Προς το περιεχόμενο

Ξεφτυλιστήκαμε με την αποτυχία...


marios1957

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"εκτος θεματος"

 

στο ελλαδα ζειτε παιδια ευτυχως/δυστυχως εκτος αν ονειρευεσται οτι ειστε αλλου διοτι εδω τα οικονομανε οι "λιγοι" που τους ψηφιζουν οι "πολλοι" και μετα τους πληρωνουμε αρα...οι χαμενοι ειμαστε εμεις βεβαια οι πολιτικοι μας κανουν οτι τους πουν οι φιλοι μας οι "ευρωπαιοι" και "αμερικανοι".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

οσο για την eurovision που ακομα δεν ξερουμε τι θα πληρωσουμε και τα reality shows που πανε διαφορα ψωνια δεν τα σχολιαζω.

 

προσωπικα τιποτα απο τα δυο δεν με ενδιαφερει απο την eurovision ακουσα τα τραγουδια ενα ενα και οταν ειδα των φιλανδων και των ρωσων ειπα ενα απο τα δυο θα κερδισει και ειδα μια ταινιουλα μετα απο αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να το γενικεύσουμε (αν και εκτός θέματος)! Πότε υπήρχαν κονδύλια για την παιδεία;

 

Απλά κάνει πολύ μπαμ έτσι. Ηλίθιες προτεραιότητες. Στείλτε τα παιδιά στο εξωτερικό να σπουδάσουν! Δεν χρειάζεται να αναβαθμίσουμε την παιδεία μας. Έχουμε πιο σημαντικά πράγματα να ασχοληθούμε. Μπορούμε τώρα να καυχιόμαστε για τη Eurovision το ποδόσφαιρο, το μπάσκετ και τους Ολυμπιακούς. Στα @@ τους που είναι μπουρδέλο τα πανεπιστήμια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Στα @@ τους που είναι μπουρδέλο τα πανεπιστήμια!

 

Πολύ σοφή η κουβέντα σου και αυτό σηκώνει συζήτηση σε θέμα σχετικό! Πάντως όσοι προσπάθησαν να κάνουν κάτι, δεν κατάφεραν τίποτε κι όλα παραμένουν μπάχαλο!

Όσον αφορά την Eurovision είναι άλλο κομμάτι αυτό, γιατί όσα έξοδα υπήρξαν άλλα τόσα έσοδα είχαν! Άσε δε που ανήκει σε άλλο υπουργείο (Πολιτισμού) που κι εκεί γίνεται της μουρλής! Ιστορικά μνημεία (πως λέμε Ακρόπολη κλπ) παραμένουν με τις σκαλωσιές χρόνια τώρα, γιατί λέει το υπουργείο δεν έχει χρήματα! Άσε μπάχαλο... Ο αήμνηστος Καραμανλής πολύ σοφά είχε πει: "Η Ελλάδα είναι ένα απέραντο φρενοκομείο" και πολλοί τον παρεξήγησαν! Πόσο δίκιο είχε! :-|

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά τους Lordi τώρα' date=' αυτοί μεταχειρίστηκαν ένα απλό επικοινωνιακό τρικ για να σοκάρουν και να στρέψουν πάνω τους τα φώτα της δημοσιότητας, όπως έχουν κάνει άπειροι καλλιτέχνες πριν απ' αυτούς. Δεν καταλαβαίνω γιατί αυτοί σοκάρουν περισσότερο από κάτι τραγουδίστριες που βγαίνουν και τα χορευτικά τους είναι ακριβής απομίμηση strip show ενώ μόνο το κωλοτρυπιδι τους δεν εχουν δείξει στα 11χρονα και 12χρονα που τα βλέπουν?

 

Έχουμε παιδάκια 10 ετών που τα αφήνουν οι γονείς τους (γιατί πάντα οι γονεις φταίνε και οποιος πει το αντιθετο εχει λάθος. Αν ο κόσμος ειναι στραβός και οι συμμαθητές του παιδιού σου βλέπουν τσόντες ή θρίλερ δε σημαίνει ότι θα του προκαλέσεις ψυχολογικά τραύματα αν δεν τον/την αφήσεις να τα δει) και βλέπουν ότι παπαριά υπάρχει στην τηλεόραση. Ποιος βλάπτει άραγε πιό πολύ? Οι Lordi ή η ψεύτικη ζωή που δείχνει ο Παπακαλιάτης, στα σίριαλ του οποίου όλοι δουλεύουν ένα 3ωρο, ξύνουν τ' αρχίδια τους ολημερίς δλδ και παρόλα αυτά έχουν χρήματα και νοικιάζουν σπιτια στα νησιά, αυτοκίνητα, κάνουν ταξιδια κλπ? Ποιός είναι πιό επικίνδυνος? Οι Lordi ή ο Mικρούτσικος και τα Fame Story? Ποιός ειναι πιο επικίνδυνος? Οι Lordi που φοράνε μάσκες ή ο 50Cent και τα λοιπά λαμόγια χιπ-χόπερς της πλάκας που δείχνουν σε ανήλικα βίλες με πισίνες και 30 ξέκωλες με τεράστιους πάτους να χορεύουν μέσα στα μούτρα τους ενώ πέφτουν μάτσα τα 100δόλλαρα?[/quote']

 

 

Εγω θα σου πω το εξής, ο κόσμος έχει λαλίσει. Η 8χρονη κόρη μιας συναδέλφου εδώ, βλέπανε ενα reality και λεει μια παρουσιάστρια οτι η τάδε παίχτρια είναι η πιο νέα που έχει πάρει μέρος. Και πετάγεται το 10χρονο και λέει η πιο νεα θα γίνω εγώ.

 

Θα μου πεις, παιρνεις στα σοβαρά το 10χρονο? Οχι, αλλά αυτό δείχνει απόλυτα τα πρότυπα της εποχής. Γιατί και εγω 10 χρονών έβλεπα Ραμπο και έφτιαχνα "παγίδες" στο εξοχικό μου στην κρήτη. Αλλά δεν γινεται να το υιοθετούσα σαν τρόπο ζωής, ενω τον ΚΑΘΕ Πετρέλη και Νίνο, όταν τους βλέπεις την μία μέρα με Peugeot 106 και την επόμενη με μια Porsche, έ κάπου θολώνεις. Και δεν ειναι μονο ελληνικό φαινόμενο φυσικά, τί να πει κανεις για την αμερική που ο 50cent γυρισε απο φυλακή και είναι αυτή τη στιγμη δισεκατομυριούχος. Ε ακραίο...

 

 

Και βλέπεις και το άλλο φαινόμενο, η κάθε γκόμενα θέλει ο αλλος να είναι και γω δεν ξέρω τί. Αν η γκομενα ειναι 24 θελει ο αλλος να είναι 24 χρονών (λέμε τωρα, απτις λίγες που επιλλέγουν συνομίλικους) και να έχει ΚΑΙ καλή δουλεια, ΚΑΙ καλό αμάξι, ΚΑΙ σπουδές, ΚΑΙ να ξέρει ολους τους πορτίεριδες, ΚΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙ..... Και τη ρωτάς τί δουλειά κάνεις και σου λέει "κομμωτρια"... Ε χέσε με! Τράβα περίμενε το Νίνο, λες και θα γυρίσει ποτέ να ασχοληθεί μαζί σου...... ΜΠΑΖΟ! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και βλέπεις και το άλλο φαινόμενο' date=' η κάθε γκόμενα θέλει ο αλλος να είναι και γω δεν ξέρω τί. Αν η γκομενα ειναι 24 θελει ο αλλος να είναι 24 χρονών (λέμε τωρα, απτις λίγες που επιλλέγουν συνομίλικους) και να έχει ΚΑΙ καλή δουλεια, ΚΑΙ καλό αμάξι, ΚΑΙ σπουδές, ΚΑΙ να ξέρει ολους τους πορτίεριδες, ΚΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙ..... Και τη ρωτάς τί δουλειά κάνεις και σου λέει "κομμωτρια"... Ε χέσε με! Τράβα περίμενε το Νίνο, λες και θα γυρίσει ποτέ να ασχοληθεί μαζί σου...... ΜΠΑΖΟ! :D[/quote']

 

 

ΤΕΛΕΙΟ πολυ γελασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τις γκομενες εχει οντως φοβερη φαση!!!

 

Τουλαχιστον εμεις λεμε "Θεα η Αντζελινα Τζολι" και ξερουμε πως η ελπιδα ειναι οση και να φτασει τελικα στην Νεα Υορκη ο Τιτανικος

 

Για τις γυναικες ειναι τραγικα αστειο που θεωρουν οτι οι αντρες σαβουρωνουν οτι βρουν.Δηλαδη μπορει να γυρισει ο Γεωργουλης και να κοιταξει την Χ γκομενα επειδη τον εχει κανει Θεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα ναι, αυτο για το Νινο που έγραψα ειναι προσωπική εμπειρία μιας φίλης ενος φίλου μου. Καθομασταν για καφέ Γλυφάδα οι 3 μας και σκάει τωρα ο Νινο στην καφετέρεια, και αρχίζει η αλλη να φτιάχνεται, μαλλιά, στάση σώματος κλπ!!!!!!

 

Και οταν της λέμε "σιγα πως κανεις έτσι, ραντεβού έχετε?" τα ειχε παρει κρανίο και μας τα έχωνε και καλά οτι δεν έχει τιποτα να ζηλέψει απο καμία, και ότι "λίγη θα του έπεφτα του Νινο?"..

 

Εδω ρε μπαζο του έπεσε λίγη η Άξια Ανδρεαδάκη του Νινο και τη σούταρε....Και θα κάτσει να ασχοληθεί με σένα που σαι 1.60? :D

 

 

 

ΥΓ: Για όποιον δεν γνωρίζει την κυρία... ας περάσει απο εδω να ενημερωθεί παρακαλώ! http://www.status.gr/article.php?art_id=548

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορυφαια η ιστορια ενος τυπου απο το Ινσομνια που μια φιλη του και καλα ειχε ριξει χυλοπιτα στον Κολιν Φαρελ που της την επεσε σε μπαρ της Θεσσαλονικης(και καλα)

 

Αφηνοντας στην ακρη το γεγονος οτι ο τυπος ειναι σουπερ-διασημος,σου λεω εγω εστω εποχες Ταιγκερλαντ που δεν τον ξεραμε.Στην πεφτει ο Κολλιν Φαρελ,με την εμφανιση που εχει,και του ριχνεις χυλοπιτα?Μμμμμ,τι ωρα...Εγω σου λεω και τον κωλο χυμα να της επιασε αυτη θα γουσταρε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντομεταξυ αυτοι οι "νινοδες" τελειωμο δεν εχουν απλα αλαζουν ονοματα. αλοτε Σακης (ρουβας) αλοτε νινος κτλ

 

χα χα διάβασα "vivoδες" και νόμιζα ότι εννοούσες τους οπαδούς της vivodi ως vivodes (aka vivodides)! LOL

 

(πω πω κάψιμο!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σου πω το εξής' date=' ο κόσμος έχει λαλίσει. Η 8χρονη κόρη μιας συναδέλφου εδώ, βλέπανε ενα reality και λεει μια παρουσιάστρια οτι η τάδε παίχτρια είναι η πιο νέα που έχει πάρει μέρος. Και πετάγεται το 10χρονο και λέει η πιο νεα θα γίνω εγώ.

 

Θα μου πεις, παιρνεις στα σοβαρά το 10χρονο? Οχι, αλλά αυτό δείχνει απόλυτα τα πρότυπα της εποχής. Γιατί και εγω 10 χρονών έβλεπα Ραμπο και έφτιαχνα "παγίδες" στο εξοχικό μου στην κρήτη. Αλλά δεν γινεται να το υιοθετούσα σαν τρόπο ζωής, ενω τον ΚΑΘΕ Πετρέλη και Νίνο, όταν τους βλέπεις την μία μέρα με Peugeot 106 και την επόμενη με μια Porsche, έ κάπου θολώνεις. Και δεν ειναι μονο ελληνικό φαινόμενο φυσικά, τί να πει κανεις για την αμερική που ο 50cent γυρισε απο φυλακή και είναι αυτή τη στιγμη δισεκατομυριούχος. Ε ακραίο...

 

 

Και βλέπεις και το άλλο φαινόμενο, η κάθε γκόμενα θέλει ο αλλος να είναι και γω δεν ξέρω τί. Αν η γκομενα ειναι 24 θελει ο αλλος να είναι 24 χρονών (λέμε τωρα, απτις λίγες που επιλλέγουν συνομίλικους) και να έχει ΚΑΙ καλή δουλεια, ΚΑΙ καλό αμάξι, ΚΑΙ σπουδές, ΚΑΙ να ξέρει ολους τους πορτίεριδες, ΚΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙ..... Και τη ρωτάς τί δουλειά κάνεις και σου λέει "κομμωτρια"... Ε χέσε με! Τράβα περίμενε το Νίνο, λες και θα γυρίσει ποτέ να ασχοληθεί μαζί σου...... ΜΠΑΖΟ! :D[/quote']

 

 

Συμφωνώ απόλυτα. Δεν μου αρέσει η γενίκευση "η νεολαία" κλπ μια και πάντα θα υπάρχει μια νεολαία πιό προχωρημένη απ' τους προηγούμενους. Το θέμα όμως είναι ότι όντως υπάρχει πρόβλημα με τα σκουπίδια της τηλεόρασης και οι σημερινοί γονείς καλούνται να φέρουν σε πέρας πολύ δύσκολο έργο μια και αποτελεί άθλο να μπορέσεις να μάθεις το παιδί να διαβάζει βιβλία.

 

Ειδικά εδώ στην Ελλάδα που κάνει ο καθένας από δύο δουλειές για να τα βγάλουν πέρα, έχουν επιλέξει την τηλεόραση σαν νταντά του παιδιού. Βάλε μέσα μια βιντεοκασέτα/dvd με το Πόκεμον (πάει βέβαια αυτό, πάλιωσε) να παίζει και άστο εκεί να κάθεται σαν χάνος. Οπότε, εντός ολίγου βλέπεις να δημιουργείται μια προσωπικότητα-δημοσιογράφος του Crash που ξέρει όλες τα κουτσομπολιά, όλα τα trash, τα reality, κλπ.

 

Η πλάκα είναι ότι υπάρχουν μερικοί γονείς που είναι ακόμα πιό "προχωρημένοι". Γνωστή γνωστού μου, πήγαινε παρεούλα με την 14χρονη κόρη της για να αγοράσει στη μικρή g-string. Τί απαιτήσεις μπορεί να έχει κανείς απ' αυτό το παιδί αργότερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντομεταξυ αυτοι οι "νινοδες" τελειωμο δεν εχουν απλα αλαζουν ονοματα. αλοτε Σακης (ρουβας) αλοτε νινος κτλ

 

Καλά εννοείται, αλλά τουλάχιστον ο Σακης εγινε αυτο που εγινε επειδή ήταν ωραίο παιδί αλλά συγχρόνως εστρωσε τον κωλο του και τραγούδισε.

 

Και η Κοκκινου το ίδιο και η Βανδη κλπ.. Δεν εχει σημασία αν μας αρέσουν τα 2-3 ονοματα που ανέφερα, σημασία έχει ότι στο ειδος του τραγουδιού έχουν προσφέρει κάποιο εργο, κάποια δουλειά βρε παιδί μου, ανέβηκαν σιγά σιγά. Δηλαδή αν ρωτησεις κάποιον ποιά τραγουδάει το Νυχτολούλουδο, θα σου πει η Βανδή, ενα τραγούδι 8 χρονων! Ο Πετρέλης και η σκατοπαρέα του τί να μου πουν??? Μα κάθε χρόνο βλέπουμε 30 επίδοξους πετρέληδες απτα διάφορα show της πλάκας, οι οποίοι είτε έχουν καλο manager και πάνε μπροστά (Νινο [που δεν κέρδισε καν τιποτα], Πετρέλης], είτε ο κόσμος τους πετάει έξω όπως τους αξίζει..

 

Πχ ποιος θυμάται τον πρωτο που κέρδισε το Fame Story... Ελάτε τώρα, είναι δυνατον να ξεχάσατε τέτοιο ιερό τέρας της ελληνικής μουσικής???????? Ο Νότης Χριστοδούλου ηταν! (ο ποιός?)

 

Η δε ΒΛΑΜΕΝΗ χαζοχαρούμενη μυξοπαρθένα (λέμε τώρα... απο πίσω χαλαρά μπαίνουν τραίνα!) Καλομοίρα......? Πείτε μου *ΕΝΑΝ* που θα τη θυμοταν αν δεν πέταγε την βλακόφατσά της με την χαζοπροφορά της ΣΕ ****ΚΑΘΕ**** celebrιτο-γεγονός.... Ελεος ρε πουστη... Τον θυμάστε τον βλάκα τον ΜΗΤΣΑΡΑ που πέταγε την ασχημη μούρη του όπου έβλεπε κάμερα στο ποδόσφαιρο? Ε, η Καλομοίρα ειναι ο σύγχρονος Μητσάρας, μόνο που για κάποιο δεμονισμένο λόγο υπάρχουν άτομα που πληρώνουν για την Καλομοίρα!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...