Προς το περιεχόμενο

Πόσων χρονών gamer είστε;


dre@mc@tcher

Πόσων χρονών gamer είστε;  

710 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πόσων χρονών gamer είστε;

    • 5-10
      189
    • 10-15
      296
    • 15-20
      536
    • 20-25
      634
    • 25-30
      495
    • 30-35
      327
    • 35-40
      140
    • 40-45
      56
    • 45-infinity
      34


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 855
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά.Σας χαιρετώ όλους.Είμαι νέο μέλος.

 

Εγώ είμαι 13 χρονών και πάω 14.Όταν άρχισα τα ηλεκτρονικά ήμουν 3-4 χρονών με το αθάνατο Super Mario Bros. στην κονσόλα με τις κίτρινες κασέτες και απο τότε δεν έχω σταματήσει το gaming.Ξέρω άτομα που είναι 20-30 χρονών και ξημεροβραδιάζονται σε internet cafe παίζοντας dota :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να ειμαι απο τους πρωτους στην Ελλαδα που πηρε το Playstation στα χερια του... Ειμαι 22 τωρα οποτε υπολογιστε...

Αααααχχχχ τι ωραιες εποχες τοτε...

Θυμαμαι τις πρωτες μερες επαιζα το demo και μου εχει κολλησει τρελα ενα παιχνιδι με roller blades...Θυμαται κανεις ποιο ειναι...? Αυτο το δισκακι ειναι συλλεκτικης αξιας... Ποιος να το εχει ακομα αραγε...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι τις πρωτες μερες επαιζα το demo και μου εχει κολλησει τρελα ενα παιχνιδι με roller blades...Θυμαται κανεις ποιο ειναι...? Αυτο το δισκακι ειναι συλλεκτικης αξιας... Ποιος να το εχει ακομα αραγε...?

 

ESPN Xtreme Games :lol:

Εγώ πάλι είχα κολλήσει άσχημα με το jumping flash-το ρομποτικό λαγουδάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εγω παλι ειμαι 10 χρονων Gamer...το πρωτο παιχνιδι που επαιξα ηταν στα PC το age of empires: collector edition που μου ειχαν κανει δωρο για τα γενεθλια μου οι γονεις μου..ειχα κολλησει θυμαμαι παρα πολυ, και για μενα αποτελει ενα απ'τα καλυτερα ιστορικα strategy που εχω παιξει..επειτα ειχε ακολουθησει το stronghold και age of mythology :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αυτό ακριβώς είναι το σωστό πνεύμα :-D

 

ps: σκεφτείτε τι έχει να γίνει με τις σειρές παιχνιδιών, πχ. σήμερα κάποιοι από μας λέμε ότι θυμόμαστε το πρώτο Fifa που είχε βγει το 1994. Και να λέμε σε 20 χρόνια αααααχ καλό το Fifa29 αλλά τι ωραίο που ήταν εκείνο το Fifa10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι 38 και νομίζω ότι δεν θα σταματήσω ποτέ!

 

Ξεκίνησα από τα ουφάδικα με τα δεκάρικα, ο πρώτος μου υπολογιστής ήταν ένα Spectrum 128+ (!!!) εν έτει 1986.

 

Στη συνέχεια Amiga 500, Amiga 1200 (+HD 200ΜΒ - πρωτοποριακό για την εποχή του), PS1 στο στρατό με Fifa + Metal Gear Solid, και στη συνέχεια PC.

 

α) Ευτυχώς που έχω γυναίκα με κατανόηση.

 

β) Ευτυχώς που ακόμα δεν έχω δοκιμάσει το online gaming!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι 25 και παιζω απο οσο παλια μπορω να θυμιθω και εχω τετιο κολημα που εφυγα εξωτερικο οστε να μπορεσω να δουλεψω πανω στον σχεδιασμο των video games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Είμαι 16 χρόνων και το πρώτο παιχνίδι που έπαιξα αν θυμάμαι με καλα ήταν το θεϊκό φιφα 1999 σε ηλικία 8 ετών.Είχε και ένα φοβερό τραγουδάκι σήμα κατατεθέν του παιχνιδιού.Δεν το θυμάμαι αυτή τι στιγμή.Αν το ξέρει κανείς ας το γράψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...