Προς το περιεχόμενο

Μου έστειλε εξώδικο η Forthnet...να τους κάνω και εγω μια μηνυση??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι είναι αυτά τα πράγματα;! αν είναι δυνατόν να στέλνουν εξώδικα και να ταλαιπωρούν τον κόσμο για 100 ευρώ;!

 

δεν πάμε καλά....

 

ασέβεια του πελάτη στο φουλ...

 

συμφωνώ ότι κι εμείς πρέπει να είμαστε συνεπείς στις υποχρεώσεις μας αλλά να στέλνω φαξ κάθε φορά που πληρώνω μέσω τράπεζας είναι τουλάχιστον γελοίο. Αρχικά γιατί δεν έχω φαξ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικα πας στο ιδιωτικο για καλυτερα και βρισκεις τον μπελα σου... Παρτε 5-6 κουτια λεξοτανιλ γιατι ετσι οπως ειναι η κατασταση εχουν να δουν πολλα ακομα τα ματια μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι είναι αυτά τα πράγματα;! αν είναι δυνατόν να στέλνουν εξώδικα και να ταλαιπωρούν τον κόσμο για 100 ευρώ;!

 

Ιδιαίτερα όταν μας προσφέρουν ανάπηρες συνδέσεις, δέν διστάζουν να προχωράνε σε τόσο ξεδιάντρωπες ενέργειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το λογιστήριο της Forthnet είναι τραγικό παιδιά. Και πιστέψτε με τα λάθη τους δεν είναι μόνο υπέρ τους, αλλά και κατά τους.

Εγώ όταν έκανα μετάβαση από φοιτητικό σε 2Play, επειδή είχα προπληρώσει το φοιτητικό και δεν είχε λήξει ο χρόνος(έμεναν 3 μήνες ακόμη), μου έκαναν πιστωτικό 70€(το συνολικό ποσό που είχα πληρώσει ήταν 120€) από το φοιτητικό και μου ξαναέκαναν την ίδια πίστωση και από την 2Play. Σύνολο 140€! :D

Πάντως στη προκειμένη περίπτωση, απλά δείχνεις την απόδειξη και τους προειδοποιείς ότι αν ξανακάνουν λάθος θα τους τρέξεις στα δικαστήρια. Ειδάλλως δεν το έχουν και λίγο να ξανακάνουν την ίδια μ@λ@κια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω παρει κ εγω τετιο χαρτακι εξετιας λαθους υπευθυνου η οποια ειπε "οτι θα το τακτοποιησει" και βεβαιως δεν προκειται να το πληρωσω ποτε, μιας και τους ειχα ενημερωσει απειρες φορες οτι θελω διακοπη, διακοπηκε η γραμμη μιας κ δεν μπορουσαν να παρουν λεφτα πλεον απο την καρτα κ αυτοι συνεχιζανε να με χρεωνουν.. το αστειο ειναι οτι ακομα με περνουν τηλεφωνο για προσφορες.. (να ξαναγραφτω)

 

υ.γ το τραγικο ειναι οτι κρατουσαν κ την γραμμη "ομηρο" χωρις να μπορω να βαλω εγω αλλη και ο ενας εριχνε το μπαλακι στον αλλον..

Επεξ/σία από F33L
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι εξώδικα ρε παληκάρια, απλές επιστολές είναι.

 

Το εξώδικο κοστίζει, και γίνεται με επίδοση από δικαστικό επιμελητή.

 

Μ' αυτά που διαβάζω, μάλλον είναι τεράστιο μπουρ..... το λογιστήριο της forthnet.

 

Στο μεταξύ απορώ...

Όλες οι συναλλαγές με ηλεκτρονικό κωδικό πληρωμής βγαίνουν σε ηλεκτρονική μορφή από τις συνεργαζόμενες τράπεζες (πχ. ascii αρχεία), και γίνονται αυτόματα Import από τις εταιρίες , ενημερώνοντας τα υπόλοιπα των πελατών αυτόματα.

 

Τι ιστορίες είναι αυτές με φαξ και αηδίες??

 

Τι δουλειά κάνουν στη forthnet είπαμε??

Με internet και πληροφορική ασχολούνται ??? :lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι εξώδικα ρε παληκάρια, απλές επιστολές είναι.

 

Το εξώδικο κοστίζει, και γίνεται με επίδοση από δικαστικό επιμελητή.

 

Μ' αυτά που διαβάζω, μάλλον είναι τεράστιο μπουρ..... το λογιστήριο της forthnet.

 

Στο μεταξύ απορώ...

Όλες οι συναλλαγές με ηλεκτρονικό κωδικό πληρωμής βγαίνουν σε ηλεκτρονική μορφή από τις συνεργαζόμενες τράπεζες (πχ. ascii αρχεία), και γίνονται αυτόματα Import από τις εταιρίες , ενημερώνοντας τα υπόλοιπα των πελατών αυτόματα.

 

Τι ιστορίες είναι αυτές με φαξ και αηδίες??

 

Τι δουλειά κάνουν στη forthnet είπαμε??

Με internet και πληροφορική ασχολούνται ??? :lol::lol::lol:

 

Εννοείς τον κωδικό πληρωμής που έχουν συνήθως οι λογαριασμοί επάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μεταξύ απορώ...

Όλες οι συναλλαγές με ηλεκτρονικό κωδικό πληρωμής βγαίνουν σε ηλεκτρονική μορφή από τις συνεργαζόμενες τράπεζες (πχ. ascii αρχεία), και γίνονται αυτόματα Import από τις εταιρίες , ενημερώνοντας τα υπόλοιπα των πελατών αυτόματα.

 

Επειδή τυχαίνει να έχω περάσει από το συγκεκριμένο πόστο...

 

Η πληρωμή σε τράπεζα έχει 2 σκέλη. Μία την ταμειακή συναλλαγή που κάνουμε όλοι μας στο ταμείο και πάμε σπίτι μας. Μετά ο υπάλληλος της τράπεζας ενημερώνει μια δεύτερη εφαρμογή η οποία τροφοδοτείται από την ταμειακή και η οποία "χτυπάει" κάθε μεσημέρι στο λογιστήριο της forthnet. Άρα όλες οι συναλλαγές στο τέλος της ημέρας συμψιφίζουν. Δεν γίνεται να ξεχαστεί κάτι γιατί εντοπίζεται πάντα στο κλείσιμο ταμείου. Απλά δεν κλείνεις :)

 

Ανάλογα την τράπεζα βέβαια μπορεί να είναι ενοποιημένες οι δύο συναλλαγές σε μία, αλλά και πάλι η διαδικασία είναι η ίδια. Πάντως καμία συναλλαγή δεν γίνεται να "χαθεί" και το μεσημέρι κάθε μέρας η κάθε εταιρία είναι ενήμερη για όσες πληρωμές έγιναν και ποιον λογαριασμό αφορούσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω, διαβαζοντας ολα τα παραπανω ψιλοτρομαξα και ρωτησα στην αγροτικη τραπεζα που καταθετω καθε διμηνο την εξοφληση του λογαριασμου.

αφου τους ειπα οτι πεταω τις αποδειξεις μετα απο ενα χρονικο διαστημα, μου ειπαν να μην ανησυχω γιατι με 15 ευρω μπορω να ζητησω απο το αρχειο τους ολες τις καταθεσεις των 3 τελευταιων ετων.

ετσι, ψιλοησυχασα λιγακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...