Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και σε μενα η γραμμή δείχνει 768 (από την Δευτέρα 4/9) αλλά το download κυμαινεται απο 55-70.. Στην σελιδα του οτε μου δειχνει οτι η αναβάθμιση δεν έχει ολοκληρωθεί στην περιοχή μου (Λειβαδια).. Ίσως γι'αυτό και υπάρχουν αυτά τα σκαμπανεβάσματα στην ταχύτητα.. Ας κάνουμε λίγη υπομονή μέχρι να ολοκληρωθεί λοιπόν η αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

w00t

DownStream Connection Speed 768 kbps

UpStream Connection Speed 192 kbps

 

Menw sti Vouliagmeni' date=' den exw dokimasei akoma na kanw test giati o aderfos mou katevazei..alla ap'oti mou eipe katevazei me full 65kb/s.[/quote']

 

Καλά είσαι,μη μιλάς καθόλου....:) :) Να σκεφτείς ότι άλλοι "αναβαθμίστηκαν" και κατεβάζουν με μικρότερη ταχύτητα από ότι πριν την αναβάθμιση....

Και γενικά,μέχρι να ολοκληρωθεί η περίοδος της αναβάθμισης,θα υπάρχουν συνεχώς σκαμπανεβάσματα στην ταχύτητα.Μην είστε ανυπόμονοι.Όσα τηλέφωνα και να παίρνετε τώρα,άδικα χάνετε το χρόνο σας.Αρχίστε τα παράπονα από Νοέμβριο κα μετά οπότε και θα έχει ολοκληρωθεί η περίοδος αναβάθμισης.Εκτός βέβαια αν κατεβάζετε με τραγικά χαμηλές ταχύτητες,έχετε προβλήματα σύνδεσης,ξαφνικά disconnects κλπ....Τότε έχετε δικαίωμα να πάρετε και να τους κράξετε.Και σε τέτοιες περιπτώσεις να έχετε υπόψη σας ΕΕΤΤ και ΙΝΚΑ έτσι;:twisted: :twisted:

Καλό απόγευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά είσαι,μη μιλάς καθόλου....:) :) Να σκεφτείς ότι άλλοι "αναβαθμίστηκαν" και κατεβάζουν με μικρότερη ταχύτητα από ότι πριν την αναβάθμιση....

Και γενικά,μέχρι να ολοκληρωθεί η περίοδος της αναβάθμισης,θα υπάρχουν συνεχώς σκαμπανεβάσματα στην ταχύτητα.Μην είστε ανυπόμονοι.Όσα τηλέφωνα και να παίρνετε τώρα,άδικα χάνετε το χρόνο σας.Αρχίστε τα παράπονα από Νοέμβριο κα μετά οπότε και θα έχει ολοκληρωθεί η περίοδος αναβάθμισης.Εκτός βέβαια αν κατεβάζετε με τραγικά χαμηλές ταχύτητες,έχετε προβλήματα σύνδεσης,ξαφνικά disconnects κλπ....Τότε έχετε δικαίωμα να πάρετε και να τους κράξετε.Και σε τέτοιες περιπτώσεις να έχετε υπόψη σας ΕΕΤΤ και ΙΝΚΑ έτσι;:twisted: :twisted:

Καλό απόγευμα.

 

 

gia na katalavete kati kai oti kai na parete den tha ginei kati deite auto.kapoios pou ine 2 mbit epeze molis sta 0,2 mbit.osa kai kantilia na akoustikan oti kai na egine me ote o ote ipe oti to simbolaio leei oti den iparxei megisti taxitita kai oti mexri na teliosoun oi anabathmiseis den prokite na allaxei kati kai oute tha dextoun blabi gia xamili taxitita.opote kai inka na baleis kai oti kai na baleis tha isxiristoun oti exei bgei anakoinosi oti tha iparxoun auta ta provlimata.distixos ine ligo paraxena ta pragmata mexri na teliosoun oi anabathmiseis.apla o xazo ote paei na glipsei tin e.e me oti oi grammes onomastika diplasiastikan.tora stin praxi....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτό και εγώ λέω φίλε μου ότι όσο καιρό θα γίνονται αναβαθμίσεις τα παράπονα δεν οδηγούν πουθενά....Αλλά από την άλλη σε χείριστες περιπτώσεις πρέπει να παίρνουμε τα μέτρα μας......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως φαίνονται πως οι περισσότεροι έχουν πρόβλημα αλλά όπως έχει ξαναειπωθεί κυρίως στις υψηλές ταχύτητες. Εγώ στα 768 είμαι σταθερά 75-80 ενώ επίσης στην περιοχή μου "Δεν έχει ολοκληρωθεί η αναβάθμιση" όπως λέει στον ΟΤΕ, οπότε θεωρητικά θα έπερεπε να υπάρχουν αστάθειες.. Αυτό δυσκολεύομαι να το πιστέψω (το ότι δεν ολοκληρώθηκε) γιατί το dslm το συγκεκριμένο εξυπηρετεί πολύ λίγους χρήστες. Θέλω να πώ δηλ πώς μάλλον αυτό το κρατάνε για δικαιολογία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως φαίνονται πως οι περισσότεροι έχουν πρόβλημα αλλά όπως έχει ξαναειπωθεί κυρίως στις υψηλές ταχύτητες. Εγώ στα 768 είμαι σταθερά 75-80 ενώ επίσης στην περιοχή μου "Δεν έχει ολοκληρωθεί η αναβάθμιση" όπως λέει στον ΟΤΕ, οπότε θεωρητικά θα έπερεπε να υπάρχουν αστάθειες.. Αυτό δυσκολεύομαι να το πιστέψω (το ότι δεν ολοκληρώθηκε) γιατί το dslm το συγκεκριμένο εξυπηρετεί πολύ λίγους χρήστες. Θέλω να πώ δηλ πώς μάλλον αυτό το κρατάνε για δικαιολογία

 

Ναι κι εγώ το πιστεύω αυτό που λες για τις ταχύτητες....Όσο πιο μεγάλη ταχύτητα έχεις,τόσο μεγαλύτερες απώλειες έχεις....Τουλάχιστον έτσι έχω διαπιστώσει από φίλους μου που έχουν πολύ μεγαλύτερη ταχύτητα από τα 384(τώρα πια 768 ) που έχω εγώ......:-| :-|

Βέβαια αυτό που λέω δεν είναι απόλυτο,απλά προσωπική μου άποψη.....

Όσον αφορά την ταχύτητά σου,είσαι πολύ καλά.....;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως φαίνονται πως οι περισσότεροι έχουν πρόβλημα αλλά όπως έχει ξαναειπωθεί κυρίως στις υψηλές ταχύτητες. Εγώ στα 768 είμαι σταθερά 75-80 ενώ επίσης στην περιοχή μου "Δεν έχει ολοκληρωθεί η αναβάθμιση" όπως λέει στον ΟΤΕ, οπότε θεωρητικά θα έπερεπε να υπάρχουν αστάθειες.. Αυτό δυσκολεύομαι να το πιστέψω (το ότι δεν ολοκληρώθηκε) γιατί το dslm το συγκεκριμένο εξυπηρετεί πολύ λίγους χρήστες. Θέλω να πώ δηλ πώς μάλλον αυτό το κρατάνε για δικαιολογία

 

an ise 768 exei ginei sto dslam sou alla isos den exei ginei se ola ta dslam tis perioxis sou.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα προβληματακια στην αρχη , δλδ κατι πενιχρες ταχυτητες του στυλ 450kbps για 2048/256 σε οτενετ. Τωρα εδω και μια βδομαδα ημουν πολυ καλα με ταχυτητες που δεν επεφταν κατω απο 1.70Mbps. Αλλα απο χθες εχει ξεσκιστει το θεμα και παιζει απο 500kbit - 1.76Μbit. Και πανω που χαρηκα οτι ειχε στρωσει... ΚΑι φυσικα μεσα απο το site του ΟΤΕ μου λεει οτι εχει αναβαθμιστει το νουμερο μου απο 27/8 ... Εχουμε καμμια διασταυρωση οτι ολα αυτα τα σκαμπαναβεσματα θα τελειωσουν 15/9 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντυπωση οτι τελη Νοεμβρη ειναι για ολη την Ελλαδα και 15/9 για Αττικη. Τωρα...τοσα ξερω τοσα λεω....

 

15/9 Δηλαδη μεχρι την Παρασκευη θα μας εχουν αναβαθμισει ολους?

Να σοβαρευτουμε λιγο ο ΟΤΕ και ολους τους υπαλληλους του να βαλει να δουλευουν επι 24ωρου δεν προλαβαινει!!

Μιλαμε για δημοσιο μην το ξεχναμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντυπωση οτι τελη Νοεμβρη ειναι για ολη την Ελλαδα και 15/9 για Αττικη. Τωρα...τοσα ξερω τοσα λεω....

 

ego leo gia oli tin ellada.xlomo se 5 meres na exoun kanei oli tin attiki.einai para poles perioxes akoma.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...