο καιρο να δει καποιο και να του αρεσει,τι θα κανει θα παιζει με τον σκληρο θα βαζει και θα βγαζει παιχνιδια?

εγω προσωπικα οτι παιχνιδι μπαινει στην κονσολα (τα εγκαταστω ολα γτ δεν μπορω να ακουω τον θορυβο του drive) δεν ξαναβγαινει, και πιστευω πως με την 250gb που πηρα ειμαι κομπλε και για να αγορασω παιχνιδια μεσω live και για τα save μου αλλα και για τα παιχνιδια.

 

Παντως θα σου πρωτεινα να περιμενεις λιγο καιρο μιας και τα χριστουγεννα εφτασαν και σιγουρα τα καταστηματα θα βγαλουνε ωραιες προσφορες ισως και με περισσοτερα παιχνιδια απο το bundle που σου ειπα και σε πιο οικονομικη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι τι εχουν οι μεταχηρισμενες?

 

Αν προσεξει τι θα παρει π.χ. αν ειναι μεγαλη κονσολα xbox360 και εχει μητρικη jasper(Λεει πισω δεξια 12.1A) μια χαρα εινια και φλασαρετε και ευκολα και μπορει να μπει ανετα στο xbox live οποτε για ποιο λογο να μην παρει μεταχηρισμενη κονσολα?

 

Καλο ειναι φιλε πριν πεις κατι να το εχεις ψαξει πρωτα και να μην λες πραγματα που δεν στεκουν σε καποιον που δεν ξερει.

 

Καλό είναι όταν την λες στον άλλον λανθασμένα, όταν μετά κάνεις edit το ποστ σου να αφαιρείς και την ατάκα όπου το παίζεις έξυπνος, βέβαια, αλλά τέλος πάντων. Αυτό το λέω για τα HD textures.

 

Μεταχειρισμένο χμποχ, εκτός αν πάει σε πολύ παλιό, δε θα βρει σε τιμή που να δικαιολογεί την αγορά του έναντι μιας νέας κονσόλας bundled με παιχνίδια και live. Επίσης, δεν ανέφερε τίποτα για φλασαρίσματα, κι όχι, το πρώτο που θα προτείνω δε θα είναι πώς να παίζει τσάμπα παιχνίδια. Προτιμώ να στηρίζω το χόμπι μου.

 

kjtzemis, αν τυχαίνει να έχει 1-2 usb sticks πρόχειρα που δεν τα χρησιμοποιεί, ξέρω 'γώ, είναι βιώσιμη επιλογή και το 4άρι, αν έχει τόση σημασία η αρχική διαφορά τιμής. Συμφωνώ, όμως, πως ένα καλό 250άρι bundle στα 199 είναι καλύτερη επιλογή, επειδή και σκληρό θα έχεις και 2-3 παιχνίδια να παίξεις για αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...