Προς το περιεχόμενο

The official Nintendo DS topic


panther_512

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια χαρά σε όλους,

 

Εδώ και λίγες ημέρες είμαι κάτοχος ενός Nintendo DSi, βασικά το κέρδισα σε διαγωνισμό, για την κόρη μου, ενημερώθηκα από το διαδίκτυο για κάποιες flashcards, έτσι αγόρασα την Acekard απο το ndscardsale.com!

To πρόβλημα μου ξεκινάει εδώ, οταν παρέλαβα την κονσόλα διαπίστωσα ότι οι δύο ταινίες ασφαλείας δεξιά και αριστερά ήταν κομμένες και είχε μια στο κέντρο με τη σφραγίδα της Nortec, μόλις το άνοιξα είδα ότι ο browser ήταν εγκατεστημένος και είχα την έκδοση 1.4Ε (προφανώς πριν τη στείλουν την αναβάθμισαν).

Εβαλα λοιπόν την κάρτα στην κονσόλα και μου βγάζει Error γιατι θέλει αναβάθμιση η κάρτα, αυτό πρέπει να γίνει από κάποιο DS Lite ή από DSi αλλά να μη φοράει την έκδοση 1.4Ε ή να είναι αναβαθμισμένο (αν κατάλαβα καλά).

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κανείς που μπορεί να διαθέσει την κονσόλα του για λίγα λεπτά, ή ας το κάνει αυτός, δεν με πειράζει καθόλου, ώστε να αναβαθμίσω την Acekard και να μπορέσω να τη χρησιμοποιήσω. Δυστυχώς δεν γνωρίζω κάποιον που να έχει κονσόλα Nintendo.

Επειδή μένω Θεσσαλονίκη αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος απο εκεί θα ήμουν ευγνώμων.

Φυσικά, αν γνωριζει κάποιος να προτείνει άλλη λύση, είναι πάντα καλοδεχούμενη.

 

Ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλησπέρα, είμαι σχετικά νέος στο χώρο του DS και απέκτησα ενα DSi 1.4Ε. επίσης έχω την Acekard 2i αλλά χρειάζεται αναβάθμιση...

Υπάρχει κανείς με DS Lite (ή και με DSi 1.3) που να μπορεί να βρεθούμε για 5 λεπτά να την αναβαθμίσω στο δικό του? Μένω Αθήνα και είμαι διατεθιμένος να συναντηθούμε οπουδήποτε-οποτεδήποτε. Η διαδικασία απο ότι έχω δει είναι απλή και ασφαλής:

 

(Έχω ήδη περασμένο στη microSD το αρχείο που χρειάζεται).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Επεξ/σία από manpower
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια τι κολπα ειναι αυτα με την akecard; Σκεφτομαι να αγορασω το NDS XL. Θα εχω καποιο προβλημα; Ποια καρτα να προτιμησω;

 

Εχω εδω και χρονια το απλο NDS Lite και μια R4 Gold, αλλα κολλαει λιγο και θελω να παρω το τελευταιο μοντελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις δε ασχολειται με το NDS πλεον; Να προτιμησω το απλο DSi ή το XL; Μηπως με το δευτερο θα παραμορφωνεται η εικονα, λογω του μεγεθους των οθονων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά θέλω την βοήθεια σας

 

 

 

Ποια κάρτα να διαλέξω την AceKard 2i η την Supercard ds two for Nintendo DS, DS Lite & DSi ?

 

 

 

πόση μνήμη να αγοράσω ?

 

 

 

Τιμές που βλέπω στο ebw.gρ είναι αρκετά τσιμπημένες από κάτι κινέζικα shops, επειδή δεν έχω αγοράσει ποτέ από έξω ειδικά από Κίνα δεν ξέρω αν πρέπει να τα εμπιστευτώ τα καταστήματα, βάζω και παράδειγμα Link

 

Το προετοιμασία και τι διαδικασία θέλουν οι κάρτες????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω στο dsxl την acekard 2i και απο τα τελευταια παιχνιδια δεν μου παιζει τιποτα.τα παλια τα τρεχει κομπλε αλλα τα νεα οχι.δεν ξερω εαν πρεπει να κανω κατι εξτρα απο το κατεβασμα και μετα του game αλλα δεν βρησκω πουθενα κανα tip σχετικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια καρτα τελικα εινιαι η καλυτερη; Εχω μια r4 gold, αλλα τωρα που θα παρω το dsi, λογικα θα χρειαστω καινουρια καρτα. Ποια τα παιζει ολα τα παιχνιδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...