Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά. Έχω γραμμή Vivodi στα 512, η οποία λήγει 31/8. Απ'ότι άκουσα οι αναβαθμίσεις άρχισαν σιγά-σιγά, οπότε το ερώτημα μου είναι το εξής. Έστω πως παίρνω DSLCube στα 512 αύριο, όταν στείλω την αίτηση και με συνδέσουν, θα συνδεθώ στα 1024, ακόμα και αν έχει προχωρήσει η αναβάθμιση και στην περιοχή μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια πρεπει να ξαναλεω τα ιδια και τα ιδια δεν καταλαβαινετε τι λεω?

 

ειπα οτι ο ΟΤΕ εχει ξεκινησει να κανει ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙ ΤΙΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ADSL ΔΩΡΕΑΝ αυτο ειναι υποχρεωμενος να κανει.

 

απο εκει και περα οι ISP αν θα σας ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ADSL ειναι δικο τους θεμα δεν ειναι υποχρεωμενοι να το κανουν δωρεαν.

 

αρα οταν αναβαθμιστει η γραμμη μπορειτε να επικοινωνησετε με τον ISP σας και να τον ρωτησετε τι μπορει να γινει στην συνδεση μιας και εχετε αναβαθμισμενη γραμμη.

 

ελπιζω να εγινα κατανοητος αυτη την φορα περισσοτερα στο τμημα εξυπηρετησης πελατων του ΟΤΕ η στο τμημα εξυπηρετησης του ISP σας στα ιδια ερωτηματα δεν ξανα απαντω στα ιδια και στα ιδια ερωτηματα σας λυπαμαι αλλα το θεμα εχει ληξει.

 

αυτο που μπορειτε να κανετε ειναι ζορισετε τους "καλους μας" ISP να αναβαθμισουν τις συνδεσεις διοτι ο "κακος" ΟΤΕ το κανει ηδη δωρεαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει πλεον ΠΙΛΟΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ συμφωνα με το δελτιο τυπου που εβγαλε ο ΟΤΕ απο σημερα εως επισημως 3 μηνες (ανεπισημα μεχρι 01-01-07) θα ξεκινησει η αναβαθμιση των ΓΡΑΜΜΩΝ ADSL και των DSLAMS οπου ανηκετε.

 

αρα πιλοτικο προγραμμα συμφωνα με τον ΟΤΕ εχει ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ.

 

υπομονη και ολοι θα αναβαθμιστητε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που μπορειτε να κανετε ειναι ζορισετε τους "καλους μας" ISP να αναβαθμισουν τις συνδεσεις διοτι ο "κακος" ΟΤΕ το κανει ηδη δωρεαν.

 

O καλός ΟΤΕ όμως ,αργεί να στείλει στους ISP τις λίστες με τα ονόματα των αναβαθμισμένων γραμμών .

Το αναφέρω απλά για μην εμφανίζουμε μονόπλευρα τα πράγμα.

Τέσπα,Αύγουστος είναι...:-?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει λογος να το κανει διοτι ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΡΑΜΜΕΣ ADSL ΘΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΟΥΝ ΣΥΜΦΩΝΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ.

 

οι ISP γνωριζουν τα ΠΙΛΟΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ αρα μπορουν να μαθουν και τα υπολοιπα.

 

καλο κουραγιο σε ολους και καλη υπομονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με την σειρά μου θέλω να ρωτήσω κάτι ψιλο off-topic-.

Μετά το πέρας των 3μηνών,που επίσημα θα έχει γίνει η αναβάθμιση-διπλασιασμός των γραμμών,όποιος επιθυμεί μελλοντικά να αγοράσει DSL σύνδεση, θα βρίσκει ώς bare minimum 768/196+ ή θα υπάρχουν και οι αντίστοιχες "μικρές" πχ. 256k και 384k με πάρα πολύ χαμηλές τιμές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...