Προς το περιεχόμενο

Ευφυές Τεχνητό Νευρωνικό Δίκτυο


qtgeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η σωστη τακτικη ειναι πρωτα να βγαλεις σωστα αποτελεσματα και *μετα* να το ριξεις στο optimization ενα και εφοσον ειναι απαραιτητο. Τελειος κωδικας δεν υπαρχει, πρεπει να επικεντρωνομαστε στα bottlenecks.... δεν εχει νοημα πχ. να επιταχυνεις την αναγνωση του ινπουτ του χρηστης 100000000 φορες, ο χρηστης παλι αργα θα πληκτρολογησει, οπως επισης δε εχει νοημα να κανεις σουπερ-ρηγορη μια μεθοδο που καλειται μια ή δυο φορες κατα τη διαρκεια εκτελεσης του προγραμματος.

Οπως προϋπωθηκε premature optimization is the root of all evil και ο κωδικας εδω ειναι τιγκα στα premature optimizations. Ειναι χιλιες φορες καλυτερα να γραψεις readable και compatible κωδικα παρα να τον κανεις σαλατα στο ονομα της (και καλα) ταχυτητας.

Οι συμβουλες που εδωθησαν ως τωρα ειναι καλες και αν ειχες καλυτερο attitude δε θα γινοταν ολη αυτη η βαβουρα χωρις λογο. Κριμα, γιατι και αν πραγματι καταφερες κατι καλο, κανεις σαν την αγελαδα που χυνει με μια κλωτσια το γαλα που μολις της αρμεξαν......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Επειδή ακόμη προσπαθώ να καταλάβω... Τι ακριβώς έκανες ρε gtgeo; Απο το pm σου πάνω κάτω κατάλαβα τι είναι τα νευρωνικά δίκτυα, αλλά δεν έχω τις γνώσεις (και το πρόγραμμα δε κατεβαίνει και δε ξέρω γιατί) για να καταλάβω πόσο και πού πρωτοτυπεί το project σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ ρωτάω...ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΚΑΝΑΤΕ?

 

Μπορείται απλά να σωπάσεται...Γιατί δέν σας πέρνει.

 

De gnwrizeis ti kanoume einai alh8eia, omws de mporeis na mas ypotimas kiolas. Mporei na to exoume kanei, mporei kai oxi. Mporei na exoume 3ekinhsei kai kapoia open source projects, mporei kai oxi! To oti den kanoume show off den shmainei oti den to exoume kanei kiolas...

 

8a sas parakalousa na epikentrw8oun ta posts panw sto sygkekrimeno 8ema kai oxi se proswpikes diamaxes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα της προσπάθειας σου gtgeo πρέπει να μάθεις να μιλάς και μάλιστα δημόσια...αν και είχα μια θέληση να σε διαβάσω και να σε υπερασπισθώ δυστυχώς με απογοήτευσες...τουλάχιστον οι περισσότεροι σου μίλησαν με τρόπο που δεν σε έθιγαν και μια προσπάθεια να βελτιώσεις κάποια πράγματα...Δυστυχώς όμως είσαι τόσο εγωϊστής....κρίμα. Κάνε τις προσπάθειές σου και καλυτερα μη μιλάς καθόλου. Άσε να σε κρίνουμε από το αποτέλεσμα μιας και συ το ζήτησες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου Kontos_Harry... Κι εγώ την ίδια αντίδραση είχα...

Πραγματικά κρίμα :sad: :sad: :sad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο γελοίο κομμάτι στο thread είναι εκεί που μπαίνει ο από μηχανής... θνητός με τα 0 ποστ για να εκθειάσει τον qtgeo.

Φαντάζομαι δεν μπήκε καν στον κόπο να αλλάξει IP γι'αυτό και τα άκουσε από τον συντονιστή :D

 

Κι η απάντηση όμως δεν πάει πίσω ε; Με bold στις λέξεις κλειδιά που ΔΕΝ θέλει να ακούει.

Ε ρε κάτι όργια που κυκλοφορούνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τα ελεγα απο την αρχη . . . .

 

Οσα χρονια κ αν περασουν ο λυκος δεν αλλαζει . . .

 

Περαστικα και καλος ανθρωπος οταν μαθεις να ακους . . . .

 

http://www.noobwars.gr/forum/lofiversion/index.php/t20641.html

http://www.noobwars.gr/forum/lofiversion/index.php/t21269.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-']

Εμφάνιση προφίλ: qtgeo

...

 

Biography:

Hacker

 

Location:

Athens

 

Interests:

DJing' date='Singing,Dancing

 

Occupation:

Computer And Networks Engineer[/quote']

 

Εγώ πάντως στη θέση σου θα πρόσεχα πως μιλάω σε ένα χάκερ... :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lol να σου πω την αλήθεια περισσότερο απειλούμαστε από το singing & dancing. Ποιος μου λέει εμένα πως δεν θα τον πάρουνε σε talent show αύριο μεθαύριο!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι, όχι ban.

Έχει πλάκα.

 

Το πιο γελοίο κομμάτι στο thread είναι εκεί που μπαίνει ο από μηχανής... θνητός με τα 0 ποστ για να εκθειάσει τον qtgeo.

Φαντάζομαι δεν μπήκε καν στον κόπο να αλλάξει IP γι'αυτό και τα άκουσε από τον συντονιστή

γούστο θα έχει να μάθουμε κι εμείς.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι το παραέκανε, όσο δίκιο και να έχει, θα έπρεπε να χρησιμοποιείσει τουλάχιστον pm και email και όχι δημόσια.

Καλά θα ήταν οι mods να το σβήσουν τελείως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οι απαράδεκτοι και υβριστικότατοι χαρακτηρισμοί προς άλλα μέλη σβήστηκαν.

 

Το μέλος qtgeo μας αποχαιρετά.

 

ΥΓ: Πρέπει να είναι το πρώτο μου post στην ενότητα Προγραμματισμός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...