Προς το περιεχόμενο

Πολεμικές Τέχνες


NINJA_MOUSE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 843
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχω κάνει

κάτι μήνες tang su do

και 5 χρόνια okinawa karate + ju jitsu

 

Για μένα το καλύτερο είναι το ju jitsu

1) Αυτοάμυνα

2) Εκμετάλλευση της δύναμης του αντιπάλου!

3) είναι μόνο αυτοάμυνα αλλά πάντα καταλήγεις να σπας κάτι :P

4) Βασίζετε σε 3 πράγματα, 1 face to face (την ώρα που στο παίζει μάγκας και σου λέει ότι θα σε...), 2 πιάσιμο αντιπάλου (αφού πέσουν οι πρώτες και πιαστήτε δηλαδή...), 3 έδαφος (όταν τον ρίξεις η όταν σε ρίξει αντίστοιχα...)

 

Για μένα καλύπτει όλες τις πιθανές φάσεις σε ένα τσακωμό!

 

Πάντως για μένα ένας που ξέρει πραγματικά πολεμικές τέχνες και τις σέβεται στις 10 φορές

την 1 θα παλέψει και αυτό, επειδή θα κινδυνεύει η ζωή κάποιου άλλου!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

χερετε εγω εχω αρχιση Thai box εδω και 1 μηνα με 1ν τελειο δασκαλο στυλιο στεφανο αμα εχετε ακουστα εχει μεγαλη ιστορια

 

παιδια ειμαι υπερ ευχαριστημενος και ακομα δεν εχω δει τιποτα

 

 

επισεις επιδει διαβασα ολες τις σελιδες ειδα οτι σιγκρινοταν το thai box με το κικ μποχ ε οχι ρε παιδια το ΑΘΛΗΜΑ κικ μποχ δν σιγκρινετε με τιν Π.Τ μουα ται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χερετε εγω εχω αρχιση Thai box εδω και 1 μηνα με 1ν τελειο δασκαλο στυλιο στεφανο αμα εχετε ακουστα εχει μεγαλη ιστορια

 

παιδια ειμαι υπερ ευχαριστημενος και ακομα δεν εχω δει τιποτα

 

 

επισεις επιδει διαβασα ολες τις σελιδες ειδα οτι σιγκρινοταν το thai box με το κικ μποχ ε οχι ρε παιδια το ΑΘΛΗΜΑ κικ μποχ δν σιγκρινετε με τιν Π.Τ μουα ται

 

Η μέρα με τη Νύχτα το kickbox και το Muay Thai.Έχουμε σχολή Muay Thai στο Ηράκλειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γεια σας. Γνωριζει καποιος σχολη wing chun στο αιγαλεω?

Πιο απο τα δυο αξιζει να ασχολιθει κανεις περισσοτερο αικιντο η γουινκ τσαν? Εχω κανει 7 μηνες kick boxing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Έχει κάποιος να προτείνει κάποια καλή σχολή για Kendo ή Aikido ή Jiu Jitsu ή Judo(κυρίως τα 2 πρώτα) κοντά στο Ίλιον/Περιστέρι/Πετρούπολη;

 

Ήθελα φέτος να αρχίσω Kendo αλλά μια καλή σχολή που βρήκα και πάει και ένας φίλος μου είναι στο Μαρούσι(δηλαδή πολύ μακρυά,δεν έχω και αμάξι:-() οπότε τελικά δε πήγα:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηράκλειο Κρήτης Muay Thai η σχολή έκλεισε για τον μήνα Αυγουστο!

Απο Σεπτέμβρη πάλι πάμε δυναμικά! όποιος ενδιαφέρεται να μου στείλει ενα μυνηματάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Να σας ενημερώσω από τετάρτη ξεκινάμε ξανά Muay Thai Heraklion Team

Όσοι θέλετε να έρθετε να ρωτήσετε η να μάθετε περισσότερα στείλτε μου μύνημα ή ποστάρετε εδώ να σας πώ ότι χρειαστείτε!

n64424077717_6307.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ξεκινησω σε λιγο καιρο Win-chun εδω Θεσσαλονικη στις Συκιες. Υπαρχει εδω και λιγο διαστημα και μαλιστα ο εξελικτης της τεχνης σε αυτα τα επιπεδα (μιας και ο ιδρυτης ηταν γυναικα) ο Ip-man ειχε ερθει περυσι να δει τη σχολη.

 

Η προηγουμενη εμπειρια μου ηταν shotocan karate περιπου 7 χρονια και 6 μηνες kickboxing. Εχω να ασχοληθω καμια 10αρια χρονια τωρα με κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...