Προς το περιεχόμενο

Πόσων χρονών gamer είστε;


dre@mc@tcher

Πόσων χρονών gamer είστε;  

710 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πόσων χρονών gamer είστε;

    • 5-10
      189
    • 10-15
      296
    • 15-20
      536
    • 20-25
      634
    • 25-30
      495
    • 30-35
      327
    • 35-40
      140
    • 40-45
      56
    • 45-infinity
      34


Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 χρονών εγώ. Παίζω από 9 η τα 10 μου με το Atari 2600 τότε. Συνέχισα με C64, Amiga 500 μέχρι που πέρασα τελικώς στα συμβατά (386 SX/33 Mhz) τότε. Τώρα που τελείωσα τις σπουδές και έχω αποκατασταθεί επαγγελματικώς, ασχολούμαι με το game programming ως hobby. Δεν ξέρω πόσο θα παίζω ακόμα. Αυτή τη στιγμή πάντως δεν διαισθάνομαι ότι έχω βαρεθεί!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 855
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

38 και παίζω από 4η δημοτικού (τα δεκάρικα ήταν στις δόξες τους)τότε η αστυνομία έκανε εφόδους στα μαγαζιά με ηλεκτρονικά και ποδοσφαιράκια μια φορά με τσακώσανε κιόλας αλλα δεν έγινε και τίποτα.

Η SEGA και η KONAMI βγάζανε διαμάντια τότε,δε θα ξεχάσω κάποιον που έπαιζε το PLEADES με τα πόδια ,έβγαζε τα παπούτσια φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 και παιζω απο τα 3 μου. Οχι μονο αυτο αλλα φανταζομουνα τον εαυτο μου σαν artist σε καποια απο αυτες τις εταιριες. Ονειρα θερινης νυχτος στην χωρα με την οποια μπλεξαμε. Δεν μπορω να πω πως ασχολουμαι ουτε στο μισο απο οσο οταν ημουν 18-20 αλλα σιγουρα ασχολουμαι ακομα.

 

Κριμα που δεν εχω τον χρονο να ασχοληθω περισσοτερο με τα παιχνιδια που θα ηθελα (RPG) μιας και τα εκτεταμενα ταξιδια λογο δουλειας με κανουν και ξεχναω που βρισκομουν και που πρεπει να παω. Ασε που ξεχναω το συστημα μαχης και τα σχετικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30,,παντος νομιζα οτι θα ημουν ο μονος..αλλα βλεπω ημαστε πολοι τρελοι στην ελλαδα

 

Σε ολο τον κοσμο συμβαινει αυτο. Αν δεις μερικα reports (googlare to) θα δεις οτι οι περισσοτεροι gamers ειναι μεταξυ 25 - 35.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι 26 και παίζω απο τα 4-5...ακόμα θυμάμαι την πρώτη φορά που με πήγε η μάνα μου στα arcades...νομίζω πως το πρώτο video game που έπαιξα ήταν το ghosts n goblins...ή κάποιο που του έμοιαζε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 και παιζω games (στα arcades τοτε βεβαια) απο 7-8 χρωνον αυτα που κηριως θυμαμαι ειναι το 1ο Street Fighter αρχες δεκαετιας 90 to 1o Mortal Kombat λιγο αργοτερα το Three Wonders το Golden Axe και αλλα :) αυτα ολα ηταν περιοδο 89-92 δημοτηκο ημουν τοτε ωραιες εποχες τα περισσοτερα λεφτα παντως στα arcades τα ειχα ριξει στο Tekken Tag Tournament οταν ημουν στο γυμνασιο πολυ καψημο εκει περα :P

 

Σε κονσολα ελιωσα ασχιμα οταν αγορασα SNES με τη σειρα Super Mario & Donkey Kong απλα TOP αξεχαστα games :) δε μπορω να φανταστω τον εαυτο μου να σταματησει να παιζει videogames οσω χρονων και να φτασω απλα τα λατρευω παιζω σχεδον τα 3/4 της ζωης μου γινεται να τα κοψεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι 28 και έκλεισα 21 χρόνια ως gamer!

(Ναι από τα 7 παίζω χιχιχι!)

Λατρεύω τα games διότι προσφέρουν μια πολύ ευχάριστη χαλάρωση και ορισμένα τα θεωρώ καλλιτεχνικά αριστουργήματα από τα λίγα.

Ζω για ένα καλό adventure και για rpgακια, αλλά στη φάση θα παίξω και racing, arcade κ κανένα shooter που να μου κινήσει το ενδιαφέρον.

Σίγουρα δεν παίζω όσο έπαιζα πιο παλιά αλλά οι καλές συνήθειες δεν κόβονται !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...