Προς το περιεχόμενο

Guild Wars


jkdchamp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 344
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Α ναι.Χρησιμοποίησε ο φίλος σου καθόλου το build που σου πρότεινα?

 

Για τo παιδί που σου έλεγε ο george_o/c....Εγώ είμαι.Λοιπόν,παίζω ήδη απότο Μάρτη,ο χαρακτήρας είναι ήδη necro/mesmer και απλώς θα ήθελα μερικές συμβουλές στο πώς να αξιοποιήσω τις δυνατότητές του και ποια αλληλουχία spell θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω.Anyway,ευχαριστώ για τη συμβουλή:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τo παιδί που σου έλεγε ο george_o/c....Εγώ είμαι.Λοιπόν,παίζω ήδη απότο Μάρτη,ο χαρακτήρας είναι ήδη necro/mesmer και απλώς θα ήθελα μερικές συμβουλές στο πώς να αξιοποιήσω τις δυνατότητές του και ποια αλληλουχία spell θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω.Anyway,ευχαριστώ για τη συμβουλή:-D

Κοίτα για να σου τα πω σταράτα.Θα βρεις άπειρα builds(αλληλουχίες skills ή spells όπως είπες) στην ιστοσελίδα guildwiki.org αλλά να σου πω την αλήθεια πραγματικά δεν αξίζει.Μην μπεις σε καμία περίπτωση εκει μέσα να δεις Builds (για σενα το λέω) γιατί μετά δεν θα σου αρέσει το παιχνίδι.Θα χάσει όλη την μαγεία του να κάθεσε να ανζητάς, να ψάχνεις, να δοκιμάζεις νέα skills.

Η άποψη μου είναι να μην μπεις ούτε για περιέργεια για τον λόγο που σου είπα.

 

Τώρα επί του θέματος.Αφού είσαι καινούριος στο guild wars το καλύτερο είναι να μην πας σε πολύπλοκα, εξειδικευμένα και πολύ ψαγμένα builds γιατί θα μπερδευτείς.Για κάθε τύπο παιχνιδιού υπάρχουν διαφορετικά builds, πχ αν θες να πας για pvp βάζεις διαφορετικό (συνήθως) build από όταν πας για pve ¨η για farming.Αυτό δεν είναι βέβαια αναγκαστικό αλλό σε συμφέρει να διαφοροποιείς το build σου ανάλογα με την περίπτωση που έχεις να αντιμετωπίσεις.

Να επανέλθουμε τώρα.Σου είπα ότι μιας και είσαι καινούριος καλύτερα είναι να έχεις ένα βασικό μη εξειδικευμένο Build ώστε να μπορείς να λειτουργείς παντού.Το build που σου πρότεινα πιο πάνω είναι ένα build πολύ συνηθισμένο και θα μπορούσες κάλλιστα να το χρησιμοποιήσεις και να κάνεις μεγάλες ζημιές στους αντιπάλους σου.

 

Τώρα θα μου πεις.Ρε μεγάλε τι ζημιά του κάνω όταν του ρουφάω την energy χωρίς να του κάνω damage?Εγώ σου απαντάω ότι η πιο μεγάλες ζημιές στο gw είναι οι ύπουλες ζημές δηλαδή δεν χρειάζεται να σκοτώνεις τον άλλο στο δευτερόλεπτο για να πεις οτι έχεις καλό χαρακτήρα.Βέβαια πολύ σημαντικό (ειδικά για pvp) είναι να έχεις ομαδικό παίχτη δηλαδή να βοηθάς όλη σου την ομάδα(πχ monk,ritualist healer) είτε να κάνεις ολική ζημιά(πχ ο necro που σου συνέστησα, οι mesmer, oi fire elementalists ktl).

Δεν έχει νόημα να παίζεις pvp και να προσπαθείς να σκοτώσεις όποιον δεις μπροστά σου.Ακόμα και αν καταφέρεις να κάνεις τον αντίπαλο να μην κινείται(πχ με spells Που αν επιτεθεί παίρνει damage ή χάνει energy) τότε έχεις κερδίσει τον μισό αγώνα γιατί οι συμπαίκτες σου εκείνη την ώρα σκοτώνουν.

 

Τέλος πάντων τα πολυλογώ πάλι και δεν ξέρω αν σε βοηθάω απλά ήθελα να σου δώσω γενικές συμβουλές μιας και είσαι καινούριος.Να σου πω τώρα builds άλλα δεν έχει νόημα.Είναι πολύ πιο ωραία κατά τη γνώμη μου να κάθεσαι μόνος σου και να τα εξερευνείς.Είναι ίσως το καλύτερο σημείο του παιχνιδιού.

 

Πάντως αν θες την συμβουλή μου ξεκίνα με το Build Που σου είπα, μάζεψε λεφτά και αγόρασε τα.Π΄ντως να ξέρεις ότι είναι κυρίως για pvp αυτό και όχι τόσο για pve.

 

Για pve βάλε εκεί skills αβέρτα που να σκοτώνουν με την μία.

 

Τέλος πάντων καλή τύχη και καλή αρχή.Για ότι θες ρώτα με πάλι.Βασικά δεν ήξερα από τι να αρχίσω και που να τελειώσω τώρα γιαυτό και σου είπα πράγματα χωρίς να με ρωτήσεις.

Για οτιδήποτε άλλο θες ρώτα με ξανά.Θα σου πω οτι θες.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλά μου παιδιά, θα μπορούσατε να μου πείτε αν κάθε χαρακτήρας από το ίδιο account έχει τη δυνατότητα να είναι σε διαφορετικό guild; happy2.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όταν έπαιζα το Prophecies Campaign, θυμόμουν μερικά.

Τώρα πρέπει να έχουν αλλάξει μάλλον, αλλά ήταν εύκολο να βρεις άτομα με ελληνικά ονόματα (που συνεπώς ήταν και σε ελληνικές guilds) στις PvP περιοχές.

 

Btw, πριν λίγο καιρό είδα ότι το Guild Wars: Eye of the North το λένε GW:EN. Παρατηρητικότητα στο max... :P

 

Θυμάμαι που υπήρχαν οι διάφορες εκδοχές και υποψίες του τι έγινε η Gwen στο Prophecies αφού βρίσκαμε το tattered girl's cape και broken flute (ή όπως λέγονταν), όπως και το φάντασμα της μητέρας της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να μπεις στους power of greece

http://www.cybewire.com/powerofgreece/forum/

http://www.powerofgreece.gr/

το παλαιότερο ελληνικό guild στο game αν και πλέον έχει γίνει καθαρά pvp παντως κάτσε σε μια μεγάλη πόλη και όλο και κάποιον έλληνα θα συναντήσεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α... Μάλιστα... Κρίμα... depressed.gif

 

Πώς μπορώ να βρω Ελληνικά guilds; blink.gif

 

 

Και εδώ, http://www.greekopforces.gr/index.asp?code=EBK9LC3N5ENNYRIOVHPS θα μας βρείς.Ιδικά τώρα που θέλουμε νέα μέλη για τν νέα ομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν βρήκες κάνε με add με το nick Hatori taicho, είμαστε σε μαγάλο alliance και με μεγάλα και με μικρά guilds και όλα Ελληνικά να έχεις και ποικιλία :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ A7X.! blink.gif

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο... giggle.gif

 

Οι players διαφορετικών expansions μπορούν να παίξουν μαζί;

Δηλαδή αν ο ένας έχει το Prophecies και ο άλλος το Nightfall, μπορούν να συναντηθούν μέσα στο game ή βλέπουν άλλους χάρτες;

Γενικώς παίζει κάποιο πρόβλημα ασυμβατότητας; blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...