Προς το περιεχόμενο

Πολεμικές Τέχνες


NINJA_MOUSE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η προταση εκ μερους μου ειναι το παγκρατιο.

Που εχει και χτυπηματα και λαβες!

Αν και υπαρχουν λιγες σχετικα σχολες...αξιζει να το ψαξετε

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 843
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα. αν μπρορεί κάποιος/κάποια να με βοηθήσει... Ψάχνω έναν παλαιό συμμαθητή που είμασταν μαζί στη Σιβητανίδειο την περίοδο 1988-1989. Δεν θυμάμαι καθόλου το όνομά του, αυτό όμως που είχα μάθει είναι ότι έχει ανοίξει σχολή πολεμικών τεχνών (μάλλον Τάι Μπόξινγκ) ή στον Ταύρο ή στη Καλλιθέα. Αυτό που ψάχνω και αν γνωρίζεται είναι να μου πείτε αν ξέρετε κάποιο σάιτ ή οτιδήποτε άλλο για τις σχολές πολεμικών τεχνών για αυτά τα δύο μέρη ή τέλος πάντων κάποιο σάιτ όπου να υπάρχει ένας κατάλογος με αυτές τις σχολές...

Ευχαριστώ πολύ... My mail is [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

γεια σας παλικαρια ειμαι ενας μπυροκοιλιας 1.85 100 κιλα παω γυμναστηριο εδω και ενα χρονο αλλα επειδη δεν κανω διατροφη δεν χανω κιλα τωρα επειδη βαρεθηκα τα βαρη και τον διαδρομο σκεφτομαι να παω σε καμια τεχνη που και θα μαθω κατι καλο και μηπω χασω την κοιλια και γυμναστω καλυτερα τωρα εγω το ποδι πολυ ψηλα δεν το σηκωνω για πειτε τι προτεινετε για την περιπτωση μου πυγμαχια? κικ μποξ?καρατε και τετοια δεν παω γιατι ειμαι και 31 χρονων

φιλικα σαλονικιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παλικαρια ειμαι ενας μπυροκοιλιας 1.85 100 κιλα παω γυμναστηριο εδω και ενα χρονο αλλα επειδη δεν κανω διατροφη δεν χανω κιλα τωρα επειδη βαρεθηκα τα βαρη και τον διαδρομο σκεφτομαι να παω σε καμια τεχνη που και θα μαθω κατι καλο και μηπω χασω την κοιλια και γυμναστω καλυτερα τωρα εγω το ποδι πολυ ψηλα δεν το σηκωνω για πειτε τι προτεινετε για την περιπτωση μου πυγμαχια? κικ μποξ?καρατε και τετοια δεν παω γιατι ειμαι και 31 χρονων

φιλικα σαλονικιος

 

Κανένας δεν σηκώνει το πόδι ψηλά αν δεν ασχοληθεί με κάποια πολεμική τέχνη.Το οτι είσαι 31 ετών δεν σημαίνει κάτι-συνομήλικους και μεγαλύτερους θα συναντήσεις στις σχολές που θα πάς.Πάντως διάλεξε μια δυναμική πολεμικη τεχνη για να χασεις κιλα.Το καρατε είναι περισσοτερο τεχνικο γι αυτο δεν κανει για σενα-οχι επειδη εισαι 31 ετων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πας, αλλά μην περιμένεις αποτελέσματα σε 2 εβδομάδες, ε! Θέλει υπομονή και επιμονή = τακτικές προπονήσεις, όχι αυτήν την εβδομάδα 3 φορές και μετά από 1 μήνα πάλι προπόνηση! Άντε, καλή εξάσκηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω κοντα που μενω εχει μια σχολη που γραφει wing chun ειναι λεω να παω να δω τι παιζει μια που ειναι και κοντα ευχαριστω για τις απαντησεις

 

Μαλλον την σχολη στην Αγιου Δημητριου λες. Εχω παρακολουθησει μαθημα και ενας φιλος παει μερικα χρονια. Εδω και 1,5 χρονο λεω να παω να γραφτω αλλα συνεχεια το αναβαλλω λογω δουλειας. Ειχε παντως αρκετο κοσμο στην ηλικια σου και μεγαλυτερους στο μαθημα που ειχα παρακολουθησει εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γειά σας.

 

Μια ερώτηση (δεν έχω διαβάσει τις προηγούμενες σελίδες): ξέρει κανείς που δίνονται εξετάσεις για τις ζώνες κικ μπόξινγκ; Στα γυμναστήρια που διδάσκουν κικ μπόξινγκ ή κάπου κεντρικά; Π.χ. για τη μαύρη ζώνη απ'ότι έχω διαβάσει οι εξετάσεις γίνονται στο ΟΑΚΑ.

 

Και αν γίνονται στα γυμναστήρια, ποια από αυτά είναι εγκεκριμένα από την ΠΟΚ;

 

Επίσης υπάρχει κάπου η επίσημη ύλη για τις εξετάσεις; Γιατί η Πανελλήνια Ομοσπονδία Κικ Μπόξινγκ (ΠΟΚ) δεν έχει δική της ιστοσελίδα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γειά σας.

 

Μια ερώτηση (δεν έχω διαβάσει τις προηγούμενες σελίδες): ξέρει κανείς που δίνονται εξετάσεις για τις ζώνες κικ μπόξινγκ; Στα γυμναστήρια που διδάσκουν κικ μπόξινγκ ή κάπου κεντρικά; Π.χ. για τη μαύρη ζώνη απ'ότι έχω διαβάσει οι εξετάσεις γίνονται στο ΟΑΚΑ.

 

Και αν γίνονται στα γυμναστήρια, ποια από αυτά είναι εγκεκριμένα από την ΠΟΚ;

 

Επίσης υπάρχει κάπου η επίσημη ύλη για τις εξετάσεις; Γιατί η Πανελλήνια Ομοσπονδία Κικ Μπόξινγκ (ΠΟΚ) δεν έχει δική της ιστοσελίδα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Λογικα η καθε σχολη οριζει ενα δικο της μερος οπου εχει καθε μηνα εξεταστικη, αναλογα με το που υπαγεται (σε ποιον αντοπροσωπο ας το πουμε ετσι). Τουλαχιστον σε εμας ετσι γινεται, συγκεντρωνονται ολες οι σχολες - γυμναστηρια στην κεντρικη σχολη μια φορα τον μηνα

 

Αυτο για την μαυρη ζωνη που λες δεν το ξερω, ομως εχω δει μεχρι καφε ΙΙ σε τετοιες εξετασεις..

 

Υλη για εξετασεις? δεν δινεις μαθηματικα :P Στην εξεταστικη, υπαρχει μια επιτροπη η οποια δινει παραγγελματα για τεχνικες. Αναλογα λοιπον με τη ζωνη και αναλογα με το ποσο κατεχεις τις τεχνικες αυτες, περνας η κοβεσαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα η καθε σχολη οριζει ενα δικο της μερος οπου εχει καθε μηνα εξεταστικη, αναλογα με το που υπαγεται (σε ποιον αντοπροσωπο ας το πουμε ετσι). Τουλαχιστον σε εμας ετσι γινεται, συγκεντρωνονται ολες οι σχολες - γυμναστηρια στην κεντρικη σχολη μια φορα τον μηνα

 

Αυτο για την μαυρη ζωνη που λες δεν το ξερω, ομως εχω δει μεχρι καφε ΙΙ σε τετοιες εξετασεις..

 

Υλη για εξετασεις? δεν δινεις μαθηματικα :P Στην εξεταστικη, υπαρχει μια επιτροπη η οποια δινει παραγγελματα για τεχνικες. Αναλογα λοιπον με τη ζωνη και αναλογα με το ποσο κατεχεις τις τεχνικες αυτες, περνας η κοβεσαι..

 

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση foufoutie.

 

Το ξέρω ότι δεν δίνω μαθηματικά.....αλλά ή κάνουμε κάτι σωστά ή δεν το κάνουμε!

 

Όσον αφορά αυτό που έγραψα για την ύλη, η Πανελλήνια Ομοσπονδία Τζούντο έχει εκδώσει βιβλίο με την επίσημη ύλη ανά ζώνη. Το οποίο διατίθεται σε όλα τα βιβλιοπωλεία.

 

Έχω βρει την εξεταστέα ύλη για τις ζώνες κικ μπόξινγκ σε διάφορα site , αλλά ήθελα να ξέρω αν έχει βγάλει Η ΠΟΚ κάτι επίσημο. Γιατί κάθε προπονητής/γυμναστήριο μπορεί να "λέει" και τα δικά του (τα οποία μπορεί να μην ισχύουν απόλυτα).

 

Και για τη μαύρη ζώνη τι ισχύει; Οι εξετάσεις γίνονται και αυτές στα γυμναστήρια; Και ποια είναι αναγνωρισμένα από τον ΠΟΚ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

καλησπέρααα :)

 

Ήθελα να αρχίσω μαθήματα ταεκβοντο.. Πόσες φορές την εβδομάδα περίπου θα απαιτηθεί από εμένα να παρακολουθώ; 1; 2;

 

Προφανώς θα ρωτήσω στη σχολή, αλλά ως τη δευτέρα που ανοίγει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρααα :)

 

Ήθελα να αρχίσω μαθήματα ταεκβοντο.. Πόσες φορές την εβδομάδα περίπου θα απαιτηθεί από εμένα να παρακολουθώ; 1; 2;

 

Προφανώς θα ρωτήσω στη σχολή, αλλά ως τη δευτέρα που ανοίγει..

 

 

Χάρισες το xbox για να πας ταεκβοντό;;; Ο κλαϊν το ξέρει;;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάρισες το xbox για να πας ταεκβοντό;;; Ο κλαϊν το ξέρει;;;

 

και τέννις και οδήγηση μηχανής και ισπανικά.. ;)

 

 

στον κλαιν δεν το πα, να του το φέρεις με το μαλακό :whistle:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...