Προς το περιεχόμενο

Ξεφτυλιστήκαμε με την αποτυχία...


marios1957

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
[...]

Η πλάκα είναι ότι υπάρχουν μερικοί γονείς που είναι ακόμα πιό "προχωρημένοι". Γνωστή γνωστού μου' date=' πήγαινε παρεούλα με την 14χρονη κόρη της για να αγοράσει στη μικρή g-string. Τί απαιτήσεις μπορεί να έχει κανείς απ' αυτό το παιδί αργότερα?[/quote']

 

Δεν αντιλαμβάνομαι πού είναι το πρόβλημα. Σε ένα χρόνο, η 15χρονη θα μπορεί να βγάλει ελεύθερα τα μάτια της με όποιον θέλει. Να μην είναι τουλάχιστον κατάλληλα ενδεδυμένη; :mrgreen:

 

Ε, ας συνηθίσει από τώρα τα g-string για να μην την ενοχλούν. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δεν αντιλαμβάνομαι πού είναι το πρόβλημα. Σε ένα χρόνο' date=' η 15χρονη θα μπορεί να βγάλει ελεύθερα τα μάτια της με όποιον θέλει. Να μην είναι τουλάχιστον κατάλληλα ενδεδυμένη; :mrgreen:

 

Ε, ας συνηθίσει από τώρα τα g-string για να μην την ενοχλούν. ;)[/quote']

 

Όλοι δεν αντιλαμβάνεστε παλιόπαιδα, Κινέζοι/Σιμίτηδες μέχρι να βγει με τα κορδονάκια πάνω απ' το χαμηλοκάβαλο η δική σας κόρη, έ?:-D :mrgreen:

 

(ο υπογράφων είναι πατήρ άρτι αφιχθείσας κόρης με αγωνία για το μέλλον. Σα να λέμε πρώην δημοκράτης που το γύρισε σε πιό φαιό.....:mrgreen: :mrgreen: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Όλοι δεν αντιλαμβάνεστε παλιόπαιδα' date=' Κινέζοι/Σιμίτηδες μέχρι να βγει με τα κορδονάκια πάνω απ' το χαμηλοκάβαλο η δική σας κόρη, έ?:-D :mrgreen:

 

(ο υπογράφων είναι πατήρ άρτι αφιχθείσας κόρης με αγωνία για το μέλλον. Σα να λέμε πρώην δημοκράτης που το γύρισε σε πιό φαιό.....:mrgreen: :mrgreen: )[/quote']

 

Δεν λέω τίποτα, λόγω άρτι αφιχθείσας κόρης θα είσαι ευαίσθητος σε οποιοδήποτε σχόλιό μου... :mrgreen:

 

Πάντως, αν και εκτός χορού, δηλώνω ότι αν αποκτήσω ποτέ κόρη δεν θα'χω κανένα πρόβλημα να φοράει g-string και να βγάλει τα μάτια της με όποιον θέλει, αρκεί να'χει συμπληρώσει τα 15 και να μην κολλήσει τίποτα.

 

Αυτό το post θα το σβήσω αν και όταν φτάσει η ώρα της πατρότητας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέω τίποτα' date=' λόγω άρτι αφιχθείσας κόρης θα είσαι ευαίσθητος σε οποιοδήποτε σχόλιό μου... :mrgreen:

 

Πάντως, [b']αν και εκτός χορού[/b], δηλώνω ότι αν αποκτήσω ποτέ κόρη δεν θα'χω κανένα πρόβλημα να φοράει g-string και να βγάλει τα μάτια της με όποιον θέλει, αρκεί να'χει συμπληρώσει τα 15 και να μην κολλήσει τίποτα.

 

Αυτό το post θα το σβήσω αν και όταν φτάσει η ώρα της πατρότητας!

 

Μωρέ άμα γίνεις πατέρας θα σου πω εγώ τι θα λες....:mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Μωρέ άμα γίνεις πατέρας θα σου πω εγώ τι θα λες....:mrgreen: :mrgreen:

 

Είμαι εκτός χορού, το τονίζω. :)

 

Αλλά τουλάχιστον τώρα (θέλω να πιστεύω ότι) είμαι ρεαλιστής, δεν έχω κάποιο συναισθηματικό φίλτρο που να θολώνει την κρίση μου. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι εκτός χορού' date=' το τονίζω. :)

 

Αλλά τουλάχιστον τώρα (θέλω να πιστεύω ότι) είμαι ρεαλιστής, δεν έχω κάποιο συναισθηματικό φίλτρο που να θολώνει την κρίση μου. :-D[/quote']

 

Καλά μη νομίζεις ούτε εγώ έχω μπει στο χορό(και ούτε βιάζομαι βέβαια),όμως έχω φίλους που μπήκαν πρόσφατα και έχουν αναθεωρήσει κατά πολύ τις απόψεις τους επί του θέματος...:-? :-?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

G-String Hallelujah!!!

LOL

 

Μάλλον από υπέρμετρη δόση οκνηρίας, αντί να βγω για την καθημερινή μου νυχτερινή βόλτα με το ποδήλατο, διάβασα καμιά δεκαριά σελίδες από το συγκεκριμένο thread. Συμφώνησα, διαφώνησα, γέλασα, απόρησα...

 

Στον καθένα βρίσκω ίσως μια λογική, αν έρθω στα μέτρα του, για αυτά που γράφει. Αλλά ρε παιδιά δεν μπορώ να δεχτώ με τίποτα τον τίτλο του thread " Ξεφτυλιστήκαμε με το πρεζάκι..."

 

Στη δικιά μου (ενδεχομένως περίεργη) λογική, κάποιος ξεφτυλλίζεται σε κάτι που είτε έχει σημασία και τα κάνει πανηγυρικά σκατά, ή ήταν πάντα ο αδιαφιλονίκητος νικητής και στάθηκε τραγικά.

Άμα δηλαδή παίξει η εθνική Βραζιλίας με την παρέα μου στο 5χ5 και χάσουν το μέτρημα στα γκολ που τρώνε, ε ναι αυτό είναι ξεφτίλα.

 

Άμα ένας φίλος με έχει ανάγκη και εγώ τον γειώσω, αυτό είναι ξεφτίλα. Η ήττα, το να είσαι κατώτερος των περιστάσεων σε κάτι που έχει σημασία.

 

Κι εδώ μιλάμε για ένα σαχλό διαγωνισμό που δεν θυμάμαι (στα δικά μου αυτιά) να υπήρξε τραγούδι που να μου έμεινε.

 

Όσο για το πρεζάκι, ποιο είναι το θέμα δηλαδή; Δεν δικαιούνται τα πρεζάκια να δουλεύουν στη show biz? Δεν δικαιούνται να εμφανίζονται ανάμεσά μας, γενικά; Ή μήπως δεν υπήρξαν πρεζάκια, αναρίθμητοι άνθρωποι του πνεύματος;

 

Εγώ προσωπικά δεν αισθάνομαι να ξεφτιλλήστηκα. Σαν άνθρωπος που έχει να δει τηλεόραση επί 2 συναπτά έτη (εξαιρώντας σποραδικά κάποιους αγώνες Champions League-αφορμή να βρεθώ με φίλους), με αφήνει παγερά αδιάφορο αυτή η ιστορία. Λες και χάσαμε στο εφηβικό πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα ιππασίας (αν υπάρχει τέτοιο πράγμα). Τόσο ξεφτίλα αισθάνομαι.

 

Τέλος αυτά τα δακρύβρεχτα για το φόρεμα που κόστισε προκλητικά χρήματα που θα μπορούσαν να δωθούν στην παιδεία ή σε ένα κοριτσάκι με αναιμία, έλεος. Δέχομαι ότι ορμόμενοι από ευαισθησία κάποιοι το υποστηρίζουν και χαίρομαι που συνεχίζουν να υπάρχουν ευαίσθητοι άνθρωποι. (Υπάρχουν βέβαια και αυτοί που από φτηνό λαϊκισμό θα πουν το ίδιο). Αλλά είναι μια εντελώς κοντόφθαλμη προσέγγιση.

 

Να μην ξοδέψει λοιπόν διαφημίσεις ο ΕΟΤ για να προβάλλει τη χώρα τουριστικά. Να δώσει τα λεφτά στο μικρό Γιαννάκη που έχει κόψει βαθιά τα νύχια του και πονάει. Και να μη γινόταν η Αττική Οδός γιατί με τα λεφτά που ξοδεύτηκαν για τις απαλλοτριώσεις, θα μπορούσαμε να ταίσουμε όλα τα αδέσποτα γατάκια της επικράτειας και με τα ρέστα να σώναμε και τον Τρίτο Κόσμο.

 

Ένα πανυγηράκι ήταν. Που τζίραρε χρήμα. Κάποιοι δούλεψαν. Και θα ψωνίσουν από το μαγαζί του. Θα φάνε στην ταβέρνα σου. Θα σε πληρώσουν για τα ιδιαίτερα που κάνεις στο παιδί τους. Και η ζωή συνεχίζεται. Χωρίς ξεφτίλες. Και με junkia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αλήθεια ότι τα -εν ίδει "Δαμοκλείου' σπάθης"- posts μου αγγίζουν ξεχασμένες χορδές στον ψυχισμό του κάθε χρήστη,όπως αλήθεια είναι ότι καταφέρνουν να βγάζουν στην επιφάνεια το χειρότερο εαυτό μας...

 

Σαφώς και είναι πιασάρικος ο τίτλος και σκοπό είχε τη συμμετοχή όσο το δυνατόν περισσότερων,σε κάποια δικά μου ερωτήματα,μπας και διαμορφώσω ολοκληρωμένη άποψη,η να δω τέλος πάντων αν φαίνομαι "πιο μαλάκας απ' ότι είμαι",ζώντας στον τόπο αυτό.

 

Δεν θέλησα να κακοχαραχτηρίσω τα ζάκια,για μένα αποτελούν καμένο χαρτί -επιλογή τους άλλωστε- και λυπάμαι αν φάνηκε κάτι τέτοιο.Δηλ δεν υπάρχει δυνατότητα οποιουδήποτε χαρακτηρισμού.Είναι τα κύτταρά τους προσανατολισμένα στην ζα σαν τα ρινίσματα σιδήρου στο μαγνήτη,όπως έλεγαν και τα μπιτνίκια (παλιάάάά).

 

 

Αν για οποιοδήποτε λόγο ο τίτλος προσβάλει την αισθητική οποιουδήποτε εδώ μέσα,απλά "notify mod",άνετα,και ο mod θα φροντίσει να ξαναστρώσει το χαλί.Το δέχομαι,πάντα το δεχόμουν η τη κοπάναγα.

 

Τέλος,γι αυτούς που θέλουν να με "στείλουν",ιδίως όταν έχουν και "έννομο" συμφέρον λόγω της "ιδιότητάς τους",ας μην ξανααναγκάσω τον Παρατέτοιονα να με (ξανα)διορθώνει.Κρίμα είναι.

 

Thnkz2all.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα αισθητικής, τουλάχιστον για μένα. Διαβάζοντας τον τίτλο, είχα την εντύπωση, ότι έγραφε ένας άνθρωπος που θεωρρεί τον θεσμό της σαχλοvision ως κάτι σημαντικό για τη χώρα. Και πως η χώρα ξεφτυλίστηκε επειδή εκπροσωπήθηκε από κάποια (που κάποιοι εικάζουν) ότι παίρνει κόκα.

 

Φοβάμαι πως κατ΄εμέ, ο τίτλος δεν είναι πιασάρικος πάντως. Είναι απλά άστοχος. Είναι σαν να πετύχεις τη γειτόνισσα στο ασανσέρ το πρωί και να της πεις "τι χαμπάρια μωρή χ@μούρα;". Τι θα πεις δηλαδή; Δεν την έβρισα ρε παιδιά, ήθελα απλά να προκαλέσω μια απάντησή της και μια καλημέρα;

 

Όπως δεν σταματά να με θλίβει η "κακία" κάποιων ανθρώπων που ηδονίζονται με τον ξεπεσμό των άλλων. Το είδα σε posts εδώ μέσα. Το είδα στα λόγια κολλητού μου τη βραδιά της Eurovision. Ενός ανθρώπου, ιδιαίτερα ευαίσθητου κατά τα άλλα. Κι όμως εκστασιαζόταν όταν η Βίσση, έπεφτε βαθμολογικά.

 

Δεν είναι παράξενο βέβαια. Καθώς παρακολουθεί ανελλιπώς όλες τις εκπομπές θαψίματος στην TV. Προφανώς οι άνθρωποι αισθάνονται ιδιαίτερα αδύναμοι, άσημοι, οικονομικά πιεσμένοι. Και όταν πριονίζονται αυτοί που "τα έχουν όλα", αισθάνονται ότι μικραίνει η ψαλλίδα μεταξύ τους. Σαν τον θρήσκο, που προσεύχεται στο θεό, ζητάει από το θεό, αισθάνεται δέος μπροστά στην υποτιθέμενη δύναμή του. Αλλά είμαι βέβαιος πως αν σε μια στιγμή που δεν κοιτούσε ο θεός, μπορούσαν να του ρίξουν μια να φάει τα μούτρα του, θα το έκαναν.

 

Και βρίσκω υποκριτικό το να κατηγορούν την τηλεόραση, ή τους "επώνυμους" όσοι καταναλώνουν αυτό το προϊόν. Γιατί απλά το αναπαράγουν, το καταναλώνουν και το διαφημίζουν. Όπως με βγάζουν από τα ρούχα μου, δικοί μου άνθρωποι. Γιατί εξοργίζομαι όταν ακούω πχ τον πατέρα μου να μιλάει για το πόσο άθλιες είναι οι ειδήσεις του Alter σε μια μάζωξη φίλων του. Και κάθε φορά που μπαίνω σπίτι να παίζει αυτό το κανάλι.

 

Όπως έγραψα, απέχω συνειδητά από όλο αυτό το πράγμα, δύο χρόνια τώρα. Ναι σίγουρα νιώθω εξωγήινος καμιά φορά ανάμεσα σε παρέες όταν μιλάνε για σήριαλ που δεν ξέρω ούτε τον τίτλο τους. Ή για πρόσωπα της "επικαιρότητας". Όμως βρίσκω γελοίο όλο αυτό το σκηνικό. Όπως γελοίο είναι όταν κρατώντας τσιγάρο, μιλάω για την πρόθεσή μου να το κόψω.

 

Δεν είμαι καλύτερος από κανέναν άλλο. Είχα πιάσει τον εαυτό μου να "μαγνητίζεται" από εκπομπή της Τατιάνας. Προφανώς κάτι έχουν που μας εξιτάρει. Αλλά συνειδητοποίησα ότι μου δηλητηριάζουν το μυαλό. Και αποφάσισα να πατήσω το off οριστικά.

 

Δεν ξέρω. Υπάρχουν άνθρωποι που αν δουν κάποιον στο δρόμο να γλυστράει και να πέφτει, θα σκάσουν στα γέλια. Και άλλοι που απλά θα τρέξουν να βοηθήσουν. Δέχτηκα ότι ανήκω στους δεύτερους. Και από τότε έπαψα να με νομίζω εξωγήινο που δεν γελάω όταν "βλέπω έναν άντρα να πέφτει".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά όλα αυτά και στο μεγαλύτερο μέρος τους συμφωνώ αλλά παραγνωρίζεις έναν σημαντικό παράγοντα : To δικαίωμα του καθενός μας να χλευάσει την αλαζονεία του άλλου η οποία μπορεί να εκφραστεί είτε με την συμπεριφορά του είτε με τις δηλώσεις του. Η αμετροέπεια, οι κομπασμοί και η μη αίσθηση της πραγματικότητας συνθέτουν αυτό που στην αρχαιότητα ονόμαζαν "ύβρις προς τους Θεούς" και θεωρείτο μέγιστο αμάρτημα.

 

Εν προκειμένω, αν την 9η θέση την έπαιρνε η Παπαρίζου που όσες φορές έχει πάει είναι σεμνή (εξαιρείται το ντύσιμο ευτυχώς :mrgreen: ) κανείς δεν θα επιδιδόταν σε τέτοιο ξέσκισμα αλά ύαινες που πραγματοποιείται τώρα, εκτός ίσως απ' αυτούς που βγάζουν χρήματα απ' αυτό, οι κιτρινιστές δλδ.

 

Τα ίδια θα έλεγα πχ εγώ αν στη θέση της Βίσση ήταν η Βανδή ή κάποιο άλλο σούργελο που επειδή γεμίζει τα κωλάδικα νομίζει ότι έγινε μεγάλη τραγουδίστρια και μας φτύνει καταπρόσωπο και προφανώς από τους μεγάλους συνθέτες της ιστορίας της μουσικής ξεχωρίζει τον Φοίβο.

 

Το γουρούνι -λένε- πρέπει να το χτυπάς στη μούρη για να καταλάβει. Εννοείται βέβαια ότι τα γουρούνια αυτά που εκφράζουν την ανυπαρξία κουλτούρας η οποία διαφημίζεται σαν επιτυχημένος τρόπος ζωής, δεν πρόκειται να καταλάβουν τίποτα μέσα στη γυάλα που βρίσκονται. Δεν πειράζει όμως, έχουμε τουλάχιστον μια ηθική ικανοποίηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μήνυμα του punky είναι ό,τι πιο σωστό και αντικειμενικό διάβασα σε αυτό το topic...Μπράβο φίλε.;-)

Και εγώ πιστεύω ότι θα πρέπει να το σκεφτόμαστε πριν κρίνουμε οποιονδήποτε.Μην κρίνουμε για να μην κριθούμε.Τέλος συμφωνώ απόλυτα ότι το όνομα του topic είναι επιεικώς απαράδεκτο...:evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα γούσταρα αντί για το φόρεμα του τάδε ,να της δίνανε τα παιδιά

από κάλι μεριά[εννοώ καλιφόρνια,όχι εκάλη]κάνα lowrider/muscle car

να χοροπηδάει.το ίδιο κόστος έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...