Προς το περιεχόμενο

The official Nintendo DS topic


panther_512

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αυτη τη καρτα, θα ειμαι ενταξει;

 

R4i 2011

 

Εχω παρει 2 φορες καρτα μεχρι στιγμης και αυτη θα ειναι η τριτη. Δε θελω να χρειαστει να ξαναπαρω. Επισης ελπιζω να μη κολλαει αυτη και να θελει φυσημα ή το κολπο με το επιπλεον κομματι χαρτι μαζι με την καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παίδες χέρει κανείς τις διαφορές μεταξύ αυτών των δύο καρτών? είναι η ίδια εταιρία? Παλιά είχα πάρει μία r4 για το ds lite και όλα οκ τώρα θέλω μία για το dsi και έχουν βγεί πολλές παραλλαγές!

 

http://www.r4idsn.com/index.htm

 

http://www.r4i-sdhc.com/aboute.asp#a1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ασχοληθώ λίγο με τα Pokemon, οπότε θα ήθελα να πάρω ενα DS.

Αν πάρω για flashcard όπου θα είναι φορτωμένα όλα τα παιχνίδια Pokemon θα μπορώ να παίζω online;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εχει δοκιμασει κανεις να αλλαξει την οθονη αφης του DS?Εμενα εχει μερικες γρατζουνιες που επηρεαζουν την αποκριση(λιγο αλλα ειναι σπαστικο γιατι ειναι στο κεντρο και οταν περναω το πενακι δεν ακουμπαει καλα με αποτελεσμα να "μπερδευεται").Απο οτι βλεπω ειναι αρκετα φτηνο το Part( 2-3$ :o),εχω δει και video για την διαδικασια αλλα δεν ειμαι σιγουρος για το ποσο ευκολο ειναι(παντως μου φαινεται σχετικα απλο εαν εισαι προσεκτικος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Έχει κανείς wifi usb connector για το ds? Θέλω να συνδεθώ με το wifi του σπιτιού μου αλλά είναι wpa ενώ το ds συνδέεται μόνο με wep. Οπότε το usb είναι η μόνη μου λύση. Θα δουλεύει σε win7? Επίσης, μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να το φτιάξω μόνη μου με ένα απλό usb παρά να το αγοράσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς wifi usb connector για το ds? Θέλω να συνδεθώ με το wifi του σπιτιού μου αλλά είναι wpa ενώ το ds συνδέεται μόνο με wep. Οπότε το usb είναι η μόνη μου λύση. Θα δουλεύει σε win7? Επίσης, μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να το φτιάξω μόνη μου με ένα απλό usb παρά να το αγοράσω?

και με wpa μια χαρα συνδεεται...

οταν θες να προσθεσεις ενα δικτυo με wpa πηγαινε στο advanced settings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο DS Lite του γιου μου ξαφνικα αρχισε να μην αναγνωριζει την Acekard 2.

Οταν παταω για να μπω εκει,μου γραφει μονο Loading και δεν προχωραει.

Η εκδοση ειναι η 1.4Ε

Δοκιμασα και με αλλη SD καρτα, αλλα τιποτα.

τι μπορει να φταει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο DS Lite του γιου μου ξαφνικα αρχισε να μην αναγνωριζει την Acekard 2.

Οταν παταω για να μπω εκει,μου γραφει μονο Loading και δεν προχωραει.

Η εκδοση ειναι η 1.4Ε

Δοκιμασα και με αλλη SD καρτα, αλλα τιποτα.

τι μπορει να φταει ?

 

 

Format την SD και μετα περνα το πιο πρόσφατο firmware,προσεχε μην το κανεις copy paste και μην διαγραψεις απλα τα αρχεια,θελει format.Αν κανει παλι το ιδιο(και τα εχεις κανει αυτα) περνα ενα παλιοτερο οπως το 1.7.1.Αν το προβλημα συνεχιστει μπορει να υπαρχει προβλημα στην acekard η καποιο προβλημα στην επαφη που κανει,μπορει ακομα και η acekard να ειναι μουσαντενια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω την Acekard2 και μετα απο λιγο κολλαγαν τα παιχνιδια

Εκανα System update χωρις την καρτα μεσα σε 1.4.1ε και μετα μολις ανοιγει λεει an error has occured

Θελει καποιο αλλο firmware ?

Απο που το κατεβαζω?

Κατι ακουσα οτι μπορεις να κανεις αν βαλεις την καρτα σε αλλο ds αλλα δεν καταλαβα πως

 

Υπαρχει καποια λυση αν δε εχεις αλλο ds ?

Αν παρω καρτα r4 θα παιζει κανονικα τωρα?

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα την καρτα σε αλλο DS 1.3 την ειδε κανονικα

Κανω το update της και τωρα και στα 2 DS βγαζει τη μαυρη οθονη με το an error has occured

Δεν μπορω να καταλαβω τι γνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 μήνες μετά...

Καλημέρα σε όλους. Δεν θα σας κουράσω με τη διαδικασία "τσιπαρίσματος" γιατί τη ξέρω από πρόπερσι που την έκανα για το dsi του μεγάλου μου γιού (πλέον 8 χρονών). Επειδή όμως πήρα και στο μικρότερο ένα (γιατί άρχισαν να τσακώνονται) ίδιο απλά με ένα εικονογράφημα pokemon στο καπάκι, παρατήρησα κάποιες μικροδιαφορές στο μενού όπως 2-3 νέα προγραμματάκια (web, internet και flipnote studio) που το παλιό δεν περιείχε. Κοίταξα στο πίσω μέρος και είδα ότι είναι παραγωγής 2011 :blink:

Αναρωτιέμαι λοιπόν, αν θα πρέπει να παραγγείλω την ίδια R4i ή κάποια καινούργια έκδοση. Επίσης, αν θα κατεβάσω εκείνο το firmware (V1.4) ή κάποιο νεότερο που βγήκε και είναι καταλληλότερο (πχ V1.5). Επίσης, κάτι που ρωτήθηκε πολλές φορές νωρίτερα και δεν απαντήθηκε ποτέ: ποιά η διαφορά της R4 Gold από την κανονική; (μαύρη στη κόκκινη συσκευασία).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όσους ασχοληθούν με τις απορίες μου ;)

 

Μπήκα τώρα στο site της R4 http://www.r4i-sdhc.com/indexe.asp και βλέπω κάποιες νεότερες εκδόσεις V1.4.1b V1.4.1c ενώ κάτω κάτω αριστερά λέει ότι οι R4 V1.4 δεν υποστηρίζουν προσωρινά την έκδοση V1.4.1 :confused:

Στο site του e.b.w. http://www.e-smartbuy.gr/eshop?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=899&category_id=287&keyword=R4i βλέπω ότι έχουν την ίδια κάρτα R4i που είχα παραγγείλει πριν 2 χρόνια δηλαδή έκδοση V1.4 απλά. Τα νεότερα 1.41b και 1.41c τα υποστηρίζει; :worry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...