Προς το περιεχόμενο

Πόσων χρονών gamer είστε;


dre@mc@tcher

Πόσων χρονών gamer είστε;  

710 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πόσων χρονών gamer είστε;

    • 5-10
      189
    • 10-15
      296
    • 15-20
      536
    • 20-25
      634
    • 25-30
      495
    • 30-35
      327
    • 35-40
      140
    • 40-45
      56
    • 45-infinity
      34


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 855
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Amstrad 6127 με κασσετα

 

Μια μικρή διορθωσούλα, Amstrad 6127 δεν υπήρξε ποτέ, αν εννοείς τον 6128 αυτός κυκλοφορούσε αποκλειστικά με 3 ιντσών δισκέτα (διπλής όψης) - μοναδική οψιόν είχε την οθόνη (επέλεγες έγχρωμη ή πράσινη) . Ο 464 είχε κασσέτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 χρονών. Έχω παίξει και παλιότερα, αλλά το πρώτο που θυμάμαι δυνατά, ήταν το prehistoric 2 το 93. Ήταν και το πρώτο μου ολοκληρωμένο pc, 286, 386, δε θυμάμαι ακριβώς. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 χρονών. Έχω παίξει και παλιότερα, αλλά το πρώτο που θυμάμαι δυνατά, ήταν το prehistoric 2 το 93. Ήταν και το πρώτο μου ολοκληρωμένο pc, 286, 386, δε θυμάμαι ακριβώς. :-)

Πώπω τι μου θυμησες τωρααα...!!!! Φοβερό παιχνίδι το Prehistoric.

 

Εγώ θα αναφέρω μερικά απο τα αγαπημένα μου παιχνίδια απο τους.."παλιούς καιρούς"...χιχιχ:

 

 

Titus The Fox - Youtube Video

 

και πολλά άλλα...!!!

Παιδιά (για όσους δεν ήταν "της εποχής εκείνης"), μιλάμε για παιχνίδια που πραγματικά ήταν προσεγμένα. Μπορεί κανείς, βλέποντάς τα τώρα, να νιώθει οτι δέν αξίζουν (λόγω των αισχρών γραφικών τους - σήμερα έχουμε εκπληκτικά γραφικά), αλλα εκείνα τα παιχνίδια είχαν το λεγόμενο "Game Play"...!!! Είχαν αυτό το "Κάτι" που λείπει απο τα σημερινά παιχνίδια πιστεύω..!!! Σήμερα έχει γεμίσει ο τόπος με διάφορες 3D Χαζομάρες....!!! (δεν λέω, υπάρχουν και σήμερα πολύ ωραία παιχνίδια, αλλα το Feeling που σου έδιναν εκείνα τα "παλιά games", έχει ψιλο-χαθεί σήμερα κάπως θα έλεγα...) (λέτε να φταίει που μεγάλωσα..? χιχιχι) :-)

 

Ένα καλό παράδειγμα "του σήμερα" απο παιχνίδι με ωραίο "Game Play" θα έλεγα οτι είναι το Blood Rayne 2. (οι απόψεις φυσικά είναι πάντα υποκειμενικές και όχι αντικειμενικές για το τι είναι ωραίο και τι όχι, αλλα απλώς επειδή μου άρεσε το Blood Rayne (όπως μου αρέσουν και τα Vampires γενικά) είπα να το αναφέρω μιάς και είναι σχετικά νεότερο απο τα προαναφερθέντα...χιχι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 χρονών. Έχω παίξει και παλιότερα, αλλά το πρώτο που θυμάμαι δυνατά, ήταν το prehistoric 2 το 93. Ήταν και το πρώτο μου ολοκληρωμένο pc, 286, 386, δε θυμάμαι ακριβώς. :-)

 

Πώπω τι μου θυμησες τωρααα...!!!! Φοβερό παιχνίδι το Prehistoric...

 

Λίγο offtopic:

 

Ρίξτε μια ματιά στο: The Humans

 

Δείτε και το trailer. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι 18 και άρχισα να πέζω απο τα 4 μου στο Amiga του πατέρα μου...όσο περίεργο και αν φαίνεται μου είχε μάθει να φορτώνω απο μόνος μου το παιχνίδι...το μονο που έχει μείνει στο μυαλό μου ειναι το Contra :P...μετα στα 5 Super Mario στο SNES...και απο τα 8 νομίζω Playstation...στα 10 FFVIII...και απο εκει και πέρα πολλά και διάφορα όπως όλοι ...αν και τα τελευταία 1,5 χρόνια δεν πολυασχολούμαι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι 18 και άρχισα να πέζω απο τα 4 μου στο Amiga του πατέρα μου...όσο περίεργο και αν φαίνεται μου είχε μάθει να φορτώνω απο μόνος μου το παιχνίδι...το μονο που έχει μείνει στο μυαλό μου ειναι το Contra :P...μετα στα 5 Super Mario στο SNES...και απο τα 8 νομίζω Playstation...στα 10 FFVIII...και απο εκει και πέρα πολλά και διάφορα όπως όλοι ...αν και τα τελευταία 1,5 χρόνια δεν πολυασχολούμαι :P

 

Την Amiga την έχεις ακόμη; :lol: :mrgreen:

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 21:35 ----------

 

Το λοιπόν, 28 χρονών, ξεκίνησα με Amiga 500 στα 11 (τι εποχές..), πέρασα σε Snes στα 14 και PC (αρχικά συμβιβασμός) στα 17... Τελευταία μόνο retro games (πρόσφατα αγόρασα ένα Atari 2600 woody και 1 παιχνίδι..!) και συλλογή παιχνιδιών / κονσολών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Amiga την έχεις ακόμη; :lol: :mrgreen:

 

.

 

Ti μου λες..........

Εγω εχω τ α εξης....

zx spectrum,zx spectrum+3,commodore 64 ,playstation 1+2, xbox 1,kati mikra hlektronika poy διπλωναν(και καλα φορητα)./

Ayta.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειμαι 15 και ξεκινησα απο 8 καπου εκει..Τα πρωτα ''ηλεκτρονικα'' που επιασα ηταν κατι φορητα με μαυρες κουκιδες που ειχαν αποθηκευμενα παιχνιδα π.χ. ενα παιχνιδι με τανκς, τετρις κλπ

Μετα προχωρησα σε μια πιο σοβαρη παιχνιδομηχανη(:P) η ονομαζομενη MegaPower 2 η οποια ειχε και εκεινη αποθηκευμενα παιχνιδια (και ηταν και πολυχρωμα ναι :-):lol:) οπως κοντρα, σουπερ μαριο,μπομπερμαν ενω δεχοταν και τις λεγομενες ''κασετες''-κατι κιτρινες- οι οποιες ειχανε στο τσιπακι τους ''high-end'' παιχνιδια για την εποχη οπως μπατμαν,μογλης,ποκεμον και τετοια ωραια παχνιδακια...Ενω θυμαμαι επισης ενα μπασκετακι το οποιο ηταν το ποιο αληθινο τοτε σε γραφικα και ειχαμε ξετρελαθει εγω και ο μεγαλυτερος αδερφος μου..:P

Η αποκορυφωση??-->> Το φοβερο και τρομερο Polustation:lol: το οποιο ηταν η απομιμηση του πασιγνωστου Playstation μονο που και αυτο επαιρνε κασετες οπως το MegaPower 2..:-D:-D:-D

Βεβαια χριστουγεννα 2003-2004 ζητησα απτον(αγιο βασιλη και ετσι)ενα GameCube(ειχα πορωθει απτην tv τι να κανουμε)αλλα ο πατερας μου μου ειπε να παρουμε ενα pc για να παιζουμε τα παιχνιδια μας αλλα να κανουμε και εργασιες για το σχολειο αν χρειαστει(παρακαλω???:P) και ετσι το πρωτο pc game μου ηταν το αυθεντικο Pro Evolution Soccer 2003(ποσες ωρες να λιωναμε με τον αδερφο μου βαζοντας γκολ με τον νεντβεντ:lol:)Επισης απεκτησα και ενα nintendo ds μολις βγηκε το οποιο μου ειχε χαρισει απιστευτες συγκινισεις!!!(τα τελευταια 1-2 χρονια δεν ασχολουμαι παρα μονο με pc )

Αυτα απο μενα!!!

Επεξ/σία από vocals_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι 34 (72 γεννημενος) και παιζω απο το 1982 και συνεχιζω ακομα ειτε στο δικο μου υπολογιστη , ειτε στην εργασια , ειτε σε κανενα ιντερνετ καφε.

 

τωρα τιτλους δεν θυμαμαι να με συγχωρειται αλλα ειναι ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ.

 

 

eee?? 34- 72 γεννημενος??? εεε? καηκες απο το πολυ γκαμινγκ?

μηπως εισαι 37?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα....

 

Έκανες παράθεση πόστ του....2006. Τότε ίσχυε: 2006-1972=34. :P

λολ..ε με ξεκαρφωτο ηταν στο ματι...δεν ειδα ημερομηνια που ποσταρε...ΧΑΧΑΧ..οντως. ομως...οπως τα λες. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...