Προς το περιεχόμενο

Πόσων χρονών gamer είστε;


dre@mc@tcher

Πόσων χρονών gamer είστε;  

710 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πόσων χρονών gamer είστε;

    • 5-10
      189
    • 10-15
      296
    • 15-20
      536
    • 20-25
      634
    • 25-30
      495
    • 30-35
      327
    • 35-40
      140
    • 40-45
      56
    • 45-infinity
      34


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ισως να το εχω ξαναγράψει μιας και ειναι παλιο το τοπικ, είμαι του 1980 και πρωτη μου επαφη με games ηταν με εναν Amstrad 6128 και το παιχνίδι Fruity Frank :-)

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=8zLUsY-Wqg8[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 855
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τι καταλάβαινες στα 6 σου για να "παίζεις" από τότε? :o

 

Aρκετα για να "φορτωνω" το The Secret of Monkey Island σε dos και να τρωω απειρες ωρες προσπαθωντας να βρω ποιο ηταν το "μυστικο"...

Οποτε εχουμε 20-21χρονια and counting...(Πριν 2 βδομαδες ολοκληρωσα κ το κυκλο που εβγαλε η telltale :-D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

τι να σου πω, μου θυμίζει τα "εγώ οδηγάω από τα 10 μου, με έβαζε ο μπαμπάς πάνω στα πόδια του και κούναγα το τιμόνι"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σου πω, μου θυμίζει τα "εγώ οδηγάω από τα 10 μου, με έβαζε ο μπαμπάς πάνω στα πόδια του και κούναγα το τιμόνι"...

 

πολλα καταλαβαινα για να τερματιζα ποιο γρηγορα τα παιχνιδια απο εναν ξαδερφο μου που με περναει 14 χρονια ;) (μπορει να σου φανει αστειο αλλα απο τα 6 μεχρι τωρα καταφερνω και τερματιζω παιχνιδια ποιο γρηγορα απο αυτον τον ξαδερφο μου....)

αυτο το σουπερ μαριο το ειχα βαρεθει :P

ηταν και ενα παιχνιδι που ειχα καταφερει να τερματισω και ο αλλος οχι αλλα δεν θυμαμαι πως λεγοταν

ηταν με εναν ιπποτη σε ενα καστρο αλλα δεν το πολυθυμαμαι τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηταν και ενα παιχνιδι που ειχα καταφερει να τερματισω και ο αλλος οχι αλλα δεν θυμαμαι πως λεγοταν

ηταν με εναν ιπποτη σε ενα καστρο αλλα δεν το πολυθυμαμαι τωρα

 

Το Dragon's Lair!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ είμαι 14 και από τα 5 μου ξεκίνησα να παίζω ένα 2D prince of Persia του αδερφού μου. Μη φανταστείτε πολλά πράγματα δεν πολυκαταλαβαινα τι έκανα. Και ακόμα παίζω βέβαια

 

 

Sent from my iPod touch using Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

32 και παίζω απο τα 14 με Amstrad cpc 6128 με πράσινη οθονη!Μετα Amiga 500 μετα Amiga 1200 και μετα με pc 386 DX2, στην πορεία με 486 και κουμπάκι turbo (τρομαρα του!) ε και μετά ανάλογα τα οικονομικά μας το αναβάθμιζα μέχρι και σήμερα!Mε το πληκτρολόγιο θα πεθάνουμε ρε!!

Επεξ/σία από aposperittis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ είμαι 36 πλέον. Ξεκίνησα το 1980 (6 χρονών) με ένα Atari σε ασπρόμαυρη τηλεόραση παίζοντας ρακέτες (2 μπαρίτσες δεξιά και αριστερά στην οθόνη και μία μπαλίτσα να πηγαινοέρχεται), μετά πήγα το 1982 σε Spectrum48+ κλπ εκεί έμαθα και Basic από 8 χρονών φοβερό μηχάνημα με κασετόφωνο εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

14 και παιζω απο τα 6 μου.δηλαδη απο τοτε που πηρα pc και playstation.ομως τωρα ειναι καλυτερα γιατι τωρα εχω laptop.και οχι αυτο που δινουν γυμνασιο...ενα ολοδικο μου laptop

 

:X:-D:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...